آموزش تصویری صرافی بای بیت؛ ثبت نام، واریز، برداشت و فیوچرز در ByBit


در این راهنمای کامل کار با صرافی بای بیت، ضمن آموزش نصب و دانلود اپلیکیشن، ثبت نام در سایت و انجام معاملات فیوچرز را نیز به شما یاد می‌دهیم.

صرافی بای بیت میزبان تریدرهایی از سرتاسر جهان از جمله آمریکای شمالی، اروپا، ژاپن، روسیه، کره جنوبی، جنوب شرق آسیا و البته ایران است. این صرافی ضمن برخورداری از خدمات پشتیبانی چندزبانه، خود را متعهد به ارائه یک تجربه معامله شفاف و کارآمد به کاربرانش می‌داند.

در زمان نگارش این مطلب (15 بهمن 1400)، خدمات صرافی بای بیت شامل معاملات دائمی معکوس با جفت‌های BTC/USD ،ETH/USD ،XRP/USD ،EOS/USD، DOTUSD و BITUSD و معاملات دائمی خطی در بیش از 40 جفت رمز ارزی است. معاملات دائمی یا پرپچوال از بسیار لحاظ شبیه معاملات آتی یا فیوچرز هستند، اما فرق اصلی بینشان این است که معاملات دائمی تاریخ انقضا ندارند و تریدرها می‌توانند تا زمان دلخواه‌شان پوزیشن‌هایشان را باز نگه دارند.

صرافی Bybit از پیشرفته‌ترین موتور مچینگ با سرعت 100,000 تراکنش در ثانیه استفاده می‌کند. بسیاری از رقبای این صرافی مکرراً با مشکل اضافه بار مواجه می‌شوند اما یک موتور مچینگ پرقدرت توانسته بای بیت را برنده این رقابت کند. در کنار تمام این مزایا، تیم طراحی در راستای بهبود تجربه کاربری قصد دارد سرویس TradingView را نیز به صرافی اضافه کند.

البته استقبال ایرانی ها از صرافی بای بیت دلیل مهم دیگری هم دارد. بای بیت برخلاف صرافی‌های معتبر دیگر از جمله بایننس، رویه‌های KYC برای احراز هویت کاربران را اجباری نکرده است. بنابراین تحریم‌های آمریکا تأثیری روی فعالیت کاربران ایرانی در بای بیت ندارد و فقط با یک آدرس IP ثابت می‌توان از اکثر خدمات این صرافی استفاده کرد.

اگر تمام این دلایل باعث شده بای بیت را برای معامله ارزهای دیجیتال انتخاب کنید، به یک راهنمای کامل نیاز دارید. در این آموزش تصویری تمام مراحل کار با صرافی بای بیت از ثبت نام و واریز وجه تا انجام معاملات فیوچرز و برداشت موجودی را یاد می‌گیرید. ضمناً تمام مراحل کار را هم در نسخه سایت بای بیت و هم در اپلیکیشن بای بیت آموزش خواهیم داد.

کاربران ایرانی برای استفاده از خدمات صرافی بای بیت باید از نرم‌افزارهای تغییر آی پی استفاده کنند و آی پی هر کاربر نیز باید همواره یکسان باشد. بنابراین قبل از شروع ثبت نام و معامله در این صرافی، یک ابزار مناسب برای تغییر آی پی انتخاب کرده و همواره از یک آی پی ثابت استفاده کنید.

آموزش ثبت نام در بای بیت

برای کار با بای بیت قبل از هرچیز باید یک حساب کاربری داشته باشید. بنابراین آموزش صرافی بای بیت را قبل با ثبت نام شروع می‌کنیم. فراموش نکنید تمام مراحل ثبت نام و کار با بای بیت، همواره باید با یک آدرس IP ثابت انجام شود. بنابراین قبل از شروع، یک ابزار تغییر آی پی کارآمد انتخاب کنید.

ساخت اکانت در سایت بای بیت

اگر از وب سایت استفاده می‌کنید، به صفحه ثبت نام بای بیت بروید. باکس ثبت نام در سمت چپ این صفحه قرار دارد.

آموزش صرافی بای بیت

در هر صفحه دیگر سایت که باشید، با کلیک روی Sign Up در سمت راست بالای صفحه می‌توانید وارد صفحه ثبت نام سایت بای بیت شوید.

آموزش ثبت نام در بای بیت

برای ثبت نام در بای بیت باید اطلاعات زیر را وارد کنید:

  • آدرس ایمیل
  • یک پسورد قوی
  • کد معرف (اختیاری)

شرایط استفاده و سیاست‌های حریم شخصی را مطالعه و قبول کنید و بعد از بررسی مجدد اطلاعات شخصی، روی Continue کلیک کنید.

آموزش کار با بای بیت

کد تأیید ارسال شده به ایمیل‌تان را وارد کنید. در صورت عدم دریافت کد، پوشه اسپم را چک کنید.

تبریک؛ حالا یک اکانت بای بیت دارید.

آموزش ثبت نام در سایت بای بیت

ساخت اکانت در اپلیکیشن بای بیت

برای ثبت نام در اپلیکیشن بای بیت، باید در صفحه اصلی روی Register / Sign in to get bonus بزنید.

سپس باید روش ثبت نام را انتخاب کنید. می‌توانید از طریق آدرس ایمیل یا شماره تلفن همراه اقدام کنید. به دلیل محدودیت‌هایی که این صرافی برای کاربران 12 کشور از جمله ایران دارد، نمی‌توانید از روش شماره همراه استفاده کنید. بنابراین ما فقط ثبت نام در بای بیت با آدرس ایمیل را آموزش می‌دهیم.

