آموزش ساخت NFT رایگان؛ چطور در OpenSea ان اف تی بسازیم و بفروشیم؟


ساخت و فروش ان اف تی به حوزه‌ای جذاب تبدیل شده است. نحوه و طریقه ساخت NFT رایگان در اپن سی را بررسی کرده و مراحل فروش آن را آموزش می‌دهیم.

ساخت ان اف تی ممکن است برای تازه‌واردان این حوزه کمی پیچیده به‌نظر برسد. در این مطلب، نحوه و طریقه ساخت NFT رایگان در بازارهایی مانند OpenSea را آموزش داده و مراحل گام به گام فروش آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

توکن ان اف تی چیست؟

برخلاف توكن‌های استاندارد، NFTها قابلیت تعویض‌پذیری ندارند. به‌عنوان مثال، همه واحدهای بیت کوین مشابه هم‌اند و از نظر ارزش باهم تفاوتی ندارند. اما توکن NFT از این حیث متفاوت است و نمی‌توان آن‌ها را با یکدیگر جایگزین کرد. این نوع از رمز ارزها در واقع نماینده دیجیتالی یک آیتم مانند اثر هنری، عکس، ویدیو یا هرچیز قابل تبدیل به توکن هستند.

تا به حال شاهد ورود انواع برندها از بخش مد و ورزش گرفته تا شرکت‌های فعال در حوزه ملک و املاک، به این صنعت بوده‌ایم. مثلا، اخیرا شرکت نایکی یک مجموعه کالکتیبل ان اف تی به نام RTFKT را به‌عنوان بخشی از تحول دیجیتال خود خریداری کرده است. این مجموعه به تولید کفش‌های دیجیتالی برای نایکی می‌پردازد.

کلکسیون RTFKT نایکی

کابرد توکن های غیر مثلی

هدف NFTها کپی‌برداری از خصیصه‌های محسوس آیتم‌های فیزیکی نظیر منحصربه‌فردی، کمیابی و اثبات مالکیت است. از طرف دیگر، محصولات مشهود به‌خاطر ارزش‌شان و نه ویژگی‌های منحصربه‌فرد، قابل تعویض هستند. با این حال، محصولات دیجیتال تنها در صورت استفاده در کنار محصولات نماینده خود معتبرند.

کاربرد بالقوه ان اف تی ها و کالکتیبل‌های دیجیتال در کنار جذب مستمر توجهات جامعه کریپتو، همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد. این نوع رمز ارزها از کاربردهای عادی مانند بازی‌ها و اثر هنری دیجیتال، به حوزه مد، موسیقی، دانشگاه و توکن‌سازی اشیاء دنیای واقعی، حق اختراع و برنامه‌های عضویت و وفاداری گسترش یافته‌اند. همچنین هنوز جای برای ترکیب مزایای فناوری NFT با عملکردهای امور مالی غیر متمرکز (دیفای) وجود دارد. مثلا، می‌توان توکن‌های غیر قابل تعویض را وام داد و وام گرفت و از آن‌ها به‌عنوان وثیقه برای تامین اعتبار وام‌ها استفاده کرد.

آموزش مراحل کلی ساخت و فروش NFT

عبارت «مینت (Mint) کردن» که غالبا برای ساخت ان اف تی ها به‌کار می‌رود، فرآیند توکنیزه کردن یک فایل دیجیتال است. خود توکنیزه کردن هم پروسه تبدیل یک دارایی به یک توکن دیجیتال است که امکان انتقال، ذخیره و ثبت آن در بلاک چین وجود دارد.

همه افراد قادر به مینت کردن NFTها هستند. در مطلب آموزش ساخت NFT، ابتدا مراحل کلی ساخت توکن‌های غیرمثلی برای انواع پلتفرم‌ها و بازارهای خرید و فروش این نوع رمز ارزها را توضیح داده و سپس به صورت تخصصی این مراحل را برای بازارچه اوپن سی آموزش می‌دهیم.

