تگ یا ممو در تراست والت چیست؟ آیا دریافت ارز در تراست ولت نیاز به تگ دارد؟


تگ (Tag) یا ممو (Memo) یک کد شناسایی منحصربه‌فرد است. اما آیا ارسال و دریافت ارز دیجیتال در کیف پول تراست ولت نیاز به وارد کردن تگ دارد؟

تگ مقصد (Destination Tag) و ممو (Memo) تقریبا یک چیز هستند. تگ یا ممو نوعی کد شناسایی منحصربه‌فرد است که برای تعیین گیرنده (آدرس مقصد) یک تراکنش ارز دیجیتال استفاده می‌شود. صرافی های متمرکزی مانند بایننس و کوین بیس برای راحت‌تر کردن مدیریت یک آدرس واحد برای تمامی کاربران پلتفرم خودشان، از این سیستم استفاده می‌کنند. در کل، ممو یا تگ برای تعیین مسیر درست نقل و انتقالات توکن ها به مقصد مورد نظر کاربرد دارد. حالا سوالی که کاربران می‌پرسند این است که آیا ارسال یا دریافت ارز در تراست ولت هم نیاز به وارد کردن تگ دارد؟

نکته مهم این است که تعیین تگ یا ممو کیف پول گیرنده بر عهده خود کاربران است. بدون وارد کردن اطلاعات درست، امکان عدم ارسال ارز به آدرس مقصد یا حتی گم شدن رمز ارزهای شما وجود دارد.

تگ یا ممو را از کجا پیدا کنیم؟

در پلتفرم صرافی مقصد، ممو یا تگ در صفحه واریز (Deposit) برای شما نمایش داده می‌شود. همانند تصویر زیر، مثلا می‌خواهید ارز دیجیتالی را به صرافی بایننس ارسال کنید، Tag یا Memo زیر آدرس واریز نشان داده می‌شود که باید آن را در کیف پول خود وارد نمایید.

کدام ارزها به وارد کردن تگ یا ممو نیاز دارند؟

نکته مهم دیگر اینکه تمامی رمز ارزها نیازمند وارد کردن Tag یا Memo نیستند. برخی از ارزهایی که هنگام ارسال به یک صرافی متمرکز نیازمند تعیین تگ یا ممو هستند عبارتند از:

چرا تراست ولت تگ ندارد؟ ممو کیف پول تراست والت را از کجا پیدا کنیم؟

همانطور که گفتیم، تنها صرافی های متمرکز از سیستم Tag یا Memo استفاده می‌کنند. کیف پول تراست یک والت غیر متمرکز است، بنابراین نیاز به وارد کردن تگ یا ممو ندارد. حتی هنگام ارسال توکن‌های ذکر شده در بالا به مقصد کیف پول تراست ولت هم نیاز به وارد کردن تگ یا ممو نیست. تنها چیزی که نیاز دارید، فقط آدرس مقصد است.

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، عبارت “No destination tag required” زیر آدرس مقصد (دریاف کننده کیف پو غیر متمرکز) ذکر شده است. پس هنگام ارسال رمز ارز با استفاده از کیف پول تراست ولت یا هر والت غیر متمرکز دیگری مانند کوینومی، اتمیک والت و امثالهم، نیازی به وارد کردن تگ یا ممو نیست.

حال سوال دیگری که پیش می‌آید این است هنگام ارسال ارز از مبدا صرافی به مقصد یک کیف پول غیر متمرکز مانند تراست ولت، صرافی از من تگ یا ممو می‌خواهد، حالا چکار باید کرد؟ پاسخ این است که چند عدد به صورت تصادفی وارد کنید، ارزهایتان بدون مشکل به آدرس والت شما ارسال می‌شود. معمولا وارد کردن ممو در زمان ارسال اجباری نیست، اما کیف پول یا صرافی ارسال‌کننده به شما هشدار می‌دهد که در صورت عدم وارد کردن تگ با وجود نیاز دریافت‌کننده به آن، رمز ارزها گم خواهند شد.

ارسال توکن به مقصد صرافی بدون وارد کردن تگ در تراست والت

تنها کاری که می‌توانید انجام دهید این است که به صرافی مقصد تیکت بزنید. تیم پشتیبانی کیف پول تراست والت هیچ راهی برای برگرداندن یک تراکنش تایید شده در بلاک چین نمی‌تواند انجام دهد، اما در برخی مواقع، صرافی مقصد قادر است وجه را به شما برگرداند.

منبع: Community.Trustwallet


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (23 نظر)
زهرا

تو آبان تتر ارز کاردانو ..قسمت برداشت کادر ممو داره می خوام به تراست ولت بزارم ..چه باید بنویسم

0 پاسخ دهید
15:27:44 1400/08/16
حلیه آقامیری

برای انتقال کاردانو به کیف پول غیر حضانتی مثل تراست نیازی به وارد کردن ممو نیست. خالی بذارین. ولی برعکسش برای انتقال کاردانو به صرافی باید حتما ممویی که صرافی بهتون میده رو وارد کنین.

0 پاسخ دهید
15:27:44 1400/08/16
رضا حاتمی

ارسال ارز از تراست ولت به سایت اکسکوینو ایرانی چقدر زمان میبره

0 پاسخ دهید
22:53:54 1400/09/10
رضافاطمی

باسلام.من هنگام ارسال ارز به تراست ولت،تگ ممو زدم،درصورتی که تراست ولت ممو نمیخواست.ارز ادا بوده،ایا راهی برای برگرداندنش وجود داره؟من تگ صرافی دیگه ای زدن

0 پاسخ دهید
01:31:22 1400/10/29
مجتبی انصاری

سلام. اگر آدرس، همون آدرس تراست والت هست، مشکلی پیش نمیاد و دارایی میشینه حسابتون

0 پاسخ دهید
01:31:22 1400/10/29
سعید شیردل

سلام ممنون میشم کمکم کنید من از کیف تراس ولت به صرافی کوینکسم می‌خوام ترا لونا واریز کنم حالا موقع واریز به آدرس صرافی کد ممو میخواد که تو تراست ولتم موقع ارسال پیدا نمیکنم.باید چکار کنم؟

0 پاسخ دهید
14:09:56 1400/12/03
حلیه آقامیری

سلام. کد ممو رو صرافی باید بهتون بده نه کیف پول

0 پاسخ دهید
14:09:56 1400/12/03
پویا ایرانی

سلام من ارز ریپل از بایننس انتقال دادم به تراست ولت و تگ چون نمیخوایت وارد نکردم تائید کردم انجام بسه اما با اینکه داخل صرافی چندین ساعته تائید شده مه ارستل شده به ادرس تراست من وارد نشده مشکل چیه ایا ارز های من گم شدن بدون تگ؟

0 پاسخ دهید
19:28:02 1400/12/19
دانیال حجاری

ادرستون رو داخل اکسپلورر (xrpscan.com) ریپل بزنید، ببینید موجودی نشون میده یا نه

0 پاسخ دهید
19:28:02 1400/12/19