تحلیل تکنیکال قیمت 10 ارز دیجیتال برتر بازار – 25 خرداد 1400


امروز 25 خرداد به تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین، اتریوم، ریپل، بایننس کوین، دوج کوین، پولکادات، کاردانو، یونی سواپ، لایت کوین و بیت کوین کش می‌پردازیم.

پس از چند خبر مثبت طی یک هفته اخیر، قیمت بیت کوین بالاخره به بالای سطح مقاومت روانی خود روی 40,000 دلار رسید. اولین محرکه صعودی قیمت رمز ارز BTC را می‌توان توییتی دانست که در آن ایلان ماسک شرط از سرگیری پذیرش بیت کوین توسط تسلا را اعلام کرد و گفت در صورت استفاده 50 درصدی ماینرها از انرژی‌های پاک، این شرکت پذیرش بیت کوین را برای فروش خودروهای خود از سر خواهد گرفت.

اظهار نظر پائول تودور جونز (Paul Tudor Jones) و پشنهاد او مبنی بر اینکه باید 5 درصد از پرتفوی موسسات سرمایه‌گذاری به بیت کوین اختصاص یابد، در مثبت شدن هیجانات حاکم بر بازار بی‌تاثیر نبود. آقای جونز انتقاد زیادی نسبت به نظر فدرال رزرو مبنی بر موقت بودن افزایش نرخ تورم داشت.

اخبار مثبت اخیر نشان داد که سقوط اخیر قیمت بیت کوین روی شرایط فاندامنتال این ارز دیجیتال تاثیری نداشته است. بنابراین، ثبات قیمت رمز ارز BTC می‌تواند بار دیگر نظر موسسات را به خود جلب کند.

نقشه بازار

تحلیل قیمت 10 رمز ارز برتر برای امروز 25 خرداد 1400

این هفته، جذب سرمایه مایکرواستراتژی انجام شد و این موسسه توانست 500 میلیون دلار را از طریق فروش اوراق قرضه دریافت کند. پس از کسر هزینه‌های مختلف، این موسسه هوش تجاری 488 میلیون دلار را آماده تزریق به بازار بیت کوین کرده است. در حال حاضر، مایکرواستراتژی مالک 92,079 واحد رمز ارز BTC است.

آیا با افزایش تقاضا در بازار، بیت کوین می‌تواند منجر به بهبود شرایط قیمتی سایر رمز ارزها شود؟ در این نوشته، به بررسی و ارائه تحلیل تکنیکال برای 10 ارز دیجیتال برتر به لحاظ ارزش بازار می‌پردازیم.

تحلیل قیمت بیت کوین (BTC)

یکشنبه شب شاهد جهش قیمت بیت کوین به بالای الگوی مثلث کاهشی تشکیل شده در چارت قیمت این ارز دیجیتال بودیم. از آنجایی که الگوی مثلث کاهشی معمولا به عنوان یک پترن نزولی شناخته می‌شود، شکست این الگو نشان‌دهنده فشار خرید بسیار بالا است. اکنون خریداران به دنبال تثبیت قیمت روی مقاومت روانی 40,000 دلار هستند.

تحلیل قیمت بیت کوین
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین – 25 خرداد 1400

وضعیت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه و اندیکاتور RSI نشان می‌دهد که اندکی از فشار فروش کاسته شده است. اکنون مهم‌ترین مقاومت، خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 44,570 دلار است و شکست آن نشان‎‌دهنده احساسات صعودی حاکم بر بازار خواهد بود.

در صورت شکست خط میانگین متحرک ساده 50 روزه، موج صعودی می‌تواند تا هدف 51,483 دلار ادامه پیدا کند. این دیدگاه در صورتی نامعتبر خواهد بود که بیت کوین در حفظ سطح 40,000 دلار ناموفق باشد و به زیر سطح حمایت 34,600 دلار برسد. چنین اتفاقی، نشان‌دهنده فشار فروش گسترده در سطوح بالاتر خواهد بود.