مراحل کلی ساخت توکن غیر مثلی و فروش آن در بازارچه‌ها به صورت زیر است:

 1. انتخاب فرمت و محتوا
 2. ساخت NFT
 3. انتخاب بازارچه برای فروش
 4. ساخت کیف پول رمز ارزی
 5. پیروری از قوانین و دستورالعمل های پلتفرم فروش ان اف تی
 6. تبلیغ ان اف تی

1. انتخاب فرمت و محتوا

اول از همه، سازندگان باید فرمت ان اف تی‌شان را انتخاب کنند. NFT شما می‌تواند یک نقاشی، عکس، متن، فایل صوتی یا ویدیویی باشد. محصولات خلاقانه دیگری به‌عنوان کالکتیبل‌های رمز ارزی، آیتم‌های مجازی درون بازی‌های ویدیویی نظیر آواتار، سلاح و ارز و همچنین زمین مجازی در دنیای متاورسی مانند دسنترالند و سندباکس وجود دارند که می‌توان آن‌ها را به صورت توکن غیرمثلی نمایش داد.

البته هر چیز دیجیتالی را می‌توان به NFT تبدیل کرد. مثلا، کدهای منبع ورلد واید وب که توسط سازنده آن یعنی آقای تیم بارنرز-لی (Tim Barners-Lee) به شکل ان اف تی به قیمت 5.4 میلیون دلار فروخته شد، از این دست است.

برای انتخاب فرمت و قالب، دست شما به‌عنوان یک سازنده باز است و به تم اثر هنری و تخیلات شما بستگی دارد. به ياد داشته باشيد كه پس از انتخاب نوع محتوا و فرمت، باید توکن‌تان را به یک فایل مناسب برای فروش در بازارچه مورد نظر تبدیل کنید. اکثر آیتم‌ها بیشتر به صورت PNG یا GIF ذخیره می‌شوند. متن‌ها نیز قالبا فرمت PDF دارند. موسیقی به صورت MP3 و فایل‌های ویدیویی در قالب MP4 نگهداری می‌شوند.

فرمت های پشتیبانی شده در اوپن سی
فرمت‌های پشتیبانی شده در اوپن سی

2. ساخت NFT

ارزش توکن غیرقابل تعویض شما بر اساس ویژگی‌های منحصربه‌فرد آن تعریف می‌شود. البته موقعیت‌هایی هم وجود دارد که سازندگان مایل به تولید کپی‌هایی از ساخته‌هایشان هستند. مثلا، در هنگام فروش یک مجموعه کالکتیبل، شاید نسخه‌های مختلفی از آن را ارائه دهید که برخی از آن‌ها انحصاری‌تر از دیگر ورژن‌ها باشند. در این حالت، از آنجایی که این تعداد ثابت خواهد بود و پس از ساخت ان اف تی دیگر امکان تغییر آن وجود ندارد، باید تعداد کپی‌های یکسان از NFTتان در بلاک چین را نیز مشخص کنید.

همانطور که گفتیم، فرآیند ساخت NFT مینت کردن یا مینتینگ (Minting) نام دارد. برخی از فناوری‌های حوزه ان اف تی، در هنگام تغییر مالک یک آیتم ارجاعی، اجازه دریافت مستمر کمیسیون به سازنده اصلی آن را می‌دهند. یعنی سازندگان در هنگام ساخت یک توکن ان اف تی قادر به تعیین یک کد وفاداری هستند تا فروش‌های متعاقب آیتم دیجیتال‌شان نوعی درآمد منفعل ایجاد کند. با محبوب شدن اثر هنری و افزایش ارزش آن، افراد قادر به کسب سود از آن هستند.

3. انتخاب بازارچه (مارکت‌پلیس) برای فروش و پرداخت کارمزد

پس از آماده شدن آیتم NFT، حالا نوبت به انتخاب بازارچه برای فروش آن می‌رسد. انتخاب یک پلتفرم مناسب بخش ضروری از فرآیند تولید ان اف تی‌هاست و به فاکتورهای مختلفی از جمله نوع بلاک چین، استانداردها و فرمت‌های پشتیبانی‌شده، دسترسی و قیمت مینت کردن آن بستگی دارد.

