سفارش استاپ لیمیت (stop limit order) چیست؟


توضیح و بررسی استاپ لیمیت اوردر

سفارش استاپ لیمیت یکی از انواع سفارشاتی است که در سایت صرافی بایننس پیدا خواهید کرد. با این حال ، قبل از ادامه این مطلب، توصیه می کنیم ابتدا در مورد سفارش محدود و بازار اطلاعات کسب کنید.

بهترین راه برای درک یک سفارش استاپ لیمیت، تجزیه آن به دو بخش قیمت توقف (استاپ پرایس) و قیمت محدود است. قیمت توقف به بیان ساده قیمتی است که باعث ایجاد یک سفارش محدود می شود و قیمت محدود، قیمت ویژه سفارش محدود (لیمیت اوردر) است که تعیین شده است. این بدان معنی است که به محض رسیدن به قیمت توقف شما ، سفارش محدود شما بلافاصله در لیست سفارش قرار می گیرد.

اگرچه قیمت توقف و قیمت محدود می تواند یکسان باشد، اما این یک الزام نیست. در واقع ، این امر برای شما امن تر خواهد بود که قیمت توقف (قیمت هدف) را کمی بالاتر از قیمت محدود (برای سفارشات فروش) یا کمی پایین تر از قیمت محدود (برای سفارشات خرید) تعیین کنید. بعد از اجرا شدن استاپ لیمیت شانس شما در سفارش محدود افزایش می یابد.

چگونه از استاپ لیمیت استفاده کنیم؟

فرض کنیم که شما فقط 5 بایننس کوین (BNB) را با 0.0012761 بیت کوین خریداری کرده اید زیرا معتقدید که قیمت نزدیک به یک سطح پشتیبانی عمده است و احتمالاً از این مقدار بالا خواهد رفت.

در این شرایط ، شما ممکن است بخواهید برای جلوگیری از ضرر و زیان خود، فرض سفارش استاپ لیمیت برای فروش را تنظیم کنید تا در صورت اشتباه بودن پیش بینی شما ، و یا شروع کاهش قیمت ضرر نکنید. برای انجام این کار، به حساب کاربری خود در سایت صرافی بایننس وارد شوید و به قسمت BNB / BTC بروید. سپس بر روی تب استاپ لیمیت (Stop-Limit) کلیک کرده و قیمت توقف (stop) ومحدود (limit) را به همراه مقدار BNB برای فروش تنظیم کنید.

بنابراین اگر فکر می کنید که 0.0012700 BTC یک سطح پشتیبانی قابل اطمینان است، می توانید سفارش استاپ لیمیت را دقیقاً زیر این قیمت تعیین کنید (در صورت عدم نگه داشتن آن). در این مثال ما سفارش استاپ لیمیت را برای 5 BNB با قیمت توقف در 0.0012490 BTC و قیمت محدود در حد 0.0012440 BTC تعیین می کنیم.

هنگامی که روی فروش BNB کلیک می کنید ، یک پنجره تأیید ظاهر می شود. اطمینان حاصل کنید که همه چیز صحیح است و برای تأیید، دکمه جای گذاری سفارش (place ordr) را فشار دهید.

پس از تعیین سفارش استاپ لیمیت، یک پیام تأیید مشاهده خواهید کرد.

برای مشاهده و مدیریت سفارشات باز خود می توانید به قسمت پایین صفحه بروید.

توجه داشته باشید که سفارش استاپ لیمیت فقط در صورت رسیدن قیمت، به قیمت توقف درج می شود و سفارش محدود در صورت رسیدن قیمت بازار به قیمت محدود شما فعال می شود. اگر سفارش استاپ لیمیت شما شروع شده باشد (با قیمت توقف) ، اما قیمت بازار ارزهای دیجیتال به قیمتی که شما تعیین کرده اید نمی رسد، سفارش محدود باز خواهد ماند.

بعضی اوقات ممکن است در شرایطی قرار بگیرید که قیمت خیلی سریع کاهش یابد و از سفارش توقف شما بدون پر شدن آن عبور می کند. در این حالت ، شما می توانید از سفارش مارکت (market order) درخواست فوری کنید تا سریع از معامله خارج شوید.

چه زمانی باید از سفارش استاپ لیمیت استفاده کرد؟

سفارشات استاپ لیمیت، به عنوان ابزاری برای مدیریت ریسک، بسیار ارزشمند هستند و برای جلوگیری از ضرر و زیان قابل توجه باید از آن استفاده کنید. نکته قابل توجه دیگر، آنها همچنین برای تعیین سفارشات فروش کارامد هستند زیرا اطمینان می دهد که شما در هنگام دستیابی به اهداف تجاری خود سود می برید. شما همچنین می توانید با شروع افزایش قیمت، بعد از از بین رفتن سطح مقاومت قیمت، یک سفارش استاپ لیمیت خرید برای خرید دارایی تعیین کنید.


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (3 نظر)
محمد صالح رستمی

با سلام و احترام تشکر از نحوه تدریس و بیان مطالب توسط شما در صورت صلاحدید لینک donate یا هدیه در سایت قرار دهید برای تشکر از شما بصورت مالی موفق و پاینده باشید .

0 پاسخ دهید
22:10:35 1399/08/20
سعید محمدی

مطلب آموزنده ای بود سپاس

0 پاسخ دهید
02:54:37 1399/09/06
نوب

من بلد نیستم والا همینجوری هزار دلار گذاشتم ریخت گیر کردم نجاتم دادین یا این تب market که گفتید. هز چی میزدم فروش روی همون استاپ؛ میرفت تو لیست و اتفاقی نمیافتاد. ممنونم واقعا نجاتم دادید

0 پاسخ دهید
14:26:21 1401/01/08