پروژه انی سواپ AnySwap و ارز دیجیتال ANY چیست؟


در این مقاله ضمن معرفی صرافی غیر متمرکز انی سواپ (Anyswap)، با توکن این DEX یعنی ارز دیجیتال ANY، آینده، کیف پول و نحوه خرید آن آشنا می‌شویم.

ارز دیجیتال ANY نامی است که در ماه‌های اخیر نام آن را زیاد می‌شنویم. این رمز ارز که با نام ارز AnySwap یا به فارسی ارز دیجیتال انی سواپ هم خوانده می‌شود، بخاطر ویژگی‌ها و مزیت‌هایش کاربران بسیاری را از سرتاسر جهان به سمت خود جذب کرده است.

اخیراً تعداد پروژه‌های امور مالی غیرمتمرکز DeFi رشدی انفجاری را از سر گذرانده‌­اند. این رشد قابل توجه بدون بروز هیچ گونه نشانه‌ای از کندی یا اخلال در سیستم حاصل گردیده و به وضوح نمایانگر گسترش بازار ارزهای دیجیتال است. با این حال از آنجا که اکوسیستم‌ها به طور مستقل و هر کدام در چارچوب پروتکل خود عمل می‌کنند، متأسفانه باعث بروز مشکلاتی در ادغام زنجیره‌ها با یکدیگر می‌شوند.

در چنین شرایطی اگر دارایی‌هایی از یک اکوسیستم متفاوت داشته باشیم، چه باید کرد؟ این همان جایی است که ارز دیجیتال AnySwap به عنوان یکی از معروف­ترین ابتکاراتی که به منظور مبادله ارز­های دیجیتال مختلف به وجود آمده، وارد بازی می‌شود. در حقیقت می‌توان گفت هدف اصلی از ارائه این پروتکل و ارز دیجیتال آن، طراحی و راه‌­اندازی سیستمی است که بتواند از سیستم عامل‌های مختلف برای مبادله توکن‌های متنوع استفاده کند. از طرف دیگر می‌توان گفت شبکه انی سواپ، از انواع شبکه‌هایی است که برای تسهیل کردن فرایند مبادلات و معاملات متقابل میان توکن‌ها به فضای دیفای وارد شده است. این مقاله به شما کمک می‌کند تا در مورد امکانات انی سواپ و ارز دیجیتال آن یعنی ANY بیشتر بدانید.

شبکه انی سواپ چیست؟

انی سواپ یک پروتکل مبادله میان­‌زنجیره‌ای کاملاً غیر متمرکز برای رمز ارزهای مختلف با سیستم قیمت­گذاری و نقدینگی خودکار است. علاوه بر این، پروتکل ارز دیجیتال AnySwap توسط یکی از جدیدترین فناوری‌­های شبکه فیوژن یعنی فناوری مدیریت حقوق کنترل غیرمتمرکز (DCRM) پشتیبانی می‌شود. این فناوری توانایی انی سواپ را برای مبادله انواع رمز ارزها در هر زنجیره بلوکی که از الگوریتم امضا دیجیتال منحنی بیضوی ECDSA یا الگوریتم امضا دیجیتال منحنی ادوارد EdDSA استفاده می‌کند، تقویت می‌نماید.

شبکه AnySwap اکنون از 6 زنجیره متمایز پشتیبانی می‌کند. این شش زنجیره شامل اتریوم، بایننس اسمارت چین (BSC)، فیوژن، هکو چین یا اکو چین هیوبی (Huobi ECO Chain)، فانتوم، و پالیگان هستند.

ارز دیجیتال ANY چیست؟

ارز دیجیتال ANY رمز ارز اصلی و بومی پلتفرم انی سواپ است. این ارز دیجیتال با استانداردهای پلتفرم فیوژن مطابقت دارد و به دلایل حاکمیتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. هر کدام از دارندگان ارز دیجیتال انی سواپ حق رای دادن به نود‌های فعال در شبکه انی سواپ را دارند.

ارز دیجیتال انی سواپ همچنین به دارندگانش اجازه می‌دهد تا انتخاب کنند که کدام ارزها باید در صرافی غیرمتمرکز انی سواپ (AnySwap DEX) ارائه شوند. مضاف بر آن، انی سواپ این امکان را فراهم می‌آورد تا به تنظیمات مهم سیستم رأی دهند و یا تغییراتی را پیشنهاد نمایند.

جدای از مزایای حاکمیتی، ارز دیجیتال ANY به سرمایه­‌گذاران اجازه می‌دهد تا با فعالیت در پروتکل پاداش کسب کنند.

