تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم (26 تیر 1401)


روز گذشته، قیمت اتریوم سقف مهم 1,256 دلار را شکست. آیا این به معنی تغییر وضعیت و آغاز روند صعودی اتریوم است؟

نوسانات روز گذشته، وضعیت قیمتی اتریوم را تاحدودی متحول کرد. البته برای درک دقیق‌تر شرایط مثل همیشه تحلیل رفتار قیمت را از نمودار هفتگی شروع می‌کنیم. در چارت هفتگی، مهم‌ترین موضوع مربوط به لحظه کنونی شکسته شدن خط کانال و رسیدن قیمت به ناحیه‌ی کف کانال است. کف کانال ناحیه‌ی حمایتی بسیار مهم و قدرتمندی است و می‌بینیم که به خوبی موفق به نگه داشتن روند نزولی قدرتمند قیمت اتریوم شده‌است.

نمودار هفتگی اتریوم

در نمودار روزانه اما، شکل گیری سقف‌های پایین‌تر و کف‌های پایین‌تر کاملا واضح است. کندل روزانه دیروز، بعد از دوبار تلاش ناموفق، قدرتمندانه سقف 1,256 دلار را به سمت بالا شکست. این به معنی پایان روند نزولی است که از محدوده‌ی 2,2200 دلار شروع شده بود.

نمودار روزانه اتریوم

در این لحظه می‌توانیم بگوییم که روند صعودی کوچکی آغاز شده‌است. با بررسی نمودار چهار ساعته اتریوم، ناحیه‌ی عرضه‌ی غیرمتعادلی را می‌بینیم که قیمت طی روز گذشته، بعد از نزدیک شدن به آن به شدت پس زده شده‌است. با وجود آغاز روندی کوچک و صعودی در اتریوم، نباید قدرت فروشندگان را فراموش کنیم. چراکه روند نزولی نمودار هفتگی همچنان پابرجاست.

نمودار 4 ساعته اتریوم

درحال حاضر، همه‌ی بازار در انتظار اعلام نرخ بهره در روزهای آخر ماه جولای است. به دلیل اعلام تورم ماه ژوئن که عدد 9.1 درصد اعلام شد، احتمال افزایش دوباره نرخ بهره بسیار بالا می‌باشد که در این صورت، فشار فروش به بازار ارزهای دیجیتال بازخواهد گشت.

تحلیل اختصاصی قیمت اتریوم (14 تیر 1401)

وقتی به نمودار هفتگی قیمت اتریوم نگاه می‌کنیم، مهم‌ترین نکته‌ای که توجه ما را به خود جلب می‌کند، موضوع شکل گیری مارکت سایکل است. مارکت سایکل با اسپایکی نسبتا کوچک اما کاملا واضح شروع شده‌است و سپس ما شاهد آغاز چرخه کانال هستیم. برای زمان نسبتا طولانی، قیمت اتریوم در چرخه کانال بوده‌است و سپس با شکست کانال، شاهد ریزش قیمت تا کف کانال هستیم.

نمودار هفتگی اتریوم

قدرت بسیار بالای روند نزولی که به کف کانال رسیده‌است، نکته‌ی مهم دیگری است که ارزش توجه را دارد. با تحلیل و مطالعه روند نزولی در چارت روزانه، خیلی دقیق‌تر به قدرت روند نزولی پی می‌بریم.

نمودار روزانه اتریوم

با بررسی سقف‌ها و کف‌های روند نزولی در تایم فریم روزانه، نزولی بودن روند برای ما کاملا روشن است. با وجود اینکه قیمت مدتی است، بین پایین‌ترین کف و آخرین سقف روند نزولی در نوسان بوده، موفق به شکست آخرین سقف روند نزولی نشده‌است. پس هنوز و همچنان روند نزولی بر رفتار قیمت اتریوم حکمفرماست.

نمودار روزانه اتریوم

در کنار روند نزولی قدرتمند، شکل گیری سقف دوقلو می‌تواند نشانه‌ی دیگری برای ادامه روند نزولی باشد. بعد از دوبار تلاش قیمت برای شکست سقف 1,256 دلار، که آخرین سقف روند نزولی است و تا اینجا فروشندگان به خوبی از آن دفاع کرده‌اند، شکل گیری این الگو حائز اهمیت است. باید صبور باشیم و رفتار قیمت را کندل به کندل دنبال کنیم. تا این لحظه، فروشندگان از خود قدرت بسیاری نشان داده‌اند و خریداران ناتوان از غلبه بر خریداران بوده‌اند.

