آموزش ثبت سفارش OCO در صرافی اکسچینو


سفارش One Cancels The Other یا OCO یک سفارش در معاملات ارز دیجیتال است که در این مطلب شیوه انجام آن را در صرافی اکسچینو توضیح می‌دهیم.

در معاملات خرید و فروش ارزهای دیجیتال گاهی نیاز می‌شود سفارش‌هایی با شرایط خاص در بازار بگذاریم تا تنها در صورت محقق شدن آن‌ها معامله انجام شود. یکی از این قابلیت‌های خاص سفارش‌گذاری، استفاده از اوردر گذاشتن به صورت همزمان روی دو قیمت (سفارش OCO) در معاملات است که در این مطلب قصد معرفی آن را داریم.

سفارش OCO چیست؟

اوردر One Cancels The Other ترکیبی از دو سفارش در بازار معاملات است که اگر یکی به طور کامل یا ناقص انجام شد، دیگری به طور کامل حذف می‌شود. سفارش OCO در صرافی اکسچینو شامل یک اوردر استاپ لیمیت و یک سفارش لیمیت با مقدار مساوی است. هر و اوردر باید یا خرید یا فروش باشند. همچنین اگر یکی از این دو سفارش را کنسل کنید، دیگری نیز کنسل می‌شود.

نحوه استفاده از سفارش One Cancels The Other چیست؟

فرض کنید قیمت لحظه‌ای تتر (USDT) در صرافی اکسچینو 30,699 تومان است و مقاومتی در قیمت 31 هزار تومان دارد. شما می‌خواهید اگر قیمت تا 30 هزار تومان پایین آمد یا از 31 هزار تومان بالاتر رفت، در هر صورت تتر بخرید.

بنابراین می‌توانید یک سفارش OCO باز کنید و قیمت لیمیت را روی 30 هزار تومان بگذارید. همچنین باید سفارش استاپ لیمیت را با تریگر قیمت استاپ 31 تومان قرار دهید. سپس قیمت لیمیت سفارش استاپ لیمیت را روی 31,100 تومان می‌گذارد تا شانس پر شدن سفارش خریدتان زیاد باشد.

وقتی قیمت تتر به 30 هزار تومان برسد، سفارش لیمیت شما پر و سفارش استاپ لیمیت روی 31 هزار به صورت خودکار حذف می‌شود. به این فرآیند یک سفارش OCO می‌گویند.

چطور با سفارش OCO از صرافی اکسچینو ارز دیجیتال خرید کنیم؟

ابتدا وارد حساب کاربری خود در صرافی اکسچینو شوید و به صفحه معامله ارز مدنظر (در اینجا دلار تتر) بروید. در بخش معاملات ابتدا مطمئن شوید در قیمت OCO هستید.

سفارش OCO

سپس قیمت‌ها را بر اساس سفارش خود به صورت زیر وارد کنید (اوردر زیر به منظور آموزش ثبت شده است. سفارش خود را با مقادیر محاسبه‌شده مد نظر انتخاب کنید).

قیمت: در حقیقت قیمت سفارش لیمیت شماست. به عنوان مثال 30,000 تومان.

قیمت استاپ: رقم مشخص شده برای فعال کردن سفارش استاپ لیمیت است. به عنوان مثال 31,000 تومان.

قیمت لیمیت: رقم مشخص شده برای انجام معامله استاپ لیمیت است. به عنوان مثال 31,100 تومان.

تعداد:: مقدار دارایی که قصد خرید و فروش آن را با سفارش OCO دارید.

خرید ارز با سفارش OCO

در صورتی که سفارش OCO را در صرافی اکسچینو باز کردید، می‌توانید با مراجعه به قسمت «سفارش‌های باز» آن‌ها را مشاهده و بررسی کنید.

تهیه شده در اکسچینو


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)