اولین استاندارد برای نمایش یک توکن غیر قابل معاوضه در بلاک چین اتریوم، ERC-721 نام دارد. این استاندارد دارای ویژگی نیمه-تعویض‌پذیری است. برخلاف ERC721 که در آن شناساگر منحصربه‌فرد نماینده یک دارایی است، شناساگر استاندارد توکن ERC-1155 نماینده کل کلاس دارایی‌های قابل تعویض و تعداد قابل ارسال آن به دیگران است. محتویات یک ان اف تی بر اساس استاندارد ERC-998 بسته به توکن مورد نظر تمپلیت‌هایی هستند که می‌توانند هم دارایی تعویض‌پذیر و هم غیرقابل تعویض باشند.

اتریوم انحصار NFTها را در اختیار ندارد. با این وجود، اکثر پلتفرم‌های خرید و فروش مبتنی بر این شبکه هستند. دیگر مارکت‌پلیس‌های ان اف تی غیر اتریومی متعلق به اکوسیستم‌هایی نظیر کازموس (Cosmos)، پولکادات (Polkadot) یا بایننس اسمارت چین (BSC) هستند. هر کدام از این بازارچه‌ها عملکرد، دستورالعمل و مزایا و معیاب متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند. مثلا، ساخت ان اف تی در برخی از پلتفرم‌ها ارزان‌تر است و برخی دیگر از یک سری فرمت‌های خاص پشتیبانی نمی‌کنند. بعضی کاربردپسند و بعضی دیگر پیچیده هستند.

در حال حاضر مارکت‌پلیس‌های متعددی در فضای کریپتو وجود دارد. دو نوع کلی پلتفرم توکن غیر مثلی داریم: سرپرستی‌شده و غیر سرپرستی‌شده.

در مدل غیرسرپرستی‌شده شما برای آپلود NFT خود صرفا به ثبت نام و پرداخت کارمزد تراکنش برای مینت کردن آن روی بلاک چین نیاز دارید. یکی از این پلتفرم‌های غیرسرپرستی‌شده OpenSea است که امکان ساخت و ترید ان اف تی‌ها را فراهم کرده است. يکی دیگر از این نوع پلتفرم‌های محبوب، Rarible نام دارد. نحوه ساخت و صدور NFT در این بازارچه نیز بسیار شبیه به اوپن سی است.

بازارهای ان اف تی: اپن سی

اما بازارهای سرپرستی‌شده مانند SuperRare و Nifty Gateway، نسبت به انتخاب سازندگان خود حساس‌ترند. برای فعالیت در این نوع پلتفرم‌ها شما باید یک فرم درخواست حاوی معیارهای سخت‌گیرانه را ثبت کرده و مدت طولانی را در صف انتظار تایید کارشناسان بمانید.

نکته: دقت داشته باشید که خود ساخت توکن دیجیتال رایگان است. مثلا اگر با بازی بلاک چینی سندباکس آشنا باشید، می‌دانید که نرم افزاری به نام VoxEdit توسط تیم آن توسعه داده شده که امکان ساخت این نوع توکن‌ها را به صورت رایگان برای کاربران فراهم کرده است. شما بدون پرداخت هیچ‌گونه پولی در فضای این برنامه، آیتم دیجیتالی‌تان را می‌سازید. اما در مرحله بعد، برای به اصطلاح مینت کردن و ثبت توکن ساخته‌شده در بلاک چین که نشان‌دهنده مالکیت آن باشد، باید یک تراکنش در شبکه (مانند اتریوم) انجام دهید. قطعا این تراکنش هم نیازمند پرداخت کارمزد است که به ماینرها یا اعتبارسنج‌های شبکه تعلق خواهد گرفت. البته ساخت توکن غیرمثلی در اوپن سی روی بلاک چین پالیگان به صورت رایگان و بدون پرداخت کارمزد گس انجام می‌شود.

