ارزهای دیفای برای سرمایه گذاری کدام‌اند؟ + لینک خرید


سیستم مالی غیر متمرکز فرصت زیادی را برای سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال برتر فراهم کرده، اما بهترین رمز ارز حوزه دیفای در سال 2020 کدام است؟

با اینکه هدف ارز دیجیتال ایجاد راهی برای دسترسی همه افراد به پرداخت جهانی است، اما دیفای یا سیستم مالی غیر متمرکز، از طریق ترکیب امور مالی و رمز ارز ، گام بلندتری را در این حوزه برداشته است. جهانی را تصور کنید که گزینه‌های مختلف غیرمتمرکزی برای تمامی خدمات مالی که امروزه استفاده می‌کنیم نظیر وام دهی خودکار، حساب‌های پس‌انداز، بیمه و حساب‌های سرمایه گذاری، برای همه افراد از طریق اینترنت و یک تلفن همراه مهیا باشد. حوزه DeFi، زندگی جدیدی را به صنعت رمزارزها طی 18 ماه گذشته تزریق کرده است. حتی با وجود پیشرو بودن بیت کوین در بازار، هنوز روزهای روشنی در انتظار امور مالی غیر متمرکز است. بلاک چین‌های جذابی نظیر چین لینک (Chainlink)، بیش از پیش باعث افزایش سودمندی اتریوم شده‌اند و از طرفی شبکه میکر (Maker)، استیبل کوین‌ها و قراردادهای هوشمند را وارد فضای جدیدی کرده است. در این مطلب، بهترین رمز ارزها و ارزهای دیجیتال حوزه دیفای در سال 2020 را که از نظر محبوبیت و جستجو رتبه خوبی دارند، معرفی می‌کنیم.

البته پیش از خواندن این مقاله، پیشنهاد می‌کنیم ابتدا با تحلیل فاندامنتال دیفای آشنا شده و سپس با بررسی ویژگی هر کدام از رمز ارزهای این حوزه، بهترین آن را برای سرمایه گذاری انتخاب نمائید.

در بین 50 ارز دیجیتال برتر بازار، تعداد قابل توجهی از رمزارزهای حوزه دیفای نیز به چشم می‌خورد. با اینکه بیت کوین در سال 2020 رشد قیمت تقریبا دو برابری داشته، اما توکن های DeFi رشد 5 تا 10 برابری داشته‌اند.

ارزهای دیجیتال برتر بازار در کوین مارکت کپ
ارزهای دیجیتال برتر بازار در کوین مارکت کپ

بنابراین برترین رمز ارزهای امور مالی غیر متمرکز کدام‌ا‌ند؟ کدام ارزها پتانسیل بیشتری برای رشد دارند؟ کدام ارز تاکنون در سال 2020 بیشترین سودآوری را داشته است؟ در این مقاله سعی شده تا ابتدا 20 رمز ارز برتر از نظر ارزش بازار و سپس آن‌هایی که شناخته شده‌تر بوده و فرصت‌های بیشتری از نظر سرمایه گذاری را فراهم کرده‌اند، معرفی کنیم. در زیر نیز برترین ارزهای دیجیتال حوزه دیفای از نظر ارزش بازار را مشاهده می‌کنید.

بیشتر بخوانید: معرفی برترین پروژه های دیفای – DeFi در نیمه دوم سال ۲۰۲۰

اولین رمز ارز در لیست ارزهای دیجیتال حوزه دیفای ؛ چین لینک – ChainLink

توکن چین لینک با حروف اختصاری LINK، یک اکوسیستم مالی غیر متمرکز است که بیشتر بخاطر قدرت‌دهی به اوراکل‌های بلاک چین اتریوم شناخته می‌شود. پروتکل Chainlink از جمله توکن لینک (LINK) آن، به قراردادهای هوشمند اتریوم اجازه می‌دهد تا با امنیت کامل به منابع داده خارجی متصل شوند. به لطف چین لینک و توکن آن، اسمارت کانترکت‌ها بدون نیاز به مقام مسئول مرکزی قادر به فعالیت هستند. با استفاده از این پروتکل مثلا می‌توانید Smart Contract پیش بینی ورزشی خود را بسازید که برای تعیین امتیازات مسابقات، از یک اوراکل خارجی استفاده کند. توکن LINK در سال 2020 عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته و در حال حاضر رتبه 8ام رمز ارزهای برتر را از نظر ارزش بازار به خود اختصاص داده است.

