استاندارد ‌BEP2 و BEP20 چیست و چه تفاوتی با ERC20 دارد؟


استاندارد ‌BEP2 و BEP20 در بایننس اسمارت چین چیست و چه تفاوتی با ERC20 در بلاک چین اتریوم خصوصا در کیف پول ارز دیجیتال تراست والت دارند؟

همان‌طور که می‌دانید، در ارزهای دیجیتال استاندارد‌های مختلفی برای ساخت تو‌کن در بلاک چین‌های مختلف وجود دارد. احتمالا عمده کاربران عادی زمانی با این استانداردها برخورد می‌کند که تصمیم به انتقال دارایی خود مانند اتریوم، بیت کوین یا هر رمز ارز و توکن دیگری را داشته باشند. در این صورت، از آن‌ها خواسته می‌شود تا شبکه مورد نظرشان را انتخاب کنند و این دقیقا جایی است که بسیاری از ما سردرگم می‌شویم.

بسیار مهم: اگر با مشکل ارسال اشتباه ارز دیجیتال به آدرس های BEP20 و ERC20 مواجه شده‌اید، این مقاله را مطالعه فرمائید:

ارسال اشتباه ارز دیجیتال و آموزش بازیابی آن در آدرس های BEP20 و ERC20

امروز تصمیم داریم به این استانداردها بپردازیم، تفاوت ‌BEP2 و BEP20 را مشخص کرده، پیرامون استاندارد ERC20 صحبت کنیم و برای همیشه با این سردرگمی‌ها خداحافظی نمائیم. با ما همراه باشید.

تفاوت استاندارد BEP20 با ERC20 و BEP2

تفاوت ERC20 و BEP2

پیش از آغاز بررسی تفاوت ERC20 و BEP20، بهتر است کمی در مورد بایننس چین و استاندارد BEP2 بدانیم. هنگامی که صرافی بایننس (Binance)، بلاک چین مختص خود یعنی بایننس چین (Binance Chain) را راه‌اندازی نمود، همزمان اعلام کرد در این صرافی واریز و برداشت با استانداردهای فنی متفاوت امکان‌پذیر شده است. به این معنی که شما می‌توانید یک توکن ERC20 به حساب بایننس خود واریز کرده و توکن BEP2 برداشت کنید و بالعکس. به عنوان مثال می‌توانید چین لینک (رمز ارز LINK) که یک توکن ERC20 است را (از شبکه اتریوم) به حساب بایننس خود واریز کرده و سپس آن را به عنوان توکن BEP2 (به شبکه بایننس چین) برداشت کنید. البته توجه داشته باشید که آدرس هر دو شبکه متفاوت است.

آدرس BEP2 توکن شبکه بایننس چین اینگونه شروع می‌شود:

bnb136ns6lfw4zs5hg4n85vdthaad7hq5m4gtkgf23

آدرس ERC20 توکن شبکه اتریوم اینگونه شروع می‌شود:

0x0e806cea8e5beba6df97354ef7f22b66c5a2ce82

همچنین آدرس BEP2 در اکثر مواقع نیاز به استفاده از ممو (MEMO) دارد که برای واریز و برداشت ERC20 نیازی نیست. بنابراین هنگام واریز یا برداشتن سردرگمی زیادی ایجاد نمی‌کند. حتی وقتی آدرس اشتباهی وارد کنید، صرافی با پیام زیر به شما هشدار می‌دهد:

The address does not match the currently selected network, it is recommended that you switch to another network.

آدرس با شبکه انتخاب شده فعلی مطابقت ندارد، توصیه می‌شود از شبکه دیگری استفاده کنید.

به همین ترتیب هنگام ارسال کوین یا توکن از کیف پول، در صورت وارد کردن آدرس نادرست پیام خطای “Recipient address is invalid (آدرس گیرنده نامعتبر است)” دریافت خواهید کرد. 

تفاوت توکن استاندارد ERC20 و BEP20

پس از راه‌اندازی بایننس اسمارت چین (Binance Smart Chain) و ایجاد دسترسی واریز و برداشت برای توکن‌های BEP20، اوضاع برای بسیاری از تازه‌واردان گیج کننده شد. گزینه BEP20 اکنون برای رمز ارزها و توکن‌های اصلی مانند BTC ،ETH ،USDT ،LINK ،DOT ،DAI ،EOS ،LTC ،XRP ،XTZ ،BCH ،BAND ،ADA و غیره در دسترس است. بنابراین هنگام واریز یا برداشت هر یک از این کوین‌ها، از شما خواسته می‌شود نوع شبکه مورد نظر جهت انتقال دارایی‌ها را انتخاب کنید.

پس از وارد کردن آدرس کیف پول خود یا آدرس گیرندگان برای برداشت، مبادله به طور خودکار شبکه را بر اساس آدرس وارد شده انتخاب می‌کند.

اما آنچه بیشتر گیج کننده است، این است که هر دو استاندارد BEP20 و ERC20 قالب آدرس یکسانی دارند و همچنین آن‌ها رمز ارز ETH را به عنوان BEP20 لیست کرده‌اند. امید می‌رود به زودی این مورد توسط توسعه‌دهندگان شبکه بایننس تغییر کند تا کاربران کمتر دچار سردرگمی شوند.

بنابراین تفاوت این دو شبکه چیست، چرا BEP20 از آدرس مشابه ERC20 استفاده می‌کند و هنگام انتقال رمز ارز ETH یا توکن‌های دیگر کدام یک را باید انتخاب کنیم؟ در اینجا ما وارد مشخصات فنی استاندارد توکن‌ها نخواهیم شد و فقط به توضیح اصول انواع شبکه خواهیم پرداخت.

بایننس اسمارت چین و توکن BEP20

بایننس اسمارت چین یک بلاک چین موازی بایننس چین است که برای ایجاد قرارداد هوشمند (Smart Contract)  طراحی شده و دارای یک محیط سازگار با ماشین مجازی اتریوم (Ethereum Virtual Machine) است. البته این به معنای رقابت با اتریوم و رمز ارز ETH نیست. بایننس اسمارت چین فقط یک بلاک چین سازگار اتریوم بوده و به گونه‌ای طراحی شده است که دارای سرعت بیشتر و کارمزد کمتر در انجام تراکنش‌ها باشد.

کاربران می‌توانند همان دارایی با استاندارد ERC20 را در زمان کوتاه‌تر و کارمزد کمتر در بایننس اسمارت چین با استاندارد فنی BEP20 انتقال دهند. آدرس‌ها در اسمارت چین مشابه اتریوم، با 0x آغاز می‌شود. به عنوان مثال:

0x0e806cea8e5beba6df97354ef7f22b66c5a2ce82

توکن رپد و ‌BEP2 و BEP20

توکن‌ رپد (Wrapped Token) نوعی رمز ارز است که ارزش خود را به ارز دیجیتال اصلی گره می‌زند. به عنوان مثال، رمز ارز LINK‌ با استاندارد ERC20، با توکن LINK با استاندارد BEP20 با نسبت یک به یک پیوند می‌خورد، ولی جنس استاندارد آن‌ها تفاوت دارد.

نه تنها رمز ارزهای ERC20، بلکه حتی نسخه‌ توکن‌های رمزنگاری شده BEP20 برای بیت کوین (BTC)، تتر (USDT)، لایت کوین (LTC) و اتریوم (ETH) نیز در بایننس اسمارت چین موجود است. هدف این رمز ارزها ایجاد قابلیت استفاده در صرافی غیر متمرکز (DEX) و بهره‌مندی از سرعت و کارایی معاملاتی بلاک چین جدید است. لازم به ذکر است این توکن‌های رپد توسط بایننس صادر می‌شوند.

تراست والت (Trust Wallet) تنها کیف پولی است که در حال حاضر از استانداردهای توکن BEP20 پشتیبانی می‌کند. البته می‌توانید بایننس اسمارت چین را بر روی کیف پول متاماسک (MetaMask) خود نیز فعال کنید.

بیشتر توکن‌های محبوب‌، توکن‌های ERC20 هستند که بر پایه اتریوم ساخته شده‌اند. برای بررسی هر توکن و شبکه ارائه‌دهنده آن، می‌توانید به Coinmarketcap.com مراجعه کنید.

بلاک چین رمز ارزها

تفاوت در انتقال توکن با استاندارد های BEP2 ،BEP20 و ERC20

همانطور که گفته شد، برای کاربران تازه وارد، اصلی‌ترین نکته این است که هنگام انتقال دارایی‌ها، به استاندارد مبدا و مقصد توجه کنند. تمام چیزی که شما برای درک آن نیاز دارید:

  • ERC20 بلاک چین اتریوم که آدرس‌های آن با 0x شروع می‌شود.
  • BEP2 بلاک چین بایننس چین که آدرس‌های آن با bnb شروع می‌شود و اغلب نیاز به پر کردن مقدار MEMO دارد.
  • BEP20 بلاک چین بایننس اسمارت چین که آدرس‌های آن همانند اتریوم با 0x شروع می‌شود، اما شبکه آن با استاندارد ERC20 متفاوت است.

در این شرایط، اگر قصد دارید برای انتقال دارایی خود از بایننس به کیف پول تراست والت یا سایر مقصدها کارمزد کمتری بپردازید، استانداردهای BEP2 و BEP20 گزینه مناسبی هستند. اما باید حتما توجه داشته باشید که آدرس مقصد، از جنس این دو استاندارد باشند. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید چین لینک را با استاندارد BEP2 به والت منتقل کنید، لازم است که توکن LINK بر بستر BEP2 را در کیف پول خود جستجو کرده و آدرس آن را که با bnb آغاز می‌شود، هنگام ارسال استفاده کنید.

همچنین به یاد داشته باشید که در صورت انتقال دارایی بر بستر BEP2 و یا BEP20 به کیف پول، دارایی شما از جنس همین بسترها خواهد بود و نمی‌توانید آن‌ها را مجددا به یک آدرس متفاوت مانند ERC20 ارسال کنید. همچنین شایان ذکر است که کارمزدها در شبکه BEP2 و BEP20 از جنس بایننس کوین (BNB) هستند، در حالی که برای انتقال‌های ERC20 نیاز به پرداخت اتریوم (ETH) به عنوان کارمزد دارید.

بنابراین ‌BEP2 و BEP20 متفاوت بوده و هر دوی آن‌ها نیز از استاندارد ERC20 متمایز هستند. باز هم تاکید می‌شود در هنگام واریز یا برداشت، حتما شبکه مورد نظر خود را به درستی انتخاب کرده و اطمینان حاصل کنید که از بلاک چین صحیحی که پلتفرم مربوطه پشتیبانی می‌کند استفاده کرده‌اید.

منبع: Coinguides.org


برچسب ها: صرافی بایننس

ثبت نظر
نظرات کاربران (366 نظر)
hemmad salimi

سلام وفت بخیر از صرافی داخلی (***) ب مقدار 100 دلار twt خریدم و هنگام انتقال ادرس کیف tomo رو وارد کردم در هنگام انتقال هیچ اخطاری بر ادرس اشنباه داده نشد و هزینه دریافت شد txid هم اومد و هیچ ارزی وارد کیف پولم نشد (ن twt ن tomo) با پشتبانی صرافی مکاتبه کردم و میگن چون txid موجود ما فرستادیم بنابراین برین با ساپورتر کیف پولتون مکاتبه کنین ب ساپورتر هم پیام دادم تمام مواردی ک لازم داشتن رو بهشون ارایه دادم ولی کاری نکردن سوالم اینه ایا امکانش هست ک بشه درستش کنم ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

0 پاسخ دهید
12:50:02 1399/12/18
مجتبی انصاری

سلام. اگر هر دو از یک استاندارد باشن، مثلا هر دو آدرس بر مبنای استاندارد BEP20 باشن، قابل بازیابیه. در غیر این صورت خیر

0 پاسخ دهید
12:50:02 1399/12/18
حسین قاسم پور آرانی

واقعا عالی بود

0 پاسخ دهید
00:49:51 1399/12/19
صالح

سلام . ممنون از تاپیک بسیار مفیدتون . من ارزهامو براساس bep20 ز بایننس به تراست ولت انتقال دادم . بعدا اگه بخوام این ارزهارو به ریال نقد کنم میشه به کیف پول صرافی ایرانی مثلا صرافی نوبیتکس واریز کنم براساس bep20 ? اگر این امکان وجود نداره باید چکار کنم ؟

0 پاسخ دهید
22:56:00 1399/12/20
حلیه آقامیری

سلام. بله اگر صرافی های ایرانی هم شبکه bep20 رو ساپورت کنن مشکلی نداره

0 پاسخ دهید
22:56:00 1399/12/20
طالبی

سلام من مقداری توکن SXP توی کیف پول Trust Wallet دارم (بر بستر BEP2)، حالا اگر بخوام این توکن رو به بایننس منتقل کنم، حتما باید در کیف پولم مقداری BNB داشته باشم؟ یا بدون مشکل میشه بر بستر BEP2 منتقلش کرد؟

0 پاسخ دهید
00:17:45 1399/12/27
مجتبی انصاری

سلام. بله حتما باید BNB داشته باشید واسه کارمزد

0 پاسخ دهید
00:17:45 1399/12/27
حمید جوینده

سلام من هم همین مشکل رو داشتم و بیشتر صرافی ها خصوصا ایرانی ها bep2 رو ساپورت نمیکنن ..من حتی bnb خریدم و دوج هام رو به bep20 تبدیل کردم ولی دوج کوین رو بیشتر صرافیها ساپورت نمیکنن و فقط روی شبکه خودش میشه انتقال داد ولی مثلا من دیدم کاردانو رو ساپورت میکنن بر بستر bep20 ..به هرحال اگه ارزی دارید که خیلی از صرافی ها ساپورتش نمیکنن میتونید از داخل خود تراست والت از طریق پنکک سوآپ بفروشید چون bep20 رو ساپورت میکنه...فقط قبلش حتما گوگل سرچ کنید یا یک کلیپ اموزشی کار با پنکیک سوآپ رو یاد بگیرید و به قسمت کارمزد هم دقت کنید چون بعضی ارزها کارمزدشون بالاست و سوال خودم از ادمین عزیز این هست آیا این صرافی های غیرمتمرکز bep2 رو هم ساپورت میکنن یا فقط bep20 هست؟

0 پاسخ دهید
00:17:45 1399/12/27
حلیه آقامیری

بایننس دکس که غیر متمرکزه فقط bep2 رو ساپورت میکنه مثلا. بقیه صرافی ها رو باید چک کنین توی وبسایت هاشون

0 پاسخ دهید
00:17:45 1399/12/27
مسرور

سلام.من مقداری ارز اتریوم از سایت پی98 خرید و چون مبتدی هستم هنگام خرید از شبکه bep20 استفاده کردم.ولی الان هیچ ارزی به کیف پولم اضافه نشده.بعد با پشتیبانی سایت مکاتبه کردم گفتن کیف پولتون (exodus)باید از شبکه ساپورت کنه.اگر نکنه کاری نمیشه کرد.حالا من نمیدونم که کیف پولم ساپورت میکنه یا نه.میتونید راهنمایی کنید.ممنون

0 پاسخ دهید
05:40:05 1400/01/06
مجتبی انصاری

سلام. چرا همچین کاری کردید؟ قبل از ورود به حوزه ارزهای دیجیتال، کامل آموزش‌های مرتبط رو مشاهده کنید… کیف پولتون رو توی تراست والت بازیابی کنید با استفاده از عبارات بازیابی

0 پاسخ دهید
05:40:05 1400/01/06
ناثر ایوبی

با سلام.من تو تراست innbcرو از طریق پنکیک سواپ با bnbاسمارت چین چنج کردم.اون مقدار اومده تو کیف پولم ولی لگوش با لگوی اصلیinnbcاصلی فرق داره و بر پایهbep20 و داخل اون سیاهه ولی این زرد رنگه.ایا مشکلی هست؟چون تو innbcاصلی قیمت رو نشون میده ولی مال این یکی نه.خیلی ممنون

0 پاسخ دهید
02:59:20 1400/01/07
مجتبی انصاری

سلام. به نظر نباید مشکلی داشته باشه

0 پاسخ دهید
02:59:20 1400/01/07
شاپرک

سلام وقت بخیر.تراست ولت bnb بر بستر bep2 داره ؟اخه با لگوی اصلی بایننس بر بستر erc20 داره bep20 داره فقط یک مورد هست که نوشته bnb bnb و بسترش مشخص نیست و مورد بعدی که داره کلا لگوش شبیه بایننس نیس و نوشته شده PIBNBو فقط این مورد بر بستر BEP2 هست یعنی ممکنه این باشه؟ اخه میخوام از nobitex بایننس انتقال بدم ب تراست ولت و پشتبان نوبیتکس گفت بایننس این صرافی بر بستر bep2 هست حالا واقعا گیج شدم ممنون میشم بزرگواری کنید و راهنمایی کنید

0 پاسخ دهید
17:07:43 1400/01/08
حلیه آقامیری

سلام. در کل برای اینکه اشتباه نکنین کافیه یه نکته رو بدونین: آدرس های erc20 و bep20 (بایننس اسمارت چین) با 0x شروع میشن و آدرس های bep2 (خود بایننس چین) با bnb، پس اونی که نوشته BNB و توی پرانتز BNB دوباره داره و بسترش مشخص نیست رو اگر نگاه کنین و روی receive بزنین میبینین که آدرسش با bnb شروع شده و همون توکن روی bep2 یا بایننس چین هست.