4. ساخت کیف پول رمز ارزی

کیف پول ارز دیجیتال بخشی ضروری در هر سیستم بلاک چینی است. بر اساس اصول اولیه بلاک چین، کاربران برای دسترسی به پلتفرم‌های مختلف، امضای تراکنش‌ها و مدیریت موجودی، به یک والت مخصوص نیاز دارند. بنابراین، بازارچه‌های توکن غیر مثلی نیاز به ذخیره داده‌های حساب کاربر را از بین برده و باعث افزایش امنیت شده‌اند.

برنامه‌های موبایل و دسکتاپ و همچنین گزینه‌های سخت افزاری کیف پول ها در بازار در دسترس است. برای مینت کردن توکن در بلاک چین، کاربران باید فی و کارمزد گس (Gas Fee) ثبت سابقه آن را بپردازند. کارمزد گس هزینه‌ای است که کاربر برای جبران انرژی مورد نیاز جهت پردازش و اعتبارسنجی تراکنش در بلاک چین می‌پردازد. مقداری به نام گس لیمیت (Gas Limit) نیز وجود دارد که حداکثر گس قابل پرداخت توسط کاربر برای یک تراکنش را مشخص می‌کند.

حال برای خرید و فروش و ساخت ان اف تی، به یک کیف پول سازگار با بلاک چین مربوطه و پلتفرم مورد استفاده نیاز دارید. از آنجایی که اکثر توکن‌های غیرمثلی روی شبکه اتریوم قرار دارند، بهترین و راحت‌ترین گزینه استفاده از کیف پول متامسک است. البته این والت از دیگر شبکه‌ها نظیر پالیگان و بایننس اسمارت چین نیز پشتیبانی می‌کند.

5. پیروی از قوانین و دستورالعمل های پلتفرم ساخت و فروش NFT

هر بازارچه ان اف تی دستورالعمل‌های خاصی دارد که تمام سازندگان باید برای عرضه توکن‌ها از آن‌ها پیروی کنند.

اول از همه، برای تبدیل فایل به NFT، مارکت‌پلیس‌ها عموما از کاربر می‌خواهند که فایل‌شان را آپلود کرده و یک عنوان و توضیح مختصر برای آن مشخص کنند. در این مرحله، کاربران باید مدتی را به پر کردن جزئیات توکن غیر مثلی خود برای جذب هرچه بیشتر کلکسیونرها و افزایش شانس فروش ساخته‌های خود اختصاص دهند. پس از آپلود فایل دیجیتال، حالا باید مینت آن به صورت یک توکن واحد یا یک کلکسیون را انتخاب کنید.

دوم اينكه دو راه برای فروش توکن غیر قابل تعویض وجود دارد: قیمت ثابت یا مزایده. قیمت ثابت (Fixed Price) حالتی است که کاربران قیمت مورد نظرشان برای فروش ان اف تی را مشخص می‌کنند. این قیمت کاملا شفاف و مشخص است.

در روش دوم، دو نوع مزایده برای فروش NFT در بازارچه‌ها وجود دارد. اولین نوع، مزایده انگلیسی (English Auction) است که یک حالت حراج به صورت قیمت فزاینده است و بالاترین پیشنهاد برنده آن خواهد بود. همچنین نوعی از مزایده انگلیسی به‌نام مزایده زمان‌دار (Timed Auction) هم وجود دارد که در آن هر نفر قادر به پیشنهادگذاری در یک بازه زمانی مشخص است و پس از اتمام دوره، بالاترین پیشنهاد برنده رقابت خرید NFT خواهد شد.

نوع دوم حراج، مزایده هلندی (Dutch Auction) است که به حراج قیمت کاهنده نیز معروف است و در آن قیمت تا زمان پیدا شدن خریدار کاهش می‌یابد.