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)

ارز دیجیتال شبکه اتریوم یعنی رمز ارز ETH طی معاملات شنبه این هفته به زیر الگوی مثلث متقارن خود رسید. با این حال، جهش بازار باعث شد تا بار دیگر قیمت اتر به درون این الگو بازگردد. این اتفاق نشان می‌دهد که خریداران از فرصت افت قیمت برای افزودن به دارایی خود استفاده می‌کنند.

تحلیل قیمت اتریوم
تحلیل قیمت ارز دیجیتال اتریوم – 25 خرداد 1400

واکنش قیمت اتریوم به خط روند صعودی و افزایش ممنتوم آن باعث شد تا امروز شاهد عبور آن از خط میانگین متحرک 20 روزه روی 2,581 دلار باشیم. اگر قیمت روی این سطح تثبیت شود و به بالای الگوی مثلث برسد، هدف بعدی، خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی رقم 2,940 دلار خواهد بود. عبور قیمت این خط می‌تواند به معنای پایان روند نزولی باشد. در چنین شرایطی، سطح اصلاحی 78.6 درصد فیبوناچی روی قیمت 3,806 دلار، مهم‌ترین مقاومت پیش روی اتریوم خواهد بود.

دیدگاه صعودی فوق‌الذکر در صورتی نامعتبر خواهد بود که قیمت به زیر سطح 2,200 دلار برسد. در این سناریو، اصلاح بیشتر تا اهداف 2,079 دلار و 1,728 دلار محتمل است.

تحلیل قیمت بایننس کوین (BNB)

ارز دیجیتال صرافی بایننس یعنی رمز ارز BNB روز یکشنبه به خط روند خود واکنش نشان داد و خریداران توانستند قیمت را به بالای خط میانگین متحرک ساده 20 روزه روی 364 دلار برسانند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین - 25 خرداد 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین – 25 خرداد 1400

اگر خریداران بتوانند قیمت را بالای خط میانگین متحرک ساده 20 روزه حفظ کنند، احتمال رشد تا هدف 433 دلار افزایش خواهد یافت. از آنجایی که این هدف دقیقا سقف الگوی مثلث افزایشی است، پیش‌بینی می‌شود که در حوالی آن شاهد افزایش فشار فروش باشیم.

در صورت عبور قیمت از ضلع بالایی الگوی مثلث افزایشی، رشد قیمت تا هدف این الگو روی سطح 609 دلار محتمل خواهد بود. رشد تدریجی خط میانگین متحرک ساده 20 روزه و قرارگیری اندیکاتور RSI روی رقم 46، نشان می‌دهد که خریداران در حال بازگشت به بازار رمز ارز BNB هستند.

با این وجود، بازگشت قیمت به زیر خط روند صعودی، سیگنال نزولی را صادر خواهد کرد. این اتفاق می‌تواند منجر به افزایش فشار فروش و اصلاح قیمت تا اهداف 291 دلار و 211 دلار شود.

تحلیل قیمت کاردانو (ADA)

قیمت ارز دیجیتال شبکه کاردانو یعنی رمز ارز ADA طی معاملات ابتدای این هفته به زیر خط روند صعودی خود رسید، اما فشار فروش کافی نبود و بار دیگر شاهد بازگشت قیمت به بالای این خط هستیم. اکنون خریداران در تلاشند تا قیمت کاردانو را به بالای خطوط میانگین متحرک برسانند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو - 25 خرداد 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو – 25 خرداد 1400

در صورت عبور قیمت رمز ارز ADA از خطوط میانگین متحرک، شانس ادامه موج صعودی تا هدف 1.94 دلار افزایش پیدا خواهد کرد. شکست سطح مقاومت 1.94 دلار و تثبیت قیمت روی آن، به معنای پایان اصلاح است.