برای ثبت نام در بای بیت با ایمیل، ابتدا اطلاعات زیر را وارد کنید:

  • آدرس ایمیل
  • یک پسورد قوی
  • کد معرف (اختیاری)

شرایط استفاده و سیاست‌های حریم شخصی را مطالعه و قبول کنید و بعد از بررسی مجدد اطلاعات شخصی، روی Continue کلیک کنید.

آموزش ثبت نام در بای بیت

یک صفحه تأیید باز می‌شود که باید با کشیدن اسلایدر، آن را کامل کنید.

در نهایت، کد تأیید ارسال شده به ایمیل‌تان را وارد کنید. در صورت عدم دریافت کد، پوشه اسپم را چک کنید.

آموزش گام به گام بای بیت

تبریک؛ شما یک اکانت بای بیت ساختید.

دانلود و نصب اپلیکیشن بای بیت (iOS/Android)

نصب Bybit در دستگاه‌های iOS

وارد اپ استور شوید. عبارت Bybit را در باکس جستجو وارد کنید.

آموزش نصب اپلیکیشن بای بیت

در صفجه اپلیکیشن رسمی بای بیت روی Get بزنید و صبر کنید تا دانلود کامل شود.

آموزش صرافی بای بیت

بعد از تکمیل دانلود و نصب بای بیت، می‌توانید از داخل اپ استور یا صفحه هوم گوشی وارد برنامه صرافی شوید.

آموزش معامله در بای بیت

نصب بای بیت در دستگاه‌های اندرویدی

برنامه پلی استور را باز کنید و عبارت Bybit را جستجو کنید.

آموزش کار با بای بیت

در صفحه رسمی اپلیکیشن بای بیت، روی Install کلیک کنید و منتظر بمانید تا دانلود کامل شود.

بعد از تکمیل دانلود و نصب بای بیت، می‌توانید از داخل پلی استور یا صفحه هوم گوشی وارد برنامه صرافی شوید.

احراز هویت کاربران (KYC) در صرافی بای بیت

قبل از ادامه آموزش کار با بای بیت بهتر است به موضوع احراز هویت کاربران یا سیاست‌های KYC اشاره کنیم. بای بیت مثل اکثر صرافی‌های مارجین ارزهای دیجیتال، رویه‌های KYC را اعمال نمی‌کند و احراز هویت تریدرها در آن اجباری نیست. البته به گفته تیم توسعه «به خاطر ماهیت در حال رشد صنعت بلاک چین و رمز ارزها، اکثر کشورها هنوز قوانین و مقررات لازم برای کنترل حوزه کریپتو را تدوین نکرده‌اند. با این وجود، بای بیت اهمیت مجوزهای قانونی را درک می‌کند و در حال حاضر به دنبال دریافت مجوزهای مربوطه است.»

در حال حاضر، بای بیت تحت قوانین هیچ کشوری قرار ندارد. دفتر مرکزی صرافی Bybit در سنگاپور قرار دارد اما این صرافی در جزایر ویرجین بریتانیا ثبت شده است.

آموزش واریز در صرافی بای بیت

فعالیت در پلتفرم‌های معاملاتی با واریز وجه یا سپرده‌گذاری شروع می‌شود. پس قبل از هرچیز باید نحوه انتقال ارزهای دیجیتال از کیف پول به بای بیت یا شارژ اکانت با ارزهای فیات را یاد بگیرید.

انتقال ارز دیجیتال به حساب Bybit

برای انتقال ارزهای دیجیتال به صرافی بای بیت در نسخه سایت و اپلیکیشن به ترتیب زیر عمل کنید. در سایت صرافی Bybit، از بالای صفحه اصلی روی Assets / Spot Account کلیک کنید.

با این کار وارد Assets page در بخش Spot Account خواهید شد. سپس در ردیف رمز ارز مورد نظرتان برای واریز در بای بیت، روی Deposit کلیک کنید.

آموزش واریز در بای بیت

ما USDT را به عنوان نمونه انتخاب کردیم.

بعد از کلیک روی Deposit، وارد آدرس واریز به صرافی بای بیت خواهید شد. در آنجا می‌توانید آدرس واریز را کپی یا کد QR را اسکن کنید و آن را به عنوان مقصد ارسال ارز دیجیتال به کار ببرید. قبل از ادامه کار هم باید نوع زنجیره (ERC20، TRC20 یا OMNI) را انتخاب کنید.

آموزش واریز به صرافی بای بیت

به‌هیچ‌وجه سایر ارزهای دیجیتال را به آدرس والت بای بیت منتقل نکنید. با این کار اگر خوش‌شانس باشید و دارایی‌تان را برای همیشه از دست ندهید، برای بازیابی آنها باید کارمزد بپردازید.

برای انتقال ارزهای دیجیتال از کیف پول دیگر به حساب بای بیت در اپلیکیشن صرافی، ابتدا باید وارد اکانت‌تان شوید. سپس روی آیکون کیف پول در سمت راست پایین صفحه (Assest) کلیک کنید و Deposit را بزنید.

آموزش واریز در بای بیت

یکی از ارزهای دیجیتال پیشنهادی (مثلاً USDT) را انتخاب کنید.

نوع زنجیره را انتخاب کرده و آدرس کیف پول اپلیکیشن بای بیت را کپی کنید.

برای انتقال برخی از ارزهای دیجیتال مثلا رمز ارز ایاس (EOS) به کیف پول بای بیت، آدرس والت و UID خودتان را به صورت ممو (Memo) یا تگ وارد کنید. در غیر این صورت، انتقال موفقیت‌آمیز نخواهد بود. مموی شما همان آی‌دی مخصوص (UID) شما در بای بیت است.

