ییلد گیلد گیمز (Yield Guild Games) و ارز دیجیتال YGG چیست؟


ییلد گیلد گیمز یکی از پروژه‌های حوزه گیمینگ بوده که برخی با امید به آینده آن و افزایش قیمت احتمالی، دست به خرید ارز دیجیتال YGG می‌زنند.

در سال 2021 شاهد افزایش محبوبیت توکن‌های غیر مثلی (توکن NFT) بودیم. فقط در سه ماهه سال جاری فروش ان اف تی‌ها به عدد بزرگ 2 میلیارد دلار رسیده است. در حال حاضر به لطف پروژه‌های گیمینگ مثل پلتفرم NBA Top Shots و هنرمندانی مثل بیپل (Beeple) که برای گسترش توکن‌های غیر مثلی کمپین ایجاد کرده‌اند، چنین دارایی‌هایی تبدیل به جریان اصلی شده‌اند.

علاوه بر این، بازارهای گیمینگ جهانی بیشترین بهره را از ظهور ان اف تی‌ها می‌برند. هیچ نشانه‌ای مبنی بر کند شدن روند پیشرفت بازی‌های مبتنی بر بلاک چین وجود ندارد. در سال 2020 ارزش بازار گیمینگ تا 167.9 میلیارد دلار افزایش پیدا کرد. با توجه به پدیدار شدن پروژه‌های دنیای مجازی مثل بازی دسنترالند (Decentraland) و بازی‌های محبوبی مثل کریپتوبلیدز (CryptoBlades)، اینفینیتی (Infinity) و سندباکس (The Sandbox)، به نظر می‌رسد بازی‌های مبتنی بر بلاک چین و پروتکل‌های بازی برای کسب درآمد قرار است ماندگار شوند.

ییلد گیلد گیمز و تیم متخصص‌های آن وظیفه خود را درک کرده‌اند و از مجموعه ویژگی‌های منحصر به فرد گیمینگ غیرمتمرکزی که در اختیار دارند به‌صورت موفقیت آمیز استفاده کرده‌اند.

تاریخچه ییلد گیلد گیمز

در حال حاضر ییلد گیلد گیمز که در سال 2020 معرفی شد در صدر بخش بازی‌های غیر متمرکز قرار دارد. بنیانگذاران ارز دیجیتال YGG یعنی گبی دیزون (Gabby Dizon) و بریل لی (Beryl Li) عضو یک تیم چند قومی متخصص‌ها و مهندس‌های بلاک چین هستند که یک دهه تجربه کار در دیفای (DeFi) را دارند.

با توجه به حمایت برندهایی مثل پالیگان (Polygon)، Bitscale و Animoca، همین حالا هم YGG حمایت گسترده‌ای را در اکوسیستم گیمینگ بلاک چین به‌دست آورده است. شرکت اصلی این استارت آپ گیمینگ در فیلیپین واقع شده و روی بازی‌های زیادی مثل فرمول 1، دلتا تایم (DeltaTime)، انجمن نگهبانان (Guild of Guardians)، زد ران (Zed Run)، اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) و سندباکس سرمایه گذاری کرده است. در سال 2020 ییلد گیلد گیمز با فروش 12.5 میلیون دلار از توکن‌های بومی خود در عرض 31 ثانیه و آن هم فقط در یک معامله، موفق شد بهترین سال مالی خود را تاکنون ثبت کند. همچنین با این کار حمایت عمومی ملموس و پتانسیل زیادی برای تسلط جهانی خود به نمایش گذاشت.

ییلد گیلد گیمز چگونه کار می‌کند؟

ییلد گیلد گیمز یک سازمان خود مختار غیرمتمرکز (DAO) است که در زمینه سرمایه گذاری در توکن‌های غیر مثلی که معمولاً در اکوسیستم گیمینگ بلاک چین به کار می‌روند تخصص دارد. این سازمان قصد دارد پایدارترین اقتصاد مجازی و گیمینگ جهان را ایجاد کند و این کار را با استفاده از حداکثر دارایی‌های متعلق به جامعه و پاداش دادن به همه هولدرهای توکن انجام می‌دهد. ییلد گیلد گیمز موفق شده است به‌صورت مؤثر پروتکل جذابی که توکن‌های غیر مثلی از آن استفاده می‌کنند را با دیفای (DeFi) ترکیب کند. در نتیجه این کار، فرآیند ییلد فارمینگ وارد اقتصادهای داخل بازی شده است.

