فلوکی اینو چیست؟ معرفی و بررسی آینده ارز دیجیتال Floki Inu


ارز دیجیتال فلوکی اینو (Floki Inu) با نماد توکن Floki یک میم کوین الهام گرفته از شیبا اینو است که نامی مشابه با سگ ایلان ماسک دارد.

ارزهای دیجیتالی که نام و لوگویشان به سگ ارتباط داشت، یکی از عجیب و هیجان انگیزترین ترندهای سال ۲۰۲۱ بودند. در سال میلادی گذشته، رشد قیمت شگفت انگیز دوج کوین (DOGE) باعث شد تا توسعه دهندگان به امید تکرار موفقیت این میم کوین، ارزهایی مشابه با آن بسازند. همان طور که انتظار می‌رفت، تعداد زیادی از این پروژه‌ها هرگز مورد توجه قرار نگرفتند، اما یکی از آن‌ها که شیبا اینو (SHIB) نامیده می‌شود، به محبوبیت چشمگیری دست پیدا کرد و ارزش بازار آن برای مدتی کوتاه از دوج کوین هم بیشتر شد. فلوکی اینو با نماد FLOKI نیز با هدف غلبه بر این دو ارز دیجیتال و تبدیل شدن به محبوب‌ترین میم کوین دنیا عرضه شده است.

فلوکی اینو

ارز دیجیتال فلوکی اینو (Floki Inu) چیست؟

فلوکی اینو یکی از محبوب‌ترین میم کوین‌های مرتبط با سگ است. این ارز دیجیتال با الهام گرفتن از توییت مدیر عامل شرکت‌های تسلا و اسپیس‌اکس، توسط افرادی توسعه یافته که طرفدار سرسخت شیبا اینو و عضو جامعه کاربری آن هستند.

ارز دیجیتال Floki Inu هم روی بلاک چین اتریوم و هم روی اسمارت چین بایننس اجرا می‌شود. این پروژه قصد دارد از طریق جامعه کاربری وسیع خود که تحت عنوان «وایکینگ‌های فلوکی» (Floki Vikings) شناخته می‌شوند، به اهداف جاه طلبانه‌ای دست پیدا کند. همان طور که در جریان روند صعودی شگفت انگیز دوج کوین مشاهده شد، جامعه کاربری می‌تواند یکی از قویترین عوامل موفقیت یک پروژه باشد.

تاریخچه ارز دیجیتال Floki Inu

ایلان ماسک با انتشار توییتی در بیست و پنجم ژوئن ۲۰۲۱ (۴ تیر ۱۴۰۰) اعلام کرد که می‌خواهد سرپرستی یک سگ از نژاد شیبا اینو را بر عهده بگیرد و او را فلوکی بنامد. همین اتفاق کوچک باعث به وجود آمدن ایده عرضه ارز دیجیتال Floki Inu شد.

توییت ایلان ماسک

در آن زمان هیچکس نمی‌توانست پیش بینی کند که یک توییت ساده از طرف ایلان ماسک به آغاز توسعه یک میم کوین جدید منجر خواهد شد که نامی مشابه با سگ جدید او دارد. تیم توسعه دهنده فلوکی اینو نیز سرعت عمل بالایی از خود نشان دادند و با بهره گیری از تاثیری که مدیر عامل تسلا روی قیمت میم کوین‌ها دارد، ارز دیجیتال خود را عرضه کردند. بنابراین در دوازدهم سپتامبر ۲۰۲۱ (۲۱ شهریور ۱۴۰۰) که آقای ماسک با انتشار توییتی اعلام کرد فلوکی را به خانه آورده است، معاملات ارز دیجیتال Floki Inu از قبل آغاز شده بود.

سگ جدید ایلان ماسک

یکی از نکات جالب توجه در مورد این میم کوین، ارتباط آن با پروژه برادر آقای ماسک، یعنی کیمبال ماسک (Kimbal Musk) است. بر اساس اطلاعات موجود در وبسایت رسمی فلوکی اینو، این ارز دیجیتال تنها همکار رمز ارزی رسمی پروژه «میلیون گاردنز موومنت» (Million Gardens Movement) محسوب می‌شود و این پروژه قرار است با همکاری FLOKI برای حل مشکلات تغذیه‌ای جهان اقداماتی انجام دهد.

در چند ماه ابتدایی آغاز فعالیت Floki Inu، رشد قیمت چشمگیری برای این ارز دیجیتال ثبت شد. در ابتدا قیمت هر واحد از FLOKI معادل 0.000001 سنت بود و تا ماه سپتامبر ۲۰۲۱ (شهریور ۱۴۰۰) ۲۵۰ هزار درصد افزایش داشت که به ثبت شدن چند مورد از بالاترین سقف‌های تاریخی آن منجر شد. سقف موجودی این رمز ارز معادل ۱۰ تریلیون واحد است و احتمالا ۵۰ درصد از موجودی آن در بلاک چین‌های اتریوم و اسمارت چین بایننس سوزانده شده است. در زمان نگارش این مقاله (دی ۱۴۰۰) بازار این میم کوین ارزشی معادل با ۱.۱ میلیارد دلار دارد.