0 پاسخ دهید
17:07:43 1400/01/08
عع

سلام یعنی نمیشه توکن اتریوم با bsc بایننس اسمارت چین برداشت یا ارسال کرد؟

0 پاسخ دهید
08:29:35 1400/01/13
مجتبی انصاری

سلام. اگه جنس اتریوم شما بر مبنای BEP20 باشه (یعنی از صرافی بایننس، اون رو از طریق BEP20 به تراست ولت منتقل کرده باشید)، اتریوم شما از طریق اسمارت چین قابل انتقاله

0 پاسخ دهید
08:29:35 1400/01/13
ایمان

سلام خسته نباشید من مقدار یکاردانو بر بستر BEP2 انتقال دادمبه صرافی دیگر که از این شبکه پشتیبانی می کرد.کارمزد از کجا کسر می شود؟ چرا می گویند باید bnb داشته باشیم؟؟

0 پاسخ دهید
19:55:15 1400/01/14
مجتبی انصاری

سلام. بستر BEP2 در واقع بلاک چین بایننس هست و کارمزدها توی این شبکه بر مبنای BNB محاسبه و پرداخت میشه

0 پاسخ دهید
19:55:15 1400/01/14
مهدی مهدوی

سلام من در تراست ولت bnb را با win سواپ کردم اما زیر مقدار win مقدار دلاری و سود یا زیان روزانه را نشون نمیده ولی همه ارزها درصد سود یا زیان و مقدار دلاری هست چرا؟

0 پاسخ دهید
11:58:04 1400/01/15
فاطمه

سلام ببخشید من با bep20 تتر انتقال دادم به کوینکس البته فعلا نیومده حالا دفعه پیش با trc20 انقال داده بود الان بعدا که خواستم پولمو برداشت کنم چجوریه ؟ به مشکل میخورم ایا؟

0 پاسخ دهید
22:36:58 1400/01/16
مجتبی انصاری

سلام. باید با پشتیبانی کوینکس مشکلتون رو مطرح کنید

0 پاسخ دهید
22:36:58 1400/01/16
علی محمدی

با سلام ،منون از مطلب مفیدتون،من در صرافی داخلی میخواهم ارز bnbبخرم،زده شبکه را انتخاب کنید ،2تاشبکه هست اولی شبکه اصلی رمز ارز دومی شبکه bep2 که اینجا توضیح دادید کامل وجامع ولی شبکه اصلی رمز ارز چیه ؟ علاوه بر bnb تمام ارزهای این صرافی به همین شکل هستش یعنی اتریوم ،ریپل ،بیت کوین و.... مثلا برا اتریوم زده bep2 و شبکه اصلی رمز ارز توی ولت منم که کوینومی هست هیچی ننوشته که کدام شبکه هست ولی همونطور که توضیح دادید از اول ادرس که bnbزده متوجه شدم که bep2هست ولی شبکه اصلی رمز ارز متوجه نمیشم یعنی چی ممنون

0 پاسخ دهید
10:23:29 1400/01/17
مجتبی انصاری

سلام. در واقع در ابتدا، هر ارزی شبکه خودش رو داره. مثلا بیت کوین شبکه بیت کوین، اتر و توکن‌های erc20 شبکه اتریوم، لایت کوین شبکه لایت کوین، بایننس کوین شبکه بایننس کوین و ... که متفاوت از هم هستند. برخی کارمزدها بالاست و برخی پایین. حالا این شبکه‌ها مثل bep2 که در واقع همون شبکه بایننس کوینه، برای تسهیل و تسریع در نقل و انتقال، اومدن امکان انتقال برخی ارزهایی که خودشون شبکه دارن مثل بیت کوین رو توی شبکه‌شون فعال کردن. یعنی بیت کوین رو علاوه بر اینکه توی شبکه بیت کوین میتونید منتقل کنید، بر مبنای استاندارد bep2 و بر اساس شبکه بایننس کوین هم میتونید انتقال بدید، به شرطی که هم فرستنده و هم گیرنده ازش پشتیبانی کنن.

0 پاسخ دهید
10:23:29 1400/01/17
سعید نجفی

سلام استاد عزیز ممنون از شما بابت مقالتون. استاد من وینک میخوام خرید کنم صرافی ایرانی سه تا شبکه زده trc20 , bep20, bep2 که bep20 نوشته غیر فعال حالا از بین دوتا شبکه کارمزد bep2 کمتره. درکیف پول تراست با trc20 نوشته باید انتقال بدی اما در کیف پول اتمیک این آدرسو زده TPsKWkixgBrkBrxqxe2ChZt1hQF8sCDy حالا خواستم بدونم این آدرس برای کدوم شبکه است؟ و آیا من اگه شبکه رو در صرافی bep2 انتخاب کنمو به این آدرس بفرستم درسته چون کارمزد انتقالش رو برای بعدا که بخوام بفروشم زده یک دهم ترون اما اگه رو شبکه trc20به تراست بفرستم و بعدا بخوام بفروشم فک کنم اتریوم زیادی ازم کسر کنه لطفا راهنمایی کنید ممنون

0 پاسخ دهید
20:27:59 1400/01/18
مجتبی انصاری

آدرسی که فرستادید متعلق به ترون هست و فقط و فقط باید هنگام ارسال، از بستر TRC20 استفاده کنید

0 پاسخ دهید
20:27:59 1400/01/18
کامیار

سلام من مقداری ارز بر بستر Bep20 فرستادم برای صرافی بایننس ولی دریافت نشد متاسفانه (همه نکات رعایت کردم و هردو جنس ارز یکی بود و از شبکه اسمارت چین بود) چیکار کنم حالا ، راهنمایی میفرمایید

0 پاسخ دهید
01:03:12 1400/01/21
مجتبی انصاری

سلام. لطفا آدرس دریافت کننده و هش تراکنش رو بدید تا بررسی بشه

0 پاسخ دهید
01:03:12 1400/01/21
حمیدرضا یاری

سلام استاد من مقداری ftm(fantom) از سایت ارزجو خریداری کردم و ب کیف پول تراست ولت زدم اما نیومده.فکر میکنم که مشکل bep2 بوده.چون دوتا فانتوم تو کیف پولم بود اولیش بستر bep2 بود که تایید نشد دومیش فانتوم توکم بود که بستر erc20 بود که زدم.تراکنش تایید شده اما واریز نشده ب کیف پولم خواهش میکنم راهنمایی کنید

0 پاسخ دهید
18:11:14 1400/01/21
مجتبی انصاری

سلام. باید از طریق پشتیبانی صرافی که خرید داشتید ازش، پیگیری کنید

0 پاسخ دهید
18:11:14 1400/01/21
Farhad149

سلام من 2800 دلار رمزارز SUSHI از تراست ولت انتقال دادم bep20 بوده برای صرافی کوینکس اما اونجا erc20 هستش و متاسفانه من حواسم نبود الان واریز نشده چکارکنم و چطور پیگیری کنم؟؟؟ آیا از دست رفته یا میشه پس گرفت

0 پاسخ دهید
13:26:31 1400/01/24
حلیه آقامیری

سلام. به کوینکس تیکت بزنین براتون میتونن پیگیری کنن

0 پاسخ دهید
13:26:31 1400/01/24
محمود محمدزاده

با سلام من واسه خرید و کیف پول کاردانو کمی مطالعه کردم و بهترین پیشنهاد ولت Yoroi بود . نصب کردم و خریدم رو انجام دادم . بعد از مدتی گوشیم مشکل خورد که تعویض کردم . وقتی خواستم ولت yoroi رو بازیابی کنم متوجه مشکلی شدم . زمان ایجاد ولت کلید بازیابی که ۱۵ کلمه بود به لاتین و از راست به چپ شماره گذاری شده بود و الان که میخوام در گوشی جدید تایپ کنم هر کاری میکنم کلمات از چپ به راست نوشته میشه و در آخر خطا میده . میشه راهنماییم کنید . هر راهی رو انجام دادم . کلمات رو جای دیگه ای تایپ کردم و کپی پیست کردم . از آخر به اول نوشتم و ....🤔😔

0 پاسخ دهید
03:18:30 1400/01/25
محمدزاده

سلام لطفا میشه در مورد بازیابی ولت کاردانو یه راهنمایی به من بفرمایید. زمان ایجاد ولت کلمات بازیابی از راست به چپ نوشته شده و شماره گذاری داشت . الان در گوشی جدیدم هر جوری که مینویسم از چپ براست نوشته میشه و در آخر خطا میده 🤔😔

0 پاسخ دهید
03:21:56 1400/01/25
یوسف آیدین

از قسمت تنطیمات، زبان گوشیت رو تغییر بده شاید درست بشه. اگه فارسی هست، تغییر بده به انگلیسی و یا بالعکس.

0 پاسخ دهید
03:21:56 1400/01/25
hamid

سلام من از صرافی ایرانی usdt خریدم.موقع انتقال به کیف پول شبکه bep20 رو انتخاب کردم .کیف پولم اسمش atomic wallet این تتر این وسط گمو گور شده نشسته به حسابم :( کاری میشه کرد واسش؟ ایمیل دادم به پشتیبانی کیف پول ولی جوابی ندادند

0 پاسخ دهید
21:37:55 1400/01/26
مجتبی انصاری

هش تراکنش رو بفرستید تا بیشتر بررسی بشه

0 پاسخ دهید
21:37:55 1400/01/26
امیر

سلام وقتتون بخیر. ببخشید سوالمو تکمیل کردم: من برای خرید ارزی اول باید تترBEP2 میخریدم و در تراست والت سواپ کنم به BNB و بعد اون ارز مد نظرمو و میخریدم.که بهم خطای کمبود BNB داد.حالا چرا نمیدونم. یعنی نمیدونم باید از یک میزانی بیشتر میخریدم یا نه؟ مثدار خرید تتر من 114 دلار بود. حدود 3 میلیون تومن. و الان نمیدونم با این تتر چیکار کنم چون نه میتونم به BNB تبدیلش کنم نه تونستم اون ارزمو بخرم. لطفا راهنمایی کنید چه ارزی با پایه BEP2 رو میتونم در تراست ولت خرید کنم. اگرم بخاطر کامزد باید مقداری bnb تو تراست والتم باشه خوب بازم باینس تو صرافی نوبیتکس باید حداقل یک واحد داشته باشم اینطور که میدونم.

0 پاسخ دهید
00:20:28 1400/01/27
مجتبی انصاری

سلام. ببینید شما برای هرگونه فعالیت توی شبکه bep2 یا bep20، نیاز به bnb واسه کارمزد دارید. بنابراین برای تبدیل تتر به bnb هم، نیاز به بایننس کوین دارید

0 پاسخ دهید
00:20:28 1400/01/27
علی

سلام من میخواستم bnb به کیف پول متاماسک ارسال کنم شبکه متاماسک رو از اسمارت ماین به اسمارت چین تغیر دادم ولی آدرس کیف پول bnb در متاماسک تغیری نمیکنه و مثل آدرس اتریوم هست و با 0x شروع میشه. مشکلی نداره اگه bnb هام رو روی شبکه بایننس به این آدرس بفرستم؟ چون میخوام از پنکیک سواپ توکن بخرم ؟ ممنون میشم راهنمایم کنید

0 پاسخ دهید
19:03:39 1400/01/31
مجتبی انصاری

سلام. خیر مشکلی نداره، فقط حتما باید از طریق BEP20 ارسال بشه و نباید BNB که بر بستر بایننس چین و استاندارد BEP2 هست رو به این آدرس بفرستید

0 پاسخ دهید
19:03:39 1400/01/31
رضا

سلام و احترام آیا انتقال رمزارز با استاندارد BEP20 ( که دارای کارمزد کمتری هم هست ) از ارزش رمزارز ما میکاهد؟ یا اینگونه مطرح کنم : من الان دوج کوین خریداری کردم و میخوام اونو به تراست ولتم انتقال بدم.آیا اگر با استاندارد BEP20 انتقال بدم ، بعدها برای فروشش ارزش کمتری خواهد داشت؟ و سوال دوم اینکه وقتی استاندارد BEP20 که کامزد خیلی کمتری هم داره ، وجود داره ، همه همین رو انتخاب نمیکنن؟

0 پاسخ دهید
02:24:51 1400/02/01
حلیه آقامیری

سلام. در پاسخ به سوال اولتون خیر چنین چیزی نیست. در پاسخ به سوال دوم، شما زمانی میتونین از شبکه BEP20 برای انتقال دوج استفاده کنین که ارز شما روی این شبکه باشه، اگر دوج شما روی ERC20 باشه و از BEP20 برای انتقال استفاده کنین تراکنش انجام نمیشه و دردسر بازیابی باید بکشین. پس هنگام استفاده از شبکه ها به آدرسی که ارز روی اون قرار داره دقت کنین و صرفا به خاظر کارمزد کم خودتون رو تو دردسر نندازین.

0 پاسخ دهید
02:24:51 1400/02/01
محمد همتی

سلام من از بایننس به بیت مارت ۸۰تتر در شبکه bep20 انتقال دادم،چه قدر طول میکشه انتقال داده بشه، وآیا قابل بازیابی هست؟

0 پاسخ دهید
03:03:18 1400/02/01
hossein

ببخشید من یه قسمت این مقاله رو خوب متوجه نشدم آیا میشود که ما توکن های تحت شبکه اتریوم رو به آدرس همون توکن تحت شبکه BEP20 بفرستیم یا نه ؟ برای فرار از کارمزد زیاد اتریوم. در واقع سوالم اینه که میشود با این انتقال توکن خودمون رو از اتریومی به بایننسی تبدیل کنیم یا نه ؟

0 پاسخ دهید
19:10:40 1400/02/02
مجتبی انصاری

سلام. ببینید آدرس اتریوم و BEP20 یکیه، پس در حالت عادی شما در هر صورت توکن خودتون رو دارید میفرستید همون شبکه اتریوم. اما هنگامی که میخواین از بایننس برداشت کنید، اگه شبکه رو BEP20 انتخاب کنید، توکن شما بر بستر BEP20 صادر میشه و مشکلی پیش نمیاد. فقط اینکه باید از والتی برای انتقال استفاده کنید که BEP20 رو ساپورت کنه

0 پاسخ دهید
19:10:40 1400/02/02
hossein

سلام یعنی الان بنده کیف اتریومی خودم رو در بایننس اگه Unlock کنم میتونم دارایی خودم رو به یه آدرس تحت شبکه bep20 بفرستم بدون درد سر با کارمزد کمتر ؟ درسته ؟

0 پاسخ دهید
19:10:40 1400/02/02
حلیه آقامیری

بله، ولی به یاد داشته باشید که اتر شما در واقع یه توکن بر بستر bep20 خواهد بود و اتر واقعی نیست یه جورایی

0 پاسخ دهید
19:10:40 1400/02/02
علی صفارزاده

سلام و عرض ادب ۷۰۰دلار bnb داشتم خودکار تبدیل به smart chain شد که دادای آدرس بود که با سرچ کردنش پیدا کردم و حساب مجدد برگشت ولیکن به تازگی دوباره این ۷۰۰ دلار همانند قبل بصورت خودکار sentشده و نمیتونم برگردونم لازم به ذکر است در زمان این دو مرتبه گوشی در منزل بالای اپن بوده میتونید بفرمایید کجا نشته ممنون

0 پاسخ دهید
19:10:40 1400/02/02
محمد مبین آوج

سلام من میخواستم بدونم اگه من تتر رو در شبکه bep2 وارد بایننس کنم همه ارز های دیجیتال رو میتونم معامله کنم؟

0 پاسخ دهید
22:00:16 1400/02/02
مجتبی انصاری

سلام. بله

0 پاسخ دهید
22:00:16 1400/02/02
لطفی

سلام خسته نباشین من مقداری اتریوم از صرافی هات بیت به ادرس تراست ولتم برپایه bep20 انتقال دادم از کیف صرافیم کم شده کانفریم شده ولی به تراست ولتم نیومده

0 پاسخ دهید
11:34:21 1400/02/03
مجتبی انصاری

سلام. اتریوم بر پایه bep20 فعاله توی تراست والتتون؟

0 پاسخ دهید
11:34:21 1400/02/03
محمد

ببخشید کیف پول بلاک چین از شبکه bep2 پشتیبانی می کنه؟

0 پاسخ دهید
13:15:57 1400/02/03
مجتبی انصاری

سلام. خیر

0 پاسخ دهید
13:15:57 1400/02/03
مهدی وثوقی

سلام وقتتون بخیر ممنون میشم سوالمو جواب بدید من میخوام Dodo برداشت کنم ولی سردرنمیارم چیکارکنم الان موجودی کیف پولم bnb صفره بعدش میخوام ارزdodoبرداشت بزنم به همون کیف پول تراست ولت شبکه bep20 ولی وقتی برداشت میزنم میگه send only bep20 tokens الان چیکارباید بکنم تا بتونم دودو برداشت کنم

0 پاسخ دهید
05:00:38 1400/02/04
مجتبی انصاری

سلام. خب دارایی DODO شما در چه کیف پولیه؟

0 پاسخ دهید
05:00:38 1400/02/04
علی داودی

سلام من در ایردراپی شرکت کردم و از من آدرس ERC20 خواست، کیف پول من safepal هست، متوجه شدم ادرس اتریوم و BEP20 یکیه دقیقا حالا من همین ادرس رو دادم به ایردراپ، آیا مشکلی از نظر واریز نداره؟ اتریوم رو میشه ریخت داخل bep20?

0 پاسخ دهید
10:29:15 1400/02/04
حلیه آقامیری

سلام. این مطلب رو مطالعه فرمائین https://exchaino.com/mag/bep20-erc20-recovery/

0 پاسخ دهید
10:29:15 1400/02/04
مهدی وثوقی

سلام وقتتون بخیر من مقداری دودو دارم بعدوقتی میخوام به کیف پول تراست ولت برداشت بزنم موفق نمیشم ومیگه فقط توکن های bep20 میشه بعددلیلش اینه که من درتراست ولت ارز bnbندارم تا هزینه تراکنش بگیره؟

0 پاسخ دهید
14:31:20 1400/02/04
ساغر

سلام وقت بخیر ایا امکانپذیر هست اتریومی که بر بستر ERC20 هست رو از طریق استاندارد BEP2 به والتی منتقل کنیم که اتریومش روی بستر BEP2 قرارداره؟اگر امکان پذیر باشه اتریومی که در والت ذخیره کردیم بر بستر BEP2 خواهد بود و غیر قابل تغییر؟

0 پاسخ دهید
01:52:06 1400/02/05
مجتبی انصاری

سلام. خیر امکان پذیر نیست این کار. مگه اینکه اول بفرستید صرافی بایننس و از اونجا از طریق شبکه bep2 بفرستید به یه آدرس bep2

0 پاسخ دهید
01:52:06 1400/02/05
hossein

سلام یعنی الان بنده کیف اتریومی خودم رو در بایننس اگه Unlock کنم میتونم دارایی خودم رو به یه آدرس تحت شبکه bep20 بفرستم بدون درد سر با کارمزد کمتر ؟ درسته ؟

0 پاسخ دهید
21:58:40 1400/02/05
حلیه آقامیری

بله، ولی به یاد داشته باشید که اتر شما در واقع یه توکن بر بستر bep20 خواهد بود و اتر واقعی نیست یه جورایی

0 پاسخ دهید
21:58:40 1400/02/05
hossein

یعنی پس از این که تحت BEP20 بشه دیگه قابل ورود به شبکه اتریوم نیست یا هست ؟

0 پاسخ دهید
21:58:40 1400/02/05
حلیه آقامیری

خیر. پاراگراف یکی مونده به آخر رو دوباره بخونید: در صورت انتقال دارایی بر بستر BEP2 و یا BEP20 به کیف پول، دارایی شما از جنس همین بسترها خواهد بود و نمی‌توانید آن‌ها را مجددا به یک آدرس متفاوت مانند ERC20 ارسال کنید.