ییلد گیلد گیمز موفق شده است داخل بازی‌های بلاک چینی مثل سندباکس و اکسی از طریق توسعه محتوا و ساختار اقتصادی این بازی‌ها جهان‎های مجازی مبتنی بر ارزش را ایجاد کند. در حال حاضر این پروژه که هدفش به حداکثر رساندن ارزش ان اف تی‌ها در صنعت بازی بلاک چین است، نفوذ زیادی در اکوسیستم غیرمتمرکز به‌دست آورده است. ارز دیجیتال YGG به شدت به قراردادهای هوشمند و اجماعی که تحت تأثیر DAO است، متکی است. در این اجماع مدل حاکمیت پلتفرم بر اساس سیستم رای گیری شبکه توزیع شده هولدرهای توکن ساخته شده است.

فعالیت‌های اصلی ییلد گیلد گیمز حول محور یک جامعه بین المللی فعال و پویا از گیمرهای بازی‌های مخصوص کسب درآمد ایجاد شده که معمولاً برای کسب ارزش‌ها و پاداش‌های داخل بازی رقابت می‌کنند. علاوه بر این، تیم مسئول این پروژه به‌ صورت مداوم استراتژی‌های تحقیق و توسعه را برای شرکت کنندگان DAO متناسب سازی می‌کنند، در نتیجه این افراد می‌توانند با رقابت در بازی‌های مربوط به متاورس برای ایجاد سود آربیتراژ انجام بدهند.

منبع درآمد اصلی ییلد گیلد گیمز از فروش و اجاره دارایی‌های ان اف تی متعلق به شرکت برای کسب سود حاصل می‌شود. همچنین اعضای گیلد می‌توانند از طرح خلاقانه و منحصر به فرد اجاره این پلتفرم هم استفاده کنند که از این طریق امکان استفاده از دارایی‌ها در صرافی برای دریافت جایزه‌های داخل بازی که به ‌صورت مستقیم به YGG داده می‌شود وجود دارد.

در تمام اکوسیستم ارز دیجیتال YGG اعضایی که عضو گیلد نیستند هم می‌توانند از فرصت کسب درآمد از طریق دارایی‌های داخل بازی و بهره‌وری از تمام مزایای اقتصادی که داخل این پلتفرم ارائه می‌شود بهره‌مند شوند.

ارز دیجیتال YGG چیست؟

ارز دیجیتال YGG که در صرافی‌هایی نظیر سوشی سواپ (Sushiswap)، بایننس (Binance)، اوکی‌اکس (Okex)، gate.io و یونی سوآپ (Uniswap) معامله می‌شود، ابزار انتخابی داخل گیلد است. این توکن کاربردی مسئول حفظ سلامت پلتفرم و تمام عملیات مربوط به آن است. در کل 1 میلیارد ارز دیجیتال YGG برای عرضه وجود دارد.

در حال حاضر توکن‌ها به این شکل توزیع شده‌اند: 13/3 درصد از کل عرضه در خزانه داری، 15 درصد برای بنیانگذاران، 2 درصد برای مشاورها، 24.9 درصد برای سرمایه گذارها و 45 درصد برای جامعه.

در کل 20 درصد از توکن‌های اختصاص یافته برای سرمایه گذارهای اولیه در زمان راه اندازی شبکه آزاد می‌شوند و 80 درصد دیگر هم به ‌مدت 1 سال قفل می‌مانند. بعد از گذشت دوره یک ساله قفل بودن توکن‌ها، آن‌ها را به‌صورت خطی واگذار می‌کنند.

خزانه ییلد گیلد گیمز دارای 133.333.334 ارز دیجیتال YGG است و دوره قفل شدن یا شرایط واگذاری خاصی ندارد. فقط توکن‌های بنیانگذارها دقیقاً به‌مدت 18 ماه قفل می‌مانند. سپس توکن‌ها به‌مدت 3 سال به ‌صورت خطی واگذار می‌شوند. مدت این دوره قفل شدن برای توکن‌های مشاورها یک سال است. با این حال در طول سال دوم توکن‌های مشاورها فقط به مدت 12 ماه به‌صورت خطی واگذار می‌شوند.

معیارهای انتخاب و راه اندازی بازی ییلد گیلد گیمز

برای اینکه یک پروژه گیمینگ تحت پروتکل DAO ارز دیجیتال YGG قرار بگیرد، باید اصول بازی‌های مخصوص کسب درآمد که در ادامه آمده‌اند را داشته باشد:

  • یک اقتصاد زمین مجازی که امکان به ‌دست آوردن آن وجود داشته باشد.
  • یک اقتصاد مجازی با یک توکن بومی.
  • امکان بازی برای کسب درآمد، به شکلی که بازیکنان با انجام فعالیت‌های داخل بازی توکن‌های بومی دریافت می‌کنند.