خرید ارز دیجیتال در بای بیت با ارزهای فیات

در صرافی Bybit می‌‎توانید رمز ارزهای بیت کوین، اتریوم و تتر را با چندین ارز فیات بخرید. قبل از آموزش خرید ارزهای دیجیتال در بای بیت باید یادآوری کنیم این خدمات بای بیت به صورت غیرمستقیم و از طریق سرویس‌های شخص ثالث ارائه می‌شوند. ضمناً برای خرید ارز دیجیتال با این روش باید به مسترکارت، ویزا، پی‌پال یا سرویس‌های پرداخت مشابه دسترسی داشته باشید.

برای ورود به درگاه پرداخت ارزهای فیات در سایت بای بیت، در سمت چپ نوار بالای صفحه روی Buy Crypto کلیک کنید.

آموزش کار با بای بیت

در این صفحه ضمن ایجاد سفارش و انتخاب سرویس شخص ثالث، جزئیات پرداخت را نیز مشاهده کنید.

مرحله 1: ارز فیات موردنظر برای پرداخت را انتخاب کنید. با کلیک روی USD منوی کشویی باز می‌شود.


مرحله 2: ارز دیجیتال موردنظرتان برای واریز به والت بای بیت را انتخاب کنید. در حال حاضر فقط سه گزینه BTC، ETH و USDT پشتیبانی می‌شود.


مرحله 3: مقدار را وارد کنید. می‌توانید مقدار خرید را براساس ارز انتخابی وارد کنید.


مرحله 4: یکی از سرویس‌های پرداخت شخص ثالث را انتخاب کنید.

براساس ارز فیات و ارز دیجیتال انتخاب شده، سرویس‌های متناسب با درخواست کاربر در لیست نمایش داده می‌شوند. مثلاً برای خرید بیت کوین با دلار آمریکا، پنج سرویس وجود دارد: LegendTrading، Simplex، MoonPay، Banxa و Paxful. ترتیب نمایش گزینه‌ها نیز از بالا به پایین براساس بهترین نرخ صرافی است.

مرحله 5: بعد از خواندن متن بیانیه رفع مسئولیت (disclaimer)، تیکش را بزنید و روی Continue کلیک کنید. سپس وارد سایت رسمی سرویس پرداخت شخص ثالث خواهید شد.

آموزش خرید از صرافی بای بیت

بعد از واریز موفق ارز فیات به صرافی بای بیت می‌توانید در بخش History تاریخچه تراکنش‌ها را مشاهده کنید.

آیا واریز و نگهداری ارزهای دیجیتال در بای بیت امن است؟

قبل از ادامه آموزش صرافی بای بیت باید به این سؤال مهم پاسخ دهیم چون بیشتر تریدرهای حرفه‌ای سرمایه‌شان را در حساب صرافی نگه می‌دارند. در پاسخ هم باید بگوییم: بله؛ کاملاً امن است. بای بیت برای ایجاد سطح امنیت دارایی بالا، از یک والت سخت‌افزاری (یا سرد) چندامضایی و پیشرو برای ذخیره تمام سپرده‌های تریدرها استفاده می‌کند. در سطح حساب انفرادی، همه درخواست‌های برداشت از بای بیت طی یک فرایند تأیید سخت‎گیرانه صورت می‌گیرد؛ همچنین همه درخواست‌ها با فواصل زمانی ثابت (08:00، 16:00 و 24:00 ساعت جهانی) توسط تیم بای بیت به صورت دستی بررسی می‌شوند.

علاوه بر این برای افزایش اعتماد مالی کاربران، 100٪ سپرده‌های تریدرها از بودجه عملیاتی بای بیت تفکیک می‌شود. برای حفظ قابلیت پشتیبانی Wallet 2.0 بای بیت از برداشت نیز فقط درصد کوچکی از کوین‌ها در کیف پول نرم‌افزاری نگهداری می‌شود. در راستای محافظت از سرمایه‌های کاربران، باقیمانده دارایی‌ها همچنان در والت‎‌های سرد می‌مانند.

آموزش خرید و فروش در صرافی بای بیت

تا اینجا موفق شدید یک حساب کاربری بسازید و بعد از واریز در بای بیت، کیف پول تان را شارژ کنید. پس برای ترید در پلتفرم Bybit آماده هستید. در ادامه با آموزش کامل انواع معاملات در بای بیت از جمله اسپات، مشتقات (از جمله فیوچرز) و ByFi Center با ما همراه باشید.

معاملات اسپات در سایت و اپلیکیشن بای بیت

اگر از سایت بای بیت استفاده می‌کنید، در صفحه اصلی سایت از نوار بالایی Spot را انتخاب کرده و سپس با انتخاب جفت معاملاتی موردنظرتان وارد صفحه معاملات اسپات (یا نقدی) شوید.

در سمت چپ صفحه، تمام جفت‌های معاملاتی به همراه آخرین قیمت معامله شده (به USDT) و درصد تغییر 24 ساعته گذشته آنها را می‌بینید.

آموزش اسپات در بای بیت

سریع‌ترین روش یافتن جفت معاملاتی دلخواه‌تان، استفاده از باکس جستجو است.

با کلیک روی آیکون ستاره هم می‌توانید جفت‌های پرکاربرد خودتان را در ستون Favorites وارد کنید تا دسترسی به آنها ساده‌تر شود.

برای معاملات اسپات در اپلیکیشن بای بیت، از قسمت پایین صفحه اصلی گزینه Spot را انتخاب کنید. به این ترتیب وارد صفحه معاملات اسپات می‌شوید که به صورت پیش‌فرض روی جفت BTC/USDT قرار دارد.

برای مشاهده لیست کامل جفت‌های معاملاتی، روی جفت پیش‌فرض در گوشه سمت چپ بالای صفحه کلیک کنید. کافیست جفت مورد نظرتان برای ترید را انتخاب کنید.