0 پاسخ دهید
21:58:40 1400/02/05
امیر تاتاری

سلام وقت بخیر ببخشید من یه سوال دارم اینکه از صرافی کوینکس میخوام bnb انتقال بدم به تراست ولت اما ادرس bnb رو از تراست میزنم داخل کوینکس قبول نمیکنه و میگه باید بر بستر bsc باشه الان من باید ادرس چی رو از تراست کپی کنم ؟ و اینکه ایا مشکلی پیش نمیاد اگه ادرس bnb smart chain رو بزنم؟ خیلی ممنونم

0 پاسخ دهید
13:08:38 1400/02/06
حلیه آقامیری

سلام. شما بایننس کوینی که میخواین انتقال بدین اگر خودش بر بستر اسمارت چین هست، باید آدرسی توی تراست رو براش انتخاب کنین که اون هم بر بستر اسمارت چین باشه. اینکه قبول نمیکنه به خاطر اینه که bnb شما بر بستر اسمارت چین توی کوینکس هست، ولی احتمالا شما آدرسی توی تراست رو دارین بهش میدین که bep2 هست یا erc20.

0 پاسخ دهید
13:08:38 1400/02/06
موسوی

باسلام واحترام .من میخواستم ازصرافی کریپتولندبه تراست ولت bnb انتقال بدم وبعددرتراست ولت به smartchain تبدیل کنم شبکه ی پیش فرض انتخاب شده برای انتقالbep20هست وانتخاب دیگه ای ندارم.ودرتراست ولت ارزbnbشبکه erc20 میباشدمیخواستم بدونم ایا این انتقال صحیح میباشدلطفا راهنمایی بفرمایید.

0 پاسخ دهید
14:31:14 1400/02/06
حلیه آقامیری

سلام. توی تراست bnb تحت اسمارت چین هم وجود داره. اگر تنها گزینه انتقال شما از صرافی شبکه Bep20 هست، توی تراست bnb رو سرچ و اونی که نوشته smart chain رو انتخاب کنین.

0 پاسخ دهید
14:31:14 1400/02/06
رضاروستایی فارسی

سلام من نی خواهم تعدادی ریپل از کیف پول داخلی صرافی به کیف اتمیک انتقال بدم کدام شبکه را استفاده کنم که به مشکل نخورم بر پایه bep2 beo20 یا erc20 ممنون از راهنمایی و وقتی که میگذارید

0 پاسخ دهید
14:46:02 1400/02/06
حلیه آقامیری

سلام. نه فقط ریپل، هر ارزی که از صرافی میخواین به والت انتقال بدین، باید همون شبکه ای که ارز روش قرار داره رو انتخاب کنین و آدرس همون شبکه توی والت رو بهش بدین. اگر ریپل شما روی bep20 هست، برای انتقال باید آدرسی که توی اتمیک انتخاب میکنین هم bep20 باشه نه bep2 یا erc20.

0 پاسخ دهید
14:46:02 1400/02/06
رضاروستایی فارسی

استاد من ۱۰۰۰۰۰تا wink به کیف کوئینومی فرستادم ولی به کیف واریز نشد با پشتیبانی کیف که تیکت زدم میگن این ارز را پشتیبانی نمیکنند ایا راهی برای بازیابی وجود داره لطفا راهنمایی کنبد

0 پاسخ دهید
14:49:08 1400/02/06
حلیه آقامیری

چه آدرسی رو برای انتقال انتخاب کردین؟ وینک روی بلاک چین ترون هست که اگر کلید خصوصی والت ترون توی کوینومی رو بگیرین و توی یه والت دیگه وارد کنین، ارزهاتون توی والت جدید بازیابی میشه.

0 پاسخ دهید
14:49:08 1400/02/06
رضاروستایی فارسی

چطور تشخیص بدم که ریپل خریداری شده beb2 هست یا erc20لطفاراهنمایی کنید

0 پاسخ دهید
15:07:29 1400/02/06
حلیه آقامیری

ببینید مقاله رو بخونید این سوالاتتون جواب داده شده. آدرس bep2 با bnb شروع میشه و آدرس erc20 و bep20 با 0x. حالا باید ببینید صرافی از کدوم شبکه پشتیبانی میکنه و آدرس همون شبکه توی والت رو بهش بدین

0 پاسخ دهید
15:07:29 1400/02/06
رضاروستایی فارسی

این ادرسی کیف پول وینک توی کوئینومی هست که فرستادم ولی ارز واریزنشد rNENAVzAgziQGJ6SvV28rrF9a7b7MczYPy

0 پاسخ دهید
15:11:33 1400/02/06
حلیه آقامیری

این آدرس مال ترون نیست. مال کدوم ارزه این آدرس؟

0 پاسخ دهید
15:11:33 1400/02/06
امیر حاجی

سلام من دوج رو از صرافی ایرانی بردم تراست ولت الان میخام ببرم بایننس میگه bnb میخاد ایا میتونم از همونجا bnbبخرم اخه تو کیف پولم ندارم چکار کنم

0 پاسخ دهید
15:16:36 1400/02/06
حلیه آقامیری

سلام. یا باید از بایننس بخرید مثلا یا صرافی داخلی مثل بیت 24

0 پاسخ دهید
15:16:36 1400/02/06
رضاروستایی فارسی

این ادرس کیف پول وینک در کوئینومی TAUN6FwrnwwmaEqYcckffC7wYmbaS6cBiX واین هم لینک تراکتش هست TAUN6FwrnwwmaEqYcckffC7wYmbaS6cBiX ولی به کیفم واریز نشده لطفا راهنمایی کنید

0 پاسخ دهید
17:36:02 1400/02/06
حلیه آقامیری

این دو تا آدرسی که گذاشتین یکین و دومی هش تراکنش نیست. https://tronscan.org/#/token20/TLa2f6VPqDgRE67v1736s7bJ8Ray5wYjU7 این لینک رو نگاه کنین و تراکنش مدنظرتون رو از توش پیدا کنین.

0 پاسخ دهید
17:36:02 1400/02/06
امین بهروز

سلام من ارز bnb رو میخوام از صرافی آبانتتر و از طریق شبکه BEP2 به تراست ولت انتقال بدم آیا شبکه رو درست انتخاب کردم ؟ و سوال بعدی آیا برای انتقال مجدد از تراست ولت به صرافی آبانتتر حتما باید از همین شبکه استفاده کنم ؟ و در خصوص ارز کاردانو هم یه سوال : من میخوام از تراست ولت به صرافی انتقال بدم (موقع انتقال اولیه به تراست از شبکه BEP2 استفاده کردم)چه مقدار BNB برای کارمزد شبکه نیاز هست ؟ و اگر شبکه خود کاردانو راه اندازی بشه آیا بازهم باید BNB تو تراست داشته باشم برای کارمزد؟

0 پاسخ دهید
23:53:54 1400/02/08
مجتبی انصاری

بله وقتی یه ارز بر مبنای bep2 یا هر استاندارد دیگه‌ای توی کیف پولتون دارین، حتما باید هنگام ارسال، به یک آدرسی که توی همین شبکه وجود داره بفرستید. در مورد کاردانو، معمولا تراکنش‌های bep2 در حد چند سنته و زیاد نیست. اگر هم به روزرسانی داشته باشه، توکن شما تحت تاثیر قرار نمیگیره و به صورت خودکار فرایندش انجام میشه، چون چیزی که شما دارید، توکن واقعی کاردانو نیست، بلکه یک توکن صادر شده با پشتوانه کاردانو در شبکه bep2 هست و توکن‌های اصلی اصطلاحا peg شده هستند.

0 پاسخ دهید
23:53:54 1400/02/08
امین بهروز

سلام و دروود ممنون از سایت خوبتون ، یه سوال در مورد انتقال ارز DOT داشتم ، برای انتقال این ارز از صرافی آبانتتر به تراست ولت بهتره که از کدوم شبکه انتقال استفاده کنیم و آیا واقعیت داره که تراست ولت یک واحد ارز DOT رو بعنوان کارمزد بلاک میکنه و امکان انتقال یا فروش مجددش وجود نداره ؟ مثلا اگر ۵ واحد DOT رو انتقال بدم یک واحد رو در تراست لاک میکنه ؟

0 پاسخ دهید
14:32:38 1400/02/09
حلیه آقامیری

سلام. شما هر شبکه ای رو که انتخاب کنین، باید آدرس همون شبکه در تراست رو هم بدین. 1 dot هم جزء پروتکل پولکادات هست که ربطی به والت مورد استفاده نداره و برای فعال موندن آدرس توی شبکه قفل میشه و امکان برداشت نداره.

0 پاسخ دهید
14:32:38 1400/02/09
محسن رضایی

سلام بایننس خودمو تبدیل به usdtbep2 کردم و بعد مدتی دوباره اونو تبدیل به بایننس کردم ولی نیمی از usdtbep2 قفل شد و مابقی تبدیل به بایننس چیکار باید بکنم

0 پاسخ دهید
17:02:05 1400/02/09
مجتبی انصاری

سلام. کجا این تبدیل رو انجام دادید؟

0 پاسخ دهید
17:02:05 1400/02/09
امیر

سلام خسته نباشین. من میخام ارز chz بخرم که بسترش گویا bpe2 هست میتونم bnbبگیرم و در تراست ولت swap کنم؟ اگر جواب بله هست بایینس هم باید بر بستر bep2 پیدا کنم یا خودبخود bp2 هست؟ یا میشه usdt trc20 بگیرم و در تراست ولت به chz تبدیل کنم؟ ممنون

0 پاسخ دهید
20:28:16 1400/02/11
مجتبی انصاری

سلام. اگر توی تراست ولت موجود باشه، بله. بررسی کنید که اگر توی پنکیک سواپ موجوده، میتونید این کار از طریق dapp پنکیک سواپ هم انجام بدین. فقط اینکه واسه پنکیک سواپ، باید bnb بر بستر bep20 داشته باشین

0 پاسخ دهید
20:28:16 1400/02/11
رضا جواهری

سلام وقتتون بخیر... عذر میخوام من ی مقدار ارز چیلیز دارم داخل تراست... واسه انتقال بی ان بی لازم داره.... بی ان بی رو بر بستر اسمارت چین انتقال دادم به تراست اما بازم ارور میده که بی ان بی به اندازه کافی موجود ندارین؟؟؟ شبکه تاثیری داره بنظرتون؟

0 پاسخ دهید
21:14:45 1400/02/11
مجتبی انصاری

سلام. اگر چیلیز شما بر بستر bep2 هست، باید bnb رو سواپ کنین از طریق تراست والت روی bep2

0 پاسخ دهید
21:14:45 1400/02/11
مهرداد اربابی

سلام وقت بخیر من به تراست ولت اتریوم و یونی سواپ بر بستر bep2 انتقال دادو و الان bnb میخواد میتونم bnb با bep20 بفرستم کیف پول اونجا تغییر بدم به bep2؟ از صرافی حداقل میزانی که میشه فرستاد از کارمزدی که کیف پول برای تبدیل میخواد بیشتره میخواد بیشتره راه کار چیه؟

0 پاسخ دهید
01:04:17 1400/02/12
مجتبی انصاری

سلام. بله میتونید bnb با bep20 بفرستید کیف پولتون و تغییر بدید به bep2

0 پاسخ دهید
01:04:17 1400/02/12
احسان رستمی

سلام.وقتتون بخیر.اگه عبارت بازیابی کیف کویینومی رو توتراست بزنم کل ارزهام از کویینومی ب تراست منتقل میشه؟

0 پاسخ دهید
19:29:03 1400/02/12
حلیه آقامیری

سلام. این روش در کل جواب میده، ولی شما عبارت بازیابی کوینومی چون 24 کلمه ای هست رو باید در والتی هم که 24 کلمه بازیابی داره وارد کنید. تراست 12 کلمه بازیابی داره.

0 پاسخ دهید
19:29:03 1400/02/12
نسترن شاهواری

سلام وقت بخیر من مقداری ارز چیلیز در کیف پول تراست ولت دارم و قصد دارم برداشت کنم . برای کارمزد باید ارز BNB داشته باشم در شبکه bep2 ولی در تراست ولت من پیدا نکردم؟ آیا (pibnb (pchain token می باشد؟

0 پاسخ دهید
13:49:13 1400/02/14
حلیه آقامیری

سلام. شما BNB رو که توی تراست سرچ کنین چند تا BNB مختلف نشون میده که اولیش روی bep2 هست و اگر دقت کنین آدرسش با bnb شروع میشه. بعدی پایینش نوشته smart chain که روی bep20 هست و گزینه های دیگه.

0 پاسخ دهید
13:49:13 1400/02/14
محمد علی رشیدی

سلام . من مقداری اتریوم از باینانس به کول ولت اس در شبکه bep20 انتقال دادم ولی الان دو روزه که هنوز به کیفم واریز نشده . لطفا راهنمایی کنید

0 پاسخ دهید
17:38:18 1400/02/14
حلیه آقامیری

سلام. مطمئنین اتریومی که انتقال دادین از نوع bep20 بوده؟ مطمئنین روی erc20 نبوده؟ اگر شبکه انتقال رو اشتباه انتخاب کردین این مقاله رو بخونین: https://exchaino.com/mag/bep20-erc20-recovery/

0 پاسخ دهید
17:38:18 1400/02/14
محمد برون

من از صرافی ایرانی ETC خریداری کردم و به کیفم در صرافی کوینکس انتقال دادم ولی متاسفانه بستر انتقال BSC انتخاب کردم ولی بستر ادرس صرافی erc بوده صرافی ایرانی ارسال کرده و txid هم بهم داده ولی صرافی کوینکس بهم پرداخت نکرده و چیزی دستش نیومده اکه کسی میتونه راهنمایی کنه چطور میتونم ردیفش کنم مبلغش هم بالا بوده

0 پاسخ دهید
23:35:01 1400/02/17
محمدی

سلام من مقدار اتریوم از سایت بایننس بر مبنایbep20 به کیف تراست ولت انتقال دادم از بایننس تایید ارسال اومده ولی به کیف پول تراست واریز نشده هنوز چیکار کنم؟

0 پاسخ دهید
20:43:59 1400/02/18
حلیه آقامیری

سلام. آدرسی که توی تراست انتخاب کردین هم از نوع bep20 بوده یا نه؟ اگر نه داخل مقاله نحوه بازیابی ارز توضیح داده شده.

0 پاسخ دهید
20:43:59 1400/02/18
مهدی حسامی

سلام من اتریوم از باینانس با bep20 انتقال دادم تراست ولت اما به کیف پولم نرسیده. مشکل چیه؟ لطفا راهنمایی کنید

0 پاسخ دهید
04:48:24 1400/02/19
پروانه سرخی

سلام وقت بخیر من میخوام bnb از کوینکس به تراست ولت انتقال بدم. تنها گزینه روش انتقال bnb-BSc فعاله آدرس کیف پول برای bnbاز تراست ولت کپی میکنم. پیام invalid withraw adress میده. مشکل کجاست؟ با توجه به اینکه تو آدرس کیف پول bnb دیده میشه

0 پاسخ دهید
05:21:15 1400/02/19
حلیه آقامیری

شما وقتی BNB رو سرچ میکنین، چند تا آدرس روی شبکه های مختلف میاره. وقتی تنها گزینه انتقال شما هم BNB-BSC هست، باید اون آدرسی رو توی تراست انتخاب کنین که پایینش نوشته smart chain

0 پاسخ دهید
05:21:15 1400/02/19
مریم منوری

سلام، من تو کیف پولم80دلار smarchain داشتم، از قسمت pancacke سواپ کردم به دوج، موجودی کیف پولم کم شد، وهیچ اثری از دوج نیست، به نظرتون مشکل چیه؟

0 پاسخ دهید
09:19:26 1400/02/19
مجتبی انصاری

سلام. معمولا اولین سواپ برای یک توکن از طریق صرافی‌های غیر متمرکز، یک Approve از اسمارت کانترکت اون توکن هست. پس از اینکه Approve شد، با خیال راحت می‌تونید توی سواپ دوم، تریدتون رو انجام بدید

0 پاسخ دهید
09:19:26 1400/02/19
At gh

سلام من مقداری bnb از صرافی بایننس به کوینکس منتقل کردم بر بستر شبکهBSC که هر دو با ox شروع میشود. Txid داده شده و انتقال کانفیرم شده ولی به اکانت کوینکس هیچ bnb ای نرسیده . چجوری میتونم پیگیری کنم

0 پاسخ دهید
03:51:27 1400/02/20
مجتبی انصاری

از طریق پشتیبانی کوینکس مشکلتون رو مطرح کنید

0 پاسخ دهید
03:51:27 1400/02/20
ali payekar

سلام من مقداری ترون و وینک وبیتورنت دارم میخواستم از صرافی ایرانی به تراست ولت انتقال بدم میخواستم ببینم این کیف پول امن هست وبعدش به فیلتر شکن نیاز داره یا نه ممنون

0 پاسخ دهید
10:55:32 1400/02/20
حلیه آقامیری

سلام. بله امنه. خیر نیاز نداره.

