ارز دیجیتال جسمی کوین JASMY چیست؟ معرفی بلاک چین متمرکز بر IoT


به معرفی و بررسی اختصاصی جسمی کوین (JASMY Coin) و بلاک چین متمرکز بر IoT (اینترنت اشیا) ارز دیجیتال JASMY می‌پردازیم.

دنیای اینترنت تقریبا بر کلیه ابعاد زندگی ما تاثیر شگرفی داشته و موفق به تغییر نحوه کار، زندگی، بازی و سرگرمی ما نیز شده است. گسترش و توسعه دنیای اینترنت نیز موجب شده صنایع و اکوسیستم‌های جدیدی ظهور کنند. همچنین جهان و چشم انداز اقتصادی ما نیز به لطف دنیای اینترنت و فضای مجازی تغییر و رشد کرده، اما همچنان یک مورد ثابت مانده است. متاسفانه کماکان شرکت‌های بزرگ، دسترسی ما به دنیای اینترنت را از طریق سیستم‌های متمرکز خود تسهیل و در نهایت کنترل می‌کنند.

سیستم‌های متمرکز با مدیریت، تجزیه و تحلیل داده‌ها به دنبال کسب سود از اطلاعات کاربران هستند. ظهور فناوری بلاک چین غیرمتمرکز، موجب شده تا پروژه‌هایی همچون جسمی کوین (JASMY Coin) به دنبال حذف سلطه سیستم‌های متمرکز بر داده‌های شخصی کاربران باشند. فلسفه پروژه جسمی کوین بر پایه دموکراسی داده بنا شده و هدف آن بازگرداندن قدرت و اختیار کنترل داده‌ها به کاربران است. به عبارتی شما با پروژه ارز دیجیتال JASMY مالک داده‌های خود هستید.

پروژه ارز دیجیتال JASMY درصدد حل چه مشکلاتی است؟

پروژه ارز دیجیتال جسمی کوین به طور ویژه برای اینترنت اشیا (IoT) طراحی شده است. به طور کلی اینترنت اشیا (IoT) به فناوری اطلاق می‌شود که در آن تمام اشیا و وسایل اطراف ما از جمله رایانه‌ها، اتومبیل‌ها، تلفن‌ها و حتی گیرنده‌های بیوچیپ (یک تراشه الکترونیکی که در زیر پوست حیوانات قرار می‌گیرد تا یک شماره شناسایی منحصر به فرد به آن حیوان اختصاص دهد) که جزو موارد مکانیکی و دیجیتالی با شناسه منحصر به فرد به حساب می‌آیند، به شبکه‌ی اینترنت و یا اینترانت (شبکه‌ی محلی) متصل شده و می‌توانند از طریق آن داده‌ها را به جای دیگر منتقل کنند. شایان ذکر است که سازمان‌ها برای بهبود کارایی و افزایش سود خود از داده‌های اینترنت اشیا بهره می‌برند.

در حالی که اینترنت اشیا وعده بهبود و افزایش رضایت مشتریان را می‌دهد، فناوری IoT از قیمت سرسام آوری برخوردار است و همچنین احتمال نقض حریم خصوصی نیز در این فناوری وجود دارد. انتقال حجم انبوهی از داده‌ها، خطرات امنیتی چشمگیری را با احتمال نشت اطلاعات و نقض سازگاری سیستم ایجاد می‌کند.

پروژه ارز دیجیتال JASMY براساس اولویت و سلیقه صاحبین داده‌، محیطی امن و کاربر محور را جهت ذخیره، نگهداری و تبادل داده‌ها فراهم می‌کند. جسمی کوین با زیرساخت قدرتمند و پلتفرم بصری خود، به تسهیل اطلاعات متمرکز بر مصرف‌کننده می‌پردازد و به کاربران امکان تبادل ایمن داده‌های خصوصی خود را براساس شرایط دلخواه می‌دهد. این پروژه در نظر دارد تا فضایی را جهت تبدیل داده‌های شخصی به دارایی‌های خصوصی به ارمغان بیاورد. به عبارت دیگر، پروژه JASMY مالکیت داده‌هایتان را به شما باز می‌گرداند. اساساً این پروژه، برقراری دموکراسی داده‌ها از طریق یک مدل غیرمتمرکز است که در آن داده‌ها به عنوان مالکیت ذاتی متعلق به هر فرد محافظت می‌شوند.

ارز دیجیتال جسمی کوین چگونه کار می‌کند؟

پلتفرم بلاک چین ارز دیجیتال JASMY جهت بازیابی و محافظت از حاکمیت داده‌های شخصی طراحی شده است. پروژه جسمی، فناوری معمولی اینترنت اشیاء را با فناوری بلاک چین ترکیب می‌کند و  به افراد این امکان را می‌دهد تا کنترلی امن بر داده‌های شخصی خود داشته باشند.

