حساب مارجین بایننس و تفاوت آن با حساب عادی


پیش نوشت: آنچه می‌خوانید گام دوم از مجموعه راهنمای گام به گام فیوچرز بایننس است و طبیعتاً مناسب‌تر است که این مسیر را به ترتیب ارائه شده مطالعه کنید. هدف نهایی این سلسله مقاله، راهنمای کامل انجام معامله در فیوچرز بایننس می‌باشد. این مقاله به معرفی حساب مارجین بایننس و معاملات مارجین در این صرافی اختصاص یافته است.

گام دوم حساب مارجین بایننس

تا زمانی که با واژگان و اصطلاحات یک موضوع آشنا نباشیم، مطمئنا در زمان استفاده از آن با مشکل روبه رو خواهیم شد. این ایده ما برای نگارش گام به گام این آموزش می‌باشد. از آنجایی که معاملات فیوچرز بایننس در میان تریدرهای ایرانی خواهان زیادی دارد، در این سلسله مقاله، سعی کرده‌ایم تمامی موارد مورد نیاز برای انجام این نوع معاملات را آموزش دهیم تا یک بار برای همیشه پیچیدگی این نوع معاملات را برای شما حل کنیم.

در مقاله قبل به موضوع معاملات فیوچرز بایننس و تفاوت آن با معاملات اسپات پرداختیم. یکی دیگر از واژه‌هایی که در معاملات فیوچرز با آن مواجه می‌شویم، مفهوم مارجین می‌باشد. اما حساب مارجین بایننس چه معنایی دارد؟(البته این نوع حساب ابتکار صرافی بایننس نبوده و از قدیم در بازارهای مالی وجود داشته است)

معاملات مارجین در واقع یک روش معاملاتی و یا یک ابزار معاملاتی است که بخشی از سرمایه آن توسط شخص دیگری تامین می‌شود. به نوعی در معاملات مارجین،  تریدر بخشی از سرمایه را خودش فراهم کرده و مابقی آن را از شخص دیگری قرض گرفته تا بتواند با سرمایه بیشتری ترید خود را انجام دهد. نقطه مقابل معاملات مارجین، معاملات عادی می‌باشد که سرمایه مورد نیاز صد در صد توسط تریدر فراهم می‌شود.

در واقع، زمانی که شما مقداری پول، برای انجام معاملات خود قرض بگیرید، حساب عادی شما به یک حساب مارجین تبدیل خواهد شد. پس معاملات مارجین به معنی معامله با حساب مارجین و به معنی معامله با حسابی است که بخشی از آن‌را از شخص دیگری قرض گرفته‌اید. بدیهی‌است که در اینجا شما از بایننس پول قرض خواهید گرفت.

حساب مارجین بایننس : لوریج یا Leverage

حالا که با حساب مارجین آشنا شدیم، مفهوم دیگری به نام اهرم معاملاتی یا لوریج را باید بدانیم. اشاره شد که حساب مارجین، حسابی است که بخشی از آن را قرض گرفته‌اید. شما به وسیله لوریج، مقدار این قرض را تعیین خواهید کرد. به عبارت دیگر، مقدار پولی که می‌خواهیم قرض بگیریم را با استفاده از لوریج مشخص می‌کنیم.

 اجازه دهید مثالی بزنم، فرض کنید شما در حساب عادی خود 100 دلار دارید و قصد خرید یک بیت کوین را دارید. قیمت هر بیت کوین 1000 دلار است. برای اینکه بتوانید 1 بیت کوین بخرید، باید حساب عادی شما 10 برابر شود (10 برابر 100 دلار = 1000 دلار!). 10 برابر شدن حساب، یعنی استفاده از لوریج 10، که معمولا آن‌را با 10X نشان می‌دهند. اکنون حساب شما معادل 1000 دلار خواهد بود اما دیگر حساب شما یک حساب عادی نخواهد بود، بلکه اکنون شما یک حساب مارجین دارید.

نکته پایانی: متوجه هستیم که در معاملات مارجین بایننس این صرافی در عمل پولی به کسی قرض نمی‌دهد، بلکه تنها اعتبار کاربر را به مقداری که بخواهد افزایش می‌دهد. با این‌کار سود و  ضرر تریدر نیز افزایش خواهد یافت.

هدف این مقاله ترجمه حساب مارجین و حساب عادی و مفهوم اهرم معاملاتی با لوریج در معاملات فیوچرز بود. در صورت نیاز به توضیحات بیشتر در مورد معاملات مارجین بایننس  به مقاله زیر مراجعه کنید.

آموزش چگونگی معاملات مارجین بایننس

مارجین بایننس


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (7 نظر)
مهدی

سلام اساتید من مقداری ترون تو بایننس داشتم.میخواستم به کیف پول تراست انتقال بدم بجاش گزینه ترانسفر(منتقل کردن)رو زدم و الان معامله انجام شده و ترونم رفته به croos margin,چجوری ازادش کنم،اصلن راهی داره برای برگشتش؟

0 پاسخ دهید
20:40:31 1399/12/11
مجتبی انصاری

سلام. نگران نباشید. مجددا از قسمت ترنسفر، ترون رو برگردونید به والت Spot

0 پاسخ دهید
20:40:31 1399/12/11
کوروش محمدی

سلام لطفاً ابتدا به ولت spot ترانسفر کنید و سپس در صفحه اصلی که کل دارایی های شما را نشان میدهد از گزینه withdrawal به کیف پول مقصد انتقال دهید

0 پاسخ دهید
20:40:31 1399/12/11
سید مهدی شریعتی

سلام.در کوکوین می‌خوام فانتوم بخرم اما علامت 10x جلوش داره بیشتر ارزها همین جوره بنظرتون بخرم؟

0 پاسخ دهید
21:36:53 1400/09/03
مجتبی انصاری

سلام. بله مشکلی نداره. اون اعداد برای قسمت مارجین هستند

0 پاسخ دهید
21:36:53 1400/09/03
افشین

سلام در قسمت trades قسمت اسپات بایننس dotusdt 10x خریدم این توکن آیا همون مارجین هست و اینکه امکان لیکویید شدن وجود دارد یه مقدار لطف کنین در موردش توضیح بدین من میخواستم اسپااش رو بخرم dot رو حالت bnbبدون اهرم داشت ولی رو حالت usdt یک حالت با لورج10داشت که من این 10x رو شرایطش رو سر در نیاوردم البته خریدم ممنون از شما

0 پاسخ دهید
23:21:14 1400/10/13
مجتبی انصاری

سلام. در قسمت اسپات امکان خرید مارجین وجود نداره. اون 10x منظورش اینه که این جفت توی قسمت مارجین تا ضریب 10 قابل معامله‌ست

0 پاسخ دهید
23:21:14 1400/10/13