معرفی و آموزش جامع کیف پول ترزور مدل تی (Trezor Model T)


ترزور مدل تی جزو بهترین کیف پول های سخت افزاری ارز دیجیتال است. به آموزش کامل نحوه راه اندازی و استفاده از والت Trezor Model T می‌پردازیم.

نخستین اقدامی که قبل از ورود به بازار کریپتوکارنسی و خرید ارزهای دیجیتال باید انجام بدهید، انتخاب یک کیف پول ارز دیجیتال مناسب است. والت های رمز ارزی از یک دیدگاه کلی به دو دسته نرم افزاری و سخت افزاری تقسیم می‌شوند. اگرچه موارد نرم افزار به خاطر رایگان بودن و سهولت در استفاده بسیار محبوب‌تر هستند، اما امنیت کیف پول های سخت افزاری نظیر ترزور مدل تی (Trezor Model T) از آن‌ها بسیار بیشتر است. در این مقاله ابتدا به معرفی کیف پول ترزور تی پرداخته و سپس آموزش کامل آن را ارائه می‌کنیم.

اگر با دنیای کریپتوکارنسی‌ها یک آشنایی کلی دارید، احتمالا نام ترزور را شنیده‌اید. کمپانی ترزور (در کنار لجر) یکی از دو شرکت سازنده‌ی پیشرو در حوزه‌ی کیف پول‌های سخت افزاری و همچنین یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های این بخش است. شرکت Trezor مثل Ledger، مدل جدیدی از نخستین کیف‌ پول ارز دیجیتال خود را مدتی قبل، با آپگریدهای اساسی و قابلیت‌های بسیار بیشتر، عرضه کرد؛ این مدل «ترزور تی» یا والت ترزور مدلی تی نام دارد.

بررسی اولیه کیف پول سخت افزاری ترزور مدلی تی

حال سوال این است که آیا ترزور مدل تی ارزش بررسی را دارد؟ آیا در قیاس با والت اصلی ترزور، امکانات بیشتری دارد؟ مقاله‌ی حاضر به این پرسش‌ها پاسخ خواهد داد و سپس دستورالعمل گام‌به‌گام و کاملی از نحوه‌ی ستاپ سخت افزار ترزور تی و رابط کاربری رایگان آن ارائه می‌دهد.

نقاط قوت و ضعف ترزور مدلی تی

  • + امنیت عالی
  • + رابط کاربری تاچ اسکرین (صفحه لمسی)
  • + راه‌اندازی آسان
  • + پشتیبانی از چند ده هزار دارایی دیجیتال (شامل تمام توکن‌های اتریومی)
  • – طراحی بزرگ و جاگیر
  • – قیمت بالا

بررسی ویژگی‌های کیف پول سخت افزاری ترزور مدل تی

بررسی حاضر را با بحث در مورد نقاط قوت اصلی این کیف پول سخت افزاری شروع می‌کنیم و البته بهتر است اشاره کنیم که در طول این مقاله، به دفعات به والت ترزور اصلی اشاره خواهیم داشت. علتش هم این است که ترزور وان (Trezor One) نقطه‌ی ارجاع خیلی خوبی برای ترزور مدل تی است، و با کمک این ارجاعات شما بهتر می‌فهمید که نسخه‌ی جدید کیف پول ترزور چه برتری بر نمونه‌ی پیشین آن دارد.

همان طور که انتظار می‌رود طبق ادعاها ترزور تی جدید «بهتر» از ورژن قبلی است؛ چه از لحاظ آپدیت شدن ثابت‌افزار (Firmware) در نظر بگیریم و چه از جنبه‌ی کاربری‌پذیری یا همان سهولت کاربری آن. حال، سوال این است که آیا ترزور مدل تی (Trezor Model T) ارزش سرمایه‌گذاری و خرید را دارد؟

پشتیبانی از طیف گسترده‌ای از ارزهای دیجیتال

شما وقتی به دنبال انتخاب یک کیف پول دیجیتالی هستید، چه ویژگی‌هایی را در اولویت قرار می‎‌دهید؟ امنیت؟ شاید سهولت کاربری؟ علاوه بر ویژگی‌های گفته شده، تعداد ارزهای دیجیتال که هر والت‌ پشتیبانی می‌کند نیز یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که لحاظ خواهید کرد.