بر خلاف سناریوی فوق، اگر قیمت در عبور از خطوط میانگین متحرک ناموفق باشد، احتمال لمس دوباره سطح 1.33 دلار وجود خواهد داشت. شکست این سطح می‌تواند منجر به تضعیف روند صعودی و بازگشت قیمت به سطح 1 دلار شود.

تحلیل قیمت دوج کوین (DOGE)

قیمت ارز دیجیتال شبکه دوج کوین یعنی رمز ارز DOGE نتوانست زیر خط گردن الگوی سر و شانه خود تثبیت شود و این اتفاق نشان داد که خریداران، به سختی در حال دفاع از این حمایت هستند. اگر قیمت روی خط میانگین ساده 20 روزه (34 سنت) تثبیت شود، احتمال رشد تا هدف خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 40 سنت وجود خواهد داشت.

تحلیل قیمت دوج کوین
تحلیل قیمت ارز دیجیتال دوج کوین – 25 خرداد 1400

در صورتی که قیمت در عبور از خط میانگین متحرک ساده 50 روزه ناموفق باشد، احتمال بازگشت آن به خط گردن الگو و شکست آن وجود دارد. با این حال، وضعیت اندیکاتورها حاکی از پتانسیل بالای دوج کوین برای آغاز یک روند خنثی برای چند روز است.

در این شرایط، شکست خط گردن الگو یا سطح مقاومت 45 سنتی، جهت موج بعدی قیمت دوج کوین را تعیین خواهد کرد.

تحلیل قیمت ریپل (XRP)

با وجودی که قیمت ارز دیجیتال شبکه ریپل یعنی رمز ارز XRP طی چند روز گذشته زیر خط میانگین متحرک ساده 20 روزه (92 سنت) قرار داشته است، اما فروشندگان در رساندن قیمت به زیر سطح حمایت 75 سنت ناموفق بودند. این اتفاق نشان می‌دهد که خریداران از فرصت افت قیمت برای خرید بیشتر استفاده می‌کنند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل - 25 خرداد 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل – 25 خرداد 1400

اندیکاتور RSI روی عدد 44 قرار دارد و شیب خطوط میانگین متحرک در حال صاف شدن است، بنابراین به نظر می‌رسد که خریداران به بازار ریپل بازگشته‌اند. شکست خط میانگین متحرک ساده 20 روزه می‌تواند اولین نشانه از صعودی شدن قیمت ریپل باشد. در این صورت، رشد قیمت تا هدف 1.1 دلار محتمل خواهد بود.

اگر خریداران بتوانند بر سطح مقاومت 1.1 دلار غلبه کنند، احتمال دارد که در ادامه شاهد رسیدن قیمت جفت معاملاتی XRPUSD به خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 1.19 دلار باشیم. این دیدگاه صعودی در صورت افت قیمت به زیر سطح حمایت 75 سنت نامعتبر خواهد بود.

تحلیل قیمت پولکادات (DOT)

حرکات قیمتی ارز دیجیتال شبکه پولکادات یعنی رمز ارز DOT طی چند روز گذشته منجر به تشکیل یک الگوی مثلث متقارن در چارت این ارز شده است. این اتفاق نشان می‌دهد که خریداران و فروشندگان نسبت به جهت موج قیمتی بعدی دات مردد هستند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال پولکادات - 25 خرداد 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال پولکادات – 25 خرداد 1400

صاف شدن خطوط میانگین متحرک و قرارگیری اندیکاتور RSI روی رقم 48، تاییدی بر خنثی بودن روند فعلی است. با این حال، شکست سقف الگوی مثلث می‌تواند منجر به رشد قیمت رمز ارز DOT تا اهداف 31.28 دلار و 41.4 دلار شود.

در سمت مقابل، اگر حمایت کف الگو از دست برود، احتمالا شاهد تلاش فروشندگان برای رساندن قیمت پولکادات به زیر سطح حمایت 19.5 دلار خواهیم بود. در صورت موفقیت، اصلاح قیمت رمز ارز DOT می‌تواند تا هدف 15 دلار ادامه پیدا کند.

