آموزش استیک ارز دیجیتال در صرافی بایننس؛ استیکینگ (Staking) چیست؟


استیکینگ (Staking) روشی برای کسب بیشترین سود از رمز ارزهاست. طریقه انواع استیک کردن ارز دیجیتال در صرافی بایننس را آموزش می‌دهیم. 

استیکینگ ارز دیجیتال> به عنوان یک جایگزین کم‌هزینه بجای استخراج و ماینینگ است. اما واقعا Staking چیست و چگونه کار می‌کند؟ پاسخ ساده است؛ خرید ارز دیجیتال و نگهداری آن در یک والت یا کیف پول. با این کار، امنیت شبکه بلاک چین هم تامین می‌شود. به طور خلاصه، استیکینگ به معنای دریافت سود در ازای نگهداری یک ارز دیجیتال است. بسیاری این کار را در مقابل ماینینگ رمز ارزها قرار می‌دهند. در این مقاله، انواع استیکینگ قفل شده یا Locked Staking، پس‌انداز یا سیوینگ قفل شده (Locked Saving)، استیکینگ منعطف یا Flexible Staking، سیوینگ یا پس‌انداز منعطف (Flexible Staking) و دیفای استیکینگ (DeFi Staking) را در صرافی بایننس با یکدیگر مقایسه کرده و نحوه انجام این کار را آموزش می‌دهیم.

استیک در ارز دیجیتال به چه معناست؟

به زبان ساده، استیکینگ (Staking) به معنای دریافت سود در ازای نگهداری یک ارز دیجیتال است. برای استیک کردن ارز دیجیتال دو راه وجود دارد: راه اول، نگهداری ارز دیجیتال در کیف پول است. برای مثال شما می‌توانید یک رمز ارز را در تراست والت خود نگهداری کرده و در ازای آن سود دریافت کنید. به این روش استیکینگ سرد هم گفته می‌شود. راه دوم، انجام این کار از طریق یک صرافی ارز دیجیتال است. برای مثال، شما می‌توانید با خرید ارز دیجیتال کاردانو و نگهداری آن در صرافی بایننس، سود حاصله را دریافت کنید. این روش به دو صورت Locked و Flexible نیز قابل انجام است.

پیش از اینکه بخواهیم در مورد استیک کردن یک ارز دیجیتال صحبت کنیم، بهتر است در مورد مکانیزم الگوریتم اثبات سهام (Proof of Stake) اطلاعاتی داشته باشیم. مکانیزم اثبات سهام یا PoS، نوعی مکانیزم اجماع در یک شبکه بلاک چین است، که امنیت و کارایی شبکه را تامین می‌کند. در ادامه، مختصری در مورد نحوه عملکرد PoS ها صحبت کرده و سپس، به توضیح استیکینگ می‌پردازیم.

الگوریتم اثبات سهام (PoS) چیست؟

سازوکار شبکه بلاک چین بیت کوین، بر اساس الگوی اثبات کار یا Proof of Work است. با این کار، تمامی تراکنش‌ها درون یک بلاک قرار می‌گیرند. سپس این بلاک‌ها به هم متصل شده و یک شبکه بلاک چین را تشکیل می‌دهند. در واقع در مکانیزم PoW، ماینرها برای یافتن پاسخ یک مسئله ریاضی باهم به رقابت می‌پردازند. هرکدام از ماینرها که سریع‌تر از دیگران به پاسخ مسئله دست یابد، مجوز وارد کردن یک بلاک به بلاک چین را دریافت خواهد کرد.

در یک شبکه غیرمتمرکز، روش PoW یک مکانیزم بسیار قوی در رسیدن به اجماع است. اما یکی از مشکلات این روش، وجود حجم زیادی از محاسبات توسط ماینرها است. هدف اصلی از استخراج و عمل ماینینگ در یک شبکه بلاک چین، تامین امنیت آن شبکه است. به اعتقاد طرفداران این مکانیزم، تامین شبکه بلاک چین کار ارزشمندی است و انجام این حجم از محاسبات برای تامین آن قابل توجیه است. اما برخی افراد نظر دیگری دارند. برخی این سوال را مطرح کرده‌اند که آیا بدون صرف محاسبات سنگین در روش PoW، نمی‌توانیم امنیت شبکه را تامین کنیم؟

این سوال زمینه‌ساز ورود روش PoS و استیک ارزهای دیجیتال به حوزه بلاک چین شد. ایده اصلی در این روش، ذخیره و نگهداری یک ارز دیجیتال است. در این روش، مطابق پروتکل شبکه و در فواصل زمانی معین، شبکه به کاربران خود (نودها یا گره‌ها) این امکان را می‌دهد که بلاک‌های جدید را تایید کرده و بلوک جدیدی ایجاد کنند. معمولا، احتمال انتخاب یک گره برای تایید بلاک جدید، بر اساس مقدار کوین ذخیره شده توسط فرد است. هر نودی که مقدار بیشتری کوین ذخیره کرده باشد، شانس بالاتری برای دریافت حق تایید بلاک‌ها خواهد داشت.

استیکینگ ارز دیجیتال چیست؟
شانس دریافت پاداش در روش استیکینگ یک ارز دیجیتال

برخی از طرفداران استیکینگ و به طور کلی روش اثبات سهام معتقدند که تولید بلاک‌ جدید به روش PoS، مقیاس پذیری یک شبکه بلاک چین را به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش می‌دهد. به طور مثال، شبکه اتریوم دقیقا به منظور رفع مشکل مقیاس‌پذیری، قصد تغییر الگوریتم اجماع خود از PoW به PoS را دارد. این تغییر در قالب اتریوم 2 معرفی خواهد شد.

مبدع روش استیکینگ کیست؟

سانی کینگ (Sunny King) و اسکات نادال (Scott Nadal)، اولین افراد معرف این روش در سال 2012 بودند. این دو محقق، از مکانیزم استیکینگ به عنوان روشی برای ایجاد یک ارز دیجیتال همتا همچون بیت کوین یاد کرده‌اند. اولین ارز مجازی که از این روش در آن استفاده شد، پیرکوین – Peercoin بود. شبکه بلاک چین و عرضه اولیه سکه – ICO این رمز ارز، توسط مکانیزم اثبات کار انجام شده بود اما در ادامه، امنیت شبکه آن توسط مکانیزم اثبات سهام تامین شد.