در زمان نوشتن این ریویو در مورد ترزور مدلی تی، حدود 7,000 رمزارز و دارایی دیجیتال مختلف برای بررسی و سرمایه‌گذاری در دسترس ماست. هفت هزار عدد خیلی بزرگی است! اما از آن دوره‌ای که مردم فقط بیت کوین (Bitcoin) می‌خریدند، مدت زیادی گذشته است؛ امروز حتی سرمایه‌گذاران بزرگ نیز ترجیح می‌دهند سبد سرمایه‌گذاری نسبتاً متنوعی داشته باشند.

کیف پول ترزور مدل تی

بدیهی است که دارایی‌های دیجیتال شما هر چه که باشد، می‌خواهید امنیت همه‌ی آنها را حفظ کنید.این هدف از طریق ولت ترزور مدلی تی (Trezor Model T) کاملا قابل دستیابی است!

خواه دارایی‌های دیجیتال خود را از صرافی کوین بیس به ترزور مدل تی منتقل کنید و خواه از اپلیکیشن ترزور بریج (Trezor Bridge) برای انتقال از صرافی‌های دیگر استفاده کنید، می‌توانید مطمئن باشید که امکان نگهداری بالای چند ده هزار رمزارز و دارایی دیجیتال مختلف روی والت سخت افزاری ترزور تی را دارید. این پشتیبانی وسیع به لطف پشتیبانی از بلاک چین‌های متعدد مخصوصا اتریوم بوده است.

کیف پول تروز مدل تی طبیعتا تمام رمزارزهای مشهور و رایج بازار، مثل بیت کوین(Bitcoin)، اتریوم(Ethereum)، لایت کوین (Litecoin)، بیت کوین کش (Bitcoin Cash)، ریپل (Ripple)، دش (Dash) و نظیر آنها را پشتیبانی می‌کند. اما حتی اگر سرمایه‌گذاری علاقمند به کوین‌های خاص‌تر و کمتر رایج باشید، باز هم محتمل است که امکان نگهداری آنها در دستگاه ترزور تی را داشته باشید.

سطح امنیت بالا

مهم‌ترین ویژگی کیف پول سخت افزاری مخصوص نگهداری دارایی‌های دیجیتال، امنیت است. این نکته آنقدر روشن است که شاید حتی نوشتن آن مسخره به نظر بیاید. در واقع باید گفت، در وهله‌ی اول ضروری‌ترین و اساسی‌ترین علت خرید یک چنین کیف پولی، حفظ امنیت است!

چه ولت ترزور اصلی را انتخاب کنید و چه ولت ترزور تی، می‌توانید از داشتن ویژگی‌های امنیتی عالی آن آسوده‌خاطر باشید. با نگاهی به نظرات آنلاین کاربران ترزور تی می‌فهمید که بی‌دلیل نیست آن را یکی از امن‌ترین ابزارهای نگهداری کریپتوکارنسی‌ها نامیده‌اند!

اولین ویژگی امنیتی ترزور آپدیت‌های ثابت‌افزار آن است. هر بار که کیف ترزور مدل تی خود را متصل می‌کنید، دستگاه یک درخواست تایید اعتبار ثابت‌افزار ارسال می‌کند. این کار با دو هدف انجام می‌شود: اینکه firmware شما یک ثابت‌افزار رسمی است و نه بدافزاری در خفا، و دوم اینکه دستگاه به‌روز است.