0 پاسخ دهید
10:55:32 1400/02/20
پوریا

با سلام توکن ریف دارم ولی میخام از کوینکس انتقال بدم به تراست ولت تراست فقط شبکه bep20 و Erc20 رو ساپورت میکنه ولی داخل کوینکس انتخاب شبکه فقط رو حالت bsc هست باید برا انتقالش چیکار کنم یا کیف پول دیگه ای نیس ک معرفی کنید

0 پاسخ دهید
15:39:30 1400/02/20
حلیه آقامیری

سلام. bsc همون bep20 هست

0 پاسخ دهید
15:39:30 1400/02/20
حمید

سلام وقت بخیر من یه چیزی رو خوب نفهمیدم،برای انتقال توکن با استاندارد bep2 و bep20 حتما بایدbnbداشته باشیم یا اینکه موقع انتقال مقداری از دارایی مون به قیمت bnb حساب میشه و کارمزد رواز روی دارایی مون حالا هر ارزی که باشه، کم میکنه؟همینطور برای استاندارد erc20 هم این سوال رو دارم. ممنون

0 پاسخ دهید
18:59:34 1400/02/21
حلیه آقامیری

سلام. خود BNB رو برای کارمزد BEP2 و BEP20 باید داشته باشین. برای ERC20 هم خودETH لازمه

0 پاسخ دهید
18:59:34 1400/02/21
علی فرهنگیان

سلام من مقداری win,رو از صرافی رمزینکس خریدم و به کیف پول تراست والت انتقال دادم منتهی توجه نکردم که در کیف پول,, win در بستر trc20 زدم ولی حالا برای واریز به صرافی بستر Bep2 زده ،،ممنون میشم اگه راه حلی هست راهنمایی کنید اگه یه زمانی خواستم بفروشم منتقل کنم،،خدا خیرتون بده ممنونم🙏

0 پاسخ دهید
06:48:00 1400/02/22
مرتضی

عالی

0 پاسخ دهید
17:34:44 1400/02/22
فرهنگ کریمی

سلام خسته نباشید من مقدار ۴۰ دلار bnb از تراست والت انتقال دادم به کوکوینکس ولی پولم انتقال داده نشده نمیدونم کجا رفته لینکی که کپی کردم از کوکوینکس شبکه ی bep2 بود ممنون میشم راهنمایی کنید

0 پاسخ دهید
18:23:32 1400/02/22
مجتبی انصاری

سلام. از طریق پشتیبانی صرافی که فرمودید پیگیری کنید

0 پاسخ دهید
18:23:32 1400/02/22
صلاح آيتي

سلام وقت بخير اگر يك طرف bep2 و طرف دوم bep20 باشد و بلعكس آيا انتقال انجام ميشود

0 پاسخ دهید
04:37:34 1400/02/24
مهدی

سلام خسته نباشید بنده قصد دارم مقدار کمی اتریوم و بیتکوین برای بلند مدت خریداری و نگه داری کنم و دوتا سوال دارم ممنون میشم راهنماییم کنید: 1-نمیشه از صرافی ایرانی ریال به تتر تبدیل کنیم و تتر رو با کارمزد پایین(با بستر ترون) به صرافی بایننس انتقال بدیم اونجا تتر رو بفروشیم و بعد با پولش(حتی با تتر به صورت مستقیم) بیتکویین یا اتریوم بخریم و بعد با بستر bep2 یا bep20 بیتکوین یا اتریوم رو به تراست والت انتقال بدیم؟ اصلا بیتکوین و اتریوم جز با بستر خودشون با بستر ارزونتری میشه انتقال داد؟ 2-باتوجه به مقدار کم بودجه بنده و به صرفه نبودن انتقال به والت نظرتون راجب نگه داشتن ارز داخل والت صرافی چیه؟و از نظر امنیت برای بلند مدت والت صرافی ایرانی بهتره یا خارجی مثل بایننس؟(بعضی صرافی های ایرانی ضمانت سرمایه هم میکنند!) لطفا نظرشخصیتون بگید ممنون

0 پاسخ دهید
13:55:41 1400/02/24
مجتبی انصاری

سلام. در مورد سوال اول، بله امکان پذیره همچین فرآیندی. در مورد سوال دوم، ببینید هر جایی غیر از کیف پول خودتون نگهداری کنید رمز ارزتون رو، همیشه ریسک وجود داره. بهترین کار، نگهداری در کیف پول شخصیه

0 پاسخ دهید
13:55:41 1400/02/24
محمد موحد

باسلام،من از صرافی کریپتولند میخواهم مقداراتریوم به تراست ولت انتقال بدهم لطفا راهنمایی بفرمایید از سه شبکه ERC20 وBEP2وBEP20 با کدامیک این انتقال را انجام دهم.باتشکر

0 پاسخ دهید
00:03:08 1400/02/25
وحید شعبانی

سلام.خسته نباشید. ی سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید. من ارزهایی که تو تراست والت دارم همشون بر پابه bep20 هستن.الان برای کارمزد باید bnb که تو بایننس دارم رو بر پایه bep20 انتقال بدم به تراست والت؟ و اینکه تو تراست والت دوتا bnb داریم,کدومش رو باید انتخاب کنم؟

0 پاسخ دهید
23:46:07 1400/02/26
مجتبی انصاری

سلام. بله باید BNB BEP20 منتقل کنید. حتی BNB BEP2 هم منتقل کنید، توی خود تراست والت امکان سواپ بین BNB BEP2 و BNB BEP20 وجود داره

0 پاسخ دهید
23:46:07 1400/02/26
ARAD VOSOUGH

سلام. من داخل بایننس اتر دارم و داخل کیف اتریوم شخصیم که با مای اترولت ساختم چنتا توکن دارم که میخوام بفروشم و فی انتقالش با اتر هست. حالا سوال اینجاست که من میتونم از بایننس اتر BEP20 انتقال بدم به کیف شخصیم تا بتونم توکنهارو خارج کنم یا نه ؟ چون ERC20 نزدیک 10 دلار فی داره و BEP20 زیر 1 دلار. میخوام توکن SNTVT از کیفم خارج کنم.

0 پاسخ دهید
19:06:58 1400/02/27
مجتبی انصاری

خیر ممکن نیست. فقط باید اتر ERC20 بفرستید

0 پاسخ دهید
19:06:58 1400/02/27
پری

سلام.من دیروز مقداری آدا از سایت کریپتولند به بایننس انتقال دادم.ایمیل تایید درخواستم بهم ارسال شد که توش نوشته درخواست برداشت با موفقیت ثبت شد و هش ولت مقصد هم اونجا نوشته شده.هنوز هیچ ارزی تو بایننس من موجود نشده.شبکه اصلی آدا یعنی کاردانو توی سایت کریپتولند غیرفعال بود ومجبور شدم از BEP2(BSC) استفاده کنم در هر دو طرف.این شبکه مشکلی داره انتخابش؟من هیچ ارز bnb هم ندارم.الان ارزهای من نمیاد یعنی تو ولتم؟ممنون میشم کمکم کنید.

0 پاسخ دهید
21:48:33 1400/02/27
حسام خونیکی

سلام,من ارز SHIBA رو میخوام به تراست والت منتقل کنم اما ب کارمز بالایی رو به رو میشوم چه پیشنهادی دارید ؟

0 پاسخ دهید
08:52:04 1400/02/28
رشید هداوند

سلام وقت خوش استاد از صرافی ایرانی ریپل میخوام انتقال بدم به تراست والت دوتا شبکه داره یکی xrp و دیگری bep2 که در تراست یکی کوین زده و دیگری bep2 اونی که کوین زده همین شبکه ریپل هست ؟ و اینکه در تراست والت ۲۰ عدد از اون غیر قابل برداشت میشه ؟

0 پاسخ دهید
16:22:24 1400/02/31
حلیه آقامیری

سلام.در مورد سوال اول بله. در مورد سوال دوم قفل شدن 20 ریپل ارتباطی با کیف پول نداره شما از هر والت دیگه ای هم که استفاده کنین 20 ریپل داخل شبکه قفل میشه چون جزو قوانین پروتکل جهت فعال موندن آدرسه

0 پاسخ دهید
16:22:24 1400/02/31
سروش شهابی

باسلام میخوام ادرس کیف پول بایننس رو برای ریگ اتریوم استفاده کنم . ادرس کیف پول اتریوم کدام بستر(ERC20 یا BEP2 یا BEP20) رو از بایننس انتخاب کنم؟ و در اینده برای تبدیل به ریال و انتقال به صرافی ایرانی کدام بهتر هست و کارمزد کمتری داره؟ ممنونم از رهنمایی شما

0 پاسخ دهید
08:21:23 1400/03/01
مجتبی انصاری

سلام. باید erc20 انتخاب کنید. در مورد انتخاب صرافی، میتونید از بیت 24 استفاده کنید

0 پاسخ دهید
08:21:23 1400/03/01
حسین نظری

بنده ارز کاردانو داخل تراست ولتم دارم و میخوام انتقال بدم به صرافی کوین ایکس اما بعداز کپی کردن ادرس خطای invalid address میده، لطفا کمکم کنید

0 پاسخ دهید
23:13:52 1400/03/05
مجتبی انصاری

سلام. تراست ولت کاردانو رو بر بستر شبکه خودش نداره، بلکه بر بستر BEP2 و BEP20 داره و بسته به اینکه ارز شما بر بستر کدوم یک از این استانداردهاست، باید آدرس Deposit صرافی رو همون بستر انتخاب کنید

0 پاسخ دهید
23:13:52 1400/03/05
احسان

سلام من ارز شیبارو بر اساس bep20 برداشت کردم نیومده تو والت کاری نمیتونم بکنم؟ ممنون میشم جوابو بدید

0 پاسخ دهید
01:52:45 1400/03/06
حلیه آقامیری

سلام. چرا این کارو کردین؟ شیبا یه توکن erc20 هست و نباید از Bep20 استفاده میکردین. این مطلب رو بخونین https://exchaino.com/mag/bep20-erc20-recovery/

0 پاسخ دهید
01:52:45 1400/03/06
Mohamed

سلام من مقداری ارز شیبا تحت شبکهBEP20فرستادم به کیف تراست ولت ارز اومده و به جمع دارایی ها اضافه نشده والان که می‌خوام برداشت کنم شیبا را دارایی را صفر نشان میده لطفاً راهنمایی کنید

0 پاسخ دهید
16:14:44 1400/03/06
حلیه آقامیری

چرا این کارو کردین؟ شیبا یک توکن erc20 ه و باید با همین شبکه انتقال میدادین! این مطلب رو بخونین: https://exchaino.com/mag/bep20-erc20-recovery/

0 پاسخ دهید
16:14:44 1400/03/06
سهیل

با سلام و آرزوی سلامتی اول از همه ممنون بابت مطلب آموزشی من برای انتقال ارز به بایننس بعضی وقتها از bep2 و بعضی وقتها هم از bep20 استفاده می‌کنم حالا اگر بخرم تمام این بایننس ها رو یکجا انتقال بدم مشکلی که قاعدتا وجود نداره ؟! و فرقی هم نداره که روی bep2 یا bep20 بخام انتقال بدم درسته ؟!

0 پاسخ دهید
19:44:22 1400/03/06
داریوش نوری

سلامم ممنونم از مطالب خوبتون،من مقداری ارز شیبا خریداری کردم و در انتقال از BEP20استفاده کردم و در تراس ولتم ادرس Trc20 دادم الان تعداد ارز موجود هس ولی به دارایی من چیزی اضافه نشده میخواستم ببینم میشه کاری کرد ک برگردونم یا نه ؟

0 پاسخ دهید
01:41:19 1400/03/16
حلیه آقامیری

سلام. چرا همچین کاری کردین؟ شیبا یه توکن ERC20 هست، برای انتقال شبکه رو BEP20 و آدرس رو TRC20 زدین؟ هیچ کدوم به هم دیگه نمیخوره!!!!!!! متاسفانه راهی برای بازیابی وجود نداره

0 پاسخ دهید
01:41:19 1400/03/16
محمد علی

سلام و درود چه جوری میشه ada بر بستر bep2 در تراست والت رو به کیف پول yoroi انتقال داد شبکه bep2 در yoroi وجود نداره و هنگام انتقال تراست والت این پیام رو میزنه Invalid bnb address آدرس yoroi این هست addr1qxkedn2uwrmtf4s43cw2e40hgk5cq3sws8nsyecwgwar6m5cqssy38hmf855g9kk5fp356nuzxecd08nvnaf4xadyn4s6lm88s addr1qxkedn2uwrmtf4s43cw2e40hgk5cq3swnsyecwgwar6m5cqssy38hmf855g9kk5fp356nuzxecd08nvnaf4xadyn4s6lm88s

0 پاسخ دهید
06:59:01 1400/03/16
حلیه آقامیری

سلام. وقتی یورویی از BEP2 پشتیبانی نمیکنه مسلما امکان انتقال تحت این شبکه هم به یورویی وجود نداره.

0 پاسخ دهید
06:59:01 1400/03/16
محمد علی

پس چه جوری باید ada رو از تراست والت به yoroi انتقال بدم بزرگوار یعنی چه جوری میشه شبکه رو در تراست والت تغییر داد که بشه ada رو به yoroi انتقال داد

0 پاسخ دهید
17:36:17 1400/03/16
حلیه آقامیری

وقتی شبکه های مبدا و مقصد یکی نباشه نمیشه انتقال داد دیگه. گزینه سواپ در تراست رو هم امتحان کنین ببینین میشه ادا Erc20 رو به bep2 تبدیل کنین یا نه.

0 پاسخ دهید
17:36:17 1400/03/16
ستایش

سلام کارمزد شبکه BEP20 چقدره؟ کمه یا زیاد؟

0 پاسخ دهید
16:05:24 1400/03/18
Mehdi barzagar

با سلام خدمت شما من در سایت AXO عضو شدم از من آدرس bep20(bnb) خواست منم از تراست والت آدرس bnb رو کپی کردم بعد تو یه گروه خوندم که باید آدرس اسمارت چین بدین آیا این برای من مشکلی بوجود میاره یا نه ممنون میشم راهنمایی کنین

0 پاسخ دهید
03:02:29 1400/03/22
حلیه آقامیری

سلام. بله bnb با smart chain شبکه های متفاوت دارن. اینکه مشکلی به وجود میاره یا نه رو اگر bnb بر پایه اسمارت چین رو به bnb که روی شبکه بایننس چین هست بریزن قطعا به دستتون نمیرسه

0 پاسخ دهید
03:02:29 1400/03/22
علي

با درود و تشكر از سايت خوبتون. براي انتقال BTC از بايننس به تراست ولت تحت شبكه BEP20، توي تراست ولت كدوم توكن رو براي رسيو كردن انتخاب كنم؟ يه توكن به نام BTCB هستش با اين توضيحات: Binance-Peg BTCB Token كه توي BEP20 هست. خيلي ممنون

0 پاسخ دهید
15:05:17 1400/03/23
محمد مولایی

سلام من ۸هزار دلار توکنfeg از کیف پول تراست والت به صرافیBKEXانتقال دادم ولی آدرس شبکه هاش فرق داشت من حواسم نبود یعنی آدرس مبدا TRC20بود و آدرس مقصد یعنی صرافی BKEXبودBEP20نزدیک یک ماه میشه هنوز توکنFEGبه حسابم نیومده، ممنون میشم کمکم کنید

0 پاسخ دهید
00:17:06 1400/03/26
حلیه آقامیری

سلام. این مطلب رو بخونین https://exchaino.com/mag/bep20-erc20-recovery/

0 پاسخ دهید
00:17:06 1400/03/26
Sajad nz

سلام وقت بخیر من درون کیف پول تراست ولت تتر دارم اما برای خرید توکن از پنکیک سواپ به ارز bnb نیاز دارم ،چیکار کنم که تترها رو به bnb تبدیل کنم؟

0 پاسخ دهید
22:10:12 1400/04/01
مجتبی انصاری

سلام. باید اول BNB به کیف پول منتقل کنید

0 پاسخ دهید
22:10:12 1400/04/01
امید

سلام من از صرافی ایرانی مقداری تتر در شبکه BEP2 به صرافی بایننس دو بار هست انتقال میدم ممو تگ هم میزنم ولی هر دوبار نوشته عدم مغایرت و تایید نمیشه و بعد چند ساعت دوباره به کیف پولم برمیگرده

0 پاسخ دهید
10:06:40 1400/04/02
حلیه آقامیری

سلام. تتر شما بر بستر کدوم شبکه است؟ اگر بر بستر ترون یا اتریوم باشه با شبکه Bep2 نمیتونین انتقال بدین. شبکه تحت انتقال، آدرس فرستنده و آدرس گیرنده همه باید از یه جنس باشن.

0 پاسخ دهید
10:06:40 1400/04/02
mahdi

سلام وقت بخیر تعداد ADA با BEP2 از صرافی ایران خریداری و به تراست ولت انتقال دادم. الان برای فروش به صرافی کوینکس و همان صرافی ایرانی که میخوام منتقل کنم فقط بر بستر شبکه کاردانو قبول میکنن. بایننس هم بدلیل فیلتر بودن امکان استفاده ندارم. چه راهی پیشنهاد میدین؟ و دلیل اینکه صرافی ها از بعضی شبکه ها که کارمزد کمی دارن پشتیبانی نمیکنن که این مشکلات بوجود میاد ؟ هنگام فروش تمام بستر ها پشتیبانی میشه اما هنگام خرید نه

0 پاسخ دهید
19:40:36 1400/04/03
احمد

استاد سلام ببخشید برام یه سوال مهم ایجاد شده میشه جواب بدین ارز shiba inu رو از صرافی ایرانی با شبکه bep20 به کیف پول تراست ولت که اونجام شیبا رو هم با erc20 و bep20 داره انتقال دادم به نظر می اد که ارز شیبا با هر دو شبکه میشه انتقال داد هر دو شبکه برای انتقال یکی هستن و بر اساس bep20 انتقال داد توی کیف تراست هم وجود داره نشان شیبا بر اساس شبکه bep20 موجودی را نشان می ده اما نمیشینه توی صفحه اصیلی باید همش سرچ کنم تا شیبا بر اساس شبکه bep20 را نشان دهد اما شیبا بر اساس شبکه erc20 قشنگ توی صفحه اصلی کیف می باشد حتی میشه اونو swap کرد با دیگر ارزها اما شیبا بر اساس bep20 رو نمیشه حتی سواپ کردش مشکل چیه واقعا ممنون از شما

0 پاسخ دهید
16:45:50 1400/04/05
حلیه آقامیری

سلام. برای اینکه نماد توکن روی صفحه بمونه اون کمه سمت راست رو روش بزنین که چراغش روشن بشه. بله شیبا در تراست روی هر دو شبکه موجوده اما هر دو شبکه یکی نیستن. شما اگر شیبا erc20 رو با شبکه bep20 بفرستین تراکنش با موفقیت انجام نمیشه.