استیک ارز دیجیتال چگونه کار می‌کند؟

همانطور که در بالا اشاره شد، در مکانیزم اثبات کار، بلاک‌های جدید توسط ماینرها و با انجام عملیات ماینینگ تولید می‌شوند. اما در مکانیزم PoS، بلاک‌های جدید و تایید تراکنش‌ها، از طریق عمل Staking صورت می‌پذیرد. عمل استیکینگ شامل نودهایی از شبکه است، که مقداری از کوین شبکه بلاک چین را نگهداری می‌کنند. سپس پروتکل شبکه به صورت اتفاقی و در یک بازه زمانی معین، از میان این به اصطلاح استیکرها (Stakers)، یک نود را به عنوان مسئول تایید تراکنش‌ها و ایجاد بلاک جدید انتخاب می‌کند. در این روش، هر گره‌ای که مقدار کوین بیشتری ذخیره کرده باشد، شانس بیشتری برای ایجاد بلاک جدید دارد.

در روش استیکینگ، نیازی به خرید تجهیزات جهت ایجاد بلاک‌های جدید نیست. در روش PoW، برای استخراج بلاک‌های جدید نیاز به دستگاه‌های ماینر قدرتمند داریم. سرمایه‌ای که برای خرید تجهیزات ماین کردن رمز ارزها مورد نیاز است، عموما مبلغ قابل توجهی است که بایستی توسط ماینرها تامین شود.

سود استیک ارز دیجیتال چطور محاسبه می‌شود؟

این سوال پاسخ واحدی ندارد. هر شبکه مطابق پروتکل خود پاداش را محاسبه می‌کند. عموما شبکه‌های بلاک چین مبتنی بر مکانیز اثبات سهام برای محاسبه سود و پاداش استیکینگ فاکتورهای زیر را مدنظر قرار می‌دهند:

  • چه مقدار کوین توسط نود ذخیره شده است.
  • مدت زمان نگهداری کوین توسط نود چه مقدار است.
  • مقدار کل کوین‌های ذخیره شده در شبکه چه مقدار است.
  • نرخ تورم
  • دیگر فاکتورها…

استخر استیکینگ یا Staking Pool چیست؟

یک استیکینک پول مجموعه افرادی است که اقدام به ذخیره و نگهداری یک ارز دیجیتال کرده‌اند. این افراد از طریق استخر استیکینگ به هم متصل شده، تا شانس خود را برای دریافت پاداش افزایش دهند. این هودلرها از طریق هم‌افزایی مقدار دارایی‌های خود، برای دریافت پاداش شانس بیشتری دارند. در انتها و در صورت دریافت پاداش، این جایزه بین تمامی شرکت کنندگان توزیع خواهد شد. توزیع پاداش با مقدار دارایی هر فرد تناسب دارد. راه‌اندازی یک استخر استیکینگ عموما کار پرهزینه و زمانبری است و وجود این استخرها، برای شبکه‌ای که ورود به آن دشوار است (از لحاظ فنی و مالی)، بسیار اهمیت دارد.

به جز مورد بالا، وجود این استخرها برای هودلرها موقعیت بسیار مناسبی را جهت سرمایه‌گذاری فراهم کرده است. پس از Staking، زمان برداشت یا رفع بلوکه شدن سرمایه، توسط پروتکل شبکه تعیین می‌شود. معمولا حداقل مقدار ارز دیجیتال جهت ذخیره و استیک کردن به گونه‌ایست که از رفتارهای مخرب جلوگیری شود.

انواع استیکینگ و سیوینگ ارز دیجیتال

همانطور که پیشتر گفتیم، Staking ارزهای مجازی انواع متفاوتی دارد. در این بین می‌توان استیکینگ سرد (Cold Staking)، استیکینگ قفل شده (Locked Staking) و استیکینگ منعطف (Flexible Staking) را نام برد. البته با توجه به بروزرسانی‌های اخیر بایننس، گزینه‌های جدیدی به‌نام Flexible Saving یا پس‌انداز معطف و Fixed Saving یا سیوینگ ثابت اضافه شده است.

استیکینگ قفل شده (Locked Staking)

لاکد استیکینگ، فرایند هولد کردن دارایی‌های دیجیتال درون کیف پول صرافی، در راستای پشتیبانی از یک شبکه بلاک چینی است. بنابراین تا زمانی که وجوه شما در والت صرافی قفل شده باشد، سود دریافت می‌کنید. در رابطه با این دارایی‌ها به محض برداشت از والت، سوددهی نیز متوقف خواهد شد. هر ارز دیجیتالی زمان انتظار مختص به خود را دارد. توجه داشته باشید که با قفل کردن دارایی مود نظر در والت صرافی، امکان ترید و معامله تا زمان برداشت، دیگر امکان‌پذیر نیست. البته در این حالت هر زمان که بخواهید با انتخاب گزینه Redeem قادر به خارج کردن ارز دیجیتال از حالت استیک هستید، اما اگر پیش از اتمام زمان لازم برای قفل شدن این کار را انجام دهید، هیچ سودی به شما تعلق نخواهد گرفت.

تصویر زیر، لیستی از ارزهای دیجیتال با قابلیت Locked Staking در صرافی بایننس هستند. برای مشاهده آن‌ها در صرافی بایننس روی این لینک کلیک نمائید.

استیکینگ قفل شده

باتوجه به تصویر بالا، در حال حاضر ارز دات (DOT) با 32.79 درصد، بیشترین سود استیکینگ قفل شده را در صرافی بایننس به‌همراه دارد. البته باید این نکته را مدنظر داشت که درصد سودهای ارائه شده در طول زمان و بسته به وضعیت مشارکت‌کنندگان در استیک ارز دیجیتال، تغییر می‌کند.