در سیستم‌های متمرکز، داده‌ها جمع آوری، تجزیه و تحلیل می‌شوند و در نهایت برای کسب درآمد مورد استفاده قرار می‌گیرند. پروژه JASMY بسیار متفاوت و برخلاف سیستم‌های متمرکز عمل می‌کند. بلاک چین غیر متمرکز این پروژه جهت محافظت از داده‌های کاربران طراحی شده و به افراد امکان کنترل کامل بر زمان و نحوه استفاده از داده‌ها را می‌دهد. کاربران می‌توانند داده‌های شخصی خود را در «سیستم ایمن رمزنگاری داده‌های شخصی» که از طریق فضای توزیع‌شده و ذخیره سازی پروژه JASMY نگهداری می‌شود، ذخیره کنند. این شبکه از سیستم توزیع فایل همتا به همتا و غیر متمرکز (IPFS)‌ بهره می‌گیرد، که یک Security Knowledge Communicator (SKC) را با فناوری اسمارت دیفندر (Smart Defender) ترکیب می‌کند. در ضمن، اسمارت گاردین (Smart Guardian)، یکی از اصلی‌ترین خدمات پلتفرم ارز دیجیتال جسمی کوین به حساب می‌آید که امکان ثبت آسان و ایمن دستگاه‌های IoT را به شکلی در شبکه توزیع شده فراهم می‌کند که تنها توسط صاحب دستگاه‌ها قابل استفاده باشد.

قابلیت SKC این بلاک چین، دارای ویژگی تأیید هویت و ثبت نام است که کاربران را قادر می‌سازد تا با استفاده از داده‌های خود، به تایید و ردیابی تراکنش‌ها بپردازند. لازم به ذکر است که شرکت‌ها، سازمان‌ها و سایرین باید پیش از دسترسی یا استفاده از داده‌ها، مجوز صاحبان داده را داشته باشند. همچنین اسمارت گاردین (SG) با بهره‌گیری از قابلیت به خصوص خود، به دستگاه‌ها اجازه تعامل با مالکین داده را می‌دهد و امکان ذخیره، مدیریت یا پیاده سازی (Deploy) داده‌ها را در هر یک از دستگاه‌های موجود در سیستم مبتنی بر بلاک چین فراهم می‌کند.

پروژه ارز دیجیتال JASMY توسط چندین مدیر سابق شرکت سونی (Sony)، از جمله کونیتاکه آندو (Kunitake Ando)، کازوماسا ساتو (Kazumasa Sato)، ماسانوبو یوشیدا (Masanobu Yoshida)، تاداشی موریتا (Tadashi Morita) و هیروشی هارادا (Hiroshi Harada)، مدیر مالی (CFO) پروژه جسمی کوین ایجاد شد. هیروشی هارادا حسابدار رسمی (CPA) در KPMG (یکی از بزرگترین شرکت‌های خدماتی و سرویس‌دهنده در جهان که بر مسائلی همچون مشاوره، مشاوره مالی، مالیات و حسابرسی تمرکز دارد) به حساب می‌آید که چشم اندازی از آینده‌ای پایدار و موفقیت آمیز در توسعه جهانی دارد.

اگرچه JASMY یک پروژه نسبتا جدید در حوزه ارز دیجیتال به حساب می‌آید، اما این پروژه در حال حاضر توجه برندهای بزرگ صنعت فناوری از جمله پاناسونیک (Panasonic)، ترانزکاسماس (Transcosmos) و VAIO را که در راستای تحقق یک جامعه دیجیتالی فعالیت می‌کنند، به خود جلب کرده است.

پلتفرم جسمی با ایجاد زیرساخت‌های لازم برای صاحبان داده، امکان ذخیره، اجازه دسترسی و تبادل داده‌ها و حتی استفاده از آن‌ها را به شکلی ایمن و بی‌خطر فراهم می‌کند. پلتفرم ارز دیجیتال JASMY این کار را از طریق دامنه قدرت جدیدترین فناوری بلاک چین پلتفرم IoT خود انجام می‌دهد و ماژول‌های آن (Base modules) توانایی برقراری ارتباطی ایمن و کارآمد را با دستگاه‌های اینترنت اشیا دارند. لازم به ذکر است که طیف گسترده‌ای از اپلیکیشن‌های موجود به کاربران امکان مدیریت و استفاده از داده‌های خود را نیز می‌دهند.

از آنجایی که داده‌ها در پلتفرم جسمی از طریق دستگاه‌های اینترنت اشیا جمع آوری، ذخیره و با سیستم‌های امن محافظت می‌شوند، فناوری بلاک چین غیرمتمرکز این پروژه یک فرآیند کارآمد و عامه پسند را برای کاربران خود ایجاد می‌کند. پروژه ارز دیجیتال جسمی کوین داده‌ها را بر اساس کیفیت و کمیت آن‌ها با مقیاسی خاص از داده‌های کوچک موجود در دستگاه‌ها تا داده‌های با ارزش آن‌ها مرتب می‌کند.