راه های فروش NFT

سپس، بسته به بازارچه انتخاب‌شده، باید یک قیمت اولیه برای توک خود مشخص کنید. در برخی از مارکت‌پلیس‌ها همچنین نیازمند تعیین یک درصد وفاداری هستید. درصد وفاداری مقداری است که کاربران از فروش‌های آتی NFT خود توسط دیگر کلکسیونرها دریافت می‌کنند. مشخص کردن این درصد خود نیازمند ایجاد تعادل است، چون تعیین درصد بالا با اینکه در هر فروش درآمد بیشتری برای شما ایجاد می‌کند، اما از طرفی یک عامل بازدارنده برای فروش‌های آتی توسط دیگر خریداران است چون باعث کاهش سود آن‌ها می‌شود.

6. تبلیغ ان اف تی

بعد از همه این مراحل، باید NFTتان را تبلیغ کنید. تبلیغ یک توکن به خصوصیات ان اف تی شما بستگی دارد. یکی از موثرترین تکنیک‌های تبلیغ، روابط عمومی است که به ایجاد یک شهرت مثبت در جامعه از طریق انتشار اطلاعات مطلوب درباره کلکسیون توکن غیرمثلی شما اطلاق می‌شود.

راه دیگر، تبلیغ آنلاین است که شامل انتشار اطلاعات مربوط به توکن در روزنامه‌ها و حضور در پادکست‌های کریپتویی و رسانه‌های اجتماعی است. اگر به دنبال جذب کلکسیونرهای بزرگ‌تر هستید، باید مخاطبان بیشتری را جذب کنید که در این صورت استفاده از رسانه‌های اجتماعی مهمترین ابزار است. کاربران در پلتفرم‌های اجتماعی مانند توییتر، تلگرام و دیسکورد به راحتی قادر به انتشار لینک NFT شما هستند. بنابراین، پرورش یک جامعه وفادار به‌خاطر نقش‌شان در حمایت، پخش اطلاعات و سرمایه گذاری و خرید توکن، عاملی حیاتی برای تبلیغ ان اف تی‌هاست.

آموزش نحوه و طریقه ساخت و فروش ان اف تی در OpenSea

همانطور که گفتیم، اوپن سی (OpenSea) یک پلتفرم غیرسرپرستی‌شده است که امکان مینت و ترید ان اف تی‌ها، مشاهده داده‌ها و بررسی آمار مربوط به آن را برای کاربران فراهم کرده است. این مارکت‌پلیس در سال 2017 راه‌اندازی شد و تقریبا تمام کلکسیون‌های هنری و تعداد عظیمی از آیتم‌های بازی‌های بلاک چینی را در خود دارد. در حال حاضر میلیون‌ها NFT در این بازارچه برای فروش عرضه شده است.

اتصال کیف پول متامسک به اوپن سی

همانطور که در بخش قبل گفتیم، اولین مرحله برای مینت و فروش ان اف تی، ساخت یک کیف پول ارز دیجیتال مانند متامسک و اتصال آن به مارکت‌پلیس مورد نظر است. برای این کار ابتدا وارد سایت اوپن سی به آدرس opensea.io شده و از نوار ابزار بالا، روی آیکن آدمک و سپس گزینه “Profile” کلیک کنید. در صفحه بازشده، باید از میان گزینه‌ها والت مورد نظر برای اتصال به این پلتفرم را انتخاب کنید. روی متامسک کلیک کنید.

اتصال متامسک به اوپن سی

پس از آن، چند مرتبه ارائه و تایید دسترسی اوپن سی برای استفاده از وجوه داخل متامسک از شما درخواست می‌شود. روی “Sign” کلیک کنید تا این مراحل تکمیل شود.

امضای درخواست اتصال اوپن سی به متامسک

پس از تایید، شرایط و ضوابط کار با اوپن سی را تیک بزنید. در این مرحله، ساخت حساب و اتصال والت به OpenSea به پایان می‌رسد. حال برای مینت کردن ان اف تی ساخته ‌شده، ملزم به پرداخت کارمزد هستید. اگر هنوز ارزی مانند اتر در والت‌تان ندارید، می‌توانید برای خرید اتریوم از وب سایت اکسچینو روی گزینه “Add Funds” در کیف پول‌تان کلیک کنید.

