کیف پول بایننس (اسمارت) چین والت ؛ آموزش ساخت Binance Chain Wallet


بایننس چین والت افزونه کیف پول ارز دیجیتال برای شبکه بایننس اسمارت چین و اتریوم است که دانلود، راه اندازی و استفاده از آن را آموزش می‌دهیم.

بایننس چین والت در واقع کیف پول ارز دیجیتال رسمی صرافی Binance برای دسترسی به بایننس اسمارت چین (Binance Smart Chain)، بایننس چین (Binance Chain) و شبکه اتریوم است. با استفاده از این ولت می‌توان دارایی رمز ارزی خود را به صورت امن ذخیره کرد و با هزاران پروژه و قرارداد هوشمند در بلاک چین‌های مختلف تعامل داشت.

با استفاده از کیف پول Binance Chain Wallet که در واقع به شکل یک افزونه برای مرورگرهای مختلف است، می‌توان به‌سادگی رمز ارز بایننس کوین (BNB) را به سایر توکن‌ها تبدیل کرد، توکن‌های NFT ضرب نمود و یا به انجام عملیات مرتبط با ییلد فارمینگ پرداخت. در حال حاضر، کیف پول بایننس چین ولت در مرورگرهای کروم، فایرفاکس و بریو (Brave) در دسترس است.

وجه تمایز کیف پول بایننس چین والت چیست؟

در نگاه اول، کیف پول Binance Chain Wallet با سایر والت‌های افزونه‌ای شباهت‌های فراوانی دارد. با این حال، بایننس چین والت از برخی جهت‌ها، با سایر رقبای خود مانند متاماسک متفاوت است. اگر در حال حاضر دارای یک حساب کاربری در صرافی بایننس هستید، به راحتی می‌توانید آن را با استفاده از ویژگی Wallet Direct به کیف پول Binance Chain Wallet متصل کنید. این ویژگی سبب می‌شود تا با حذف عملیات تکراری Copy و Paste، به راحتی دارایی خود را بین آدرس‌های مختلف خود جابه‌جا کنید.

علاوه بر این، با استفاده از قابلیت tKey، امکان ثبت نام و استفاده از کیف پول بایننس چین ولت با استفاده از حساب کاربری Gmail وجود دارد. در صورتی که دسترسی شما به حساب خود در کیف پول Binance Chain Wallet قطع شود، به سادگی می‌توانید با به‌کارگیری دو روش از مراحل زیر، مجددا به دارایی خود دسترسی پیدا کنید:

  • با استفاده از لاگین Gmail
  • با استفاده از دستگاه مورد استفاده
  • با استفاده از پسورد تعیین شده هنگام ساخت کیف پول

حفظ و نگهداری کلیدهای خصوصی یکی از مهم‌ترین چالش‌ها هنگام استفاده از کیف پول‌های رمز ارزی است. بایننس چین والت با به‌کارگیری ویژگی tKey، تا حد زیادی این مسئله را حل کرده است.

دو ویژگی بالا یعنی استفاده از ویژگی tKey و متصل بودن به حساب Gmail را می‌توان وجه تمایز اصلی کیف پول Binance Chain Wallet با سایر والت‌های افزونه‌ای دانست.

آموزش دانلود و ساخت کیف پول بایننس چین والت

1. کیف پول Binance Chain Wallet را از طریق صفحه رسمی آن به آدرس https://www.binance.org/en دانلود کنید. برای این کار کافی است تا از قسمت دانلود، روی مرورگر مورد استفاده خود کلیک کنید.

دانلود کیف پول Binance chain wallet

2. پس از نصب افزونه، پنجره ثبت نام (Sign-Up) باز خواهد شد. در این مثال، قصد داریم که یک کیف پول جدید را با استفاده از یک حساب کاربری در Gmail بسازیم.

نکته: امکان بازیابی کیف پول رمز ارزی فعلی شما در Binance Chain Wallet با داشتن عبارات بازیابی (Seed Phrase) یا tKey نیز وجود دارد.