پروژه جسمی و ارز دیجیتال JASMY؛ تفاوت این دو چیست؟

پروژه جسمی به عنوان یک سازمان، با بهره‌گیری از یک شبکه ذخیره سازی غیر متمرکز به توسعه پلتفرم‌های غیر متمرکز اینترنت اشیا می‌پردازد. توکن بومی این پروژه جسمی کوین یا به عبارتی ارز دیجیتال JASMY نام دارد که بر بستر شبکه اتریوم طراحی شده و به عنوان یک توکن کاربردپذیر جهت قدرت بخشی به شبکه Jasmy عمل می‌کند.

هدف اصلی ارز دیجیتال JASMY، استفاده به عنوان یک شیوه پرداخت برای خدمات مربوط به داده‌های شخصی از سوی دستگاه‌های IoT است. در حال حاضر، جسمی کوین تنها رمز ارز معتبر در شبکه جسمی به شمار می‌رود. مسلما با ورود و روی آوردن سازمان‌های بیشتر به پروژه جسمی کوین، تقاضا برای ارز دیجیتال JASMY نیز افزایش می‌یابد. شایان ذکر است که این توکن بر گزارشات مالی شرکت‌ها تأثیری نمی‌گذارد و کسب‌وکارها قادر خواهند بود تا با بهره‌گیری از توکن‌های JASMY، اقدام به خرید محصولات پروژه جسمی کنند و یا از طریق آن به محافظت از اطلاعات خود بپردازند. همچنین لازم به ذکر است که ارز دیجیتال JASMY دسترسی به کلیه داده‌های ذخیره شده در بخش حفاظت از داده‌های شخصی (Personal Data Locker) را فراهم می‌کند.

با استناد بر داده‌های کوین مارکت کپ (Coinmarketcap)، سقف عرضه جسمی کوین 50 میلیارد واحد است که بیش از 4.7 میلیارد واحد از ارز دیجیتال JASMY (در زمان نگارش مقاله) در گردش بازار قرار دارد.

مزایا و محدودیت‌های پروژه ارز دیجیتال جسمی کوین

پروژه JASMY اولین ارز دیجیتال ژاپنی منطبق و سازگار با قانون به حساب می‌آید که در صرافی رمز ارزی این کشور لیست شده است. قوانین و مقررات ژاپن به شدت بر تراکنش‌های ارزهای دیجیتالی که تحت بازرسی آژانس تنظیم کننده خدمات مالی (FSA) هستند، نظارت می‌کند. به عبارتی دیگر، ممکن است که ارز دیجیتال جسمی کوین یکی از امن‌ترین موردهای سرمایه گذاری حوزه رمز ارزها در جهان باشد.

پروژه جسمی حدودا از یک سال پیش فرآیند درخواست بررسی خود را در ژاپن آغاز کرد و در این مدت به شدت مورد ارزیابی و تجزیه و تحلیل قرار گرفت. ارز دیجیتال JASMY در این کشور به عنوان یک رمز ارز رسمی، معادل با سهام، اوراق بهادار و دیگر دارایی‌های مشابه در نظر گرفته می‌شود. این شرکت موظف است تا شبکه بلاک چین خود را راه اندازی کند و مطابق با قوانین بازار ژاپن به مدیریت رمز ارز خود بپردازد و تحت ارز دیجیتال JASMY را تحت بازرسی‌های دوره‌ای نیز قرار دهد. قوانین و مقرارت ژاپن، پروژه جسمی را ملزم کرده تا در صورت بروز هرگونه تخلفی که سرمایه گذاران را در معرض خطر قرار می‌دهد، پاسخگو باشد. همچنین درصورت تخطی پروژه جسمی، مقامات قانونی حق ابطال مجوز این پروژه را دارند. تعداد اندکی از ارزهای دیجیتال می‌توانند با این سطح از بررسی دقیق سازگار شوند، به عبارتی شما می‌توانید با اطمینان و آسودگی خاطر به سرمایه گذاری در این رمز ارز بپردازید.

اگرچه ارز دیجیتال JASMY یک مورد سرمایه گذاری جذاب در بازار رمز ارزها به حساب می‌آید، اما مسلما یکسری محدودیت‌هایی نیز دارد. محبوبیت جسمی کوین طی مدت کوتاهی پس از ورود به بازار رمز ارزها، به طرز چشمگیری افزایش یافت و جهش سرسام آوری را برای ارز دیجیتال JASMY رقم زد. با این وجود ممکن است که این نوع رشد و جهش قیمتی در بلندمدت پایدار نباشد و افت قیمتی را برای این رمز ارز رقم بزند.