آموزش ساخت کلکسیون NFT در اوپن سی

اکنون که والت شما برای پردازش تراکنش روی بلاک چین اتریوم آماده است، زمان ساخت اولین کلکسیون ان اف تی فرا رسیده است. برای این کار وارد پروفایل‌تان شده و “My Collection” و سپس “Create a collection” را انتخاب کنید. کلکسیون شما حاوی لوگو، تصویر شاخص و بنر خواهد بود.

ساخت ان اف تی در opensea

در زیر، قسمت‌های مختلفی مانند URL کلکسیون توکن غیر مثلی، توضیحات، دسته‌بندی و لینک وبسایت و رسانه‌های اجتماعی‌تان را مشاهده می‌کنید که نیازمند پر شدن است. این قسمت‌ها اطلاعات مربوط به توکن شما هستند که به دیگران نشان داده خواهند شد.

جرئیات ساخت NFT در اوپن سی

قسمت بعدی، اطلاعات مربوط به درصد وفاداری در تب “Creator Earnings” است که در بخش قبل به طور مفصل درباره آن صحبت کردیم. در OpenSea می‌توانید تا 10 درصد این مقدار را تعیین کنید.

علاوه بر این، آیتم‌های جدید روی بلاک چین دلخواه شما ذخیره خواهند شد. دو بلاک چین اتریوم و پالیگان در اوپن سی پشتیبانی شده است. پالی گان یک زنجیره جانبی لایه دوم است که از شبکه‌های لایه اول مانند اتریوم جداگانه عمل می‌کند و دارای کارمزد کمتری است. در تب “Blockchain” قادر به انتخاب هر کدام از این شبکه‌ها هستید. (البته همانطور که گفتیم، ساخت ان اف تی روی پالیگان بدون پرداخت کارمزد و به صورت رایگان انجام می‌شود).

جرئیات ساخت ان اف تی در اوپن سی

در مرحله بعد، باید توکن پرداختی برای خرید و فروش ان اف تی ها را مشخص کنید. در نهایت روی “Create” کلیک کنید تا کلکسیون شما ساخته شود.

مینت ان اف تی در OpenSea

تا اینجا شما کلکسیون توکن غیرقابل معاوضه‌تان را ساختید. اکنون نوبت به مینت و ثبت مالکیت آن در بلاک چین می‌رسد. این فرآیند بسیار ساده است و نیازی به دانش فنی خاصی برای آن ندارید:

 1. وارد کلکسیون خود شده و روی “Add Item” در گوشه راست بالای صفحه کلیک کنید.
 2. آیتم دیجیتالی از جمله تصویر، صدا، ویدیو یا مدل 3بعدی‌تان را آپولد کنید.
 3. جزئیات مربوطه نظیر نام و توضیحات را وارد کنید. (دقت داشته باشید که این توضیحات صرفا متادیتاهای مربوط به توکن شما هستند و کاربرد آنچنان خاصی ندارند، بلکه مرحله مهم برای فروش یک ان اف تی و جذب خریدار، تبلیغ درست آن است).
  ساخت آیتم جدید در اوپن سی
 4. سپس کلکسیون مورد نظر برای نمایش ان اف تی در آن را انتخاب کنید. در این مثال، همان کلکسیون ساخته‌شده در مرحله قبل را انتخاب می‌کنیم. حال جزئیات مربوط به توکن مانند چشم‌ها، رنگ، نماد، نام هنرمند و موارد دیگر را در بخش “Properties” وارد کنید.
 5. در بخش بعد یعنی “Levels”، باید سطح NFTتان را انتخاب کنید. مثلا لول قدرت یا سرعت توکن شما 5/10 است.
 6. حالا یک سری آمار را باید در بخش “Stat” وارد کنید.
 7. بخش “Unlockable Content” برای پنهان کردن یک سری از اطلاعات خاص یا حساس مربوط به توکن است. مثلا اگر فردی NFT شما را در یک قرعه‌کشی برنده شد، اطلاعات وی نمایش داده نشود.
  جزئیات ساخت NFT در اوپن سی
 8. در نهایت، در بخش “Supply” و “Blockchain” باید عرضه که تعیین‌کننده تعداد کپی‌های قابل مینت شدن از ان اف تی شما هستند و شبکه مورد نظر را مشخص کنید.
  عرضه و بلاک چین ساخت ان اف تی در Opensea
 9. روی “Create” کلیک کنید تا آیتم شما به صورت یک توکن NFT در کلکسیون مربوطه نمایش داده شود.