با داشتن کیف پول ترزور تی می‌توانید از داشتن امکانات بکاپ گیری فوق‌العاده مطمئن و قابل اتکا نیز بهره‌منده شوید. بکاپ‌ها در صورت گم شدن دستگاه ترزور یا آسیب دیدن آن به کار خواهند آمد. اما بدون عبارت بازیابی (Back-up Phrase)، قادر به پس گرفتن رمزارزهای خود نخواهید بود، پس هنگام تعیین بکاپ فریز دقت کافی داشته باشید!

علاوه بر همه‌ی اینها، یک پین کد سفارشی (Custom Pin Code) نیز از تمام فرایندها و پروسه‌های کار با این ولت محافظت خواهد کرد.  این محافظت هم برای فرایندهای شامل استفاده از کلید عمومی و هم فرایندهای شامل کلید خصوصی اعمال می‌شود و این یکی از آن ویژگی‌های امنیتی سطح بالای ترزور تی است.

همچینین، اگرچه در ریویوها زیاد به این موضوع پرداخته نمی‌شود، اما خود دستگاه فیزیکی ترزور تی نیز بادوام و محکم است. هرچند دوام فیزیکی ارتباطی با ویژگی‌های امنیتی رمزارزهای شما ندارد اما می‌توانید مطمئن باشید که دستگاه خراب نمی‌شود یا یک ولت شکسته روی دستتان نمی‌ماند.

سهولت کار با صفحه نمایش لمسی

در نظرات کاربران و متخصصان در مورد ولت ترزور مدل تی، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های مورد اشاره، قابلیت تاچ اسکرین ترزور تی است؛ نمونه‌ی قبلی این ولت سخت افزاری دو دکمه داشت که برای کار با رابط کاربری (Interface) استفاده می‌شد.

ممکن است در نگاه اول این ویژگی را جدی نگیرید و آن صرفاً یک آپشن مدرن ببینید. اما، این قابلیت در واقع بهبود خیلی زیادی از لحاظ سهولت استفاده را به دنبال دارد.

در ریویوهای آنلاین، از جمله رایج‌ترین شکایات کابران از والت‌های سخت افزاری (از جمله از Trezor Model T) این است که ترید کردن کوین‌هایی که در یک والت سخت افزاری ذخیره می‌شود، معمولاً کاری خسته‌کننده و زمانبر است.

با وجود اینکه کیف پول‌های سخت افزاری امکانات امنیتی خیلی خوبی برای رمزارزهای شما فراهم می‌کنند، اما ترجیح برخی معامله‌گران فعال این است که سبد سرمایه‌ی خود را به دو بخش تقسیم کنند؛ بخش بزرگتر سرمایه در کیف سخت افزاری نگهداری می‌شود و بخش کوچکتر به منظور ترید آسان، در صرافی باقی گذاشته می‌شود.

از آنجایی که بریج ترزور هم روی ثابت‌افزار والت جدید ترزور، و هم روی صفحه‌ی لمسی آن کار می‌کند، انتقال کوین‌ها به / از والت ترزور  بسیار کمتر از قبل زمان خواهد برد. این قابلیت اهمیت بسیار زیادی دارد چون با وجود آن، دیگر نیازی به دانلود یا نصب هیچ والت گرمی (Hot wallet) نخواهید داشت.

فرایند تنظیم آسان

اگر تجربه‌ی کار با کیف سخت افزاری را داشته باشید، احتمالاً آگاهید که فرایند تنظیم و راه‌اندازی می‌تواند زمانبر و خسته‌کننده باشد. در بیشتر موارد باید ابتدا فرایندهای تنظیم عبارت بازیابی (بک آپ فریز)، و نصب و اجرای آپدیت‌های الزامی ثابت‌افزار ترزور را انجام دهید و بعد اقدام به ذخیره‌سازی کوین‌ها روی دستگاه خود کنید.

کیف پول ترزور مدل تی

در ریویوهای کاربران در مورد ترزور مدل تی اشاره شده است که کمپانی سازنده واقعا کل فرایند کار -از زمان باز کردن جعبه تا شروع استفاده از آن جهت نگهداری- را بهینه‌سازی و ساده‌تر کرده است.