0 پاسخ دهید
16:45:50 1400/04/05
میثم قربانی

سلام دوست عزیز لطفا کمکم کن؛ من feg توی تراست والتم با بستر bep20 داشتم انتقال دادم به کیف لجرم با بستر اتریوم( erc20) , ولی متاسفانه بعد ۳ روز روی کیف لجرم ننشسته، در صورتی که توی سوابق انتقال زده با موفقیت منتقل شده، چجور میتونم بازیابی کنم؟؟ راهی وجود داره ؟؟ لطفا کمکم کنین

0 پاسخ دهید
18:08:19 1400/04/07
حلیه آقامیری

سلام. این مطلب رو بخونین و طبق دستوراتش عمل کنین https://exchaino.com/mag/bep20-erc20-recovery/

0 پاسخ دهید
18:08:19 1400/04/07
رویا

سلام وقت بخیر من می خواهم ارزهای موجود در بایننس را به کیف پول تراست انتقال دهم آیا اگر به عنوان مثال BTC را روی شبکه BEP20 یا BEP2 انتقال دهم امکان برگشت مجدد آن به بایننس وجود دارد؟ و آیا لازم است حتماً ارز BNB در کیف پولم برای کارمزد انتقال به بایننس وجود داشته باشد؟

0 پاسخ دهید
00:35:08 1400/04/11
مجتبی انصاری

سلام. بله امکان انتقال به هر دو شکل هست. کارمزد هم BNB هستش و باید حتما BNB داشته باشید

0 پاسخ دهید
00:35:08 1400/04/11
مهدی وطندوست

سلام . من از بایننس به کیف پول اتریوم انتقال دادم بر بستر bep2 حالا اگه بخوام انو واسه فروش به صرافی غیر از بایننس انتقال بدم باید چکار کرد..غیر از بایننس صرافی دیگه که bep2 داشته باشه ندیدم.. لطفا راهنمایی کنید

0 پاسخ دهید
12:00:21 1400/04/16
سجاد

سلام من هر توکنی که بر پایه اتریوم و bep20اضافه میکنم ‌به تراست والت با اسمارت کنتراکت خود توکن ولی ادرسی ک بهم میده برای ورود توکن به تراست والت همشون یه ادرس هست!؟میخاسم بدونم ک توکن های bep20 و اتربوم هستن چرا همشون یه ادرس هست!!!؟

0 پاسخ دهید
13:58:50 1400/04/16
حلیه آقامیری

سلام. داخل متن علت نوشته شده دیگه دوست عزیز. یکی هستند ادرس های ERC20 و BEP20 و خود بایننس اینجوری تعیین کرده. ولی این به این معنا نیست که میتونین ارزهای ERC20 را با شبکه BEP20 به ادرس BEP20 بفرستید.

0 پاسخ دهید
13:58:50 1400/04/16
ali

سلام من ارز دیجیتالی به اسم آوا داشتم واز طریق برنامه بایننس تحت شبکه ی BEP-20 به کیف پول سخت افزاریم به اسم ledger nano s ارسال کردم ولی بعد از گذشت یک روز هنوز وارد کیف پولم نشده… نمیدونم شاید شبکه رو اشتباه انتخاب کردم… ممنون میشم راهنمایی کنید که چیکار میشه کرد.

0 پاسخ دهید
14:04:06 1400/04/18
Amirgh

سلام دوستان یه کمک فنی به من کنید من ارز شیبا رو از بایننس انتقال به تراست.اشتباهی بر بستر bep20 بجای trc20انتقال دادم.توی کیف پول نشون میده اون مقدار شیبا رو ولی دلاری در قسمت بالا روی کل دارایی نشون نمیده.حالا میخوام بدونم چطوری میشه این رو حل کرد و دوباره به بایننس برگردوند تا درست انتقال بدم یا راه حل دیگه ای داره؟ لطفا لطفا کمک کنید بعد اون مقدار رو دوباره انتقال دادم به آدرس trc20 شیبا تراکنش تو سایت bscscan تایید شده اما همونجوری رو bep20 شیبا مونده

0 پاسخ دهید
12:41:06 1400/04/19
مجتبی انصاری

سلام. اینکه مقدار دلاری رو نشون نمیده مسئله ای نیست. برای بازگشت که یک تراکنش ساده از مبدا کیف پول به صرافی بایننس انجام بدین

0 پاسخ دهید
12:41:06 1400/04/19
اسحاق

با سلام شاید این سوال من خیلی از دوستان دوست دارن بدونن، شیبا که با sup از تراس میخری چون بستر bnb هست قیمتی به دلار نشون نمیده فقط موجودی نشون میده در تراست، و این سوال که مثلا ۱۰ میلیون شیبا trc20با ۱۰ میلیون bnb ارزششون یکیه؟ چون تو خریدش که تفاوت خیلی داره ممنون

0 پاسخ دهید
13:25:01 1400/05/02
Isacc

سلام روزبخیر ممنون میشم جواب‌منو بدید ، وقتی از پنکک سواپ خرید میکنی مثلا شیبا با bnb قیمت با تعدادش وقتی رو شبکه trc20هست خیلی ارزونتره ، یعنی شیبا که با ،bnb خریدی از نظر مارکت بی ارزشتره، واینکه وقتی خرید میکنی توی تراس تعداد هست اما قیمت دلاریشو صفر میزنه ممنون میشم جواب بدید

0 پاسخ دهید
19:55:32 1400/05/02
سعید کاظمیان

دو تا سوال یکی اینکه کوین های اصلی مثل ترون اتریوم بیت کوین را روی بستر خودشون خرید کنیم یا بستر bep20 دو اینکه بهتره ارزهامون را روی کیف پول تراست هولد کنیم یا کیف پول هایی که پیشنهاد شده واسه هر ارزی این موضوع را متوجه هستم که تراست همه را ساپورت نمیکنه ولی مثلا ترون را میشه هم تو تراست هولد کرد هم ترون ولت پیشنهاد شما بصورت کلی چیه

0 پاسخ دهید
23:34:17 1400/05/04
مجتبی انصاری

سلام. در مورد سوال اول قطعا پیشنهاد من روی بستر هر ارزی هستش. یعنی به جای اینکه WBTC داشته باشید، خود BTC داشته باشید خیلی بهتره. اگه بتونید البته از پس کارمزدها بر بیاین. در مورد سوال دوم، فرقی نداره به هر حال کیف پول‌ها صرفا یک رابط کاربری هستند. مهم اینه شما پرایوت کی رو داشته باشید

0 پاسخ دهید
23:34:17 1400/05/04
پارسا

سلام وقت بخیر. من BUSD رو از صرافی بایننس زدم به اتومیک والت و چون اتومیک مثل تراست والت بستر ها رو نمیزنه دیدم آدرسش با bep20 یکیه و خود باینن سهم خطا نگرفت و ارسال کرد ولی نشسته و دیدم اتومیک بر بستر اتریوم هست و اومدم 12 کلمه اتومیک تو تراست والت زدم ولی بازم busd موجودیش صفره در صورت یکه سری قبل ارز شیبا رو به یه والتی زدم که بایننس اسمارت چین پشتیبانی نیکرد به همین روش 12 کلمه تو تراست والت زدم موجودی رو آورد. االن تو سایت بلاکچین بایننس اون مقدار دلار من هست ولی نشان نمیده. ممنون میشم راهنمای کنید

0 پاسخ دهید
12:38:26 1400/05/07
مجتبی انصاری

سلام. اگر نشسته توی اتمیک که مشکلی نیست و می‌تونید منتقلش کنید. منظورتون رو متوجه نمیشم

0 پاسخ دهید
12:38:26 1400/05/07
پارسا

سلام وقت بخیر. تو اتمیک نشسته چون اتمیک بر بستر erc20 بوده ولی نزده من بر بستر bep20 زدم و حالا 12 کلمه اتمیک رو زدم تو تراست والت و توکن busd بر بستر bep20 رو فعال کردم که باید موجودی میشست ولی همچنان صفر نشان میده ولی تراکنش با موفقیت بر بستر بایننس اسمارت چین هستش.

0 پاسخ دهید
12:38:26 1400/05/07
مجتبی انصاری

سلام. اگه با bep20 فرستادید، عجیبه که erc20 اتمیک والت نشون میده موجودی رو. نباید اینطوری باشه. ضمن اینکه اگه bep20 باشه باید تراست والت نشون بده

0 پاسخ دهید
12:38:26 1400/05/07
Azar

سلام، من میخوام ارز aave از بایننس به تراست ولت منتقل کنم، تو بستر erc20 کارمزدش بالاس، اگه تو بستر bep20 منتقل کنم بعدا برای فروش باید تو همون بستر bep20 منتقل بشه به صرافی؟ با کارمزد bnb؟ میترسم برای فروشش به مشکل بخورم

0 پاسخ دهید
15:18:24 1400/05/11
مجتبی انصاری

سلام. در مورد سوالاتون، هر دو پاسخش بله هست. مشکلی برای فروش پیش نمیاد

0 پاسخ دهید
15:18:24 1400/05/11
بهروز

درود من می خواهم ارز چیلیز رو از بایننس به تراست والت ارسال کنم به جز آدرس کیف پول به توی یکی از کادر ها هم وارد کردن ممو هست آیا حتما نیاز هست چون توی کیف پول تراست والت چیلیز ممو وجود ندارد؟؟؟؟

0 پاسخ دهید
12:24:51 1400/05/12
مجتبی انصاری

سلام. هنگام ارسال ارز به تراست والت، نیازی به وارد کردن فیلد ممو نیست

0 پاسخ دهید
12:24:51 1400/05/12
پدرام

سلام خسته نباشید میخواستم ببینم اکثر صرافی ها از bep2 بیشتر پشتیبانی میکنند یا bep20؟

0 پاسخ دهید
09:13:24 1400/05/13
مجتبی انصاری

سلام. bep2 مطرحتر هستش

0 پاسخ دهید
09:13:24 1400/05/13
ELHAM

با سلام وقتتون بخیر . می خوام ارز ادا کاردانو رو از کیف تراست ولت که بر بستر bep2 هست انتقال بدم به یه صرافی اما صرافی کوینکس و کوکوین ساپورت نمی کنه از این بستر bep2 و نمی دونم باید چیکار کنم؟ خیلی ممنون می شم از راهنماییتون

0 پاسخ دهید
09:13:24 1400/05/13
امیری

سلام من ۹۰۰ تتر از کوینکس انتقال دادم به رمزینکس اشتباها در کوینکس تتر بر پایه bscرو زدم و توی رمزینکس تتر بر پایه erc20 الان پولم معلوم نیست چی شده میتونید کمک کنید؟

0 پاسخ دهید
13:23:33 1400/05/13
مجتبی انصاری

سلام. به پشتیبانی نوبیتکس بگید

0 پاسخ دهید
13:23:33 1400/05/13
ستااااره

سلام.وقت بخیر. من یه سری رمزارزهامو از بایننس به تراست ولتم انتقال دادم همشون اومدن غیر اتم. ادرس رو مجددا چک کردم اوکی بود.روی شبکه خود اتم هم بود و هیچ مشکلی رو نشون نمیده ایمیل هم واسم اومده که انتقال داده شده ولی همچنان موجودی اتم رو بهم صفر نشون میده.باید چیکار کنم؟ ممنون

0 پاسخ دهید
01:06:15 1400/05/14
رضا

سلام من ترون انتقال دادم از صرافی بایننس ب کوکوین ولی شبکه bep2 آلان نیومده ب حسابم باید چکار کنم

0 پاسخ دهید
09:01:56 1400/05/14
مجتبی انصاری

سلام. به پشتیبانی صرافی اطلاع بدید

0 پاسخ دهید
09:01:56 1400/05/14
رضا موسوی

سلام و وقت بخیر من ارز های doge shib arpa trx win xrp eth رو از صرافی کریپتولند خریداری کردم برای پرداخت وجوه سایت ازم نوع انتخاب شبکه کرده که گزینه های انتخابی bep2 bep20 , erc20 , و برای ارز doge dogecoin ام هست باید کدوم انتخاب کنم و همینطور گزینه ادرس شبکه و تگ هم که چه طور باید تکمیل کنم.ممنون از پاسخ گویی

0 پاسخ دهید
17:22:43 1400/05/16
مجتبی انصاری

سلام. مطابق همین نوشته میتونید بفهمید کدوم شبکه پاسخگوی کار شماست. اصولا بهتره هر ارزی رو بر بستر شبکه خودش منتقل کنید. توکن‌ها هم erc20، bep20 و trc20 هستش که ترون و بایننس اسمارت چین کارمزدش کمتره. اگر میخواید کیف پول منتقل کنید، نیازی به تگ و ممو نیست و خالی بذارید

0 پاسخ دهید
17:22:43 1400/05/16
س شاه

سلام. من ارز ماتیک از داخل تراست والت انتقال دادم صرافی کوینکس اما نرسید. داخل تراست والت bep20 رو انتخاب کردم و داخل صرافی کوینکس matic رو انتخاب کردم. ب نظرتون مشکل چیه که نرسید و چیکار میتونم بکنم

0 پاسخ دهید
23:27:59 1400/05/18
مجتبی انصاری

سلام. خب مشخصا مشکل اینه که مبدا استاندارد bep20 هست، مقصد matic. اشتباه کردید. ارزتون قابل بازیابی نیست.

0 پاسخ دهید
23:27:59 1400/05/18
هادی

سلام وقتتون بخیر بنده حساب بایننس خودم را کامل تخلیه کردم به والت شخصیم . برای کارمزد کمتر توی بستر bep2 انتقال دادم. میخواستم بدونم چه صرافی های دیگه ای از این شبکه پشتیبانی میکنن . با تشکر

0 پاسخ دهید
13:46:44 1400/05/20
مجتبی انصاری

سلام. از اکسچینو و بیت 24 میتونید استفاده کنید

0 پاسخ دهید
13:46:44 1400/05/20
افرا

سلام خسته نباشید. من ۳تا ارز داشتم که تو کریپتولند مسدود شده بود.بعد از چندماه گفتن که به کیف پول انتقال بدید. تراست والتو انتخاب کردم. ارز بیت تورنتمو شبکه BEP20 و دنت هم شبکه ERC20 و ریپل هم شبکه خوده ریپل که روش میاد COIN.انتخاب کردم.بعد تگ یا ممو هم هیچکدوم نداشت.درست انتخاب کردم؟ سوال دیگم اینه که آدرس دنت و بیت تورنت دقیقا عین همه حتی یه حرفش فرق نداره چرا؟

0 پاسخ دهید
12:04:55 1400/05/21
مجتبی انصاری

سلام. در مورد سوال اول، نه چون از تراست والت استفاده میکنید، نیازی به پر کردن تگ یا ممو نیست. در مورد سوال دوم، مشکلی نداره چون آدرس‌های bep20 و erc20 توی تراست والت یکی هستن

0 پاسخ دهید
12:04:55 1400/05/21
علی

سلام مقداری کاردانو تحت شبکه bep2 در تراس والت دارم و می‌خوام به صرافی ایرانی انتقال بدم صرافی ایرانی هم یک آدرس داده که تحت شبکه کاردانو هست الان این انتقال رو انجام بدم مشکلی پیش نمیاد؟

0 پاسخ دهید
17:36:04 1400/05/21
مجتبی انصاری

سلام. این کار رو انجام ندید. باید حتما شبکه مقصد بر پایه bep2 باشه. اگه از bep2 بزنید به شبکه خود کاردانو، گم میشه واسه همیشه ارزتون

0 پاسخ دهید
17:36:04 1400/05/21
حاجی

سلام من sxp می‌خوام از کریپتولند برداشت بزنم. آیا میتونم از بستر bep2 استفاده کنم تا کارمزد کمتری پرداخت کنم. واینکه به چه کیف پولی بریزم

0 پاسخ دهید
18:58:39 1400/05/22
مجتبی انصاری

سلام. اگر مبدا و مقصد هر دو بر بستر bep2 داشته باشن، بله میشه. کیف پول تراست ولت از bep2 پشتیبانی میکنه

0 پاسخ دهید
18:58:39 1400/05/22
رضا کاظمی

سلااام خسته نباشین میخوام کاردانو از کیف پولم اتمیک آدرس addشروع میشه انتقال بدم به صرافیم رمزینکس دو تا شبکه داره بر بسترbep2 bep20 بزنم مشکلی پیش میاد؟؟

0 پاسخ دهید
11:40:22 1400/05/23
مجتبی انصاری

سلام. این کار رو انجام بدید سرمایه‌تون رو از دست میدید. چون دارایی شما بر بستر شبکه اصلی کاردانو هست، باید حتما آدرس مقصد هم بر پایه شبکه کاردانو باشه

0 پاسخ دهید
11:40:22 1400/05/23
نلی

سلام .من دوج را بر روی شبکه BPE2 به تراست ولت منتقل کردم .ولی الان نمیتونم انتقال بدم به کیف پول دوج در نوبیتکس .سواپ و اکسچنج هم امتحان کردم ولی نشد لطفا راهنماییم کنید امکانش هست به کیف پول اتریوم انتقال بدم ?