در هر صورت، چشم انداز کلی این پروژه مثبت است، زیرا این شبکه به دنبال پایان دادن به انحصار مطلق غول‌های رسانه‌ای بر روی داده‌های خصوصی کاربران است. بازار جهانی اینترنت اشیا هر روزه به توسعه و گسترش خود ادامه می‌دهد و در این بین نیز پروژه جسمی جهت رفع نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی و امنیتی زودتر هرچیزی اقدام کرده است. این پروژه فرصتی منحصر به فرد را به کاربران ارائه می‌دهد تا داده‌های خود را خارج از شبکه‌های متمرکز مدیریت کنند.

نحوه خرید ارز دیجیتال جسمی کوین

جسمی کوین در بیش از 20 صرافی ارز دیجیتال در جهان لیست شده و درحال خرید و فروش است. صرافی‌های بین المللی معمولا به لحاظ عمق بازار، گزینه محبوبی برای خرید و فروش ارز دیجیتال هستند، اما کاربران ایرانی نمی‌توانند در این صرافی‌ها فعالیت کنند. اگرچه یکسری از کاربران حوزه ارزهای دیجیتال در ایران با بهره گیری از VPN و VPS در چنین صرافی‌هایی فعالیت می‌کنند، اما حتما مد نظر داشته باشید که انجام این کار از ریسک بالایی برخوردار است و احتمال دارد که دارایی شما در این صرافی‌ها مسدود شود. جهت جلوگیری از این موضوع می‌توانید از پلتفرم معاملاتی اکسچینو (Exchaino) و یا صرافی بیت 24 (Bit24) استفاده کنید.

اکسچینو یک پلتفرم معاملاتی نظیر به نظیر (P2P) با کارمزدهای رقابتی به حساب می‌آید که از از رمز ارزهای متعددی پشتیبانی می‌کند.

راهنمای تصویری خرید و فروش ارز دیجیتال در اکسچینو

براساس تجربه و نظرات کاربران حوزه ارزهای دیجیتال در ایران، صرافی Bit24 جزو بهترین پلتفرم‌های معاملاتی رمز ارز در این کشور به شمار می‌رود. از جمله مهمترین ویژگی‌های این صرافی می‌توان به سرعت واریز بالا، قیمت مناسب و پشتیبانی از بیش از 250 کوین و توکن مختلف اشاره داشت.

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال از صرافی بیت 24 (دسکتاپ و موبایل)

آینده ارز دیجیتال JASMY

جسمی کوین یک پروژه ژاپنی به شمار می‌رود که در اکثر صرافی‌های برتر رمز ارزی لیست شده و یک پروژه ارز دیجیتال سازگار با قوانین نظارتی به حساب می‌آید. ارز دیجیتال JASMY نه تنها برای انجام تراکنش‌ها و معاملات دیجیتالی مورد استفاده قرار می‌گیرد، بلکه با ارزهای فیات مانند ین ژاپن یا دلار آمریکا نیز قابل معامله است. جسمی کوین یک ارز دیجیتال تایید شده ژاپنی به حساب می‌آید که اعتماد شرکت‌های بزرگی را به خود جلب کرده است.

علاوه بر این موضوع، ارز دیجیتال JASMY عرضه محدودی دارد که به طور خودکار خاصیت کمیابی را برای این رمز ارز رقم می‌زند و در نهایت این دارایی دیجیتال را به گزینه‌ای عالی برای ذخیره ارزش تبدیل می‌کند. اساسا، پروژه و فناوری ارز دیجیتال JASMY بسیار قوی است و همین امر موجب شده تا جسمی کوین به یک گزینه سرمایه‌گذاری مناسب مبدل شود.

سخن پایانی

ترکیب فناوری و نوآوری نهفته پروژه JASMY موجب شده تا جسمی کوین به پروژه‌ای هیجان انگیز و همه کاره مبدل شود. از آنجایی که بازار ارزهای دیجیتال می‌تواند نوسان داشته باشد، ویژگی‌های ارز دیجیتال JASMY موجب شده تا این رمز ارز نسبت به مابقی ارزهای دیجیتال موجود در بازار متمایز شود. برای مثال، پروژه JASMY در بحبوحه رشد مداوم اینترنت اشیا و محصولات پرکاربرد و ایمن، قابلیت مدیریت داده‌های خصوصی را به کاربران ارائه می‌دهد. بر همین اساس، توکن پروژه جسمی رشد قابل توجه و مستمری را تجربه کرده است. به خاطر همه این دلایل، ارز دیجیتال JASMY می‌تواند یک گزینه عالی برای سرمایه گذاری در بازار رمز ارزها به شمار برود.


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)