نکات مهم در رابطه با استیکینگ قفل شده:

  • APY: سرنام عبارت Annual Percentage Yield و به معنای بازده درصدی سالیانه است. بنابراین تمامی این سودها به صورت سالیانه بوده و با قفل کردن دارایی به صورت ماهانه، سود نیز به تعداد ماه‌ها شکسته می‌شود.
  • (Duration (Days: تعداد روزهایی است که برای ارز دیجیتال مورد نظر قابلیت استیکینگ قفل شده وجود دارد. بنابراین در این حالت بسته به ارز مورد نظر، امکان Stake به صورت 15 روزه، 30 روزه، 60 روزه یا 90 روزه وجود خواهد داشت.
  • Minimum Locked Amount: مقدار حداقلی لازم برای استیک کردن ارز دیجیتال را نشان می‌دهد. به عنوان مثال، برای کسب سوددهی از استیکینک DOT، باید حداقل 10 واحد رمز ارز دات داشته باشید.

استیکینگ سرد (Cold Staking)

استیکینگ سرد را می‌توان زیرمجموعه استیکینگ قفل شده در نظر گرفت. این روش اشاره به ذخیره یک ارز دیجیتال در والت سردی دارد که به اینترنت متصل نخواهد شد. این نوع از ذخیره‌سازی یک ارز دیجیتال را می‌توان از طریق یک کیف پول سخت افزاری انجام داد. برخی از شبکه‌های بلاک چینی، امکان ذخیره آفلاین دارایی‌ها را فراهم می‌کنند. این روش استیکینگ از امنیت بالاتری برخوردار است. بدیهی است تا زمانی که هودلر، دارایی خود را در همان کیف پول نگهداری کند، سود دریافت خواهد کرد. اما به محض انتقال دارایی، این پاداش متوقف خواهد شد. از طرف دیگر، علاوه بر امنیت بالای این روش، Staking رمز ارزها مناسب افراد دارای سرمایه زیاد است.

کیف پول صرافی بایننس به نام تراست ولت نیز فقط قابلیت استیکینگ قفل شده را دارد.

مشابه استیکینگ قفل شده، استیکینگ منعطف نیز شامل نگهداری رمز ارز در یک والت ارز دیجیتال جهت پشتیبانی از عملیات یک شبکه بلاک چینی است. تفاوت این روش با Locked Staking در عدم نیاز به قفل شدن وجوه است. در این حالت، شما می‌توانید همراه با هولد کردن ارزهای دیجیتال، آن‌ها را ترید کنید. البته Flexible Staking نسبت به روش Locked سوددهی کمتری دارد.

پیش از به‌روزرسانی بایننس، استیکینگ منعطف یکی دیگر از گزینه‌های موجود برای کسب سود و درآمد منفعل از داریی‌ها بود. اما اخیرا این قسمت حذف شده است و به Flexible Saving تغییر یافته است.

سیوینگ یا پس‌انداز قفل شده (Locked Saving)

لاکد سیوینگ با نام فیکسد سیوینگ (Fixed Savings) نیز شناخته می‌شود. تفاوت سیوینگ با استیکینگ این است که در Staking، شما ارز را در کیف پول صرافی قرار داده و با این کار به پیشرفت شبکه بلاک چینی مربوطه کمک می‌کنید. اما در Saving در واقع ارز را به صرافی قرض می‌دهید و در ازای آن پاداش دریافت می‌کنید. در این حالت، مدت زمان نگهداری ارز دیجیتال در والت صرافی کوتاه‌تر از حالت استیک کردن است. این قسمت همان سرویس وام دهی یا لندینگ بایننس است. در این حالت، نرخ سودآوری نسبت به سیوینگ منعطف بسیار بیشتر است. در این حالت نیز با توجه به اسم آن، باید حتما در مدت زمان مشخص دارایی در حساب صرافی بماند تا سود آن به حساب شما واریز شود. در صورت برداشت پیش از موعد مقرر، هیچ سودی به شما تعلق نخواهد گرفت.

در زیر لیست ارزهای ارائه شده در صرافی بایننس برای سیوینگ ثابت یا قفل شده را مشاهده می‌کنید. برای مشاهده در خود صرافی بایننس، روی این لینک کلیک نمائید.

سیوینگ قفل شده یا ثابت

سیوینگ یا پس‌انداز منعطف (Flexible Saving)

تفاوت حالت سیوینگ منعطف با قفل شده در این است که سود به صورت روزانه محاسبه شده و امکان برداشت در هر لحظه و زمانی وجود دارد، اما مشخصا مقدار سودآوری کمتر از حالت قفل شده خواهد بود. در زیر برخی از رمز ارزهای موجود (در حال حاضر 52 ارز دیجیتال) برای سیوینگ منعطف در صرافی بایننس نشان داده شده است:

سیوینگ منعطف

دیفای استیکینگ (DeFi Staking)

دیفای استیکینگ نیز یکی دیگر از گزینه‌های موجود برای داشتن درآمد منفعل از صرافی بایننس است. نکات مربوط به این بخش همانند مدل Locked Staking  و Flexible Staking است.

دیفای استیکینگ

آموزش طریقه استیک ارز دیجیتال در صرافی بایننس

استیک رمز ارزها در صرافی بایننس بسیار ساده است. برای اینکار تنها کافی است وارد اکانت خود در binance.com شده و از سربرگ “Earn” گزینه “Staking” را انتخاب کنید. با کلیک روی گزینه “Saving” نیز وارد صفحه انواع پس‌اندازها می‌شوید.

استیکینگ و سیوینگ ارز دیجیتال در بایننس

با انتخاب گزینه مورد نظر (در این مثال Locked Staking) به صفحه لیست رمز ارزهای موجود برای استیکینگ منتقل می‌شوید. ارز مورد نظر را انتخاب کرده و روی گزینه زرد رنگ Stake Now کلیک نمائید. پس از تعیین مقدار مورد نظر، روی گزینه Confirm Purchase کلیک کنید.