یکی از ویژگی‌های حاکی از بهینه‌سازی، این واقعیت ا ست که شما می‌توانید عبارت بازیابی خود هر زمان که خواستید و صلاح دیدید، تعیین کنید. (عبارت بازیابی یا Recovery Phrase کدی شامل 12-24 حرف و عدد است که در صورت گم شدن دستگاه برای بازیابی دارایی‌های دیجیتال استفاده می‌شود).

در بیشتر ولت‌های سخت افزاری از شما خواسته می‌شود که به محض روشن کردن دستگاه برای اولین بار، ریکاوری فریز را تعیین کنید. اما اگر عجله داشته باشید، این اجبار چندان بهینه و مطلوب نیست! در مقابل، عبارت بازیابی ولت ترزور را می‌توان در هر زمانی تعیین کرد. اگر در زمان تنظیم اولیه عبارت را تنظیم نکنید، هشداری در نرم افزار دریافت خواهید کرد، اما ترزور تی شما را وادار به تعیین آن در همان زمان نخواهد کرد.

 اما این نکته‎‌ی احتیاطی را به خاطر داشته باشید که در واقع، همیشه بهتر است عبارت بازیابی را در اسرع وقت تنظیم کنید. این کار تضمین می‌کند که دستگاه شما مورد محافظت است و اینکه در این فاصله‌ (تا زمان تعیین عبارت) تمام سرمایه‌ی شما با یک اتفاق غیر منتظره‌ به خطر نخواهد افتاد.

بررسی مشکلات کیف پول سخت افزاری ترزور مدل تی

خوب، تا اینجا ثابت شد که اگرچه کارکرد هر دو مدل والت‌های سخت افزاری ترزور تی نسبتاً مشابه است، اما کیف ترزور مدل تی طراحی عالی‌تری دارد، ویژگی‌های کاربری پذیری آن بسیار بهتر است و به طور کلی که نگاه کنیم، صرفاً ورژن آپدیت شده‎‌ی Trezor One است.

با همه‌ی این حرف‌ها باید متذکر شد که همه‌ی ریویوهای نوشته شده درباره‌ی ترزور مدل تی مثبت نیست. برخی از مشتری‌ها به دلایل متفاوت چندان از خرید خود رضایت ندارند و بهتر است به نظرات و شکایت‌های آنها نیز گوش کنیم!

بهتر است همین جا اشاره کنیم که هیچ یک از مشکلات کاربران، ارتباطی با ترزور بریج یا انتقال کریپتو از کوین بیس به ترزور نداشته است. نارضایتی‌ها عمدتاً به دو جنبه‌ی طراحی فیزیکی والت و قیمت آن مرتبط بوده  است.

طراحی بزرگ کیف پول Trezor Model T

از میان بررسی‌های کاربرانی که از تروز مدلی تی چندان هیجانزده نشده‌اند، تعداد بیشتری به جاگیر و بزرگ بودن طراحی آن اشاره کرده‌اند.

در حقیقت هم، اگر والت ترزور تی (یا مدل ترزور وان) را کنار رقیب اصلی آن یعنی والت‌های لجر بگذارید، محصولات شرکت ترزور نسبتاً بزرگ به نظر خواهند آمد.

این چیزی است که من از دوستانم هم شنیده‌ام: دارندگان والت‌ ترزور همیشه شکایت می‌کردند که آنها از چیزی که فکر می‌کردند، بسیار جاگیرتر هستند و جابجایی و حمل‌شان بسیار دشوارتر از حد انتظارشان بود.

خود من بعد از خرید ترزور نظر متفاوتی داشتم؛ نظرات دوستانم را درک می‌کردم اما استفاده از والت ترزور تی بسیار آسانتر از چیزی بود که فکر می‌کردم! اگرچه این مدل کمی بزرگتر از ترزور پیشین است اما هر دوی آنها به راحتی در جیب جا می‌گیرند و با در نظر گرفتن تصاویر روی اینترنت، در واقع کوچکتر از حد انتظار هستند!