تحلیل قیمت یونی سواپ (UNI)

چند هفته است که قیمت ارز دیجیتال صرافی غیر متمرکز (DEX) یونی سواپ یعنی رمز ارز UNI بین سطوح 21.5 دلار تا 30 دلار نوسان می‌کند.  اگرچه در ابتدای این هفته شاهد رسیدن قیمت به زیر سطح 21.5 دلار بودیم، اما فشار فروش کافی نبود و بلافاصله قیمت به درون بازه خنثی خود بازگشت.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال یونی سواپ - 25 خرداد 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال یونی سواپ – 25 خرداد 1400

رشد فعلی قیمت رمز ارز UNI در حوالی خط روند نزولی خود متوقف شده است. بنابراین، همچنان فشار فروش بالا روی این خط وجود دارد و این اتفاق می‌تواند منجر به تلاش دوباره فروشندگان برای رساندن قیمت یونی سواپ به زیر محدوده حمایتی 21.5 دلار تا 20.23 دلار شود.

در صورت وقوع چنین اتفاقی، افت بیشتر قیمت رمز ارز UNI تا اهداف 16.49 دلار و 13.04 دلار محتمل خواهد بود. از طرفی در صورت عبور قیمت از خط روند نزولی، می‌توان انتظار داشت که موج صعودی فعلی تا هدف خط میانگین متحرک ساده 20 روزه روی 25.45 دلار ادامه پیدا کند.

واکنش قیمت به خط میانگین متحرک ساده 20 روزه می‌تواند دردسرساز شود. با این حال، عبور قیمت از این خط، احتمال لمس رقم 30 دلار را افزایش خواهد داد.

تحلیل قیمت لایت کوین (LTC)

قیمت ارز دیجیتال لایت کوین یعنی رمز ارز LTC در تلاش برای عبور از ضلع بالایی الگوی مثلث متقارن خود است.

تحلیل قیمت لایت کوین
تحلیل قیمت ارز دیجیتال لایت کوین – 25 خرداد 1400

اگر خریداران در رساندن قیمت لایت کوین به بالای الگوی مثلث نمایش داده شده موفق عمل کنند، بازی به نفع آن‌ها خواهد شد. در این صورت، درها برای صعود تا هدف 225 دلار در گام نخست، و سپس خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 237 دلار، باز می‌شود.

در سمت مقابل، اگر قیمت در عبور از سقف مثلث ناتوان باشد، احتمال تلاش دوباره فروشندگان برای شکست کف این الگو وجود خواهد داشت. در صورت از دست رفتن حمایت کف، اصلاح بیشتر تا اهداف 140 دلار و 118 دلار محتمل خواهد بود.

تحلیل قیمت بیت کوین کش (BCH)

با وجود جهش اخیر بازار، قیمت ارز دیجیتال شبکه بیت کوین کش یعنی رمز ارز BCH همچنان درون الگوی مثلث کاهشی خود قرار دارد. تثبیت قیمت زیر کف این الگو روی 538 دلار، شکست رو به پایین را تایید خواهد کرد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین کش - 25 خرداد 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین کش – 25 خرداد 1400

در صورت شکست رو به پایین، فشار فروش ایجاد شده می‌تواند منجر به هدایت قیمت تا اهداف 400 دلار و 370 دلار شود. وضعیت خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI نیز تاییدی بر احتمال شکست کف الگوی مثلث کاهشی است.

دیدگاه نزولی فوق در صورتی نامعتبر خواهد بود که قیمت به بالای سقف الگو برسد. در این صورت، احتمالا شاهد Short Squeeze خواهیم بود و این اتفاق می‌تواند منجر به صعود سریع تا هدف خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 894 دلار شود.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال برتر بازار به تاریخ 25 خرداد 1400 بوده و تصمیم به خرید و یا فروش آن‌ها، بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم اکسچینو مگ در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.

منبع: CoinTelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)