استیک ارز دیجیتال در بایننس

سخن پایانی

روش اثبات سهام و استیکینگ مسیر جدیدی را برای کنشگری علاقه‌مندان به حوزه بلاک چین فراهم آورده است. Staking، یکی از راه‌های آسان برای دریافت سود از بازار ارزهای دیجیتال است. برخلاف روش PoW، در این روش،​ ورود افراد جدید به بازار ارزهای مجازی آسان‌تر شده است. در این مطلب درباره انواع روش استیک کردن ارز دیجیتال در صرافی بایننس صحبت کردیم. اما یکی از نکات مهم این حوزه، وجود ریسک است که حتما به عنوان یک تریدر فعال باید مدیریت ریسک را فرا بگیرید.

تهیه شده در اکسچینوثبت نظر
نظرات کاربران (106 نظر)
Dr Bourse

سلام وقت بخیر در سر برگ فایننس فرق استکینگ و سیوینگ چی هست

0 پاسخ دهید
10:20:17 1399/05/27
مجتبی انصاری

سلام. استیکینگ مطابق این مطلب، ساز و کاری در ارزهای دیجیتال مبتنی بر PoS هست که به نگهدارندگان این ارزها سودهای متغیر دوره‌ای تعلق می‌گیره. اما سیوینگ مربوط به خود صرافی بایننس هست و در واقع همون Lendingئه، و شما ارزتون رو در اختیار بایننس قرار میدید تا اون رو به بقیه قرض بده و ازشون بهره بگیره، این بهره در قالب سود به شما تعلق میگیره.

0 پاسخ دهید
10:20:17 1399/05/27
مهدی کاشفی

چه زمانی میتونیم استیکینگ کنیم ؟ اول ماه ؟ یا هر زمانی میتونیم ؟ و سود ها رو یک ماه یه یک ماه واریز می‌کنند؟

0 پاسخ دهید
10:20:17 1399/05/27
رام

میخوام ترون هامو استیکینگ منعطف – Flexible Staking کنم. داخل کیف پولم. ولی وارد قسمت ترون میشم Flexible Staking نداره؟! میشه راهنمایی کنید. کیف پولم تراست ولت هست. ممنون.

0 پاسخ دهید
00:20:53 1399/06/13
حلیه آقامیری

سلام. از طریق خود صرافی بایننس انجام بدین.

0 پاسخ دهید
00:20:53 1399/06/13
مهیار کریم نژاد

سلام خوب هستین ببخشید میخواستم بدونم من توی تراست استیک کردم ترون هامو توی بایننس و اینکه میخوام بدونم بعد از سه روز فریز بودن اگر برداشت کنم دیگه سود نمیده؟؟

0 پاسخ دهید
16:16:56 1399/06/13
حلیه آقامیری

سلام. خیر باید توی مدت زمان مشخصی که تعیین شده توی حساب بمونه

0 پاسخ دهید
16:16:56 1399/06/13
ذبیح اله قاسمی

سلام امنیت طرح های استکینگ چقدره؟

0 پاسخ دهید
07:28:10 1399/06/16
حلیه آقامیری

سلام. این طرح ها مال خود صرافی بایننس هستند پس امنیتشون هم به اندازه اعتبار صرافی بایننسه

0 پاسخ دهید
07:28:10 1399/06/16
پویا اکبری

سلام خوب هستید ببخشید میخواستم بدونم اگر پس از دوره انتظار ، ارز را unlock کنم سود نصیبم میشه یا اینکه مثلا بعد از سی روز اگر همین طور ارزم lock بود تازه می خواد سود نصیبم شه ؟

0 پاسخ دهید
09:33:49 1399/07/01
حلیه آقامیری

سلام. دوره قفل بودن ارز باید کامل تموم شه تا سود واریز شه براتون

0 پاسخ دهید
09:33:49 1399/07/01
محمد جاوید

سلام من چطور میتونم بعدا ارزم و از استیکینگ پس بگیرم و لغو کنم؟

0 پاسخ دهید
17:57:04 1399/07/01
حلیه آقامیری

سلام. با فروش یا خارج کردن ارز از والت صرافی فرایند استیکینگ لغو میشه

0 پاسخ دهید
17:57:04 1399/07/01
محمد شالی پور

سلام خسته نباشید میخواستم بدونم درLocked Staking مثلا زده 27 درصد 90 روزه میخواستم بدونم یعنی 27 درصد پول منو تو 90 روز صود میده یا جور دیگری حساب میشه میشه راهنمایی کنید

0 پاسخ دهید
03:03:32 1399/07/02
محمد شالی پور

سلام خسته نباشید میخواستم بدونم در قسمت Locked Stakingسود ها مثلا زده 21 درصد تو 90 روز 21 درصد پول مارو. سود میده یا تو سال

0 پاسخ دهید
04:11:40 1399/07/02
حلیه آقامیری

سلام. نرخ ها سالانه اس. از ابزارهایی مثل https://www.stakingrewards.com/savings/binance-staking میتونین برای محاسبه سودتون استفاده کنین

0 پاسخ دهید
04:11:40 1399/07/02
محمدی

سلام .خود بیت کوین میشه staking

0 پاسخ دهید
02:01:26 1399/07/15
حلیه آقامیری

ارزهای قابل استیکینگ توی تصاویر آورده شده، با مراجعه به سایت بایننس هم میتونین ارزهای قابل استیک کردن رو مشاهده کنین

0 پاسخ دهید
02:01:26 1399/07/15
لیلی امینی

سلام استیکینگ برای رمزارزهایی قابل انجام هست که از الگوریتم اثبات سهام استفاده کنند. به دلیل اینکه بیت کوین از الگوریتم اثبات کار پیروی می کند و طی فرایند ماینینگ توسط ماینرها تولید می شود، قابل استیک کردن نیست.