رمز ارز چین لینک سال 2020 را با قیمت 2 دلار آغاز کرد و در اوت 2020 (مرداد 99)، به 10 دلار رسید. هنوز روزهای روشنی در انتظار این ارز دیجیتال حوزه دیفای است، بنابراین خرید چین لینک و سرمایه گذاری در این رمز ارز می‌تواند فرصت سرمایه گذاری مناسبی را برای علاقه‌مندان این صنعت فراهم کند.

توکن YFI در پروتکل یرن فایننس – Yearn Finance

یرن فایننس و توکن آن به نام YFI در ژوئیه سال 2020 (تیر 99) وارد بازار شد. توکن YFI یک ارز دیجیتال با عرضه 30،000 واحدی در پلتفرم اتریوم است. قیمت فعلی این ارز مجازی در زمان نگارش این مقاله برابر با 29،000 دلار است. دلیل این قیمت هم بخاطر عرضه پایین توکن YFI است. یرن فایننس که به اسم وای ارن فایننس نیز شناخته می‌شود، یک اکوسیستم مالی غیرمتمرکز است که برای شما امکان کسب سود، انتقال پول، سرمایه گذاری و استیک توکن YFI را فراهم می‌کند.

با اینکه این پروژه DeFi هنوز در مراحل ابتدایی عمر خود است، اما تنها با گذشت 2 ماه از تولد آن در میان 30 ارز دیجیتال برتر بازار از نظر ارزش قرار گرفته که خود گواهی بر موفقیت آن است. بنابراین می‌توان مدعی شد که خرید یرن فایننس نیز یکی از بهترین راه‌های سرمایه گذاری و کسب سود از ارزهای دیجیتال حوزه دیفای است.

سومین رمز ارز در لیست ارزهای دیجیتال حوزه دیفای ؛ رپد بیت کوین – WBTC

رپد بیت کوین یکی از کوین‌های منحصر بفرد امور مالی غیر متمرکز است که معنای واقعی «بیت کوین در بلاک چین اتریوم» را تشریح می‌کند. قیمت توکن WBTC به قیمت بیت کوین گره خورده و عرضه در گردش، عرضه کل و قیمتی دقیقا برابر با رمز ارز Bitcoin دارد. حال شاید بپرسید دلیل ساخت رپد بی تی سی چه بود؟ توکن WBTC قدرت بیت کوین را همراه با انعطاف پذیری توکن ERC20 برای کاربران به ارمغان می‌آورد.

رپد بی  تی سی اولین توکن ERC20 است که به صورت یک به یک به بیت کوین وابسته است. توکن WBTC بخاطر شفافیت، اعتبار 100 درصدی و مشوق‌های نشات گرفته از جامعه آن به رشد خود ادامه خواهد داد، خصوصا اینکه این رمز ارز یک توکن ERC20 در میان ارزهای دیجیتال حوزه دیفای است که کاربرد بیشتری را بهمراه دارد.

توکن LEND در پروتکل آوه – Aave

آوه یکی از ستاره‌های پر نور حوزه امور مالی غیرمتمرکز است. این پروتکل متن باز غیر کاستدی به کاربران اجازه می‌دهد تا بازارهای پولی را ساخته و سپس با واریز و وام دهی دارایی‌ها از طریق توکن LEND این پلتفرم، سودآوری داشته باشند. ارزش بازار آوه در حال حاضر بیش از 765 میلیون دلار بوده و با اینکه توکن LEND در فضای ارزهای مجازی شناخته شده است، اما خیلی در میان سرمایه گذاران بزرگ بازار محوبیت زیادی ندارد. سال 2020 سال فوق‌العاده‌ای برای این ارز دیجیتال بود. در ژانویه 2020 (دی 98)، قیمت توکن لند 0.009 دلار بود و در ماه اوت (مرداد)، قیمت هر واحد آن به 0.36 دلار رسید. در حال حاضر قیمت این رمز ارز 0.61 دلار است.