3. روی گزینه Create Wallet کلیک کرده و سپس Continue with tKey Via: Gmail را انتخاب کنید.

ساخت کیف پول بایننس چین والت

4. پس از انجام مرحله قبل، پنجره‌ای باز خواهد شد که در آن، ورود به حساب Gmail مورد نیاز است. کیف پول بایننس چین ولت و قابلیت tKey از حساب کاربری شما در Gmail به عنوان یکی از فاکتورهای امنیتی و اعتبارسنجی والت شما در آینده استفاده خواهند کرد.

آموزش کیف پول binance chain wallet

5. گام بعدی، تعیین رمز عبور یا پسورد (Password) است. رمز عبور شما در واقع لایه دوم امنیت والت ایجاد شده در صورت از دست دادن کلید خصوصی خواهد بود.

آموزش کیف پول بایننس چین والت

6. پس از اتمام مراحل بالا، عبارت بازیابی (Seed Phrase) متعلق به والت ایجاد شده نمایش داده خواهد شد. با استفاده از این عبارت، در آینده می‌توانید کیف پول خود را بازیابی و به دارایی‌های رمز ارزی خود دسترسی داشته باشید. همچنین امکان ساخت یک Seed Phrase به دلخواه با استفاده از کیف پول بایننس چین والت وجود دارد. برای این منظور، عبارت بازیابی شما حتما باید 12، 15، 18، 21 و یا 24 کلمه‌ای باشد.

دقت داشته باشید که هیچ‌گاه نباید عبارت بازیابی خود را با کسی به اشتراک بگذارید. این اقدام، مشابه با در اختیار قرار دادن حساب بانکی به همراه رمز آن با دیگران است. همچنین امکان دسترسی به کیف پول Binance Chain Wallet با ترکیب آدرس ایمیل و پسورد tKey وجود دارد.

7. پس از اینکه نسبت به یادداشت عبارت بازیابی یا Seed Phrase خود در جایی امن مطمئن شدید، روی گزینه Continue کلیک کنید.

دانلود کیف پول بایننس چین والت

8. در صورتی که مراحل بالا را به درستی طی کنید، کیف پول بایننس چین ولت شما ساخته خواهد شد. از این پس شما قادر به انتقال توکن‌های مبتنی بر اسمارت چین بایننس، زنجیره بایننس و اتریوم به این کیف پول خواهید بود. همچنین شما می‌توانید با استفاده از والت ساخته شده، با قراردادهای هوشمند و DAppهای این سه بلاک چین تعامل داشته باشید.

آموزش استفاده از کیف پول Binance chain Wallet

واریز رمز ارز BNB با استفاده از Wallet Direct به کیف پول Binance Chain Wallet

برای تعامل با برنامه‌های مبتنی بر شبکه بایننس اسمارت چین، داشتن مقداری رمز ارز BNB در کیف پول به منظور پرداخت هزینه‌های مرتبط با کارمزد تراکنش‌ها، الزامی است. شایان ذکر است که به صورت کلی، بایننس کوین در دو بستر BEP20 و BEP2 وجود دارد. از آنجایی که قرار است ما با شبکه BSC تعامل کنیم، لذا حتما باید BNB خود را در قالب استاندارد BEP20 به والت ارسال نماییم.

بیشتر بخوانید: استاندارد ‌BEP2 و BEP20 چیست و چه تفاوتی با ERC20 دارد؟

اگر در حال حاضر مقداری BNB در حساب اسپات خود در صرافی بایننس دارید، می‌توانید با استفاده از قابلیت Wallet Connect، اکانت خود را به کیف پول بایننس چین والت ساخته شده متصل کنید:

1. در پنجره اصلی کیف پول Binance Chain Wallet، روی آیکن بالا سمت راست کلیک کرده و گزینه Connect to Binance.com account را انتخاب کنید.

واریز ارز به کیف پول Binance Chain Wallet

2. وارد حساب کاربری خود در صرافی بایننس شده و روی گزینه Verify and connect my address کلیک کنید.