0 پاسخ دهید
02:01:26 1399/07/15
Nima Daliri

چگونه از استیک کردن خارج کنیم

0 پاسخ دهید
13:09:06 1399/07/15
حلیه آقامیری

ارز رو که برداشت کنین یا بفرستین به یه آدرس دیگه از حالت استیک خارج میشه

0 پاسخ دهید
13:09:06 1399/07/15
کیاشا مرتضوی

سلام ببخشید من در صرافی بایننس مقداری ارز band استک کردم ولی مدت هفت روز چون به پول احتیاج داشتم redeem earlier زدم ولی هنوز به کیف پول اسپات واریز نشده و تو قسمت قفله هنوز.به نظرتون الان که پنج روز گذشته کی درست میشه.اصلا پول میاد برام دوباره با از بین رفته

0 پاسخ دهید
17:11:05 1399/07/21
حلیه آقامیری

سلام. توی Locked staking تا زمان استیکینگ کامل نشه نمیتونین دارایی رو برداشت کنین. باید صبر کنین تا دوره اش تموم بشه. منتها باید توجه داشته باشین وقتی redeem earlier رو میزنین، سود رو از موجودیتون کم میکنه.

0 پاسخ دهید
17:11:05 1399/07/21
عارف

سلام ببخشید من خیلی ضروری نیاز دارم ک یک درامد ماهیانه ثابت از بایننس داشته باشم چون میخام در خارج کشور زندگی کنم ممنون میشم به ایمیلم پیام بدین و بفرمایید چطور میتونم این کارو کنم [email protected]

0 پاسخ دهید
17:11:05 1399/07/21
Nima

سلام دوست عزیز چطور میشه لغو کرد این staking رو

0 پاسخ دهید
17:11:05 1399/07/21
Ali

سلام میشه راهنمایی کنید چطور میشه Locked staking رو لغو کرد

0 پاسخ دهید
17:11:05 1399/07/21
محمد حاتمی

سلام ببخشید یعنی مثلا ترون 10 درصد سود میده تو 30 روز یعین بعد 30 روز به من 10 درصد سود رو واریز میکنه به کیف پولم با پول اصلیم یعنی من 1000 تا میزارم بعد 1 ماه میشه 1100 تا؟!، میشه راهنمایی کنید ممنون

0 پاسخ دهید
15:27:23 1399/09/05
حلیه آقامیری

سلام. اول اینکه سودها سالیانه هستند. اگر شما فقط برای یک ماه استیک کنین، سود سالیانه تقسیم بر 12 شده و سود بر اساس اون بهتون تعلق میگیره یعنی برای 1000 تا ترون میشه حدود 6 ترون. با استفاده از ماشین حساب تراست والت هم میتونین سودتون رو حساب کنین https://trustwallet.com/earn. البته مقدار سود توی تراست والت با خود صرافی بایننس متفاوته.

0 پاسخ دهید
15:27:23 1399/09/05
محمد حاتمی

یعنی سود های 10 درصد سالیانس پس اون 30 روز چیه نوشته شده

0 پاسخ دهید
15:27:23 1399/09/05
Nima

با سلام توی صرافی بایننس Locked staking رو چطور میشه لغو کرد من واسه یه ماه فعال کردم اما پشیمون شدم الان میخوام کنسلش کنم

0 پاسخ دهید
11:04:20 1399/09/06
حلیه آقامیری

سلام. با ارسال ارز به یه حساب دیگه لغو میشه

0 پاسخ دهید
11:04:20 1399/09/06
قویدل

۱۵ روزه انتخاب کردم، ۱۵ روزش هم گذشته ولی بعد ۲۴ ساعت هنوز اصل ارز نیومده بحساب و وقتی داخل کیف پول موجودی نشون نمیده چطور میشه انتقال داد

0 پاسخ دهید
11:04:20 1399/09/06
احسان غلامیان

سلام من میخواستم ببینم سود رو هر یک سال میده یا هر یک ماه ممنون میشم جواب بدین

0 پاسخ دهید
18:11:38 1399/09/06
حلیه آقامیری

سلام تمام سودها سالیانه‌اس، اگر به صورت ماهیانه استیک کنین، سود بر اساس ماه حساب میشه. از ابزارهای ماشین حساب مثل https://trustwallet.com/earn هم میتونین برای محاسبه مقدار سود استفاده کنین

0 پاسخ دهید
18:11:38 1399/09/06
علی امان آبادی

سلام ببخشید من بعد ۲ روز گزینه redem early رو زدم ولی هنوز بعد گذشت یک ساعت ارز نیومده داخل اسپات ولتم میتونم بپرسم چقدر زمان میبره؟

0 پاسخ دهید
02:04:11 1399/09/09
حلیه آقامیری

سلام.خود بایننس گفته همون روز به حساب اصلی برمیگرده، اما بعضی از کاربرا هم گفتن بین 7 تا 21 روز ممکنه طول بکشه.

0 پاسخ دهید
02:04:11 1399/09/09
محمد معین خرازی

سلام من یک چیزی رو در locked staking متوجه نشدم الان وقتی توی قسمت duration نوشته شده 30، یعنی به مدت 30 روز دارایی ما locked هست؟ و یعد از 30 روز، مثلا در مورد ترون ما اصل داراریی به علاوه 10 درصد رو دریافت میکنیم؟

0 پاسخ دهید
12:01:22 1399/12/02
حلیه آقامیری

سلام. بله اصولش همینه. منتها دقت کنین سودها سالانه اس

0 پاسخ دهید
12:01:22 1399/12/02
Mohamad

با درود بعداز اتمام دوره استیک ایا ارز خودکار به حساب اسپات برمی گردد یا باید کار خاصی انجام شود ؟لطفا پاسخ بدهید.