کیف پول ترزور مدل تی

از سوی دیگر، بعضی از مردم معتقدند پنهان کردن این دستگاه نیز دردسرساز است. مثلا، اگر همان نمونه‌ی لجر را در نظر بگیریم،  ابزاری شبیه یک فلش یو اس بی است که به خوبی همرنگ پس‌زمینه می‌شود. در مقابل، ولت ترزور ظاهری بسیار منحصر به فرد دارد.

از دیدگاه من، این یکی هم مشکل چندان بزرگی نبود. اگرچه ترزور (و مخصوصا گل سر سبد آن) واقعا شکل منحصر به فردی دارد، اما به خوبی می‌تواند در میان برخی ابزارهای دیگر مخفی شود. برای مثال به سختی ممکن است تفاوت بین والت ترزور و  یک PIN generator را تشخیص داد.

قیمت بالای کیف پول Trezor Model T

به عنوان نکته‌ی نهایی بررسی حاضر از کیف ترزور مدل تی، بگذارید تناسب قیمت آن را چک کنیم.

همانطور که جلوتر اشاره‌ی کوتاهی داشتم، عمده‌ی ریویوهای نوشته شده در مورد این مدل کیف سخت افزاری رمزارزها، آن را کمی گران تلقی می‌کنند. دستگاه ترزور تی 169.99 دلار هزینه دارد و  البته می‌توانید پک کمپانی را که شامل یک ترزور تی، یک ترزور وان، و یک کپسول کریپتو استیل (Cryptosteel) است، بخرید. این بسته که “Trezor Ultimate Pack”نام دارد، 274 دلار هزینه خواهد داشت.

پس، باید اذعان کرد که قیمت کمی بالاست، مخصوصا اگر با برچسب قیمت ترزور مدل وان مقایسه شود. اما کیفیت والت ترزور تی قیمت آن را توجیح می‌کند.

این سرمایه‌گذاری اگرچه قابل توجه است اما یکبار انجام می‌شود و آیتم مذکور تضمین می‌کند که همه‌ی دارایی‌های کربپتویی شما با یک دستگاه امنیتی فوق‌العاده محافظت می‌شود (البته، با این فرض که عبارت بازیابی را تعیین کرده‌اید). هزینه کردن برای یک فضای ذخیره‌سازی امن مخصوص نگهداری دارایی‌های دیجیتال، بسیار بهتر از ریسک از دست دادن همه‌ی آن است.

آموزش راه اندازی و کار با کیف پول ترزور مدل تی (Trezor Model T)

این راهنما دستورالعمل‌ گام به گام و کامل تنظیم و استفاده از والت ترزور مدل تی با استفاده از رابط کاربری تحت وب والت ترزور را در اختیار شما قرار می‌دهد.

قبل از وصل کردن ترزور مدل تی به کامپیوتر خود، با بررسی سالم بودن هولوگرام از نو بودن دستگاه اطمینان حاصل کنید.

والت ترزور مدل تی را از طریق پورت یو اس بی به کامپیوتر متصل کنید و دستورالعمل‌های نمایش داده شده روی صفحه‌ی دستگاه را دنبال کنید. در مرورگر وب خود trezor.io/start را باز کنید. والت ترزور با نسخه‌های به‌روز کروم و موزیلا فایرفاکس سازگار است. سپس ترزور مدل تی را به عنوان دستگاه خود انتخاب کنید. ترزور بریج (Trezor Bridge) را دانلود و نصب کرده و سپس صفحه را ریفرش کنید.

وقتی ترزور ولت دستگاه (کامپیوتر) شما را شناسایی کرد، به طور اتوماتیک از شما خواسته می‌شود که سفت افزار (Firmware) را نصب کنید. روی گزینه “Install firmware” کلیک کنید و تا کامل شدن نصب و ریبوت شدن دستگاه منتظر بمانید.

