تحلیل اختصاصی قیمت اتریوم (31 خرداد1401)


تحلیل ریزش قیمت ارز دیجیتال اتریوم طی هفته‌های گذشته نشان می‌دهد از چند روز قبل، روند نزولی متوقف شده است. حرکت بعدی اتریوم چه خواهد بود؟

با تحلیل قیمت اتریوم در نمودار هفتگی، مهم‌ترین موضوعی که توجه ما را به خود جلب می‌کند موضوع مارکت سایکل است. آغاز چرخه با اسپایک بوده‌ است. سپس چرخه‌ی کانال آغاز شده‌ و با شکست کانال، چرخه‌کانال به پایان رسیده است. بعد از شکست کانال، اولین هدف قیمتی کف کانال است که ناحیه 900 دلار تا 1,050 دلار را در بر دارد . در حال حاضر قیمت به این ناحیه‌ی مهم رسیده است.

نمودار هفتگی اتریوم

برای تحلیل قیمت اتریوم، باید از نزدیک‌تر به روند و رفتار قیمت نگاه کنیم. برای این کار به تایم فریم چهار ساعته می‌رویم. دلیل اینکه مستقیم به چارت چهار ساعته می‌رویم و به نمودار روزانه نگاه نمی‌کنیم این است که در شرایط فعلی، اطلاعاتی که نمودار چهار ساعته به ما می‌دهد تمام اطلاعات چارت روزانه را هم شامل می‌شود و همچنین به ما کمک می‌کند دقیق‌تر اتفاقات را ببینیم.

در تایم فریم چهار ساعته نیز، شاهد شکل‌گیری مارکت سایکل هستیم. حرکت اسپایک نزولی قدرت روند نزولی را برای ما آشکار می‌کند. روند نزولی در حین نزدیک شدن به ناحیه‌ی حمایت، به مرور قدرت خود را از دست می‌دهد که این موضوع با شکل گرفتن چرخه‌ی کانال خود را نشان خواهد داد، چیزی که در تحلیل قیمت اتریوم واضح است.

نمودار H4 اتریوم

با شکستن خط کانال، چرخه کانال به پایان رسیده است و اولین هدف قیمت سقف کانال در محدوده 1,240 دلار است. شرایط کلی حال حاضر اتریوم، حاکی از درگیری شدید خریداران و فروشندگان دارد. باید فعلا صبور باشیم تا بازار به ما اطلاعات بیشتری بدهد تا بتوانیم با دقت قابل قبول قیمت اتریوم را تحلیل کنیم و حرکت بعدی اتریوم را حدس بزنیم.

برای خرید و فروش اتریوم، می‌توانید از صرافی اکسچینو اقدام کنید. پشتیبانی از بالای 150 بازار ریالی و تتر تنها یکی از مزیت‌های این بازار معاملاتی رمز ارزها است.

تهیه شده در اکسچینو


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)