0 پاسخ دهید
10:20:29 1399/12/07
حلیه آقامیری

سلام. بله بعد از اتمام دوره به صورت خودکار به والت اسپات برمیگرده

0 پاسخ دهید
10:20:29 1399/12/07
sajedeh

برای locked savingنیازنیست که سیستم انلاین بمونه دیگه درسته؟وایا صرافی معتبری غیراز بایننس هست که این قابلیت رو داشته باشه و فیلترنباشه؟

0 پاسخ دهید
21:17:58 1399/12/07
مجتبی انصاری

سلام. خیر نیاز نیست. گزینه‌های زیادی به جز صرافی‌ها هم هستند که با سرچ می‌تونید پیدا کنید

0 پاسخ دهید
21:17:58 1399/12/07
فرهاد

سلام ،یه سوال آیا غیر از سودی که مشخص کرده ،اگر مثلا همون ارز تو یک ماه ۲۰ درصد رشد داشته باشه آیا اون ۲۰ درصد هم اضافه میشه یا فقط سود مشخص شده؟

0 پاسخ دهید
21:17:39 1399/12/11
حلیه آقامیری

سلام. نه فقط سود مشخص شده

0 پاسخ دهید
21:17:39 1399/12/11
ali

سلام استک کردن توی کیف لجر چطور هست؟من 12 تا DOT دارم ولی تا 1 سال احتمالا کاری باهاش ندارم این بهتره یا بریزم صرافی و یه سوال دیگه سودی ک میده رو از کجا بفهمم چند درصد هستش؟و هیمنطور تا چ مدت باید ارز نگه دارم؟ شما نوشتید تا زمانی ک داخل کیف هست سود میده ولی خب من گداشتم یه دفعه 2 ماه برداشت بزنم سودی ازم کم نمیشه؟ درواقع یعنی رفرش سود چ مدت یکبار هست؟مثلا الان بانک سپرده 1 ساله اگه زودتر برداری سود کم میشه ایا لجر هم 1 ساله هست و بعد 1 سال اگه برداری سود کم نمیکنه؟ مرسی

0 پاسخ دهید
00:11:07 1399/12/17
مهدی حسین سوارزاده

اقا سلام من اشتباها سرمایمو flexible savings کردم آیا روشی هست که بشه از این حالت خارج شد صرافی باینانس کار میکنم اول فکر کردم یک ماهه انجام میشه الان متوجه شدم سالانه است لطفا کمک کنید

0 پاسخ دهید
17:04:01 1399/12/17
حلیه آقامیری

سلام. اشتباه متوجه شدین دوست عزیز، سود سالانه اس. دارایی رو که انتقال بدین از حالت سیوینگ خارج میشه

0 پاسخ دهید
17:04:01 1399/12/17
محمد بهرام

سلام من تو صرافی کوکوین چندتا رو استک کردم الان میخوام برداشت کنم نمیشه و نوشته In Redemption و جلوی اون 3d یا ۲d چیشده الان این یعنی چی

0 پاسخ دهید
15:42:57 1399/12/20
حلیه آقامیری

سلام. یعنی برای کامل شدن عملیات برداشت باید 2 تا 3 روز منتظر بمونین

0 پاسخ دهید
15:42:57 1399/12/20
سیدعلی اطیابی

سلام وقت بخیر بنده ارز ترون رو ۶۰ روزه استیک کرده بودم و امروز انصراف پیش از سررسید رو زدم ولی به حساب کیف پول من تعداد ارزها نیومده چیکار باید بکنم ؟؟؟

0 پاسخ دهید
13:08:31 1399/12/22
حلیه آقامیری

سلام. مدتی زمان میبره بازگشت ارز

0 پاسخ دهید
13:08:31 1399/12/22
مجتبی انصاری

سلام. معمولا در روز یک مرتبه برگردونده میشه

0 پاسخ دهید
13:08:31 1399/12/22
محمد

سلام و عرض ادب خدمت شما مدیریت محترم با تشکر از پاسخ سریع به سوالات بنده یه سوالی داشتم کاری به در صد سود ندارم بنده چندین ارز رو استیک لاک کردم و دورش تمام شده 15 روزه و یک ماهه بوده تا سه ماهه ارز های مختلف سودی برام نیومده یا من دارم اشتباه میکنم سوالم اینه نحوه واریز سود به چه صورت هستش همون ارز رو بعد از اتمام قرار داد میریزند ؟ یا ارز دیگیری میدند ؟ بیشتر توضیح میدید ؟ سود ها به چه صورت دریافت میشه

0 پاسخ دهید
03:36:39 1399/12/23
Ali

سلام من ارز bnb خودم رو از استیکینگ خارج کردم و تو حالت pending مونده یک هفته ، چیکار باید بکنم تا ارز هام آزاد بشن

0 پاسخ دهید
12:14:36 1400/01/13
حلیه آقامیری

سلام. زمان انتظار برای خارج شدن هر ارز از حالت استیکینگ متفاوته، برای بعضی ارزها تا 28 روز هم ممکنه زمان ببره

0 پاسخ دهید
12:14:36 1400/01/13
پوریا رسولی

سلام خسته نباشید ارز bnb در تراس والت استیک کردم ولی زودتر از زمان قرداد آن استیک زدم حالا تو pending مونده .کی آزاد میشه ؟ ممنون میشم جواب بدید

0 پاسخ دهید
20:36:35 1400/01/13
حلیه آقامیری

سلام. بستگی داره از دو روز تا 28 روز متغیره

0 پاسخ دهید
20:36:35 1400/01/13
حسین غفاری

سلام من 115 تا ادا استیک کردم. گزینه reedem رو زدم که برداشت کنم برداشت کردم اما به حسابم نیومده و دوباره هم که میزنم که برداشت کنم میزنه صفر چیکار کنم

0 پاسخ دهید
09:51:44 1400/01/16
حلیه آقامیری

سلام چقدر از زمان redeem گذشته؟ این پروسه بسته به شبکه بین 2 تا 28 روز زمان میبره

0 پاسخ دهید
09:51:44 1400/01/16
احسان

عالی بود ممنون

0 پاسخ دهید
07:51:31 1400/01/20
احمد

سلام خدمت دوستان نگاه کردم زده ترون ۳۴ درصد سود میده خب ینی اگه ترون استیک کنم بعد ۱۵ روز هم ارزو میتونم بکشم بیرون هم سودو چطوریاس نفهمیدم یا این سود سالانس ممنون میشم توضیح بدین