دقت داشته باشید كه اوپن سی 2.5 درصد از هر تراکنش را به عنوان کمیسیون دریافت می‌کند.

فروش ان اف تی در اوپن سی

همانند قبل، روی پروفایل‌تان در صفحه اصلی OpenSea کلیک کرده و NFT مورد نظر برای فروش را انتخاب کنید. حال روی گزینه “Sell” در گوشه راست بالای صفحه کلیک کنید.

فروش ان اف تی در اوپن سی

سپس به صفحه‌ای هدایت می‌شوید که امکان تعیین قیمت و نوع فروش وجود دارد. همانطور که در بخش قبل گفتیم، فروش به صورت Fixed Price بر اساس قیمت ثابت انجام می‌شود. مثلا در تصویر زیر، قیمت ثابت ان اف تی را 1 اتر تعیین کرده‌ایم.

فروش ان اف تی با قیمت ثابت

همچنین گزینه Timed Auctionیا مزایده زمان‌دار نیز در دسترس است. این مدت را می‌توان یا به صورت 1 روزه، 3 روزه و 1 هفته‌ای، یا با استفاده از تقویم به صورت دستی تعیین کرد.

فروش توکن غیرمثلی مزایده زمان دار

در آخر، می‌توانید توکن‌تان را برای یک خریدار خاص رزرو کنید. برای این کار، آدرس وی را در قسمت “Reserve for a specific buyer” وارد نمایید.

خریدار رزرو شده اوپن سی

در نهایت، تراکنش مربوطه را باید در کیف پول متامسک تایید کنید.

جمع‌بندی

خرید و فروش ان اف تی در بازارهایی مانند اوپن سی به یک روش درآمدزا برای کاربران تبدیل شده است. ساخت و مینت کردن NFT در بلاک چین بسیار ساده است و طی تنها چند دقیقه انجام می‌شود. پیش از انتخاب مارکت‌پلیس برای ترید توکن های غیر مثلی، ابتدا باید با ویژگی‌های آن مانند کارمزد، دستورالعمل‌ها و قوانین آشنا شوید.

تهیه شده در اکسچینو


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (4 نظر)
جبرییل باقی نژاد

این یعنی از هیچ چیز به همه چیز رسیدن دنیای عجیبی ست

0 پاسخ دهید
02:50:22 1401/01/20
پریخانی

سلام دوست عزیز من در اوپن سی ثبت نام کردم همه کاراهارا انجام دادم به یه جایی رسیدم میگه مستر کارت نمی دونم چیکار کنم لطفا کمکم کن

0 پاسخ دهید
16:51:31 1401/02/06
Farzin Hassan

سلام. دستتون درد نکند. یە سوال دارم . اگر کسی کیف پول ندارد یا نمی خواد داشتە باشد. این سایت میتونە پول فروش رو بە حساب بانکی واریز کنە؟

0 پاسخ دهید
04:18:11 1401/03/17
حلیه آقامیری

سلام. بدون والت چجوری میخواین توکن رو بفروشین که حالا پولش رو مستقیم به حساب بانکی واریز کنن براتون؟

0 پاسخ دهید
04:18:11 1401/03/17