باید بودجه کافی در حساب اسپات شما وجود داشته باشد. اگر موجودی کافی نباشد، در قسمت سفارش سایت باید روی Deposit یا Transfer کلیک کنید تا وارد صفحه دارایی برای واریز یا انتقال شوید. اطلاعات بیشتر در این لینک موجود است.

برای درک بهتر، آموزش ترید در بای بیت (سایت و اپلیکیشن) را با یک سفارش مارکت (Market Order) جفت BTC/USDT ادامه می‌دهیم.

1- Market را انتخاب کنید.

2- برای خرید: مقدار ارز USDT برای خرید BTC را وارد کنید / برای فروش: مقدار ارز BTC برای فروش USDT را وارد کنید. همچنین می‎توانید از اسلایدر درصد استفاده کنید.

مثال: اگر می‌خواهید ارز دیجیتال BTC بخرید، موجودی در دسترس اکانت اسپات شما 10,000 USDT است و شما 50% را انتخاب کردید؛ یعنی به اندازه 5,000 USDT بیت کوین می‌خرید.

3- روی Buy BTC یا Sell BTC کلیک کنید.

نسخه دسکتاپ
نسخه موبایل

بعد از تأیید صحت اطلاعات وارد شده، روی Buy BTC یا Sell BTC کلیک کنید.

نسخه دسکتاپ
نسخه موبایل

تبریک؛ سفارش شما ثبت شد.

در سایت بای بیت، از طریق بخش Filled می‌توانید جزئیات سفارشات را ببینید.

در اپلیکیشن بای بیت برای مشاهده جزئیات سفارشات روی All Orders کلیک کرده و Order History را انتخاب کنید.

آموزش فیوچرز و مشتقات در اپلیکیشن و سایت بای بیت

صرافی Bybit انواع مختلفی از معاملات بازار مشتقات را ارائه می‌کند. در سایت یا اپلیکیشن بای بیت می‌توانید معاملات دائمی (پرپچوال) USDT، دائمی معکوس و آتی (فیوچرز) معکوس را انجام دهید. این قسمت از آموزش کار با صرافی بای بیت به انواع مختلف مشتقات از جمله فیوچرز می‌پردازد. اگر از سایت بای بیت استفاده می‌کنید، برای معامله با ابزارهای مشتقه به صفحه اصلی سایت بروید. در نوار بالایی روی Derivatives کلیک کرده و از منوی کشویی نوع معامله و جفت موردنظرتان را انتخاب کنید.

با این کار وارد صفحه معامله مشتقات بای بیت می‌شوید که در ادامه بخش‌های مختلف آن را توضیح خواهیم داد.

آموزش فیوچرز در بای بیت

انتخاب جفت معاملاتی

در کار قرمز می‌توانید از میان طیف متنوعی از معاملات پرپچوال و معکوس USDT دست به انتخاب بزنید.

مدیریت سرمایه

از قسمت Assets یا دارایی‌ها می‎‌توانید دارایی خالص و موجودی قابل استفاده را مشاهده کرده و حساب‌تان را به سادگی شارژ کنید.

ایجاد سفارش

برای تنظیم سفارش (نوع مارجین (کراس یا ایزوله)، لوریج 1x تا 100x، نوع سفارش و سایر موارد) از این کادر استفاده کنید. برای تکمیل سفارش نیز کافیست روی Buy/Sell بزنید.

تنظیم مارک پرایس

مارک پرایس (Mark Price) قیمتی است که حساب تریدر در آن لیکوئید می‌شود. این قیمت، شاخص قیمت آنی را از نزدیک دنبال می‌کند و می‌تواند با آخرین قیمت معامله شده کمی متفاوت باشد.

تاریخچه پوزیشن‌ها و سفارش‌ها

در قسمت پایین صفحه ترید بای بیت هم وضعیت پوزیشن‌ها و سفارش‌های جاری و تاریخچه سفارش‌ها و معاملات قابل مشاهده است.

حالا همین مراحل را در اپلیکیشن بای بیت آموزش می‌دهیم. از قسمت پایین صفحه اصلی روی Derivatives بزنید تا وارد صفحه معامله با جفت پیش ‎فرض BTC/USD شوید.

آموزش معاملات فیوچرز در بای بیت

برای مشاهده سایر جفت‌های معاملاتی، روی جفت ارزی در گوشه سمت چپ بالای صفحه کلیک کنید. سپس جفت موردنظرتان برای معامله را انتخاب کنید.

حالا وارد صفحه ترید مشتقات بای بیت شده‌اید و می‌توانید سفارش دلخواه‌تان را ایجاد کنید.

در ادامه مراحل ایجاد یک سفارش را در سایت و اپلیکیشن بای بیت آموزش می‌دهیم. در این مثال می‌خواهیم یک سفارش لیمیت (Limit Order) برای جفت BTC/USD بسازیم (به شماره‌های داخل تصاویر دقت کنید).

نسخه دسکتاپ
نسخه موبایل

طبق مراحل زیر پیش بروید:

1 – نوع مارجین و میزان لوریج را مشخص کنید.

نسخه دسکتاپ
آموزش فیوچرز در بای بیت
نسخه موبایل

2 – نوع سفارش (لیمیت، مارکت و شرطی) را انتخاب کنید.

3 – قیمت سفارش را وارد کنید.

4 – مقدار سفارش را به صورت دستی وارد کنید یا برای تنظیم سریع مقدار معامله به نسبت موجودی قابل استفاده، از اسلایدر درصدی استفاده کنید.

5- لانگ با TP/SL (حد سود و ضرر) یا شورت با TP/SL را انتخاب کنید (اختیاری).

6- سپس روی Open Long یا Open Short کلیک کنید.