0 پاسخ دهید
18:01:04 1400/01/24
سجاد احمدی

سلام من تو صرافی بایننس ترون استیک کردم چجوری میتونم unstake کنم؟باتشکر

0 پاسخ دهید
02:18:05 1400/01/25
حلیه آقامیری

سلام از گزینه redeem یا انتقال دارایی به آدرس دیگه

0 پاسخ دهید
02:18:05 1400/01/25
امیر حسام

سلام من locked staking کردم و الان ده ساعتی میشه redeem کردم(زود تر از تاریخش) سودش برام اومده ولی اصل پولم هنوز نه و تو کیف پول earn هستش ولی تو کیف پول spot نه(سودشم واریز شده spot) چیکار کنم

0 پاسخ دهید
20:55:59 1400/01/25
مجتبی انصاری

از گزینه ترنسفر استفاده کنید برای انتقال از earn به اسپات

0 پاسخ دهید
20:55:59 1400/01/25
مائده دولت ابادی

سلام وقتتون بخیر برای انتقال ارزمون بعد تموم شدن استیک از earn به اسپات باید چیکار کنیم؟لطفا تمام مراحلشو ذکر کنید

0 پاسخ دهید
20:55:59 1400/01/25
حسام

سودی که میده برحسب ارز واقعیه یا ارز دیجیتالی؟ مثلا ا اتریوم بذاریم با سود ۲۰ درصد بعد یک سال ۱.۲ اتریوم داریم یا ا اتریوم با یه مبلغ مثلا دلار؟ سوال دوم اینکه اگر سودی که میده با ارز واقعیه، برحسب چه قیمتی از اتریوم محاسبه میکنه سود رو؟قیمت اتریوم توی روزی که استیک رو شروع کردیم یا روزی که استیک تمکم میشه؟ سوال اخر اینکه اگر دوره ی استیکینگمون ۱۵ روزه باشه و ما تا ۴۰ روز بهش دست نزنیم. استیکینگ واسه ۱۵ روز دوم حشاب نمیشه دیگه؟یعنی باید دستی تمدیدش کنیم؟

0 پاسخ دهید
22:15:31 1400/01/31
مجتبی انصاری

پاسخ سوال اول: از جنس رمز ارز پاسخ سوال دوم: از جنس رمز ارز هست، یعنی به قیمت دلاری ربطی نداره. شما 1 واحد اتریوم میذارید، میشه 1.1 واحد به عنوان مثال. حالا قیمت هرچی بود، ارتباطی نداره با این موضوع پاسخ سوال سوم: میتونید تیک رو بزنید که خودکار تمدید بشه

0 پاسخ دهید
22:15:31 1400/01/31
میلاد حسینی

خیلی خیلی واضح و شیوا بیان کردید و کاملا متوجه کل مطلب شدم.خیلی خیلی ممنون یدونه ای

0 پاسخ دهید
12:35:26 1400/02/02
تیام

عرض سلام. می خوام بدونم وقتی یه ارزی رو استیک می کنم ایا زمانی که قیمت اون ارز بالا میره هم سود می کنم یا اینکه رو همون قیمتی که خریدم قفل میشه و دیگه از بالا رفتن اون ارز سودی دریافت نمی کنم و فقط سود استیک رو میگیرم ؟ یعنی وقتی استیک می کنم هم سود استیک رو میگیرم و هم سود بالا رفتن قیمت ارز. درسته؟

0 پاسخ دهید
23:47:05 1400/02/09
مجتبی انصاری

بله. شما وقتی 3 واحد از یک ارز استیک کنید، در آینده مثلا 3.5 واحد ازش خواهید داشت. حالا اگه قیمت بره بالا که خب سود هم کردید بابت افزایش قیمت در این بین، کاهش قیمت هم منجر به ضرر میشه

0 پاسخ دهید
23:47:05 1400/02/09
احسان

سلام وقت بخیر ارز celler رو استیک ۱۵ روزه کردم میخواستم بدونم اگه بعد ۱۵ روز نرخ celler صعودی باشه شامل حال من میشه ؟

0 پاسخ دهید
20:29:38 1400/02/10
مجتبی انصاری

سلام. بله

0 پاسخ دهید
20:29:38 1400/02/10
بهمن

در قسمت savings . Locked نرخ سود ۳۰ روزه رو زده ۶درصد این ۶ درصد سالیانه است؟یعنی بعد از یک ماه ۶÷۱۲ میشه ۰.۵درصد سود؟؟ یا کل ۶ درصد رو میده بعد از یک ماه

0 پاسخ دهید
12:58:39 1400/02/11
حلیه آقامیری

بله سودها سالیانه اس. به لیست هم اگر دقت کنین، بالای نرخ سود عبارت APY رو نوشته که مخفف annual percentage yield هست

0 پاسخ دهید
12:58:39 1400/02/11
کوا

سلام من در مقداری اتم داشتم ۶۰ روز استیکینگ کردم و الان که ۶۰ روز تموم شده از حالت استک خارج کردم اما دو روز که پیندینگ هستش خواستم بدونم چقدر طول میکشه کیف پول تراس والت

0 پاسخ دهید
20:11:37 1400/02/14
فرشید

سلام برا استیک کردن در بایننس احراز هویت می خواد

0 پاسخ دهید
15:55:00 1400/02/18
حلیه آقامیری

سلام. خیر

0 پاسخ دهید
15:55:00 1400/02/18
مریم

سلام برای استیک کردن درتراست ولت کارمزدکم میشه؟منظورم انتقال از صرافی به کیف پول هست اگر خودصرافی استیک کنیم بهتره یاتراست؟

0 پاسخ دهید
17:42:07 1400/02/19
حلیه آقامیری

سلام. شما وقتی از صرافی به کیف پول ارز بفرستین قطعا کارمزد کم میشه. استیک در صرافی با تراست از نظر سوددهی متفاوته خودتون باید بسنجید که کدوم بهتره