0 پاسخ دهید
11:28:50 1400/05/25
دانیال حجاری

برای انتقال باید کمی ارز دیجیتال بایننس کوین (BNB) داخل تراست والت داشته باشید تا به عنوان کارمزد کم بشه

0 پاسخ دهید
11:28:50 1400/05/25
مجیدداداش زاده

سلام خداقوت من ارز چین لینک خرید کردم از صرافی ایکس نوین و الان میخوام بفروشم نمیشه صرافی میگه فعلا این ارز رو فقط از شبکه bep 2 میشه فروخت بهم گفت لینک شبکه تراست ولت رو تغیر بده لطفا منو راهنمایی کنید سپاسگذارم

0 پاسخ دهید
15:17:51 1400/05/25
دانیال حجاری

داخل تراست والت باید کمی ارز دیجیتال بایننس کوین (BNB) داشته باشید تا بتونید بر بستر بایننس انتقال بدید

0 پاسخ دهید
15:17:51 1400/05/25
الهان

سلام وقت بخیر. من توی کیف تراست همه ارزهام بر بسترbep20 هست bnb هم دارم اما نمیتونم توی exchang تبدیل کنم. مینویسه باید بسترbep2 باشه باید چکار کنم؟

0 پاسخ دهید
16:09:45 1400/05/25
Elham

سلام وقت بخیر من تترهای کیف پولم بر بستر bep20 است اما میخوام exchange کنم با busd نمیشه.چون busd بر بسترbep2هست.چطوری میتونم bep20 رو بهbep2 تبدیل کنم؟ و سوال دیگه من bnbدارم اما میخوام مثلا ADA بر بستر bep20رو تبدیل به BUSDکنم نمیشه باید بسترش حتما bep2باشه.باید چکار کنم؟

0 پاسخ دهید
16:44:47 1400/05/25
مجتبی انصاری

سلام. باید هر دو استاندارد یکی باشن که بتونین سواپ کنین. در مورد سوال دوم، فی شبکه بر اساس BNB هست، اگر توی BEP20 میخواین سواپ کنین، باید BNB رو هم ببرید BEP20، در مورد BEP2 هم همینطور

0 پاسخ دهید
16:44:47 1400/05/25
hafez

سپاس از اطلاعات مفیدتون از صرافی پنکیک سواپ مقداری دوج کوین bep2 خریداری کرده ام و تراکنش موفق بوده است ولی در کیف پولم مقدار دوج کوین نشان داده نمیشود ممنون میشوم راهنمایی کنید

0 پاسخ دهید
19:04:28 1400/05/26
دانیال حجاری

آدرس کیف پولتون رو داخل اکسپلورر bep2 بزنید ببینید وضعیت چیه

0 پاسخ دهید
19:04:28 1400/05/26
پیمان محمدیان

سلام خسته نباشید من از بایننس حدود ۳۰ میلیون تومان ارز btt با شبکه bep20 وارد تراست ولت کردم، الان بخام این ارز به یک صرافی ایرانی بریزم برای فروش کدوم صرافی پشتیبانی bep20 داره نوبیتکس ارزجو و الکی اکسچنج این شبکه رو نداره ،ممنون میشم راهنمایی کنید،و اینکه داخل تراست ولت باید چه ارزی داشته باشم برای کارمزد

0 پاسخ دهید
22:55:42 1400/05/29
مجتبی انصاری

سلام. صرافی اکسچینو در خدمتتون هستیم

0 پاسخ دهید
22:55:42 1400/05/29
zpspvnvm

استاندارد ‌BEP2 و BEP20 چیست و چه تفاوتی با ERC20 دارد؟ - اکسچینو مگ [url=http://www.g4q451g5013hxzk1kf0f54fqy42zg8y6s.org/]uzpspvnvm[/url] azpspvnvm zpspvnvm http://www.g4q451g5013hxzk1kf0f54fqy42zg8y6s.org/

0 پاسخ دهید
12:05:44 1400/05/31
خدیجه حسین زاده

سلام من از کریپتولندبرای انتقال ارز bnb شبکه bep2 را انتخاب کردم منتهاآدرس شبکه برای انتقال به تراس ولت شبکه اصلی bnb را انتخاب کردم ممکنه که منتقل نشه ؟؟ لطفا راهنمایی کنید

0 پاسخ دهید
00:13:49 1400/06/01
مجتبی انصاری

سلام. اگه آدرسی که وارد کردید اولش bnb داره، منتقل میشه

0 پاسخ دهید
00:13:49 1400/06/01
حیدر جمالی

سلام دوست عزیز من تو صرافی کریپتولد سهم adaداشتم که تو سایت گرداب شکایت کردم وبعد مدتی تونستم برداشت کنم ولی الان متوجه شدم adaکه به من دادن تو بستر bep2هست وهر کاری میکنم آدرس هیچ صرافی قبول نمیکنه که بتونم انتقالش بدیم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید به امام حسین دعا تون میکنم منم جای برادر کوچیکترتون

0 پاسخ دهید
23:38:46 1400/06/01
مجتبی انصاری

سلام. میتونید از صرافی بیت 24 و یا اکسچینو استفاده کنید

0 پاسخ دهید
23:38:46 1400/06/01
حیدر جمالی

سلام دوست عزیز من تو کیف پول تراست والت مقداری ارز adabep2 دارم ومیخوام انتقال بدم به صرافی هر کاری کردم آدرس هیچ صرافی رو قبول نمیکه اگه امکان داره راهنماییم کنید ممنون میشم

0 پاسخ دهید
01:47:32 1400/06/02
مجتبی انصاری

سلام. صرافی بیت 24 و اکسچینو از َADA بر پایه BEP2 پشتیبانی می‌کنن

0 پاسخ دهید
01:47:32 1400/06/02
mahdimahdavi

سلام ارز ماتيك از بايننس به كيف پول اتميك انتقال دادم اشتباهي تو بايننس BEP2 زدم ولي كيف پول دريافتيم erc20 وارد كردم ممنون ميشم كمكم كنيد ارز برگردونم باتشكر

0 پاسخ دهید
03:33:50 1400/06/02
مجتبی انصاری

سلام. اگر BEP2 رو به ERC20 فرستادید، امکان برگشت وجود نداره دوست عزیز

0 پاسخ دهید
03:33:50 1400/06/02
مهدي

سلام ارز ماتيك از بايننس به كيف پول اتميك انتقال دادم اشتباهي تو بايننس BEP2 زدم ولي كيف پول دريافتيم erc20 وارد كردم ممنون ميشم كمكم كنيد ارز برگردونم باتشكر

0 پاسخ دهید
03:34:49 1400/06/02
Mohammadmehdi

سلام من با تراست ولت شیبا bep20 داشتم خواستم بزنم به صرافی آدرسی که زدم erc20 بود اشتباه زدم وبه حسابم نیومد حالا چطوری می تونم شیبا رو بر گردونم

0 پاسخ دهید
16:20:05 1400/06/02
مجتبی انصاری

سلام. اگر صرافی از BEP20 پشتیبانی نمیکنه، تنها شانس شما اینه که به پشتیبانی صرافی پیام بدید و اونا کمکتون کنن

0 پاسخ دهید
16:20:05 1400/06/02
shahryar

سلام من مقداری usdt از تراست ولت به ادرس یک صرافی بر بستر erc20 فرستادم هیچ خطایی هم نداد ولی الان هیچ دریافتی توی صرافی نیست مشکل کجاست؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

0 پاسخ دهید
02:43:08 1400/06/03
مجتبی انصاری

سلام. احتمالا تتر شما بر پایه ERC20 نبوده. به صرافی که فرستادید تیکت بزنید

0 پاسخ دهید
02:43:08 1400/06/03
زهرا

سلام وقت بخیر. من مقداری ارز shiba bep20 خریدم. و داخل تراست ولت دارم. نمیدونم چطوری میتونم بفروشمش. از داخل پنکیک سواپ وقتی میخوام انتخابش کنم که تبدیل کنم به یک ارز دیگه اصلا شیبا را نمیاره که بتونم انتخابش کنم و بفروشمش. میشه راهنمایی بفرمایید؟ با تشکر

0 پاسخ دهید
05:18:19 1400/06/03
مجتبی انصاری

سلام. صرافی بیت 24 و اکسچینو از شیبا بر پایه bep20 پشتیبانی میکنن

0 پاسخ دهید
05:18:19 1400/06/03
علی نبهانی

سلام من تو کیف پول تراست والت خودم مقداری اسمارت چین دارم میخوام تو صرافی ایرانی به ریال تبدیلش کنم صرافی ایرانی قسمت انتخاب شبکه نوشته bep2 و تو تراست والت خودم اون بالا جای شبکه توکن نوشته میخواستم ببینم انتقال بدم به مشکل نمیخورم

0 پاسخ دهید
01:29:36 1400/06/04
مجتبی انصاری

سلام. فقط باید ارزتون رو به یه آدرس bep20 بفرستید. اگه به bep2 بفرستید، گم میشه برا همیشه

0 پاسخ دهید
01:29:36 1400/06/04
محمدرضا شیبانی

سلام خیلی کامل توضیح دادید ممنون اما یه سوال دارم متن مقداری تتر در صرافی کوکوین دارم می‌خوام انتقال بدم به صرافی پنکیک سواپ میشه راهنمایی کنید منو

0 پاسخ دهید
13:50:26 1400/06/05
Babak

سلام من ارز لینک داخل تراست ولتم داشتم بر بستر Bep20 بود انتقالش دادم به صرافی کوینکس بر بستر erc20 الان ارزی که داشتماز کیف پولم خارج شده اما داخل صرافی نیومده چکار باید کنم?

0 پاسخ دهید
16:12:47 1400/06/07
حلیه آقامیری

باید به صرافی تیکت بزنین

0 پاسخ دهید
16:12:47 1400/06/07
مریم

سلام. من میخوام همه ی ارزهای والکسم رو تتر کنم و بعد بفرستم توی تراست والتم و بعد توی تراست والت به آدا و اتریوم و بیت کوین سواپ کنم. به نظرتون اکیه؟ چون تازه کار هستم به راهنمایی نیاز دارم. ممنونم خیلی

0 پاسخ دهید
01:42:19 1400/06/10
مجتبی انصاری

سلام. باید در نظر داشته باشید که شما نمیتونید مثلا تتر توی شبکه ERC20 رو به بیت کوین توی شبکه خودش سواپ کنید. میتونید مثلا از دپ پنکیک سواپ استفاده کنید، به شرط اینکه تتر شما بر پایه BEP20 باشه و شما موجودی BNB کافی برای پرداخت کارمزدها رو داشته باشید؛ در این صورت میتونید اتریوم، آدا و بیت کوین همگی بر بستر BEP20 رو خریداری کنید

0 پاسخ دهید
01:42:19 1400/06/10
امیر

سلام از کجا بفهمیم ارزی که الان داریم بر بستر چه شبکه ایی هست ؟

0 پاسخ دهید
11:43:41 1400/06/12
مجتبی انصاری

توی تراست والت روی هر ارزی که دارید کلیک کنید، بالا سمت چپ مینویسه معمولا

0 پاسخ دهید
11:43:41 1400/06/12
ناصر

سلام خسته نباشید من میخام کاردانو از کوینکس انتقال بدم به تراست ولت ولی کونیکس اسم شبکه ننوشته و تراست ولت فقط کاردانو تحت شبکه bep2 داره.شبکه برداشت کاردانو از کوینکس چیه؟ممنون

0 پاسخ دهید
12:23:39 1400/06/12
مجتبی انصاری

سلام. اگر ننوشته یعنی همون شبکه اصلی ADA هست و شما نمیتونید به BEP2 بزنید

0 پاسخ دهید
12:23:39 1400/06/12
وحید

سلام من مقداری ارز reflex دارم که بر پایه erc20 هست. من چطوری میتونم اینو تو صرافی داخلی به ریال تبدیل کنم؟ آیا صرافی های ایرانیerc20 رو پشتیبانی میکنند؟ کدومشون؟

0 پاسخ دهید
14:00:03 1400/06/12
رحمت

سلام میخوام اتریوم از بایننس به تراست ولت انتقال بدم میخوام هولدش کنم بعدا رفت بالا بفروشم. بخاطر کارمزد بالا erc20 میخوام bep20 به تراست ولت بزنم . توی تراست ولت میرم اتریوم ادرسش بصورت erc20 هست قک کنم . چجوری تحت bep20 به تراست ولتم بزنم؟؟؟ سوال دومم : به غیر از کارمزد فرقی میکنه بین erc20 و bep20 که اتریوم نگه داری میکنم؟

0 پاسخ دهید
13:13:47 1400/06/13
مجتبی انصاری

سلام. توصیه من اینه که کارمزد رو پرداخت کنید و ERC20 بزنید. چون اتر اصلی در واقع همون ERC20 هست و نسخه BEP20، در واقع توکن با پشتوانه اتریوم در شبکه اسمارت چینه. اگه هم BEP20 بزنید، بعدا برای انتقال از تراست والت باید BNB داشته باشید توی کیف پول. ولی واسه ERC20، کارمزد از همون مقدار اتریومتون کم میشه. و اینکه آدرس‌های ERC20 و BEP20 برای یک کیف پول یکسانه و بستگی به این داره که مبدا رو ERC20 انتخاب کنید یا BEP20

0 پاسخ دهید
13:13:47 1400/06/13
مهدی نفری

سلام خسته نباشید داخل کیف پول متاماسک bnb دارم میخام انتقال بدم اما هر مقداری که وارد میکنم ارور میده ومیگه موجودیتون کافی نیست ممنون میشم کمکم کنید...تنظیمات تغییر شبکه رو انجام دادم قبلا

0 پاسخ دهید
12:12:41 1400/06/14
Mohammad Afkanpoor

سلام و ارادت من مقداری اتریوم به کیف پول متامسک انتقال دادم البته با شبکه BEP20 به علت کارمزد کمتر ولی به کیف پولم نیومده فکر ‌کنم باید شبکه ERC20 را انتخاب میکردم راهی برای بازیابی آن نیست؟

0 پاسخ دهید
17:43:01 1400/06/15
محمد

سلام، من مقداری بیتکوین بر بستر bep2 در کیف پول کوینومی دارم. با توجه به اینکه دیگر نمی شود از بایننس استفاده کرد، چطور میتونم این دارایی رو به تتر یا ریال تبدیل کنم؟

0 پاسخ دهید
01:08:02 1400/06/17
مجتبی انصاری

سلام. میتونید از صرافی های اکسچینو و یا بیت 24 استفاده کنید

0 پاسخ دهید
01:08:02 1400/06/17
احسان یزدان فر

با سلام من مقداری ارز chain link از بایننس ب تراست انتقال دادم با شبکه Bep2 الان در کیف پولم با گزینه binance-peg chain link نشون میده آیا زمان فروش ب صرافی ب مشکل نمیخورم با سپاس

0 پاسخ دهید
23:55:13 1400/06/17
مجتبی انصاری

سلام. خیر مشکلی وجود نداره. فقط اینکه باید به صرافی بفروشید که از bep2 پشتیبانی کنه، مثل بیت 24 و اکسچینو

0 پاسخ دهید
23:55:13 1400/06/17
حمید رضا

سلام من مقداری ارز ادا وریپل وترون و ایاس و CKB و Iost در صرافی کریپتولند دارم حلا پس از برسی و حسابرسی که میخوان واریز کنن یه مرحلهای هست که میگه ادرس شبکه و ممو راوارد کنید. میسه راهنمایی کنید

0 پاسخ دهید
13:20:26 1400/06/18
مجتبی انصاری

سلام. در چه موردی راهنمایی کنیم؟ خودشون گفتن که آدرس کیف پول و مموتون رو بدید.

0 پاسخ دهید
13:20:26 1400/06/18
مازیار

سلام من مقداری ico ارز don-key بر پایه bep20 خریدم الان این توکن لیست شده در یونی سواپ اما من نمیتونم انتقال بدهم در صرافی یونی سواپ و چنجش کنم میشه راهنماییم کنید؟ در ضمن اصلا پرایسش هم نشون نمیده تو تراست ولتم

0 پاسخ دهید
23:13:13 1400/06/20
مجتبی انصاری

سلام. یونی سواپ مختص ارزهای erc20 هست. و شما میفرمایید ارزتون bep20 هست. لذا طبیعیه که شدنی نباشه. پنکیک سواپ رو امتحان کنید

0 پاسخ دهید
23:13:13 1400/06/20
رضا

سلام. استاد من توی گوشی جدید ، تراست ولت رو دانلود کردم. و ۱۲ کلمه بازیابی رو زدم. موجودی من ۴۰۰دلار بود . ولی الان تو گوشی جدید ۱۳۶دلار نشون میده. من حدود ، ۳۰ ، ۴۰ تا ارز خریده بودم. خیلی ارزها رو نشون نمیده. حالا از کجا باید اون ارزها رو برگردونم؟ تا توی تراست ولت نشون بده؟ اسم خیلی از ارزها یادم رفته.

0 پاسخ دهید
19:43:34 1400/06/31
مجتبی انصاری

باید دونه دونه از آپشن بالا سمت راست توی صفحه اصلی استفاده کنید و ارزها رو اد کنید.

0 پاسخ دهید
19:43:34 1400/06/31
ali reza

سلام و تشکر ممنون میشم جواب بدید. بنده مقداری ارز اتمیک و مقداری زیلیگ از کیف ترون لینکم ارسال کردم به کیف اتمیک.. قبل از اپدیت کیف اتمیک در تاریخچه موجود بودند اما به موجودیم اصافه نشدند بعد از آپدیت اصلا وجود ندارند.. ضمنا ارزها را پارسال از طریق چنج یونی سواپ واز داخل کیف ترون لینک مبادله کردم

0 پاسخ دهید
20:46:32 1400/07/09
ضیا طباطبایی

سلام وقتتون بخیر . من تعداد 5.6 دات رو از طریق شبکه پولکادات با کارمزد شبکه 0.1 دات به کیف تراس والت منتقل کردم. ادرس کیف پول گیرنده درسته . از طرف صرافی ایرانی هم ارسال موفق بوده اما به کیف پول تراست والت واریز نشده . یه بار کیف پولو پاک و نصب و ارزها رو اضافه کردم اما چیزی اضافه نشد .ممنون میشم یه راهنمایی بفرمایین که چکار باید انجام بدم .