بیشتر بخوانید: راهنمای کسب درآمد رایگان از سرویس وام دهی بایننس (Binance Lending)

ارز دیجیتال LEND پروتکل دیفای آوه

پنجمین رمز ارز در لیست ارزهای دیجیتال حوزه دیفای ؛ دای – Dai

دای توکنی است که عموما بخاطر پتانسیل سرمایه گذاری آن خریداری نمی‌شود، اما با این وجود پنجمین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار در میان رمز ارزهای برتر حوزه DeFi است. گفته شده که توکن DAI بهترین استیبل کوین در بازار است. این ارز مجازی که روی پروتکل میکر (Maker) ساخته شده، از یک سیستم مشوق و وثیقه‌ای هوشمند جهت پایداری ارزش آن برابر با دلار آمریکا استفاده می‌کند. با اینکه دیگر استیبل کوین‌های بازار برای پایداری ارزش ارز مورد نظر از یک روش قدیمی (نظیر نگهداری دلار آمریکا در یک حساب بانکی) بهره می‌گیرند، اما توکن Dai از یک سیستم منعطف‌تر و مقیاس پذیر‌تر استفاده می‌کند. اگر در کنار سرمایه گذاری در حوزه دیفای به دنبال پوشش ریسک دارایی‌های خود هستید، ارز دیجیتال دای یکی از گزینه‌های مناسب شماست.

اوما – UMA

اوما یک پروتکل برای ساخت ارزهای مصنوعی در دیفای است. این پروتکل کاربران را قادر می‌سازد تا قرارداد هوشمند شخصی خود را با بهره‌گیری از تضمین‌های اقتصادی بنویسند. پروتکل UMA جهت قدرت‌دهی به خلاقیت‌های مالی که در بلاک چین‌های عمومی نظیر اتریوم ممکن می‌شود، طراحی شده است. اوما که از مفاهیم اوراق مشتقه مالی ارزهای فیات الهام گرفته، در واقع یک پروتکل متن باز است که به دو طرف درگیر اجازه می‌دهد تا قرارداد مالی مختص به خود را بنویسند.

اوما در کنار پروتکل رن (Ren)، یک مشوق ییلد فارمینگ متشکل از سه دارایی را راه‌اندازی کرده که به کاربران اجازه می‌دهد توکن‌های renBTC را در آن قفل کنند. از توکن renBTC به عنوان وثیقه جهت چاپ uUSD و خرید توکن‌های رن بی تی سی بیشتر برای ساخت پوزیشن‌های لوریج شده استفاده می‌شود.

توکن UNI صرافی غیر متمرکز یونی سواپ – Uniswap

هیدن آدام (Hayden Adam) در نوامبر سال 2018 (آذر 96) پروتکل یونی سواپ را تاسیس کرد. Uniswap یک صرافی غیر متمرکز است که کاملا روی یک قرارداد هوشمند اجرا می‌شود. یونی سواپ به کاربران اجازه می‌دهد تا توکن‌های مشهور را مستقیما از داخل خود والت معامله کنند. این پروتکل جهت رساندن تریدرها به نزدیک‌ترین قیمت بازار، از مکانیسمی به نام بازار ساز خودکار (AMM) استفاده می‌کند.

این صرافی غیرمتمرکز به شما اجازه می‌دهد تا هر توکن مبتنی بر شبکه اتریوم را مستقیما به صورتی ساده و موثر ترید کنید. این پروتکل همچنین خدمات استخر نقدینگی (Liquidity Pool) را ارائه می‌دهد تا هر کاربر به راحتی بتواند با تامین رمز ارز در قرارداد یونی سواپ، به یک فراهم کننده لیکوئیدیتی تبدیل شود. این صرافی چند روز پیش توکن شخصی خود به نام UNI را راه‌اندازی کرد، که طی تنها چند ساعت پس از عرضه، در صرافی بایننس لیست شد. از آنجایی که یونی سواپ کاربرد فراوانی در حوزه دیفای دارد، ارز دیجیتال UNI نیز پتانسیل رشد بالایی را بهمراه خواهد داشت. پس خرید یونی سوآپ می‌تواند یکی از سرمایه گذاری‌های مناسب در حوزه DeFi باشد.