0 پاسخ دهید
17:42:07 1400/02/19
محمود

سلام، من کیف پول لجر نانو اس دارم، این کیف پول قابلیت استیکینگ رو داره؟

0 پاسخ دهید
22:38:32 1400/02/19
khalil

سلام و وقت بخیر ایا بعد گزشت یک سال ارزهای استیک شده خود به خود ان استیک میشود یا خودمان باید انجام دهیم ؟

0 پاسخ دهید
14:59:33 1400/03/03
صدیقه حمیدی

سلام...من کاردانو در باینن استبیک کردم و هر وقت در قسمت استیکینگ وارد میشدم بودش به تعداد الانم سود در کیف پول میاد اما خودش نیست و میگه آبدیت کنید .میگن آبدیت هم اتراز هویت میخواد چکار کنم؟

0 پاسخ دهید
01:44:25 1400/03/10
محسن زارعی نسب

سلام اگه ارزی رو در حالت lock staking شیش ماهه استیک کرده باشم میشه لغوش کنم یا امکانش تا پایان شیش ماه نیس چون ب پولم احتیاج پیدا کردم؟

0 پاسخ دهید
11:55:55 1400/04/28
حلیه آقامیری

سلام. امکانش هست گزینه redeem رو بزنین.

0 پاسخ دهید
11:55:55 1400/04/28
جواد

سلام من یک ماه پیش دوتا بایننس رو در صرافی بایننس استیک کردم. بعد از یک ماه ' الان قسمت redeem غیر فعال هست. الان چکار باید بکنم که از ایتیک دربیارم؟ ممنونم

0 پاسخ دهید
12:50:26 1400/05/01
ارشیا

سلام تو باینسس adaاستک کردم الان زمانش تموم شده. ولی پول تو قسمت earn/ مونده چطور میتونم بهش دسترسی پیدا کنم

0 پاسخ دهید
20:19:07 1400/05/12
مهدی

سلام وقت بخیر من ارز کازماس تو تراست ولت استیک کردم سه چهار روز هست که از استیک خارجش کردم اما هنوز پندینگ هست . این طبیعی هست یا اینکه باید کاری انجام بدم

0 پاسخ دهید
00:23:12 1400/05/31
ALIREZA

با سلام و وقت بخیر. من مقداری KAVA، توی کیف پول تراست ولت، STAKE کردم. وقتی 21 روز تموم بشه، باید گزینه UNSTAKE رو بزنم تا پول بیاد به حسابم یا خودکار انجام میشه؟

0 پاسخ دهید
00:47:57 1400/06/14
ALIREZA

سلام

0 پاسخ دهید
00:53:23 1400/06/14
عباس خیرخواه

سلام‌مهمترین مساله اینه که اگر در این مدت مشخص شده قیمت اون ارز پایین بیاد چی میشه مثلا من ۱۰۰۰ دوج رو استیک کردم الان دوج‌اومده پایین بعد سی روز در این صورت سود مورد انتظار که‌نصیب نمیشه ضرر هم میشه

0 پاسخ دهید
08:51:46 1400/08/27
مجتبی انصاری

بله درسته. هنگام استیکینگ، فقط تعداد ارزتون بیشتر میشه

0 پاسخ دهید
08:51:46 1400/08/27
امیر

یه سوال/من 11 نوامبر کاوا رو استیک کردم تا امروز میشه 21 روز/ایا فردا دسترسی من به کاوا اتوماتیک ازاد میشه یا فردا باید انستیک کنم و 21 روز دیگر منتظر بمونم؟

0 پاسخ دهید
12:00:47 1400/09/11
پروا

سلام در bnb matrix اینوست کردم از دیروز نمیتونم سوداشو برداشت کنم، حساب بعضی دوستانم هم صفر نشون میده. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. آیا کلاهبرداریه یا چجوره؟

0 پاسخ دهید
20:27:52 1400/09/19
آرش موسوی

سلام وقت بخیر استکینگ در بازی AXI به چه صورت است

0 پاسخ دهید
17:20:42 1400/09/24
سیدمحمدرضا محمدی

با سلام دوره ۷روره استیک من حدود ۲۰ ساعت که تموم شده و الان که می‌خوام آن استیک کنم این پیام میده insufficient bnb balance)موجودی bnb)

0 پاسخ دهید
00:46:37 1400/10/12
مجتبی انصاری

سلام. باید مقداری BNB به عنوان کارمزد داشته باشین

0 پاسخ دهید
00:46:37 1400/10/12
سهراب قیومی

سلام. بهترین روش سرمایه گزاری کدام روش است که‌ بتوانیم در کوتاه مدت هم اصل سرمایه خود را به دست بیاریم هم سود اش را . هم ریسک کمتر داشته باشه ممنون

0 پاسخ دهید
22:38:35 1400/10/16
Hamiddh

سلام ادمین عزیز من تو farmset.io سرمایه گذاری کردم تایم تموم شده خروج از سرمایه گذاری رو میزنم ارور بوجه کافی نیست بعدا امتحان کنید میده چیکارباید بکنم؟ ممنون از سایت خوبتون

0 پاسخ دهید
14:38:22 1400/10/30
یاسر

سللم خسته نباشید ایا احتمال تغییر این درصد ها در مدت زمانی که ما قرارداد داریم هست؟ مثلا یه ارزی زده ۳۰ درصد سود میده، ۱۰ روز دسگه این ۳۰ درصد بشه ۲۰ درصد؟

0 پاسخ دهید
12:59:42 1400/11/07
مجتبی انصاری

اگر استیکینگ از نوع Flexible باشه، احتمال تغییر وجود داره. ولی Fixed ثابت هستش

0 پاسخ دهید
12:59:42 1400/11/07
علی یداللهی

سلام ببخشیدمن ارزکیک استیک کردن استیک ثابت قبل اززمان مشخص خروج کردم ولی ارز بعدازدوروز هنوزتوقسمت اسپات نیومده توقسمتeranمونده

0 پاسخ دهید
00:16:35 1400/12/26
حلیه آقامیری

سلام. شاید تا 28 روز طول بکشه

0 پاسخ دهید
00:16:35 1400/12/26