تحلیل اختصاصی قیمت اتریوم (14 تیر 1401)

طی مدت 3 هفته گذشته، اتریوم در محدوده 880 دلار تا 1,300 دلار در نوسان بوده و الگوی رینج را شکل داده است. همانطور که در تحلیل روز 31 خرداد هم گفتیم، شکل گیری الگوی رینج در این شرایط، نشان از نبردی سهمگین بین گاوها و خرس‌ها دارد. وقتی از نمودار هفتگی به بازار نگاه می‌کنیم، این نبرد سهمگین برای ما کاملا قابل درک می‌شود. روند نزولی قدرتمند اتریوم به کف کانال هفتگی (کف کانال ناحیه بسیار قدرتمندی است) رسیده است.

نمودار هفتگی اتریوم

اما در این نبرد، کدام پیروز خواهند شد؟ گاوها یا خرس‌ها؟ برای پاسخ به این سوال، باید نمودارهای روزانه و 4 ساعته را بررسی کنیم تا دید بهتری از شرایط بدست بیاوریم.

نمودار روزانه اتریوم

با نگاه به چارت روزانه می‌بینیم که هنوز آخرین سقف روند نزولی پابرجاست. با وجود اینکه یک بار این سقف لمس شد، اما سریعا قیمت بازگشت کرد و این سقف همچنان پابرجاست که به معنی اینست که همچنان روند حاکم نزولی است.

نمودار 4 ساعته اتریوم

در نمودار چهار ساعته اما، کند شدن سرعت روند نزولی یا حتی توقف آن را می‌توانیم ببینیم. البته این به معنی تغییر روند نیست و همچنان روند حاکم نزولی است. در این تایم فریم، نبرد بین خریداران و فروشندگان بهتر دیده می‌شود. با رسیدن قیمت به آخرین سقف روند نزولی، خرس‌ها اقدام به فروش کردند. در 24 ساعته گذشته نیز، خریداران اقدام به اجرای سفارشات خرید خود کرده‌اند.

باید صبور باشیم تا اطلاعات بیشتری بدست بیاوریم. بهترین وقت برای اینکه روی برنده‌ی این نبرد شرط ببندیم، زمانی است که به آخرین لحظات آن نزدیک باشیم.

تحلیل اختصاصی قیمت اتریوم (31 خرداد1401)

با تحلیل قیمت اتریوم در نمودار هفتگی، مهم‌ترین موضوعی که توجه ما را به خود جلب می‌کند موضوع مارکت سایکل است. آغاز چرخه با اسپایک بوده‌ است. سپس چرخه‌ی کانال آغاز شده‌ و با شکست کانال، چرخه‌کانال به پایان رسیده است. بعد از شکست کانال، اولین هدف قیمتی کف کانال است که ناحیه 900 دلار تا 1,050 دلار را در بر دارد . در حال حاضر قیمت به این ناحیه‌ی مهم رسیده است.

نمودار هفتگی اتریوم

برای تحلیل قیمت اتریوم، باید از نزدیک‌تر به روند و رفتار قیمت نگاه کنیم. برای این کار به تایم فریم چهار ساعته می‌رویم. دلیل اینکه مستقیم به چارت چهار ساعته می‌رویم و به نمودار روزانه نگاه نمی‌کنیم این است که در شرایط فعلی، اطلاعاتی که نمودار چهار ساعته به ما می‌دهد تمام اطلاعات چارت روزانه را هم شامل می‌شود و همچنین به ما کمک می‌کند دقیق‌تر اتفاقات را ببینیم.

در تایم فریم چهار ساعته نیز، شاهد شکل‌گیری مارکت سایکل هستیم. حرکت اسپایک نزولی قدرت روند نزولی را برای ما آشکار می‌کند. روند نزولی در حین نزدیک شدن به ناحیه‌ی حمایت، به مرور قدرت خود را از دست می‌دهد که این موضوع با شکل گرفتن چرخه‌ی کانال خود را نشان خواهد داد، چیزی که در تحلیل قیمت اتریوم واضح است.

نمودار H4 اتریوم

با شکستن خط کانال، چرخه کانال به پایان رسیده است و اولین هدف قیمت سقف کانال در محدوده 1,240 دلار است. شرایط کلی حال حاضر اتریوم، حاکی از درگیری شدید خریداران و فروشندگان دارد. باید فعلا صبور باشیم تا بازار به ما اطلاعات بیشتری بدهد تا بتوانیم با دقت قابل قبول قیمت اتریوم را تحلیل کنیم و حرکت بعدی اتریوم را حدس بزنیم.

برای خرید و فروش اتریوم، می‌توانید از صرافی اکسچینو اقدام کنید. پشتیبانی از بالای 150 بازار ریالی و تتر تنها یکی از مزیت‌های این بازار معاملاتی رمز ارزها است.

تهیه شده در اکسچینو


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)