بیشتر بخوانید: توکن یونی سواپ پس از راه‌اندازی سریعا در بایننس لیست شد

یونی سواپ

هشتمین رمز ارز در لیست ارزهای دیجیتال دیفای ؛ میکر – Maker

تا همین چند وقت پیش، میکر دومین ارز دیجیتال برتر حوزه دیفای بود. از آنجایی که عرضه توکن Maker بسیار پایین (برابر با 1 میلیون کوین) است، باعث می‌شود نسبت به رقبای حال حاضر خود قیمت بالاتری داشته باشد. پس از اینکه قیمت این ارز مجازی در ژانویه 2018 (دی 96) به سقف تاریخی 1،700 دلاری رسید، در زمستان کریپتو سال 2018 تا 2019 به کف قیمت چندین ساله خود ریزش کرد. اما سال 2020 شرایط متفاوت‌تری را برای توکن MKR رقم زد و در ماه اوت (مرداد) قیمت این رمز ارز به 600 دلار صعود کرد.

پروتکل میکر و توکن MKR آن، بهترین سیستم استیبل کوینی در جهان را قدرت می‌بخشند، که استیبل کوین دای (Dai) مبتنی بر پوزیشن بدهی وثیقه (CDP) نام دارد. این توکن با ترکیبی از مشوق‌ها و وثیقه‌ها، ارزش دلار آمریکا را دنبال می‌کند. توکن MKR تا به اینجای سال 2020، نقش مهمی را در اکوسیستم DeFi ایفا کرده است. بنابراین خرید ارز دیجیتال میکر نیز بخاطر پتانسیل بالای این پروژه در امور مالی غیر متمرکز، می‌تواند سودآوری مناسبی را بهمراه داشته باشد.

سینتتیکس نتورک توکن – SNX

همانند توکن LEND در پروتکل آوه، سال 2020 برای توکن SNX نیز سال بسیار خوبی بوده است. توکن پلتفرم سینتتیکس که SNX نام دارد، در اول سپتامبر 2020 (11 شهریور 99) به بالاترین قیمت تاریخی خود برابر با 7.84 دلار رسید. سینتتیکس نتورک توکن با دارا بودن ارزش بازار تقریبا نیم میلیون دلاری، رتبه 8ام ارزهای دیجیتال برتر دیفای را به خود اختصاص داده و آماده تغییر حوزه سیستم مالی غیر متمرکز است. SNX در واقع یک پروتکل نقدینگی مشتقات ارزی است که روی بلاک چین اتریوم ساخته شده و به کاربران اجازه می‌دهد تا دارایی‌های مصنوعی را صادر و معامله کنند. بلاکچین این رمز ارز میزبان دارایی‌هایی نظیر توکن sUSD است که قیمتی برابر با دلار آمریکا دارد. سینتتیکس با دارا بودن سیستم تشویقی و ساختار اسمارت کانترکت خود، ایجاد تغییر در دنیای امور مالی غیرمتمرکز را هدف قرار داده است.

دهمین رمز ارز در لیست ارزهای دیجیتال حوزه دیفای ؛ کامپوند – Compound

توکن COMP به اندازه رقبای بزرگتر خود در این لیست شناخته شده نیست، اما یکی از رمزارزهای جالب حوزه DeFi محسوب می‌شود. قیمت ارز دیجیتال کامپوند که یک توکن ERC20 است، در اوت سال 2020 (مرداد 99) به 140 دلار رسید. از توکن COMP برای فعالیت‌های نظردهی در پلتفرم کامپاند نیز استفاده می‌شود. بنابراین با افزایش کارایی پلتفرم سیستم مالی غیرمتمرکز Compound، ارزش توکن COPM نیز افزایش خواهد یافت که در این صورت، خرید کامپوند را به یک سرمایه گذاری درست تبدیل خواهد کرد و باید منتظر افزایش ارزش بازار 390 میلیون دلاری فعلی این پلتفرم در آینده باشیم.