گزینه‎‌ی ایجاد والت جدید “Create a new wallet” را بزنید و آن را روی نمایشگر تاچ دستگاه ترزور تایید کنید.

پیامی با مضمون ترزور شما بکاپ گیری نشده (Your Trezor is not backed up) ظاهر خواهد شد. روی گزینه‌ی بکاپ سه دقیقه‌ای (create a backup in 3 minutes) کلیک کنید. پیام هشدار مربوط به عبارت بازیابی را بخوانید.

باید بدانید که تمام دارایی‌های دیجیتال روی یک شبکه نامتمرکز جمعی به نام بلاک چین ذخیره می‌شوند. عبارت بازیابی کلیدی است که دارایی‌های دیجیتال شما را آنلاک کرده و مالکیت آنها را به شما می‌دهد.

اگر عبارت بازیابی شما گم یا دزدیده شود، تمام دارایی‌های کریپتویی خود را از دست خواهید داد. این عبارت را روی کاغذ خواهید نوشت و در مکانی امن نگه می‌دارید. ما حتی پیشنهاد می‌کنیم که عبارت ریکاوری را روی دو تکه کاغذ بنویسید و سپس هر کدام را در دو محل امن ذخیره کنید. همان طور که والت ترزور مدل تی هم به شما هشدار خواهد داد، هرگز نباید از ریکاوری سید (Recovery Seed) عکس بگیرید، آن را در کامپیوتر تایپ کنید، در فضای ذخیره‌سازی ابری ذخیره کنید، یا روی اینترنت آپلود کنید.

شیوه‌ی کار ترزور مدل تی این است که عبارت بازیابی را تولید می‌کند و آن را در ریزپردازشگر امن و آفلاینش ذخیره می‌کند. همچنین در صورت ریست شدن، گم شدن، دزدیده شدن یا آسیب دیدن والت ترزور مدلی تی، با همین عبارت بازیابی است که می‌توانید دوباره به همه‌ی دارایی‌های خود دسترسی بیابید. تا وقتی از این عبارت بکاپ داشته باشید، می‌توانید تمام دارایی‌های خود را با وارد کردن مجدد در هر والت سخت افزاری یا نرم افزاری سازگار با پروتکل BIP32/39/44 بازیابی کنید.

تمام 12 کلمه را دقیقا به همان ترتیب ظاهر شدن روی صفحه‌ی ترزور تی کپی کنید. با تاچ صفحه و بالا و پایین رفتن روی آن، مطمئن شوید که تمام 12 کلمه را می‌بینید و ثبت می‌کنید.

از شما خواسته می‌شود که چند تا از این 12 کلمه را با وارد کردن آنها روی تاچ اسکرین تایید کنید.

اکنون کیف ترزور پیام «پین تنظیم نشد» (Pin Not Set) را نمایش خواهد داد. به رابط کاربری تحت وب ترزور (Trezor web interface) بروید و روی «ادامه» کلیک کنید. نامی برای دستگاه خود انتخاب کنید و آن را روی نمایشگر تاچ تایید کنید.

اکنون به ایجاد پین نیاز دارید. ابتدا روی صفحه‌ی دستگاه والت از شما پرسیده می‌شود که «آیا واقعا می‌خواهید پین جدید ایجاد کنید؟» علامت تایید را بزنید. یک رمز 4 تا 9 رقمی ایجاد کنید. هر بار که  ترزور تی خود را وصل می‌کنید، به وارد کردن این پین نیاز خواهید داشت. اگر شخص دیگری به ترزور مدل تی شما دسترسی پیدا کنید، این پین از دارایی‌های شما محافظت خواهد کرد.

اگر می‌خواهید ترزور را از طریق ایمیل یا شبکه‌های اجتماعی، روی والت ترزور نسخه‌ی وب دنبال کنید، گزینه «ادامه» را بزنید و سپس روی دکمه پایان کلیک کنید.