پروتکل ارز دیجیتال AnySwap چگونه کار می‌­کند؟

پروتکل انی سواپ از امکانات زیر پشتیبانی می‌کند:

 • پل میان­‌زنجیره‌ای غیرمتمرکز: با استفاده از این فناوری کاربران می‌توانند هر ارز دیجیتال مطابق با الگوریتم ECDSA را از طریق پروتکل انی سواپ واریز و یا برداشت کنند و توکن‌های بسته بندی شده را بدون نیاز به شخص ثالث دریافت نمایند.
 • مبادلات بین زنجیره‌ای: این امکان را به کاربران ارز دیجیتال AnySwap می‌دهد تا رمز ارزهای خود را فوراً مبادله کنند.
 • قیمت گذاری و نقدینگی برنامه ریزی شده: ارائه دهندگان نقدینگی می‌توانند نقدینگی خود را به جفت­‌های مبادلاتی اضافه کرده و یا از آن برداشت کنند. سیستم قیمت­گذاری برنامه­‌ریزی شده، بر اساس میزان نقدینگی ارائه شده کار می‌کند.
 • پشتیبانی کیف پول: انی سواپ در حال حاضر از کیف پول­‌های متامسک (Metamask) و لجر (Ledger) پشتیبانی می‌کند، اما در آینده کیف پول‌های سخت افزاری بیشتری به پروتکل اضافه خواهند شد. علاوه بر این قرار است به زودی با استفاده از یک رابط برنامه نویسی کاربردی (API)،این امکان ایجاد گردد که ارز دیجیتال AnySwap با هر کیف پولی سازگاری داشته باشد.

ارز دیجیتال انی سواپ

قیمت ارز دیجیتال انی سواپ

شما می‌توانید با مراجعه به وبسایت اکسچینو به قیمت لحظه‌ای تمامی ارز­های دیجیتال معتبر دسترسی داشته باشید. همچنین در مجله وبسایت اکسچینو می‌توانید از به‌­روزترین نوآوری‌ها در حوزه‌های بلاک چین و رمز ارزها مطلع گردید. نکته قابل تأمل در خصوص ارزش ارز دیجیتال انی سواپ این است که در پیش فروش اولیه هر توکن ANY برابر با 0.02 توکن فیوژن به فروش می­‌رسید. حال آنکه امروز شرایط کاملا برای این دو رمز ارز دگرگون شده و هر ارز دیجیتال انی سواپ بیش از 20 توکن فیوژن ارزش دارد.

مشخصات ارز انی سواپ

 • نام توکن: انی سواپ AnySwap
 • علامت اختصاری: ANY
 • بلاک چین: اتریوم، بایننس اسمارت چین (BSC) و فیوژن
 • استانداردهای توکن:ERC20, BEP20, FSN
 • آدرس قرارداد در اتریوم: 0xf99d58e463a2e07e5692127302c20a191861b4d6
 • آدرس قرارداد در فیوژن: 0x0c74199d22f732039e843366a236ff4f61986b32
 • آدرس قرارداد در بایننس اسمارت چین: 0xf68c9df95a18b2a5a5fa1124d79eeeffbad0b6fa
 • نوع توکن: سرمایه­‌گذاری و حاکمیتی
 • مجموع سهام عرضه شده: 100,000,000 ANY
 • عرضه در گردش: 17,252,277 ANY

نحوه عرضه ارز دیجیتال انی سواپ

در عرضه اولیه، 15 میلیون ارز دیجیتال ANY به قرار زیر توزیع گردید:

 • 10 میلیون سهم: جهت صندوق جامعه و اکوسیستم
 • 5 میلیون سهم: جهت صندوق نقدینگی اولیه تیم

ارز دیجیتال Anyswap

همچنین 85 میلیون سهم باقی مانده، به پاداش بلوک‌ها اختصاص یافته ­است که به همراه بلوک­‌های شبکه فیوژن به شرح زیر توزیع می­‌شوند:

 • 10 میلیون سهم به عنوان «پاداش نودهای DCRM میان زنجیره‌ای»: برای ایجاد انگیزه در نودهای فعال در پروتکل AnySwap و به منظور ارائه خدمات میان زنجیره‌ای پایدار و ایمن.
 • 15 میلیون سهم به عنوان «پاداش نقدینگی»: برای ایجاد انگیزه در تامین کنندگان نقدینگی جهت ارائه نقدینگی‌­های قوی برای جفت‌‌های معاملاتی در شبکه ارز دیجیتال AnySwap .
 • 15 میلیون سهم به عنوان «پاداش تیم»: به منظور ایجاد انگیزه در گروه اجرایی ارز دیجیتال انی سواپ و اعضای آینده تیم.
 • 20 میلیون سهم: برای سهام‌داران انی سواپ.
 • 25 میلیون سهم به عنوان «معاملات و مبادلات»: برای ایجاد انگیزه در معامله‌گران مبادلاتی.