واریز ارز به کیف پول بایننس چین والت

3. پس از انجام مرحله قبلی، پنجره جدیدی باز شده و با کلیک روی گزینه Connect to wallet، پنجره جدیدی در کیف پول بایننس چین ولت باز خواهد شد و در آن پنجره، باید روی گزینه Connect کلیک کنید.

برداشت ارز از کیف پول Binance Chain Wallet

4. اکنون نیاز است تا دسترسی مربوط به امضای تراکنش‌های بایننس را به کیف پول اعطا کنید. این مرحله در واقع کیف پول بایننس چین والت شما و حساب کاربریتان در صرافی Binance را به هم متصل خواهد کرد.

برداشت ارز از کیف پول بایننس چین والت

5. پس از انجام تمام مراحل بالا، نوبت به تکمیل اعتبارسنجی‌های خواسته شده از سوی صرافی بایننس می‌رسد. در صورتی که قبلا تایید دو مرحله‌ای (2FA) را برای حساب کاربری خود در صرافی Binance فعال کرده‌اید، در این مرحله به آن نیاز خواهید داشت.

6. پس از اعتبارسنجی موفقیت آمیز، حساب کاربری شما در صرافی بایننس به کیف پول Binance Chain Wallet متصل خواهد شد. همچنین مشخصات حساب شما در قسمت Account کیف پول بایننس چین ولت، مشخص خواهد بود.

آموزش اتصال کیف پول بایننس چین والت به صرافی Binance

7. به منظور انتقال رمز ارز از حساب کاربری صرافی بایننس به کیف پول، روی گزینه Receive کلیک کرده و سپس گزینه Wallet Direct را انتخاب کنید.

آموزش اتصال کیف پول Binance Chain Wallet به صرافی بایننس

8. در این مرحله، موجودی BNB شما در صرافی Binance نشان داده شده و به راحتی می‌توانید آن را به کیف پول Binance Chain Wallet خود منتقل کنید.

کیف پول Binance Chain wallet

آموزش واریز رمز ارز از یک کیف پول دیگر به والت Binance Chain Wallet

علاوه بر امکان استفاده از Wallet Direct و اتصال کیف پول بایننس چین والت به حساب کاربری شخص در صرافی Binance، می‌توان از سایر کیف پول‌های رمز ارزی نیز ارز دیجیتال خود را به این ولت ارسال کرد. در این مثال، فرض می‌کنیم که قصد انتقال BNB از کیف پول صرافی بایننس به کیف پول Binance Chain Wallet را داریم:

1. در حساب کاربری خود در صرافی بایننس، وارد صفحه Withdrawal شده و پس از انتخاب BNB، حتما شبکه مورد نظر را Binance Smart Chain (BSC) قرار دهید.

بایننس چین والت

2. در صفحه اصلی کیف پول بایننس چین ولت، گزینه Binance Chain Native Token را انتخاب کرده و روی گزینه Receive کلیک کنید.

نصب کیف پول بایننس چین والت

3. در نهایت می‌توانید با کپی کردن آدرس نمایش داده شده در قسمت Recipient’s BNB Address نشان داده شده در مرحله 1 و یا اسکن کد QR نمایش داده شده، با کلیک بر روی Submit، انتقال را تکمیل کنید. دقت کنید که آدرس‌های BEP20 و BEP2 به ترتیب با حروف 0x و bnb آغاز می‌شود.

نصب کیف پول Binance Chain Wallet

اضافه کردن توکن جدید به لیست کیف پول بایننس چین ولت

1. پس از راه‌اندازی و ساخت کیف پول Binance Chain Wallet، به طور پیش‌فرض فقط موجودی BNB در صفحه نخست این والت نمایش داده خواهد شد. با استفاده از دکمه + می‌توان سایر توکن‌ها را جستجو و به صفحه نخست کیف پول اضافه کرد.