شما اکنون کیف پول دیجیتال ترزور مدل تی خود را راه‌اندازی کرده و آماده‌ی تراکنش زدن هستید.

عبارت بازیابی ترزور تی را چک کنید

ترزور یک گزینه‌ی اختیاری برای چک کردن عبارت ریکاوری دارد. هدف از آن این است که از صحیح بودن عبارت بازیابی خود کاملا مطمئن شوید. در صورتی که بخواهید می‌توانید این مرحله را جا بیندازید و بعدا هر موقع خواستید برگردید.

اگر حتی فقط یک حرف از یکی از 12 کلمه اشتباه کپی شده باشد یا دست خط شما واضح نباشد، ریکاروی سید دیگر کار نخواهد کرد. چنانچه عبارت بازیابی اشتباه نوشته شود و ترزور مدل تی شما ریست شده یا گم شود، دیگر قادر به بازیابی دارایی‌های دیجیتال مرتبط با آن عبارت نخواهید بود.

در سمت چپ رابط کاربری تحت وب ترزور، روی محل نمایش اسم دستگاه و جایی که “Connected device” نوشته شده، کلیک کنید. روی گزینه‌ی Advanced کلیک کنید.

به پایین اسکرول کرده و گزینه‌ی چک کردن عبارت بازیابی یا Check recovery seed را انتخاب کنید.

سپس این کار را روی نمایشگر لمسی ترزور مدل تی تایید کنید. از شما خواسته می‌شود تمام 12 حرف را روی نمایشگر ترزور مدل تی تایپ کنید. می‌دانیم این کار  خسته‌کننده است اما پس از انجام این مرحله می‌توانید کاملا مطمئن باشید که عبارت بازیابی خود را به درستی ثبت کرده‌اید!

آموزش دریافت ارز دیجیتال در کیف پول ترزور تی

برای دریافت دارایی‌های دیجیتال در ترزور مدل تی، آن رمزارز خاص را از منوی بالا سمت چپ انتخاب کنید. متوجه باشید که این بخش شامل لیست جامع تمام کوین‌های مورد پشتیبانی ترزور تی نیست. اگر کوین شما در لیست مذکور نیست اما توسط کیف ترزور مدل تی پشتیبانی می‌شود، در آن صورت باید از یک رابط شخص ثالت برای دسترسی به ترزور مدل تی نظیر مای اتر والت استفاده کنید.

وقتی آن دارایی دیجیتال را از لیست انتخاب کردید، روی گزینه «دریافت» کلیک کنید.

روی گزینه‌ی آدرس کامل (Show full address) کلیک کنید و سپس آدرس روی نمایشگر تاچ ترزور را تایید کنید.

این آدرس را در والت یا صرافی که رمزارزها را از آنجا می‌فرستید، کپی کنید. برای مثال، اگر می‌خواهید ارزهای دیجیتال را از بایننس به والت ترزور تی بفرستید، آدرس نمایش داده شده در والت مبتنی بر وب ترزور را کپی کرده، و آن را در بخش برداشت بایننس (Binance withdrawal) پیست کنید و روی گزینه‌ی ارسال بزنید. پیشنهاد می‌کنیم که در شروع و برای یادگیری فرآیند ابتدا مبلغ اندکی را به کیف ارسال کنید.

والت مبتنی بر وب ترزور اجازه‌ می‌دهد که با کلیک روی «نشان دادن آدرس جدید»، آدرس‌های عمومی بیشتری را نمایش دهد. برای بسیاری از رمزارزهایی نظیر بیت کوین و کوین‌های مشابه، می‌توانید از آدرس عمومی برای تمام تراکنش‌های خود استفاده کنید. استفاده از تنها یک آدرس عمومی برای دریافت تراکنش‌ از یک سخت افزار کاملا امن است . با این حال، برخی کاربران ترجیح می‌دهند که از آدرس‌های متعددی استفاده کنند زیرا این کار سطح ناشناس بودن تراکنش‌های آنها را بیشتر می‌کند (در شرایطی که یکی از آدرس‌های عمومی به اطلاعات شخصی آنها مرتبط شده است).