0 پاسخ دهید
00:36:42 1400/07/12
اسدی

من ارز xtz با شبکه bep2 در کیف پول تراست دارم تو کدوم صرافی این شبکه ساپورت میشه در کوکوین و کوینکس نیست ممنون جواب بدید البته به غیراز بایننس

0 پاسخ دهید
15:18:19 1400/07/12
مجتبی انصاری

سلام. صرافی بیت 24 از ارز XTZ بر پایه BEP2 پشتیبانی میکنه

0 پاسخ دهید
15:18:19 1400/07/12
حسین اصغری

سلام خسته نباشید من امروز ارز slp رو از بایننس ۱۰۰ دلار خریدم با شبکه bep20 به تراست ولتم فرستادم الان داخل ولت مقدار ارزی که خریدم هست اما ۱۰۰ دلاری که ازش خریدمو تو ولتم نشون نمیده مشکل از کجاست ؟؟ حتی همه موارد رو چک میکنم درست درسته

0 پاسخ دهید
21:29:32 1400/07/12
مجتبی انصاری

سلام. منظورتون رو متوجه نمیشم. اگه ارز هست که درسته همه چی پس. اما اگر قیمت نشون نمیده، مسئله‌ای نیست

0 پاسخ دهید
21:29:32 1400/07/12
عبدالرزاق علی بخشی

سلام ممنون از اطلاعات مفید و خوبتون از تراست ولت ارز شیبا از شبکه bep20 به صرافی هات بیت فرستادم که اونجا erc20 هست .الان تو هاتبیت نمیشینه و میزنه deposit closedو هر کاری هم میکنم نمیتونم به صرافی پیام بزنم ,امکانش هست راهنماییم کنید با تشکر 🌹🌹🌹

0 پاسخ دهید
23:07:44 1400/07/13
حسن محمدی

سلام. برای انتقال شیبا اینو از تراست ولت باید اتریوم داشته باشه؟ و چه مقدار باید داشته باشم؟

0 پاسخ دهید
21:34:18 1400/07/14
مجتبی انصاری

سلام. اگر شیبا اینوی شما مبتنی بر استاندارد ERC20 باشه، بله برای پرداخت کارمزد نیاز به داشتن اتریوم توی والت هست. نرخ کارمزد معمولا متفاوته و از چند سنت تا چند دلار تغییر میکنه بستگی به شلوغی شبکه

0 پاسخ دهید
21:34:18 1400/07/14
M.vaez

سلام يه راهنمايي ازتون ميخاستم من تعدادي ارزشيبا رو از شبكه bep20 توي تراست ولت به هات بيت با شبكه erc20 انتقال دادم ولي توي هات بيت اين تراكنش و زده deposit close و نوشته كه در حال پردازش هست و لطفا صبر كنيد و چندين بار به صرافي ايميل زدم و در جواب گفتن كه همچين نشانه اي در ادرس هاي هات بيت موجود نيست و شبكه ما erc20 است و كيفپول مبدا هم تيكت زدم گفتن از همون مقصد دريافت كننده پيگيري كنيد من بايد چيكار كنم ايا امكان پردازش و برگرداندن ارز به كيف پول اوليه هست ، خواهش ميكنم راهنمايي بفرماييد

0 پاسخ دهید
08:31:17 1400/07/15
مجتبی انصاری

سلام. شما اشتباه کردید و نباید توکن BEP20 رو به یه صرافی که از BEP20 پشتیبانی نمیکنه بفرستید. تنها و تنها، صرافی مقصد میتونه دارایی شما رو بازیابی کنه؛ اگر همکاری کنن

0 پاسخ دهید
08:31:17 1400/07/15
مقداد

سلام متاسفانه چین لینک رو از صرافی نوبینکس با شبکه bep20 به کیف پول فرستادم که اونجا فقط شبکه erc20 قبول میکرد. الان به کیف پول من منتقل نشد. یعنی پولم سوهت؟

0 پاسخ دهید
16:29:35 1400/07/16
مجتبی انصاری

سلام. از طریق لینکی که در ابتدای نوشته گذاشته شده در مورد "ارسال اشتباه ارز دیجیتال و بازیابی"، اقدام کنید

0 پاسخ دهید
16:29:35 1400/07/16
هانی

سلام و وقت بخیر ممنونم از سایت خوب و پاسخگویی هاتون سووال داشتم: اگر توی کیف پول تراست ولت، اتریوم بر پایه ERC20 داشته باشیم و بتونیم اونو با استفاده از ERC20 به یک صرافی متمرکز منتقل بکنیم که هر دو حالت ERC20 و BEP20 را ساپورت می کنه... آیا بعدا برای بازگرداندن اتریوم از اون صرافی به کیف پول، این بار می تونیم از BEP20 استفاده کنیم؟

0 پاسخ دهید
14:04:55 1400/07/17
مجتبی انصاری

سلام. اگر موقع برداشت از صرافی، آپشن BEP20 داشته باشه و شما آدرس BEP20 رو وارد کنید، مشکلی نداره

0 پاسخ دهید
14:04:55 1400/07/17
بهنام عموتقی

سلام،صرافی پنکیک سواپ ارز های بر بستر bep2را پشتیبانی می‌کنه یا نه؟من کیف پول تراستم وقتی وصل میشه به صرافی ارز بر بستر bep2را نمایش نمیده می‌تونه از این مشکل باشه؟

0 پاسخ دهید
22:04:38 1400/07/17
وحید

سلام من چند تا عرض از بایننس با از طریق شبکه BEP20 وBEP2 به کیف پول تراست ولت انتقال دادم الان میخام از تراست ولت به صرافی کوینکس انتقال بدم ،کوینکس BEP20 و BEP2 نداره . چیکار کنم؟از کجا بفهمم کدوم صرافی ها شبکه انتقال BEP20 وBEP2 دارن البته بغیر از صرافی بایننس؟ممنون میشم راهنمایی کنید

0 پاسخ دهید
18:34:19 1400/07/18
مجتبی انصاری

سلام. جایی وجود نداره که چنین لیستی رو بذاره. میتونید از صرافی بیت 24 و اکسچینو استفاده کنید

0 پاسخ دهید
18:34:19 1400/07/18
مجتبی

سلام وقت بخیر من مقداری UNI را از نوبیتکس به کیف پول کول ولت اس به وسیله BIP20 انتقال دادم ولی به کیف پول انتقال پیدا نکرده از نوبیتکس هم کم شده میشه بفرمایید چکار کنم لطفاً

0 پاسخ دهید
02:22:35 1400/07/20
مجتبی انصاری

سلام. تا جایی که اطلاع دارم، صرافی که فرمودید از BEP20 پشتیبانی نمیکنه. الان ارز توی همون آدرس اما به شکل ERC20 هستش. باید کلمات بازیابی رو توی یه والت که از UNI ERC20 پشتیبانی میکنه، مثل تراست والت، وارد کنید

0 پاسخ دهید
02:22:35 1400/07/20
mehdi

سلام چند تا از ارزهای کیف پول safepal که دارم بر روی شبکهbep2 و bep20 قرار داره ولی موقع انتقال به صرافی به روی همین شبکه این پیام میاد. لطفا راهنمایی کنید چطور مشکلمو حل کنم ممنون. you need bnb BEP20 as the network fee to transfer the bep20 token.please deposit sufficient bnb bep20 in the current wallet first. برای انتقال نشان bep20 به bnb BEP20 نیاز دارید. لطفاً ابتدا bp20 bnb کافی را در کیف پول فعلی واریز کنید.

0 پاسخ دهید
13:54:21 1400/07/20
مجتبی انصاری

سلام. خودتون ترجمه کردید و مشخصه که BNB به شکل BEP20 میخواد واسه کارمزد انتقال

0 پاسخ دهید
13:54:21 1400/07/20
سامان

سلام من مقداری شیبا انتقال دادم به تراست والت ولی نمیدونستم وبا شبکه bep20انتقال دادم ولی شبکه shiba ETC20هستش ومقدارش اومده توی کیف پولم ولی نمیتونم بفروشم الان باید چکار کنم

0 پاسخ دهید
19:50:10 1400/07/20
مجتبی انصاری

منظورتون از اینکه نمیتونید بفروشید چیه؟

0 پاسخ دهید
19:50:10 1400/07/20
Ali

سلام چند سوال داشتم 1 اگر من بخوام ارزی رو بر بستر bep2 وارد کیف تراس ولت کنم باید حتما ازصرافی که میخرم شبکه bep2 رو انتخاب کنم یا نه مشکلی نداره مثلا میشه من اگر بخوام ارز بگیرم هر بستری که دلم میخواد بزنم برام بیاد یا باید حتما بستری مقصد هم یکی باشه؟ ۲ اگر من بخوام ارزی رو بر بستری بخرم ولی داخل کیف پول نباشه باید چکار کنم ؟ ۳ و اینکه من اگر ارز رو داشته باشم که بر بستر خود ارز باشه مثلا ترون دارم و بر بستر ترون باشه میشه از صرافی برداشت کرد یا حتما باید بر بستر بایننس یا اتریوم باشه؟ ممنون میشم جواب بدین 🙏

0 پاسخ دهید
00:23:41 1400/07/22
مجتبی انصاری

سلام. 1) بله باید حتما مبدا و مقصد از یک جنس باشند؛ مثلا هر دو BEP2. 2) باید کیف پولی پیدا کنید که از بستری که میخواید، پشتیبانی کنه. 3) بله امکان برداشت بر بستر خود ارز هم هست. منتها مبدا و مقصد باید از یک جنس باشه بسترشون

0 پاسخ دهید
00:23:41 1400/07/22
محمد رنجبر

سلام ارادت من 500 دلار ارزslp گرفتم بر پایه bep20 گرفتم و ب تراست ولت منتقل کردم ولی الان فقط تعداد توکن نشون میده تو ولتم قیمتشو نشون نمیده.... بنظرتون برا فروشش به مشکل برمیخورم؟؟؟

0 پاسخ دهید
00:39:07 1400/07/23
مجتبی انصاری

سلام. خیر مشکلی نداره

0 پاسخ دهید
00:39:07 1400/07/23
جمشیدیان

سلام و‌ممنون از مقاله ی خوبتون. سوالی که دارم اینه که ارزهای بر بستر اتریوم مثل خود اتریوم‌ رو اگر برای کاهش کارمزد بر بستر bep20 منتقل کنیم به ولت، این بستر برای نگهداری چند ساله امن و مطمئنه ؟ نگرانم که یه موقع این بستر bep20 بعدها براش مشکلی پیش بیاد و توکن هام از بین بره

0 پاسخ دهید
20:42:29 1400/07/23
مجتبی انصاری

سلام. بهترین کار اینه که هر ارزی رو، بر بستر شبکه خودش بفرستید. سایر شبکه‌ها، توکن اون ارز با پشتوانه اون ارز هستند و ارز اصلی نیستند. پس بهتره اگه برای بلندمدت میخواید نگهداری کنید، اتر رو بر بستر خود شبکه اتریوم نگهداری کنید

0 پاسخ دهید
20:42:29 1400/07/23
ازاد

سلام وقت بخیر من داخل تراست والتم مقداری دات دارم بر مبنای bep20 دارم. میخوام به صرافی منتقل کنم اما کوکوین بستر شبکه اش مشخص نیس. از طرفی داخل تراست هم usdt بر پایه trc20 ندارم نمیدونم چجوری باید تبدیل کرد دگ.. گوشی ایفونه dappsهم ندارم

0 پاسخ دهید
06:44:37 1400/07/24
مجتبی انصاری

سلام. راه اصولی برای اینکار اینه که از طریق پنکیک سواپ، کل DOT رو تبدیل به BNB کنید. BNB شما توی این حالت بر بستر BEP20 هست. بعد به راحتی میتونید با خود تراست والت، BNB BEP20 رو تبدیل به BNB BEP2 کنید و به این شکل میتونید بایننس کوین رو به اکثر صرافی ها متاقل کنید

0 پاسخ دهید
06:44:37 1400/07/24
Azad

سلام وقت بخیر من داخل تراست والتم مقداری دات دارم بر مبنای bep20 دارم. میخوام به صرافی منتقل کنم اما کوکوین بستر شبکه اش مشخص نیس. از طرفی داخل تراست هم usdt بر پایه trc20 ندارم نمیدونم چجوری باید تبدیل کرد دگ.. گوشی ایفونه dappsهم ندارم ممنون میشم کمک کنین🙏🏻

0 پاسخ دهید
07:04:31 1400/07/24
ali

اگر جایی از ما آدرس bsc خواستن، باید همون آدرس اتریوم کیف پولمون رو بدیم دیگه؟ فقط باید ببینیم که اون کیف پول ما از شبکه bsc برای انتقال پشتیبانی میکنه؟ درسته؟

0 پاسخ دهید
02:48:31 1400/07/27
مجتبی انصاری

سلام. بله درسته

0 پاسخ دهید
02:48:31 1400/07/27
حسین پورمقدم

سلام من مقداری توکن ERC20 در کیف پول گاردا دارم اما واسه انتقال به ETH نیازه از صرافی رمزینکس بخوام بخرم 2 تا گزینه داره، به اسم های erc20 و BEP2 کدوم رو بخرم که روی ETH بنشینه و کمیسیون انتقال رو بتونم بپردازم؟؟!!

0 پاسخ دهید
21:15:17 1400/07/28
مجتبی انصاری

سلام. ERC20

0 پاسخ دهید
21:15:17 1400/07/28
ستار

با سلام و خسته نباشید . من حدود 280 تا ارز MATIC از صرافی کوینکس به تراست ولت با شبکه Bep20 انتقال دادم. انتقال در شبکه بلاک چین پالیگان تایید شده و موفق بوده ولی پول به حسابم در تراست نیامده . الان چکار کنم ؟

0 پاسخ دهید
08:20:36 1400/08/01
دانیال حجاری

ایا بلاک چین رو چک کردید مطمئن هستید تراکنش موفق بوده؟

0 پاسخ دهید
08:20:36 1400/08/01
محمدرحیمی

سلام، وقت بخیر، بنده حدود500دلاراتریوم رواز کوکوین به کیف تراستم انتقال دادم، ولی حواسم نبود شبکه روkccانتخاب کردم، ازحسابم کم شد وانتقال انجام شد، اماچون kccبرای تراست تعریف نشده اونجا نشون نمیده، حتی کلید واژه رو روی ولت سیف پال پیاده کردم اونجا شبکه kccهست باز نشون نداد. راهنمایی کنید چه اقدامی انجام بدم، ممنون

0 پاسخ دهید
15:08:07 1400/08/01
مجتبی انصاری

سلام. اگر آدرس KCC با آدرس اتریومی شما متفاوته، امکان بازیابی وجود نداره

0 پاسخ دهید
15:08:07 1400/08/01
سارا راد

سلام وقت بخیر من توی تراس ولتم ابتدا اتریوم bep20 داشتم که توی یونی سواپ موجودی صفر بود، توی پنکک سواپ موجودی نشون میداد ولی نمیتونستم خرید کنم سواپش کردم به اتریوم bep 2 بازم نمیشه باهاش چیزی خرید الان نه توی یونی سواپ و نه توی پنکک موجودی ندارم، فقط داخل کیف هستش به چی تبدیل کنم که قابل استفاده بشه؟

0 پاسخ دهید
12:37:26 1400/08/02
مجتبی انصاری

سلام. دوست عزیز لطفا قبل از ورود به این حوزه، اطلاعات کامل نسبت بهش رو کسب کنید! یونی سواپ فقط ETH بر پایه خود شبکه اتریوم یا ERC20 قبول میکنه و پنکیک هم BEP20

0 پاسخ دهید
12:37:26 1400/08/02
میلاد علی حسینی

سلام خسته نباشید مقداری کاردانو در کوینکس دارم که میخوام بزنم به لجر نانو ایکس ولی لجر پشتیبانی نمیکنه کادانو رو فقط میشه از سایت ada lite انتقال داد که دردسرش زياده و یه بدیم داره همه دارایمو یجا نشون نمیده خواستم بر بستر bep20 بزنم که تو لجر لایو مثل ارزهای دیگه تو لجر لایو قابل مشاهده باشه که متأسفانه صرافی مد نظر ندارم که bep20 انتقال بده البته به غیر بایننس میشه از اول بگید چیکار کنم تا مشکلم رفع بشه یا راه حل بهتری دارید برای این کار از هرکیم میپرسم همه میگن ماهم همین مشکل داریم

0 پاسخ دهید
12:37:17 1400/08/03
منا نجاران طوسی

سلام خوب هستید وقتتون بخیر من از صرافی ارزجو شیبا بر بستر Bep20 خریدم ولی اگه بخوام بفروشم نصفشو کم میکنه، کجا میتونم این ارز بر این بستر رو بفروشم؟

0 پاسخ دهید
08:24:16 1400/08/04
حلیه آقامیری

سلام. صرافی هایی که از بستر BEP20 شیبا پشتیبانی می‌کنن!!!

0 پاسخ دهید
08:24:16 1400/08/04
میلاد علی حسینی

سلام خسته نباشید مقداری کاردانو در کوینکس دارم که میخوام بزنم به لجر نانو ایکس ولی لجر پشتیبانی نمیکنه کادانو رو فقط میشه از سایت ada lite انتقال داد که دردسرش زياده و یه بدیم داره همه دارایمو یجا نشون نمیده خواستم بر بستر bep20 بزنم که تو لجر لایو مثل ارزهای دیگه تو لجر لایو قابل مشاهده باشه که متأسفانه صرافی مد نظر ندارم که bep20 انتقال بده البته به غیر بایننس میشه از اول بگید چیکار کنم تا مشکلم رفع بشه یا راه حل بهتری دارید برای این کار از هرکیم میپرسم همه میگن ماهم همین مشکل داریم

0 پاسخ دهید
15:29:12 1400/08/04
حلیه آقامیری

مهمترین نکته اینه که ارز شما و شبکه تحت انتقالش باید یکی باشن. مثلا اگر کاردانو شما توی کوینکس بر بستر خود کاردانو هست، اصلا نمیتونین و نباید از شبکه Bep20 برای انتقالش استفاده کنین، و الا گم میشه و به مقصد نمیرسه. والتی رو باید انتخاب کنین که ارز کاردانو و شبکه مربوط بهش پشتیبانی کنین.

0 پاسخ دهید
15:29:12 1400/08/04
حمید ن

سلام من مقداری تتر بر بستر erc20 داخل تراست ولت دارم میخوام تبدیل به bnb اسمارت چین کنم، آیا میشه مستقیما این تبدیل رو انجام داد؟ و اگر نمیشه ممنون میشم راه حلشو بهم بگین تشکر

0 پاسخ دهید
02:08:04 1400/08/05
حلیه آقامیری

سلام. خیر امکان پذیر نیست. باید تتر رو به یه صرافی بفرستین و بعد از اونجا اسمارت چین بخرین.