فروش ارز دیجیتال انی سواپ در تاریخ بیستم ماه جولای سال 2021 انجام گردید. علامت اختصاری توکن‌های انی سواپ ANY و از نوع ICO زنجیره فیوژن می‌باشد. قیمت این رمز ارز همانظور که پیش­تر گفتیم در تاریخ ذکر شده برابر با 0.02 قیمت توکن فیوژن بوده است. در این تاریخ 5% از انی سواپ جهت فروش عرضه گردید.

برنامه زمان بندی انتشار ارز دیجیتال AnySwap

هشتاد و پنج میلیون سهم از ارز دیجیتال ANY از طریق بلوک­های استخراج شده توزیع می‌شود. به ازای هر بلوک استخراج شده، مقداری معادل با هشت و نیم ارز دیجیتال انی سواپ در بازار توزیع می‌گردد. در نهايت تعداد کل بلوک‌های استخراج شده معادل با 10 میلیون بلوک فیوژن خواهد بود. بنابراین باقی‌مانده سهام ارز دیجیتال AnySwap به شرح زیر استخراج می‌شوند:

 • پاداش­ نقدینگی: در هر 24 ساعت امکان استخراج 6600 بلوک وجود دارد. در صورت استخراج 6600 بلوک در یک روز، 9900 ارز دیجیتال انی سواپ توزیع خواهد شد.
 • پاداش معاملات و مبادلات: به ازای هر 100 بلوک استخراج شده، مقداری معادل با 250 ارز دیجیتال ANY نیز استخراج شده و به تامین­‌کننده نقدینگی اختصاص پیدا می‌کند.
 • پاداش نود میان‌­زنجیره‌ای: به ازای هر 6600 بلوکی که در طول 24 ساعت استخراج شوند، 6600 ارز دیجیتال AnySwap به نود‌های فعال در پلتفرم انی سواپ اختصاص داده می‌شود.
 • پاداش تیم: به ازای هر 6600 بلوک استخراج شده، 9900 ارز دیجیتال انی سواپ به گروه سازندگان این پلتفرم اختصاص می­‌یابد.
 • پاداش سهام‌داران: در صورت استخراج 6600 بلوک، به میزان 13200 ارز دیجیتال ANY به سهام‌داران اختصاص خواهد یافت.

موارد استفاده از ارز دیجیتال انی سواپ

رمز ارز انی سواپ می‌تواند در موارد زیر مورد استفاده قرار گیرد:

 • جهت رای دادن به مدیر سیستم پیشنهادی
 • جهت رای دادن به نود‌های فعال در پلتفرم AnySwap
 • جهت پیوستن به فرایند استخراج و تأمين نقدینگی

شما می‌توانید از دو طریق ارز دیجیتال انی سواپ به دست آورید:

 • با پیوستن به گروه تامین نقدینگی و یا استخراج برای پلتفرم ارز دیجیتال AnySwap
 • خرید مستقیم ارز دیجیتال ANY از طریق صرافی‌های داخلی انی سواپ مانند AnySwap – SushiSwap – UniSwap و یا سایر صرافی‌های ارائه­‌کننده ارز‌های دیجیتال.

آموزش نحوه خریداری ارز دیجیتال انی سواپ

در حال حاضر امکان خرید و فروش ارز دیجیتال انی سواپ در تمامی صرافی‌های بین‌المللی وجود دارد. صرافی‌های بین المللی معمولا به لحاظ عمق بازار، گزینه محبوبی برای خرید و فروش ارز دیجیتال هستند، اما کاربران ایرانی نمی‌توانند در این صرافی‌ها فعالیت کنند. اگرچه یکسری از کاربران حوزه ارزهای دیجیتال در ایران با بهره­‌گیری از ابزارهای تغییر آی پی در چنین صرافی‌هایی فعالیت می‌کنند، اما حتما مد نظر داشته باشید که انجام این کار از ریسک بالایی برخوردار بوده و احتمال دارد که دارایی شما در این صرافی‌ها مسدود شود.

جهت جلوگیری از این موضوع می‌توانید از پلتفرم معاملاتی اکسچینو (Exchaino) و یا صرافی بیت 24 (Bit24) استفاده کنید. اکسچینو یک پلتفرم معاملاتی همتا به همتا (P2P) به حساب می‌آید که از رمز ارزهای متعددی پشتیبانی می‌کند.

آموزش نگهداری و کیف پول ارز دیجیتال AnySwap

کیف پول یا والت ابزاری است که می‌توانید رمز ارزهای‌تان را در آن ذخیره کنید. والت‌ها در دو نوع سخت‎‌افزاری و نرم‌افزاری ارائه می­‌شوند. کیف پول سخت افزاری امن‌ترین نوع والت است اما قیمت بیشتری دارد. در طرف دیگر، کیف پول­های نرم افزاری قرار دارند که اگرچه به نسبت از امنیت کم‌تری برخوردارند اما رابط کاربری بهتر و قیمت رایگان از مهم‌ترین ویژگی‌های آنهاست. با این حال باید توجه داشته باشید که مهم‌ترین نکته در انتخاب کیف پول، امنیت آن است.