حالا یک پنجره تأیید باز می‌شود که بعد از بررسی اطلاعات سفارش باید Confirm را بزنید.

نسخه دسکتاپ
آموزش بای بیت
نسخه موبایل

سفارش با موفقیت ارسال شد. بعد از ثبت سفارش می‌توانید اطلاعاتش را در قسمت Position مشاهده کنید.

سرمایه گذاری در مرکز ByFi بای بیت

یکی از بخش‌های سایت و اپلیکیشن بای بیت، مرکز بای فای (ByFi Center) است که در این قسمت کار با آن را آموزش می‌دهیم. در این قسمت خدمات حوزه‌ ماینینگ ابری و دیفای (DeFi) ارائه می‌شود.

در این قسمت برای نمونه بخش دیفای ماینینگ را انتخاب می‌کنیم. در منوی بالای سایت روی ByFi Center کلیک کنید و سپس Defi Mining را بزنید تا وارد صفحه دیفای ماینینگ شوید.

آموزش فیوچرز در بای بیت

قبل از خرید برنامه موردنظر از کافی بودن موجودی حساب بای فای خودتان مطمئن شوید.

آموزش کار با بای بیت

اگر موجودی حساب‌تان کافی نیست:

وارد حساب ByFi شوید و برای انتقال موجودی در ستون USDT روی Transfer کلیک کنید.

سپس پنجره انتقال باز می‌شود و باید طبق مراحل زیر پیش بروید:

آموزش کار با بای بیت

1- انتقال موجودی از حساب مشتقات به حساب بای فای را انتخاب کنید.

2- ارز دیجیتال پیش فرض USDT است. در حال حاضر فقط پرداخت با USDT پشتیبانی می‌شود.

3- مقدار موردنظرتان برای انتقال را وارد کنید و Confirm را بزنید.

آموزش کامل بای بیت

بعد از تکمیل فرایند انتقال می‌توانید برای ادامه خرید به صفحه خدمات موردنظرتان بازگردید.

با کلیک روی Buy Now می‌توانید محصول موردنظرتان را مستقیماً بخرید. در مثال زیر، ما یک محصول با مدت 5 روزه و درصد سود سالانه 20٪ تا 25٪ را انتخاب کردیم.

آموزش معامله در بای بیت

سپس وارد صفحه اطلاعات محصول می‌شوید و باید Buy Now را بزنید.

اگر موجودی حساب‌تان کافی نباشد، با کلیک روی Transfer فرایند شارژ حساب بای فای را آغاز کنید.

بعد از شارژ حساب، یکبار دیگر وارد صفحه محصول موردنظر شوید و دوباره روی Buy Now کلیک کنید.

اطلاعات سفارش را تأیید کرده و Purchase را بزنید.

آموزش کار با صرافی بای بیت

سفارش با موفقیت انجام شد.

بعد از کلیک روی OK به‌طور خودکار وارد صفحه سفارش می‌شود که شامل جزئیات سفارش است.

آموزش صرافی بای بیت

آموزش برداشت از صرافی بای بیت

برای برداشت وجه از طریق سایت بای بیت، در گوشه سمت راست خانه صفحه اصلی سایت روی Assets / Spot Account کلیک کنید.

آموزش برداشت از بای بیت

حالا وارد صفحه دارایی‌ها در بخش حساب اسپات (نقدی) می‌شوید. در این قسمت می‌توانید با کلیک روی گزینه Withdraw در مقابل ارز دیجیتال مورد نظرتان، فرایند برداشت را آغاز کنید.

برای برداشت در اپلیکیشن بای بیت، روی گزینه Assets در سمت راست پایین صفحه بزنید. سپس روی دکمه Withdraw کلیک کنید و با انتخاب رمز ارز موردنظرتان، فرایند برداشت را آغاز کنید.

آموزش معامله در بای بیت

صرافی Bybit در حال حاضر برای برداشت از این ارزهای دیجیتال پشتیبانی می‌کند: BTC، ETH، BIT، XRP، EOS، USDT، DOT، LTC، XLM، Doge، UNI، SUSHI، YFI، LINK، AAVE، COMP، MKR، DYDX، MANA، AXS، CHZ، ADA، ICP، KSM، BCH، XTZ، KLAY، PERP، ANKR، CRV، ZRX، AGLD، BAT، OMG، TRIBE، USDC، QNT، GRT، SRM، SOL و FIL.

همانطور که دیدید برداشت مستقیماً از طریق حساب اسپات انجام می‌شود. اگر قصد برداشت موجودی حساب مشتقات بای بیت را دارید، ابتدا باید از طریق گزینه Transfer آنها را به حساب اسپات منتقل کنید.

مراحل انتقال موجودی حساب مشتقات به حساب اسپات در سایت بای بیت را در تصاویر زیر مشاهده می‌کنید:

آموزش صرافی بای بیت

مراحل انتقال موجودی حساب مشتقات به حساب اسپات در اپلیکیشن بای بیت نیز به ترتیب زیر است:

آموزش اپلیکیشن بای بیت

نحوه برداشت از بای بیت همین‌قدر ساده است. اما برای آشنایی با تمام مراحل بهتر است یک مثال ساده در نسخه سایت و صرافی بای بیت را با هم بررسی کنیم. برای این مثال ارز تتر (USDT) را انتخاب کردیم.

آموزش برداشت از سایت Bybit

قبل از ثبت درخواست برداشت مطمئن شوید آدرس کیف پول برداشت را به حساب بای بیت متصل کرده باشید. اگر هنوز آدرس برداشت را اضافه نکردید، برای افزودن آدرس والت روی Add کلیک کنید.

آموزش سایت بای بیت

آموزش کار با صرافی بای بیت

سپس طبق مراحل و تصاویر زیر پیش بروید.