تفاوت فلوکی اینو با دوج کوین و شیبا اینو

فلوکی اینو مدعی شده که قاتل شیبا اینو و دوج کوین است و می‌خواهد در جمع ۱۰ پروژه رمز ارزی برتر بازار قرار گرفته و انقلابی در دنیای کریپتو ایجاد کند. Floki Inu قصد دارد از جریان میم کوین فاصله بگیرد و به چیزی فراتر از آن تبدیل شود که امکاناتی مانند بازار بومی دارد. بر اساس آمار وبسایت اتر اسکن، ارز دیجیتال Floki Inu در حال حاضر (دی ۱۴۰۰) بیش از ۵۴ هزار هولدر دارد و قرار است کاربردهای مختلف این پروژه در اختیار جامعه کاربری رو به رشد آن قرار بگیرد.

توسعه دهندگان FLOKI هدف اصلی پروژه خود را اینگونه شرح می‌دهند: ایجاد کاربرد و پلتفرمی کاربردی، در کنار داشتن یک جامعه کاربری نزدیک به هم که در ازای استیک کردن توکن‌هایشان پاداش دریافت می‌کنند. این پروژه در حال حاضر ۳ بخش کاربردی اصلی دارد: متاورس گیمینگ ان اف تی، بازار ان اف تی و کالا، و پلتفرم محتوای آموزشی که توسعه دهندگان انتظار دارند بیش از سایر بخش‌ها مورد توجه سرمایه گذاران قرار بگیرد.

کاربردهای فلوکی اینو

در ادامه به سه مورد از مهم‌ترین امکانات پروژه فلوکی اینو می‌پردازیم.

متاورس گیمینگ ان اف تی: والهالا (Valhalla)

فلوکی اینو در حال طراحی یک متاورس گیمینگ مبتنی بر توکن غیر مثلی است که ویژگی‌هایی مانند مدل بازی برای درآمد (P2E)، تعاملات گیمینگ روی زنجیره‌ای و ان اف تی‌های قابل بروزرسانی خواهد داشت. این محصول هنوز در دست توسعه قرار دارد و قرار است در سال ۲۰۲۲ عرضه شود.

والهالا بر مبنای ارز دیجیتال Floki Inu فعالیت خواهد کرد. در ضمن گفته می‌شود که هولدرهای فلوکی اینو و علاقه‌مندان به حوزه بازی با ان اف تی، بی‌صبرانه منتظر عرضه این متاورس گیمینگ هستند.

بازار ان اف تی و کلا: فلوکیپلیس (FlokiPlace)

فلوکیپلیس یک پلتفرم تجاری رمز ارزی است که به کاربران اجازه می‌دهد انواع مختلفی از کالاها، موارد کلکسیونی، و توکن‌های غیر مثلی را از طریق توکن FLOKI معامله کنند.

پلتفرم محتوای آموزشی: فلوکی اینوورسیتی (Floki Inuversity)

فلوکی اینوورسیتی قرار است به پلتفرمی تبدیل شود که همه افراد در پی دانش رمز ارزی، به آن مراجعه می‌کنند. توسعه دهندگان قصد دارند بزرگترین پایگاه محتوای رمز ارزی را به گونه‌ای در این پلتفرم بگنجانند که همه مردم جهان از طریق توکن FLOKI قابلیت دسترسی به آن را داشته باشند.

تیم فلوکی اینو در سطح جهانی بازاریابی انجام می‌دهد و تبلیغاتی را مکان‌های استراتژیک کشورهای مخلتف به نمایش گذاشته است. برای مثال ۳۰۰ اتوبوس لندنی این ارز دیجیتال را با عبارت «فرصت [سرمایه گذاری روی] دوج کوین را از دست دادید؟ پس فلوکی بخرید!» (Missed DOGE? Get $FLOKI) تبلیغ می‌کنند. تصویر زیر نقشه راه پروژه Floki Inu را نشان می‌دهد:

نقشه راه ارز دیجیتال Floki Inu

ارز دیجیتال Floki Inu را از کجا بخریم؟

بیشترین حجم معاملات ارز دیجیتال Floki Inu در صرافی‌های غیر متمرکز یونی سواپ و پنکیک سواپ، و در صرافی‌های متمرکز گیت (Gate.io) و ام‌ایی‌اکس‌سی گلوبال (MEXC Global) انجام می‌شود. علاوه بر این به کاربران توصیه می‌کنیم که به هنگام خرید از این صرافی‌ها به نام و لوگو توجه داشته باشند، زیرا چندین توکن مختلف با نماد FLOKI عرضه شده است. برای پیدا کردن اطلاعات اصلی یک توکن، همیشه از یک منبع معتبر مانند کوین مارکت کپ استفاده کنید.

جمع بندی

فلوکی اینو برای قرار گرفتن در سطح میم کوین‌هایی مانند دوج کوین و شیبا اینو، باید راه درازی را طی کند. در ضمن نباید احتمال متوقف شدن ترند میم کوین‌ها را فراموش کرد که بدون شک تاثیر بزرگی روی ارزش این رمز ارز خواهد داشت. سرمایه گذاری روی این دسته از ارزهای دیجیتال ریسک بالایی دارد و اکثر آن‌ها انتظارات سرمایه گذاران را برآورده نمی‌کنند. ارز دیجیتال Floki Inu تا اینجای کار نشان داده که یک تیم بازاریابی کاربلد دارد؛ زیرا تبلیغات آن در سیستم حمل و نقل عمومی لندن به خوبی مورد توجه قرار می‌گیرند.

در پایان باید گفت که مثل هر سرمایه گذاری دیگری، بیشتر از آنچه توانایی از دست دادنش را دارید، روی فلوکی اینو سرمایه گذاری نکنید.


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)