آموزش کیف پول بایننس چین والت

2. پس از کلیک روی +، صفحه جدیدی باز می‌شود که در آن می‌توان توکن مدنظر را جستجو کرد و به صفحه اصلی والت افزود. فرض کنید قصد داریم تا توکن Binance-Peg Ether که در واقع رمز ارز اتر بر مبنای استاندارد BEP20 است را به والت اضافه کنیم. کافی است پس از جستجوی عبارت ETH، تیک گزینه مدنظر را همچون تصویر پایین فعال کنیم. در این صورت، Binance-Peg Ether به صفحه نخست کیف پول بایننس چین ولت اضافه خواهد شد.

اضافه کردن توکن به کیف پول بایننس چین والت

استفاده از کیف پول بایننس چین والت در برنامه‌های Binance Smart Chain

از کیف پول Binance Chain Wallet به راحتی و با چند کلیک می‌توان برای تعامل با پروژه‌ها و برنامه‌های مختلف شبکه بایننس اسمارت چین استفاده کرد و اقدام به انجام عملیاتی همچون استیکینگ و سواپ نمود. به عنوان مثال، در این بخش کیف پول خود را به صرافی غیر متمرکز (DEX) پنکیک سواپ متصل می‌کنیم. تقریبا تمام DAppsها نیز از چنین رویه‌ای استفاده می‌کنند.

1. در گوشه بالا سمت راست صفحه اپلیکیشن غیر متمرکز Pancakeswap، روی گزینه Connect کلیک کنید.

آموزش کیف پول Binance Chain Wallet

2. از فهرست ظاهر شده، گزینه کیف پول Binance Chain Wallet را انتخاب نمایید. شایان ذکر است که هر اپلیکیشن غیر متمرکزی از کیف پول بایننس چین والت پشتیبانی نمی‌کند.

اتصال کیف پول Binance Chain Wallet به پنکیک سواپ

3. در پنجره ظاهر شده، کیف پول از شما می‌پرسد که آیا قصد اتصال به اپلیکیشن غیر متمرکز پنکیک سواپ را دارید یا خیر. در این پنجره، روی گزینه Connect کلیک کنید.

آموزش اتصال کیف پول بایننس چین والت به پنکیک سواپ

4. اکنون کیف پول بایننس چین والت شما به درستی به اپلیکیشن مدنظر متصل شده است. در صورت موفقیت آمیز بودن، آدرس شما باید در گوشه بالا سمت راست نشان داده شود.

کیف پول بایننس چین والت

جمع‌بندی

کیف پول بایننس چین والت می‌تواند یک گزینه ایده‌آل به عنوان یک ولت رمز ارزی خصوصا برای آن‌هایی که اکنون دارای حساب کاربری در صرافی Binance هستند، باشد. قابلیت Wallet Connect کیف پول Binance Chain Wallet باعث می‌شود تا نگرانی‌ها هنگام انتقال دارایی بین حساب صرافی و والت، به حداقل برسد.

علاوه بر این، استفاده از کیف پول بایننس چین ولت می‌تواند گزینه مناسبی برای تعامل با برنامه‌های حوزه دیفای بر بستر Binance Smart Chain باشد. همچنین امکان ساخت والت با استفاده از حساب کاربری Gmail و ترکیب آن با قابلیت tKey، کار را بیش از پیش برای تازه‌واردان به حوزه رمز ارزها ساده کرده است.

منبع: Academy.binance


برچسب ها: صرافی بایننس

ثبت نظر
نظرات کاربران (3 نظر)
محمدپوروکیل

سلام . توی این کیف پول صرفا BNB رو میشه انتقال داد ؟ یا اینکه سایر کوین ها هم میشه ؟؟؟ مثل بیتکوین و تتر و ...چون نمادهاش تو برنامه ش دیده شده و لیست شده . ممنون

0 پاسخ دهید
00:58:38 1400/05/10
مجتبی انصاری

سلام. دارایی‌های این کیف پول بر بستر اسمارت چین هست و ارزهایی مثل بیت کوین بر بستر bep20 رو میشه انتقال داد

0 پاسخ دهید
00:58:38 1400/05/10
baset mir`

خب ایمیل ip ایران باشه شناسایی نمیشه هرجند با وی پی ان باشه

0 پاسخ دهید
17:19:26 1400/07/16