آموزش برداشت از بای بیت

1- نوع شبکه را بین ERC-20 یا TRC-20 انتخاب کنید.

2- روی Wallet Address کلیک کرده و آدرس کیف پول مقصد را انتخاب کنید.

3- مقدار برداشت را وارد کنید و برای برداشت کامل All را بزنید.

4- روی Submit کلیک کنید.

آموزش برداشت از اپلیکیشن بای بیت

در اپلیکیشن بای بیت بعد از ورود به قسمت برداشت، به ترتیب زیر عمل کنید:

آموزش برداشت از اپلیکیشن بای بیت

1- ابتدا شبکه ERC -20 یا TRC-20 را انتخاب کنید.

2- مقدار برداشت را وارد کرده و ابتدا All و سپس Next را بزنید.

3- بعد از انتخاب آدرس والت مقصد نیز روی Submit کلیک کنید. اگر هنوز آدرس والت خودتان را به اکانت بای بیت اضافه نکرده‌اید، از طریق گزینه Wallet Address، آدرس جدید را اضافه کنید.

احراز هویت برای برداشت از صرافی بای بیت

در هر دو نسخه سایت و اپلیکیشن، بعد از کلیک روی دکمه Submit وارد صفحه تأیید برداشت خواهید شد. فرایند تأیید برداشت از بای بیت دو مرحله دارد.

1- کد تأیید ایمیل

Get Code را بزنید و با کشیدن اسلایدر پازل را کامل کنید.

آموزش ترید بای بیت

یک پیام حاوی کد تأیید به آدرس ایمیل مربوط به حساب بای بیت شما ارسال می‌شود (پوشه اسپم را هم چک کنید). هر کد ایمیل فقط تا 5 دقیقه معتبر است. این کد را در صفحه تأیید برداشت وارد کنید.

2- کد رمزساز گوگل (Google Authenticator)

کد امنیتی 2FA شش رقمی مربوط به حساب بای بیت در اپلیکیشن رمزساز گوگل را در صفحه تأیید برداشت وارد کنید.

آموزش کامل بای بیت

بعد از تأیید کد 2AF توسط سیستم، یک ایمیل حاوی اطلاعات درخواست برداشت به ایمیل ثبت شده در اکانت بای بیت ارسال می‌شود. برای تأیید درخواست برداشت، روی لینک تأیید داخل این ایمیل کلیک کنید.

آموزش کار با بای بیت

بعد از این دو مرحله، یک بار دیگر روی Submit کلیک کنید. اکنون درخواست برداشت از بای بیت با موفقیت ثبت شده است. فرایند برداشت و انتقال وجه به والت مقصد ممکن است تا 30 دقیقه طول بکشد.

نکات مهم برای برداشت از بای بیت

  • شبکه‌های ERC-20 و TRC-20، آدرس‌های برداشت متفاوتی دارند. هنگام برداشت ارز USDT از طریق استاندارد TRC-20 باید آدرس مخصوص همان شبکه را وارد کنید. اشتباه در انتخاب شبکه مربوطه، منجر به از دست رفتن سرمایه‌تان خواهد شد.
  • برای برداشت ارزهای دیجیتال ریپل و ایاس از بای بیت، حتماً برای انتقال باید تگ XRP یا مموی EOS را وارد کنید. در غیر این صورت، در فرایند برداشت با تأخیر بیش از حد مواجه می‌شوید.

آموزش بای بیت

آموزش ترید در بای بیت

  • بعد از ثبت موفق‌ درخواست برداشت، تمام پاداش‌های درون حساب شما پاک می‌شوند.

برداشت از بای بیت چقدر طول می‌کشد؟

صرافی Bybit امکان برداشت آنی دارد. مدت زمان پردازش درخواست به بلاک چین و ترافیک شبکه آن بستگی دارد. بای بیت برخی از درخواست‌های برداشت را فقط سه بار در روز در ساعات 08:00، 16:00 و 24:00 (به ساعت جهانی) پردازش می‌کند. زمان قطع بررسی درخواست‌های برداشت در صرافی هم 30 دقیقه قبل از زمان پردازش برنامه‌ریزی شده است. برای مثال، تمام درخواست‌های ثبت شده قبل از ساعت 07:30 در ساعت 08:00 پردازش می‌شوند. درخواست‌های بعد از ساعت 07:30 نیز در ساعت 16:00 پردازش می‌شوند.

سؤالات پرتکرار درباره کار با Bybit

در آخرین بخش آموزش سایت و اپلیکیشن بای بیت به سؤالاتی پاسخ می‌دهیم که احتمالاً هنگام ترید با بای بیت با آن مواجه می‌شوید.

حساب کاربری

ساب اکانت بای بیت چیست؟

ساب اکانت‌ها (Subaccount) حساب‌های کاربری مستقل ذیل حساب اصلی هستند که می‌توانید از آنها برای دستیابی به اهداف معاملاتی مشخص استفاده کنید.

حداکثر تعداد ساب اکانت‌ مجاز چقدر است؟

هر حساب اصلی بای بیت می‌تواند 20 ساب اکانت داشته باشد.

آیا برای ساب اکانت حداقل موجودی مشخصی دارد؟

خیر؛ برای فعال نگه داشتن ساب اکانت صرافی بای بیت، هیچ حداقل موجودی نیاز نیست.

واریز به صرافی بای بیت

خرید ارز دیجیتال با ارزهای فیات از سرویس‌های شخص ثالث بای بیت، کارمزد تراکنش هم دارد؟

اکثر این شرکت‌ها، برای خرید کریپتو کارمزد تراکنش دریافت می‌کنند. برای مشاهده کارمزدهای واقعی، به وب سایت رسمی هر سرویس مراجعه کنید.