وقتی تراکنش کامل شد، موجود جدید والت ترزور تی زیر عنوان  “Account #” نمایش داده خواهد شد.

آموزش ارسال ارز دیجیتال در کیف پول ترزور تی

رمزارز مورد نظر خود را از منوی کشویی قسمت بالا سمت چپ انتخاب کنید. روی «ارسال» (Send) کلیک کنید. سپس می‌توانید آدرس مقصد را پیست کرده، مقدار ارسالی را انتخاب و سپس کارمزد تراکنش را انتخاب کنید. انتخاب کارمزد تراکنش بالاتر باعث افزایش سرعت انجام تراکنش می‌شود.

اگر می‌خواهید به بایننس بیت کوین بفرستید، وارد اکانت خود را در بایننس شوید و آدرس دریافت بیت کوین را کپی کنید. سپس به رابط کاربری تحت وب تروز بروید، آدرس را پیست کرده و گزینه‌ی ارسال را بزنید.

رابط کاربری وب امکان ارسال همزمان رمزارزها به آدرس‌های متعدد را می‌دهد. برای این کار روی «افزودن دریافت کننده» (Add recipient) کلیک کنید. این گزینه می‌تواند  کار شما را راحت‌تر کرده و کارمزد تراکنش‌ها را پایین بیاورد.

بعد از انتخاب گزینه‌ی سند (Send) از شما خواسته می‌شود که تراکنش را روی نمایشگر لمسی ترزور مدل تی نیز تایید کنید. با چک کردن چند تا از حروف و اعداد داخل آدرس، صحت آن را تایید کنید و سپس دکمه‌ی تایید را بزنید.

تبریک می‌گوییم! الان شما می‌دانید که چگونه ترزور مدلی تی خود را با رابط کاربری ترزور تحت وب تنظیم کنید و تراکنش‌های دریافت و ارسال را انجام دهید.

نتیجه‌گیری

آیا با تمام آنچه در بالا گفته شده، ترزور مدل تی گزینه‌ی خوبی است؟ از نظر ما، قطعا بله! همانطور که در بخش مقدمه‌ی این ریویو اشاره شد، تزرور یکی از برندهای پیشرو در ذخیره‌سازی ایمن ارزهای دیجیتال است. مدل تی والت ترزور این موضوع را بیش از پیش اثبات خواهد کرد. کیف پول ترزور مدل تی یک سخت افزار فوق‌العاده است که بهترین ویژگی‌های تامین‌کننده‌ی امنیت دیجیتال را برای صاحبش فراهم می‌کند.

تراکنش‌های انتقال از کوین بیس به ترزور به لطف ثابت‌افزار این ولت و طراحی نرم افزاری ساده شده‌ی آن سرراست هستند. عبارت بازیابی ترزور را هر وقت بخواهید می‌توانید تنظیم کنید. این گزینه اجازه‌ی فرایند آماده‌سازی سریع و کنترل کامل فرایندهای انتخابی را به شما می‌دهد.

والت سخت افزاری ترزور تی کمی گران، و طراحی آن اندکی جاگیر است اما هر دوی این مشکلات در مقایسه با مزایای آن کاملا جزئی به حساب می‌آیند. خلاصه‌ی کلام اینکه کیف پول ترزور مدل تی (Trezor Model T) قطعا گزینه‌ی فوق‌العاده‌ای برای مشتاقان دنیای رمزارزها است!

تنها به خاطر داشته باشید که کیف فیزیکی ترزور مدل تی را با عبارت بازیابی محافظت کنید. اکنون می‌توانید از نگهداری دارایی‌های دیجیتال خود به امن‌ترین شیوه خیالتان آسوده باشد.

تهیه شده در اکسچینوثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)