با این وجود در طول راه اندازی پلتفرم، تیم ییلد گیلد گیمز بیشتر بر روی پروژه‌ها و بازی‌هایی تمرکز کردند که حمایت زیادی از جامعه دریافت می‌کردند و پتانسیل فوق العاده‌ای برای شکوفایی در این صنعت داشتند. از جمله اکسی اینفینیتی که توسط Sky Mavis منتشر شده، سندباکس که توسط TSB معرفی شده و لیگ آف کینگدامز (League of Kingdoms) که توسط NPlus تولید شده است.

مشارکت YGG در بخش گیمینگ مخصوص کسب درآمد همچنان در حال گسترش است. در حال حاضر این پلتفرم پورتفولیو قابل توجهی ساخته است که شامل بازی هایی است که معیارها و الزامات کسب سود از طریق حاکمیت DAO را دارند.

پاداش‌ها و حاکمیت ارز دیجیتال YGG

جامعه تحت سازمان خود مختار غیرمتمرکز ارز دیجیتال YGG بشدت بر روی فرآیندهای رای‌گیری تأثیر می‌گذارد. اعضای جامعه قدرت این را دارند که میزان توزیع توکن‌های پاداش میان هولدرها را تعیین کنند. علاوه بر این، خزانه‌های استیکینگ (Staking vaults) هم برای دریافت مستقیم پاداش قراردادهای هوشمند در حساب‌های تعیین شده معرفی خواهند شد.

مکانیسم کلی توزیع پاداش از طریق فرآیند ارائه پیشنهاد معمولی صورت می‌گیرد و تراکنش‌هایی امن و مطمئن ایجاد می‌کند. در نهایت ییلد گیلد گیمز خزانه‌های استیکینگ مختلفی منتشر می‌کند که امکان استیک کردن توکن‌ها و دریافت جایزه از طریق انجام فعالیت‌های کلی و فعالیت‌های خاص این پلتفرم را فراهم می‌کند.

رای‌گیری در شبکه ارز دیجیتال YGG حول 5 حوزه اصلی متمرکز می‌شود که شامل تکنولوژی، محصولات، پروژه‌ها، توزیع توکن و ساختار حاکمیت می‌شوند. بنابراین هر یک از اعضا گیلد در پروتکل ییلد گیلد گیمز می‌توانند پیشنهادهای خود را از طریق وب سایت پلتفرم ارسال کنند. سپس جامعه هم رای خود را می‌دهد و تصمیم‌گیری نهایی بر اساس اکثریت آرا صورت می‌گیرد و از طریق یک سیستم توزیع شده اجرا می‌شود.

جمع‌بندی

رشد تدریجی و سریع ان اف تی‌ها خیلی حیرت انگیز بوده است. بسیاری از فناوری‌های غیرمتمرکز با این روند انطباق پیدا کرده‌اند و حضور باشکوهی در این حوزه دارند. ییلد گیلد گیمز و سایر پلتفرم‌های مبتنی بر بلاک چین به شکل قابل توجهی در بخش بازی‌های مخصوص کسب درآمد سرمایه گذاری کرده‌اند، در این بخش ان اف تی‌ها باعث پذیرش گسترده چنین بازی‌هایی شده‌اند.

بنابراین سرمایه گذارهایی مثل ییلد گیلد گیمز واقعاً می‌توانند از هجوم بی‌شمار علاقه‌مندان به بلاک چین و افرادی که به‌تازگی وارد این حوزه شده‌اند بهره‌مند شوند.

ارز دیجیتال YGG با تکیه زیاد به توکن‌های غیر مثلی، سیستم پاداشی که اغلب وجود نداشت را در بسیاری از پروژه‌های غیرمتمرکز ایجاد کرده است. در ییلد گیلد گیمز اعضای جامعه می‌توانند دارایی‌ها را در یک متاورس ارزشمند و متنوع نگه دارند یا توسعه دهند.

همچنین به‌دلیل اینکه ارزش اقتصادهای مجازی مدام افزایش پیدا می‌کند و با توجه به افزایش پذیرش و خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیگر پیش بینی می‌شود که با گذشت زمان ارزشی بیش از اقتصادهای دنیای واقعی داشته باشد، شرکت کنندگان همیشه مطمئن هستند که در یک محیط مجازی می‌توانند سود به‌دست بیاورند و پیشرفت کنند.


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)