آیا بای بیت کارمزد تراکنش دریافت می‌کند؟

خیر؛ بای بیت هیچگونه کارمزد تراکنشی دریافت نمی‌کند.

چرا نرخ قیمت نهایی سرویس خرید شخص ثالث با نرخ بای بیت متفاوت است؟

نرخ قیمت ارائه شده توسط بای بیت براساس قیمت ارائه شده توسط سرویس‌های شخص ثالث مشخص می‌شود و فقط برای اطلاع‌رسانی به مشتری است. این قیمت می‌تواند به‌خاطر تحرکات بازار یا خطای گرد کردن با نرخ نهایی متفاوت باشد. برای نرخ‌های دقیق باید به وب سایت رسمی سرویس مربوطه مراجعه کنید.

چرا جدیدترین نرخ تبدیل ارز با چیزی که در پلتفرم بای بیت می‌بینیم، متفاوت است؟

ارقامی که در بای بیت می‌بینید فقط برای اطلاع‌رسانی هستند و براساس آخرین استعلام تریدرها نرخ‌گذاری می‌شوند. این قیمت‌ها به‌صورت فعال براساس تحرکات ارز دیجیتال تغییر نمی‌کنند. برای مشاهده جدیدترین نرخ‌های رمز ارزها به وب‌سایت‌های شخص ثالث مراجعه کنید.

کی ارزهای دیجیتال خریداری شده را دریافت می‌کنیم؟

ارز دیجیتال خریداری شده معمولاً در عرض دو تا سه دقیقه به حساب بای بیت واریز می‌شود. البته شرایط شبکه بلاک چین و سرعت خدمات سرویس شخص ثالث می‌تواند زمان واریز را طولانی‎تر کند. این مدت زمان برای کاربران جدید بای بیت تا یک روز هم طول می‌کشد.

برداشت از سایت و اپلیکیشن بای بیت

آیا هر برداشت آنی از بای بیت سقف مشخصی دارد؟

بله؛ در حال حاضر برای هر درخواست برداشت یک سقف مشخص وجود دارد.

ارز دیجیتال Wallet 2.0 Wallet 1.0
BTC 0.1≥
ETH 15≥
EOS 12,000≥
XRP 50,000≥
USDT 100,000< 100,000<
سایر پشتیبانی از برداشت آنی. برای برداشت بیش از BTC 2 باید احراز هویت انجام دهید. پشتیبانی از برداشت آنی. برای برداشت بیش از BTC 2 باید احراز هویت انجام دهید.

Wallet 2.0 از برداشت آنی پشتیبانی می‌کند اما درخواست‌های برداشت با Wallet 1.0 فقط سه بار در روز در ساعات 08:00، 16:00 و 24:00 به وقت جهانی پردازش می‌شوند.

آیا واریز یا برداشت از بای بیت شامل کارمزد دارد؟

بله؛ برداشت هرکدام از ارزهای دیجیتال از حساب بای بیت، کارمزد متفاوتی دارد که در طول زمان تغییر می‌کند و در زمان نگارش مقاله، به شکل زیر است:

ارز دیجیتال کارمزد برداشت
AAVE 0.16
ADA 2
AGLD 6.76
ANKR 318
AXS 0.39
BAT 38
BCH 0.01
BIT 13.43
BTC 0.0005
CBX 18
CHZ 80
COMP 0.068
CRV 10
DASH 0.002
DOGE 5
DOT 0.1
DYDX 9.45
EOS 0.1
ETH 0.005
FIL 0.001
GODS 5.8
GRT 39
ICP 0.006
IMX 1
KLAY 0.01
KSM 0.21
LINK 0.512
LTC 0.001
LUNA 0.02
MANA 32
MKR 0.0095
NU 30
OMG 2.01
PERP 3.21
QNT 0.098
SAND 17
SPELL 812
SOL 0.01
SRM 3.53
SUSHI 2.3
TRIBE 44.5
UNI 1.16
USDC 25
USDT (ERC-20) 10
USDT (TRC-20) 1
WAVE 0.002
XLM 0.02
XRP 0.25
XTZ 1
YFI 0.00082
ZRX 27

آیا واریز یا برداشت از بای بیت کف مشخصی دارد؟

بله؛ هر درخواست واریز یا برداشت از بای بیت یک حداقل مشخص دارد که برای هر رمز ارز متفاوت است.

ارز دیجیتال حداقل واریز حداقل برداشت
BTC حداقل ندارد 0.001
ETH حداقل ندارد 0.02
BIT حداقل ندارد 8
EOS حداقل ندارد 0.2
XRP حداقل ندارد 20
USDT(ERC-20) حداقل ندارد 20
USDT(TRC-20) حداقل ندارد 10
DOGE حداقل ندارد 25
DOT حداقل ندارد 1.5
LTC حداقل ندارد 0.1
XLM حداقل ندارد 8
UNI حداقل ندارد 2.02
SUSHI حداقل ندارد 4.6
YFI 0.0016
LINK حداقل ندارد 1.12
AAVE حداقل ندارد 0.32
COMP حداقل ندارد 0.14
MKR حداقل ندارد 0.016
DYDX حداقل ندارد 15
MANA حداقل ندارد 126
AXS حداقل ندارد 0.78
CHZ حداقل ندارد 160
ADA حداقل ندارد 2
ICP حداقل ندارد 0.006
KSM 0.21
BCH حداقل ندارد 0.01
XTZ حداقل ندارد 1
KLAY حداقل ندارد 0.01
PERP حداقل ندارد 6.42
ANKR حداقل ندارد 636
CRV حداقل ندارد 20
ZRX حداقل ندارد 54
AGLD حداقل ندارد 13
BAT حداقل ندارد 76
OMG حداقل ندارد 4.02
TRIBE 86
USDC حداقل ندارد 50
QNT حداقل ندارد 0.2
GRT حداقل ندارد 78
SRM حداقل ندارد 7.06
SOL حداقل ندارد 0.21
FIL حداقل ندارد 0.1