0 پاسخ دهید
02:08:04 1400/08/05
احسان

استاد سلام ببخشید من میخوام در یونی سواپ خرید کنم که باید تو تراست ولتم اتریوم داشته باشم ایا میشه ارتیوم رو از نوبیتکس بر بستر bsc انتقال بدم تو تراستم و در یونی سواپ خرید کنم ؟؟؟ چون کارمزد خود اتریوم خیلی زیاده واقعا ۱ میلیون

0 پاسخ دهید
02:31:40 1400/08/05
مجتبی انصاری

سلام. خیر برای کار با یونی سواپ، اتریوم باید حتما ERC20 باشه

0 پاسخ دهید
02:31:40 1400/08/05
سلیمان

سلام با توجه به بحث تحریم تتر برای ایرانیا و فریز شدن حساب . کدوم استیبل کویین پیشنهای میدین واس نگه داری. یه چیزی دای متمرکز نیست ولی خب بستر اتریوم انتقالشهزینه زیاده اگه ببرم رو بایننس چاینبازم مثل قبل غیر متمرکز حساب میشه یا بایننس میتونه فریز کنه یا دسترسی داشته باشه. ممنون از سایت خوبتون.

0 پاسخ دهید
20:18:32 1400/08/05
مجتبی انصاری

سلام. توصیه ما DAI هست در هر صورت. از استیبل کوین‌های الگوریتیمی بایننس اسمارت چین مثل VAI هم میتونین استفاده کنین

0 پاسخ دهید
20:18:32 1400/08/05
صلاح

سلام من ارز فانتوم خریدم از یه صرافی اما موقعی که میخواستم انتقال بدم به کیف پول شخصی تراست والت خودم سایت صرافی آدرس رو قبول نکرد با پشتیبانی صحبت کردم گفت باید در کیف شخصی ارز فانتوم با شبکه BEP2 را انتخاب کنم . آیا در اینصورت انتقال داده میشه و مشکلی برای دارایی من پیش نمیاد؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

0 پاسخ دهید
22:20:28 1400/08/05
حلیه آقامیری

سلام. فانتوم در تراست ولت روی سه شبکه ERC20، شبکه خودش و BEP2 پشتیبانی میشه. اولا اگر شبکه BEP2 رو برای انتقال میکنین، باید آدرس فانتوم روی BEP2 در تراست ولت رو هم وارد کنین. دوم هم اینکه دوباره برای فروش یا انتقال به والت یا صرافی های دیگه باز باید آدرس BEP2 فانتوم و همین شبکه رو انتخاب کنین.

0 پاسخ دهید
22:20:28 1400/08/05
masoud.forohar

سلام .میخوام ارز eos و از کوینکس به تراست ولت واریز کنم ولی پیغام invalid address و میزنه .از طرفی توی تراست ولت میگه که براساس شبکه BEP20 انتقال انجام میشه ولی تو قسمت برداشت توی کوینکس برای ارز eos گزینه انتخاب شبکه کلا نداره. لطفا راهنمایی کنید اصلا میتونم ارز eos و به تراست ولت انتقال بدم یا باید کیف پول دیگری استفاده کنم .ممنون

0 پاسخ دهید
23:26:19 1400/08/05
حلیه آقامیری

EOS در تراست روی شبکه های مختلفی مثل BEP20 و ERC20 و BEP2 پشتیبانی شده اما شبکه اصلی خودش نه. اگر صرافی فقط شبکه اصلی رو ساپورت میکنه، باید از والت دیگه ای استفاده کنین

0 پاسخ دهید
23:26:19 1400/08/05
سید علی

سلام من داج کوین خریدم رو شبکه bep20 و همینطور کاردانو رو شبکه bep2 و انتقال دادم به تراست ولت اگر بخوام دوباره بفروشمشون به صرافی و ریال بگیرم حتما باید تو کیف پولم بایننس کوین داشته باشم؟ و اگر حتما لازمه چه مقداری هست کارمزدش که باید گرفت

0 پاسخ دهید
00:29:51 1400/08/06
حلیه آقامیری

سلام. برای شبکه BEP20 به بایننس کوین روی BEP20 به نام Smart Chain و برای شبکه BEP2 به بایننس کوین معمولی یا همون BNB نیاز دارین. مقدارش هم همون لحظه بر اساس ترافیک شبکه تعیین میشه.

0 پاسخ دهید
00:29:51 1400/08/06
سعید احدی

0xb0cc18be4de80b6d1b755cf9b4791429fe2e69688e1ed5ed8884bba54a83c98c سلام خسته نباشید من با این هش از یک صرافی به کوینکس زدم ولی به کوینکس اضافه نشده ممنون میشم بررسی کنید

0 پاسخ دهید
18:30:15 1400/08/07
حلیه آقامیری

https://etherscan.io/tx/0xb0cc18be4de80b6d1b755cf9b4791429fe2e69688e1ed5ed8884bba54a83c98c تراکنش موفقیت امیز بوده. دوباره پیگیری کنین ازشون

0 پاسخ دهید
18:30:15 1400/08/07
حمیدرضا حبیب زاده

سلام تو رو جون هر کی که دوست داری جواب منو بده. چرا کارمزد میکر انقدر بالاست. من تو رنج ۴۰۰۰ هزار خریدم الان اومده روی ۲۵۰۰ ولی کارمزدش چند برابر شده؟یعنی هر چی ارز اومده ارزشش پایین کارمزدش بالاتر رفته. میخوام از شرش خلاص شم. از ۳۰۰ دلار رسیده به ۷۵ دلار سرمایم. میخوام انتقال بدم زده ۶۱ دلار کارمزد اتومیک والت هست

0 پاسخ دهید
22:42:58 1400/08/07
حلیه آقامیری

کارمزد بر اساس ترافیک شبکه تعیین میشه

0 پاسخ دهید
22:42:58 1400/08/07
فرها جباری

سلام من ارز شیبا بر روی شبکه bep20 در تراست ولت دارم. چطوری میتونم به صرافی کوکوین یا کوینکس انتقال بدم

0 پاسخ دهید
01:18:02 1400/08/08
هانی امیرسلیمانی

سلام وقت بخیر. من مبلغ ۱۸۰۰ دلار bnb رو بر بستر bep2 به صرافی کوکوین انتقال دادم ولی بعد از چند ساعت هنوز به حسابم واریز نشده. میخواستم بدونم چغدر زمان میبره انتقالش؟

0 پاسخ دهید
21:12:12 1400/08/09
حلیه آقامیری

سلام. بستگی به شلوغی شبکه داره، هش تراکنش رو داخل اکسپلورر BNB بزنین ببینین تو چه وضعیتیه

0 پاسخ دهید
21:12:12 1400/08/09
علیرضا

با سلام من مقداری ارز pbtc خریدم (0.0019) که بر پایه bep20 است. الان باتوجه به قیمت این ارز ( حدود ۶۰ هزار دلار)، دارایی من میشود ۱۱۸ دلار. ولی وقتی میخوام در صرافی پنکیک آن را به usdt سواپ کنم با اینکه کارمزدش زیر یک دلار است ولی مقدار usdt را بعد از سواپ ۵۴ دلار اعلام میکند. میشه لطفا راهنمایی کنید که چطور به ۱۱۸ دلار برسم؟

0 پاسخ دهید
16:01:12 1400/08/10
مجتبی انصاری

سلام. عوامل مختلفی دخیله توی این ماجرا. ممکنه قیمت توی صرافی پنکیک، چیزی که شما میگید نباشه؛ و همین طور هست. قیمت در صرافی‌ها رو میتونید از اینجا مشاهده کنید: https://coinmarketcap.com/currencies/ptokens-btc/markets/ مورد بعدی، ممکنه نقدینگی کافی وجود نداشته باشه برای سواپ شما و این اتفاق باعث میشه که اسلیپیج خیلی زیاد بشه

0 پاسخ دهید
16:01:12 1400/08/10
سعید سرائی

سلام من ada داخل تراس ولت روی شبکه bep20خریدم قابل فروش نیست چیکارکنم

0 پاسخ دهید
19:40:32 1400/08/11
مجتبی انصاری

سلام. مطمئن هستید که BNB بر پایه BEP20 (یا همون Smart Chain) توی والتتون واسه پرداخت کارمزد دارید؟

0 پاسخ دهید
19:40:32 1400/08/11
حمید رضا حسن زاده

سلام مقداری توکن sxp و TLMدر صرافی coinex دارم میخوام به کیف پولم انتقال بدم. حالا coinex برای انتقال فقط شبکه BSC داره ، اگه آدرس کیف پولم در حالت شبکه BEP20 بزارم عملیات موقیت آمیز خواهد بود یا نه؟ ممنون میشم جواب بدهید

0 پاسخ دهید
13:51:09 1400/08/13
مجتبی انصاری

سلام. باید والت مقصد از BEP20 پشتیبانی کنه. اگه قراره به یک صرافی دیگه بفرستید، خیلی مهمه که رعایت کنید این مسئله رو

0 پاسخ دهید
13:51:09 1400/08/13
رضا مجد

سلام برای انتقال ارز avax از صرافی به تراست والت باید چکار کرد ؟ممنون

0 پاسخ دهید
12:51:52 1400/08/15
فرشید

با سلام من از بایننس به اتمیک ولت مقداری axs انتقال دادم عجله کردم بر طبق شبکه bcs ولی متاسفانه نیومده روش بازیابی رو تو تراست هم انجام دادم چیکار میتونم انجام بدم

0 پاسخ دهید
11:58:23 1400/08/19
مهران درویشی

سلام آدرس ارز شیبا بر بستر BP20 رو از کجا پیدا کنم ممنون میشم اگه جواب بدین

0 پاسخ دهید
23:12:28 1400/08/20
دانیال حجاری

داخل تراست ولت سرچ کنید shib دو تا گزینه نشون میده یکی bep20 یکی erc20

0 پاسخ دهید
23:12:28 1400/08/20
فرحناز کریمی

سلام من bnb توی تراست ولت داشتم فروختم به usdtbep2 تبدیل شد الان میخوام تتر به کوینکس انتقال بدم memo میخواد . چطور میتونم داراییم رو به کوینکس انتقال بدم ؟ ممنون از پاسخگویی شما

0 پاسخ دهید
09:13:00 1400/08/21
مجتبی انصاری

سلام. اگر کوینکس از bep2 پشتیبانی میکنه، هنگامی که میخواین آدرس رو جهت واریز انتخاب کنید، گزینه bep2 رو انتخاب کنید تا آدرس و مموی bep2 نشون داده بشه و اینارو وارد کنید توی تراست والت

0 پاسخ دهید
09:13:00 1400/08/21
امین رستگار

سلام وقت بخیر من بدون هیچ تجربه از صرافی ایرانی مقداری شیبا خریداری کردم و با erc20 انتقال دادم به تراست والت که با 0x شروع میشه میخوام بدونم حرکتم درست بوده یا اشتباه ؟ اگر زمانی بخوام اینو بکنم ریال باید چیکار کنم؟

0 پاسخ دهید
09:13:00 1400/08/21
علیرضا احمدی

سلام‌خسته نباشید من میخوای ارزی رو بر پایه ی شبکه ی bep20 انتقال بدم ولی اخطار میاد که باید بی ان بی داشته باشی در حالیکه ۵۰ دلار بی ان بی دارم ولی انتقال انجام نمیشه ممنون میشم راهنمایی کنید

0 پاسخ دهید
13:41:15 1400/08/21
مجتبی انصاری

سلام. BNB شما باید بر پایه BEP20 باشه که توی تراست والت تحت عنوان Smart Chain نشون داده میشه

0 پاسخ دهید
13:41:15 1400/08/21
دهدار

وقتتون بخیر ی سوال داشتم و جوابشو جایی نتونستم پیدا کنم ممنون میشم پاسخ بدین آدرس کیف پول متامسک بر بستر (اترویم - پالیگان-بایننس اسمارت چین) یکسان هستن یعنی شبکه رو تغییر میدم ولی ادرس یکی هست احتمال داره من جایی رو دارم اشتباه میکنم

0 پاسخ دهید
08:50:55 1400/08/23
مجتبی انصاری

سلام. بله همینطوره و مشکلی نیست از این بابت

0 پاسخ دهید
08:50:55 1400/08/23
حبیب اسلامی

سلام استاد من از صرافی بیتستان شیبا در بسترbeb20 خریدم وبعد فرستادم کیف پول اتمیکم.ولی در کیف پولم نیومده با پشتیبانی اتمبک مکاتبه کردم گفتند کیف پول اتمیک از beb20پشتیبانی نمی‌کند.وخریدم هم الان روهواست .

0 پاسخ دهید
23:44:36 1400/08/23
مجتبی انصاری

سلام. عبارات بازیابی (12 کلمه یا 24 کلمه) رو توی تراست والت وارد کنید و SHIBA بر بستر BEP20 رو از فهرست ارزهاش فعال کنید

0 پاسخ دهید
23:44:36 1400/08/23
Alireza

با سلام من تو تراست ولت تو قسمت پنکک سواپ بیتکوین با شبکه btcbخریدم با شبکهbep20 من اصلا نمیتونم نه جایی انتقال بدم نه میتونم تبدیل کنم به ارزای دیگه لطفا ی راه حل بدید بتونم واریزش کنم نوبیتکس یا همونجا شیبا بخرم

0 پاسخ دهید
23:39:24 1400/08/24
مجتبی انصاری

سلام. چرا نتونید منتقل کنید؟

0 پاسخ دهید
23:39:24 1400/08/24
alir

سلام. یه سوال دارم. در بعضی از ایردراپها آدرس BSC ازمون میخوان. یعنی همون آدرس اتریوم در کیف پول متامسک رو بهشون بدیم درسته؟

0 پاسخ دهید
15:10:52 1400/08/25
مجتبی انصاری

بله

0 پاسخ دهید
15:10:52 1400/08/25
زیبا بابازاده

سلام وقت بخیر، من مقداری اتریوم را از صرافی نوبیتکس میخواهم به تراست ولت انتقال بدهم، تو صرافی نوبیتکس شبکه BSC و در تراست ولتم میتوانم شبکه Bep 2 را انتخاب کنم ؟ مشکلی پیش نمیاد در انتقال؟

0 پاسخ دهید
23:00:42 1400/08/26
مجتبی انصاری

بله مشکل پیش میاد و ارز شما گم میشه. باید توی تراست والت، شبکه BEP20 رو انتخاب کنید

0 پاسخ دهید
23:00:42 1400/08/26
علی

سلام من مقداری ارز CAKE رو از صرافی کوینکس در بستر BSC فرستادم به آدرس BEP20 تراست ولت ، ولی هنوز واریز نشده به حساب پس از گذشت چند روز ! مشکل کار کجاست و چه باید کار ؟ ممکنه راهنمایی بفرمائید ؟

0 پاسخ دهید
08:25:33 1400/08/27
مجتبی انصاری

سلام. از طریق صرافی پیگیری کنید

0 پاسخ دهید
08:25:33 1400/08/27
علی

سلام

0 پاسخ دهید
09:18:23 1400/08/27
میلاد

سلام وقت بخیر تو کیف پول تراست ولت خودم با بایننس اسمارت چین مقداری اتریوم از طریق پنکیک سواپ خریدم ولی به کیف پولم واریز نشد ادرس جفتشون هم با 0x بود بعد از بازیابی تحت عنوان بایننس پگ اتریوم تو کیف پولم اضافه کردمش الان چطوری میتونم بهbnb تبدیل و یا نقدش کنم ؟

0 پاسخ دهید
11:44:40 1400/08/28
مجتبی انصاری

سلام. دوباره میتونید از طریق پنکیک سواپ، اتریوم BEP20 رو به BNB BEP20 تبدیل کنید

0 پاسخ دهید
11:44:40 1400/08/28
دنیا رنجبر

سلام من مقداری ارز شیبا رو بر پایهbep20 خرید کردم و به اتمیک ولت انتقال دادم و به کیف پولم ننشسته راهی هست برای این مشکلم؟

0 پاسخ دهید
20:45:15 1400/08/28
مجتبی انصاری

سلام. توی تراست والت کیف پولتون رو ایمپورت کنید

0 پاسخ دهید
20:45:15 1400/08/28
زهرا

سلام من مقداری ارزDAI به صرافی کوکوین بر بستر bsc فرستادم نمیدونستم کوکوین از این بستر پشتیبانی نمیکنه ...ایا امکان برگشت پولم هست؟

0 پاسخ دهید
13:56:46 1400/09/05
مجتبی انصاری

سلام. با پشتیبانی صرافی مقصد مشکلتون رو مطرح کنید

0 پاسخ دهید
13:56:46 1400/09/05
وحید همتی

سلام من توکن تورگ خریدم ولی نماد نداره بجای نمادش زده BEP20 الانم داخل کیف تراس ولت دارمش آیا مشکلی داره؟ مثلا فیگ و بیبی دوجم خریدم نمادشون هست ولی این نماد نداره چکار کنم

0 پاسخ دهید
11:57:04 1400/09/08
مجتبی انصاری

سلام. خیر مشکلی نداره

0 پاسخ دهید
11:57:04 1400/09/08
وحید محمودابادی

سلام مقداری ارزشیباازصرافی ابانتتر انتقال دادم ب کیف ارزکوینومی حساب صرافی صفرشدولی بحساب کیف ارز هم نیومد بایدچیکارکنم

0 پاسخ دهید
12:15:40 1400/09/08
مجتبی انصاری

سلام دوست عزیز. مشکلات مربوط به صرافی‌هایی که باهاشون کار میکنید رو با پشتیبانی همون صرافی مطرح کنید

0 پاسخ دهید
12:15:40 1400/09/08
سحر

سلام ببخشید ارز با بیس coinبا کدوم بیس باید انتقال داده بشه bep2یا bep20... من شیبا bep20رو میخواستم انتقال بدم به صرافی ایرانی از تراست والت.. اعلام کرد باید bnbداشته باشم... اما توی تراست والت bnb من coinهست میشه راهنمایی کنید

0 پاسخ دهید
17:37:06 1400/09/12
مجتبی انصاری

سلام. برای پرداخت کارمزد انتقال توکن‌های BEP20، باید بایننس کوین بر پایه BEP20 یعنی همون اسمارت چین (Smart Chain) توی تراست والت داشته باشید

0 پاسخ دهید
17:37:06 1400/09/12