همانطور که قبلاً گفتیم، ارز دیجیتال انی سواپ از استانداردهای ERC-20،BEP20 و FSN بهره‌ می‌برد. این یعنی تمام والت‌هایی که از استانداردهای ذکر شده پشتیبانی می‌کنند، قابلیت نگهداری ارز دیجیتال ANY را دارند. کیف پول سخت‌افزاری لجر و کیف پول‌های نرم‌افزاری متامسک (MetaMask)، تراست والت (Trust Wallet)، اتمیک والت (Atomic wallet)، کوینومی (Coinomi) و MyEtherWallet از بهترین انتخاب‎‌ها برای نگهداری ارز دیجیتال AnySwap به شمار می‌روند.

بنیانگذاران، تیم اجرایی و شرکای انی سواپ

آقای دژون کیان (Dejun Qian)، یکی از بنیانگذاران ارز دیجیتال فیوژن و بنیانگذار ارز دیجیتال ANY است. ارز دیجیتال AnySwap برای مدت کوتاهی آهسته و پیوسته حرکت کرد و اکنون جای خود را در بازار رمز ارزها باز کرده است. انی سواپ اکنون از شش زنجیره پشتیبانی می­کند: اتریوم، بایننس اسمارت چین، هیوبی، فانتوم، پلیگان و فیوژن. این شش زنجیره همچنین به عنوان شرکای انی سواپ نیز محسوب می‌شوند.

ضمنا، انی سواپ با استقرار شبکه پلیگان، یک راهکار را در پلتفرم خود ترکیب نموده که امکان تراکنش سریع­تر و ارزان­تر را برای کاربران شبکه اتریوم فراهم می‌آورد. این رمز ارز البته به همین میزان کفایت نکرده و در حال حاضر بنا دارد با همکاری سوشی سواپ SushiSwap، به عنوان یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های غیرمتمرکز حال حاضر جهان، معاملات زنجیره‌ای را مستقیماً در شبکه انی سواپ ارائه دهد.

ارز دیجیتال ANY

ارز دیجیتال ANY همچنین توسط وبسایت Slow Mist ممیزی شده است تا امنیت قراردادهای هوشمند خود را تضمین کند. این به شما کمک می‌کند هنگام استفاده از ارز دیجیتال AnySwap در زمینه حملات فعلی که پروژه‌های مالی غیرمتمرکز را تحت تأثیر قرار می‌دهند، احساس امنیت بیشتری داشته باشید.

جمع بندی؛ آیا سرمایه‌گذاری روی ارز دیجیتال AnySwap سودآور است؟

انتظار می‌رود ارز دیجیتال AnySwap یک پروتکل انقلابی باشد که با حل مشکلات مربوط به تعامل‌پذیری و نقدینگی که در بسیاری از صرافی‌های غیرمتمرکز به چشم می‌خورد، بلاک چین‌های اصلی را به چالش بکشد.

ارز دیجیتال انی سواپ همچنین فناوری پیشرفته و راه حل­های تقویت شده‌ای را پیش روی کاربران خود می‌گذارد. این پلتفرم مبادلات میان­‌زنجیره‌ای کاملاً غیرمتمرکز، به کاربران حوزه رمزارزها این امکان را می‌دهد تا بین هر رمز ارز یا توکن در هر بلاک چین مبادله داشته باشند. بنابراین در هزینه، ریسک و زمان تراکنش صرفه‌جویی می‌شود. همچنین کارمزد بسیار پایین ۴ درصدی ارز دیجیتال ANY ، تراکنش‌های مبادله‌ای را آسان­تر و سودآورتر می‌کند.

به طور کلی، ارز دیجیتال AnySwap فناوری فوق پیشرفته و تجربه یکپارچه‌ای را به کاربران خود ارائه می‌دهد. لازم به ذکر است که پلتفرم‌های نقدینگی میان زنجیره‌ای و بازارساز خودکار (AMM) به شدت در حال اشباع شدن هستند. بنابراین تنها تعداد کمی از این پلتفرم‌­ها بر اکثریت سهم بازار تسلط خواهند یافت. بنابراین همچنان سوال ناشناخته این است که کدام یک از بقیه بهتر خواهد بود. همچنان پیشنهاد همیشگی ما به شما این است که پیش از سرمایه­‌گذاری روی هر نوع رمز ارز، ابتدا تحقیقات مفصلی داشته باشید و در نهایت از متخصصین این امر مشاوره بگیرید.


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)