ترید در صرافی Bybit

معاملات اسپات (نقدی) چه فرقی با مشتقاتی مثل فیوچرز دارد؟

معاملات اسپات (Spot) با معاملات ابزارهای مشتقه (Derivatives) کمی متفاوت است چون در نوع اول باید دارایی پایه را در حساب‌تان داشته باشید. برای معاملات اسپات ارزهای دیجیتال باید رمز ارزهایی مثل بیت کوین را بخرید و تا زمان افزایش ارزش، آنها را در حساب‌تان نگه دارید یا از آن برای خریدآلت کوین‌های دیگر با ارزش سرمایه‌گذاری بالا استفاده کنید.

در بازار مشتقات ارزهای دیجیتال، تریدر خودش کریپتوی مورد نظر را ندارد. بلکه براساس پیش‌بینی قیمت بازار کریپتو معامله می‌کند. تریدرها در صورت پیش‎‌بینی افزایش قیمت در پوزیشن لانگ و در صورت پیش‌بینی کاهش قیمت در پوزیشن شورت قرار می‌گیرند. تمام این تراکنش‌ها هم به صورت قراردادی انجام می‌شود و بنابراین نیازی به خرید و فروش رمز ارز پایه نیست.

مدل میکر/تیکر (Maker/Taker) چیست؟

در صرافی های ارزهای دیجیتال، تریدها یا تریدرها به دو نوع میکر (سفارس‌گذار یا بازارساز) و تیکر (سفارش‌بردار) تقسیم می‌شوند. تریدرها با تعیین مقدار و قیمت، یک سفارش جدید در دفتر سفارشات ثبت می‌کنند. این سفارش تا زمان رسیدن به قیمت تعیین شده در دفتر سفارشات باقی می‌ماند و بنابراین عمق بازار را افزایش می‌دهد. این نوع معامله و تریدر، میکر نامیده می‌شود که نقدینگی سایر تریدرها را تأمین می‌کند.

معامله تیکر زمانی رخ می‌دهد که یک سفارش بلافاصله در مقابل سفارشی موجود در دفتر سفارشات اجرا شود. همانطور که مشخص است تیکرها عمق بازار را کاهش می‌دهند.

کارمزد معاملات اسپات در بای بیت چقدر است؟

کارمزد معاملاتی تیکر و میکر در صرافی بای بیت 0.1% است.

سفارش مارکت، سفارش لیمیت و سفارش شرطی چیست؟

بای بیت سه نوع سفارش مختلف دارد: سفارش مارکت (Market Order)، سفارش لیمیت (Limit Order) و سفارش شرطی (Conditional Order). هرکدام از این سفارشات ویژگی‌های متفاوتی دارند که در ادامه آنها را بررسی می‌کنیم.

نوع سفارش تعریف قیمت اجرا دستورالعمل تعیین مقدار
سفارش مارکت تریدر می‌تواند مقدار سفارش را تعیین کند نه قیمت سفارش. سفارش بلافاصله و با بهترین قیمت موجود در دفتر سفارشات اجرا می‌شود. با بهترین قیمت موجود – ارز پایه (USDT) برای سفارش خرید

– ارز مظنه‌ای برای سفارش فروش

سفارش لیمیت تریدر می‌تواند هم مقدار و هم قیمت سفارش را تعیین کند. وقتی آخرین قیمت معامله شده به قیمت تعیین شده برای سفارش لیمیت برسد، سفارش اجرا می‌شود. با قیمت سفارش لیمیت یا بهترین قیمت موجود ارز مظنه‎ای برای سفارش خرید یا فروش
سفارش شرطی سفارش بازار شرطی یا سفارش لیمیت تیکر شرطی، بلافاصله بعد از رسیدن آخرین قمیت معامله شده به قیمت ماشه (تریگر پرایس) اجرا می‌شوند. اما سفارش لیمیت میکر شرطی با رسیدن به قیمت ماشه به دفتر سفارشات ارسال می‌شود تا به صورت شرطی اجرا شود. با قیمت سفارش لیمیت یا بهترین قیمت موجود – ارز پایه (USDT) برای سفارش مارکت خرید

– ارز مظنه‌ای برای سفارش لیمیت خرید و سفارش مارکت/لیمیت فروش

چرا در نوع خرید سفارش مارکت نمی‌توان مقدار ارز دیجیتال موردنظر برای خریداری را وارد کرد؟

نوع خرید سفارشات مارکت با بهترین قیمت موجود در دفتر سفارشات اجرا می‌شوند. بنابراین تریدرها برای دقت بیشتر باید به جای مقدار رمز ارزی که می‎خواهند بخرند، مقدار ارز دیجیتال مورد استفاده برای خرید (USDT) را وارد کنند.

جمع‌بندی

با این آموزش کامل بای بیت، برای ترید در یکی از محبوب‌ترین صرافی های کریپتوکارنسی آماده هستید. حالا می‌توانید از پلتفرم بای بیت برای انواع معاملات فیوچرز، پرپچوال و اسپات یا خرید و فروش ارزهای دیجیتال استفاده کنید. اگر تجربه کار با صرافی بای بیت را دارید، نظرات‌تان را با کاربران اکسچینو به اشتراک بگذارید.


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (1 نظر)
علی امیرابادی

من ارز تتا انتقال دادم ب صرافی بای بیت بعد ده روز تو اکسپلورر دیدم مسدود شده باید چکار کنم

0 پاسخ دهید
01:33:56 1401/03/02