توکن ZRX در پروتکل 0x

0x یک پروتکل متن باز پشتیبان لیکوییدیتی و قراردادهای هوشمند است. قیمت توکن ZRX در سال 2020 تنها دو برابر شد و این ارز دیجیتال را به یکی از آهسته‌ترین توکن‌های لیست رمز ارزهای دیفای تبدیل کرد. در ژانویه سال 2020 (دی 98)، قیمت توکن ZRX حدود 0.2 دلار بود و در حال حاضر برابر با 0.4 دلار است. پتانسیل اصلی و بزرگ پروتکل 0x، در قابلیت فراهم‌آوری خدمات تبدیل همتابه‌همتا درون شبکه‌ای توکن‌های مبتنی بر بلاک چین اتریوم نهفته است. علاوه بر این، با خرید و نگهداری توکن ZRX، قادر به رای دادن در بهبودها و ویژگی‌های پروتکل 0X خواهید بود که بر اساس پیش پینی‌ها انتظار می‌رود با توسعه این پروتکل، قیمت ارز دیجیتال ZRX نیز افزایش یابد.

لوپرینگ – Loopring

توکن LRC، ارز دیجیتال پروتکل Loopring است. لوپرینگ یک پروتکل باز است که امکان ساخت صرافی‌های غیر کاستدی (غیر حضانتی) و مقیاس پذیر را روی اتریوم فراهم کرده است. با استفاده از اسمارت کانترکت‌های لوپرینگ و الگوهای اثبات دانش صفر (Zero Knowledge Proof)، توسعه دهندگان قادر به ایجاد صرافی‌های غیر متمرکز دارای عملکرد بالا از طریق سازه‌های زی‌کی رولاپ (zkRollup) هستند. بنابراین می‌توان گفت که Loopring بدون قربانی کردن امنیت اتریوم، توان عملیاتی بالاتر و هزینه تسویه پایین‌تری را ارائه می‌دهد.

با استیکینگ ارز دیجیتال LRC که یک توکن ERC20 است، قادر به کسب کارمزدهای این پروتکل خواهید بود که پتانسیل رشد بیشتر پروتکل لوپرینگ را فراهم می‌کند. توکن LRC سال 2020 را با قیمت 0.02 دلار آغاز کرد و اکنون قیمت آن برابر با 0.25 دلار است که با توجه به رشد آن، می‌توان این ارز دیجیتال را یکی از گزینه‌های مناسب سرمایه گذاری در حوزه دیفای دانست.

ارز دیجیتال دیفای لوپرینگ

کایبر نتورک – Kyber Network

توکن KNC، در حال حاضر با قیمت 1 دلاری فعلی خود، زیر قیمت تاریخی آن در ژانویه سال 2018 (دی 96) برابر با 5.8 دلار قرار دارد. با این وجود، ارز دیجیتال KNC با ارزش بازار حدودا 200 میلیون دلاری، همچنان یکی از پروژه های رمز ارز محبوب دیفای باقی مانده است. این رمز ارز سال 2020 را با قیمت 0.2 دلار آغاز کرد و در مرداد ماه به 1.65 دلار رسید. این توکن یکی از ارزهای دیجیتال دارای رشد سریع در فضای DeFi بوده است. اما چیزی که کایبر نتورک را از رقبای آن متمایز می‌کند، پروتکل نقدینگی درون شبکه‌ای آن است که امکان سواپ توکن‌های غیر متمرکز را فراهم کرده است. توسعه دهندگان می‌توانند این پروتکل را با هر اپلیکیشنی ادغام کرده و نحوه انتقال ارزش بین توکن‌ها را تغییر دهند.

کاوا – KAVA

قیمت توکن کاوا پس از اینکه سال 2020 را با قیمت حدودا 1 دلاری آغاز کرد، در مرداد ماه به 3.5 دلار رسید و در زمان نگارش این مقاله، برابر با 2.45 دلار است. Kava.io در واقع یک پلتفرم خدماتی امور مالی غیر متمرکز است که منحصرا روی وام‌دهی و وام‌گیری ارزهای دیجیتال تمرکز دارد. با استفاده از پروتکل کاوا، کاربران قادر به کسب درآمد از دارایی‌های دیجیتالی خود هستند. در حال حاضر کاربران می‌توانند با استیک کردن توکن‌هایی نظیر BNB، سود سالانه 62.93 درصدی کسب کنند. این نرخ سود را در هیچ پلفترم DeFi دیگری نخواهید یافت.

هدف KAVA حمایت از وام‌دهی و وام‌گیری بیت کوین و ریپل در آینده‌ای نزدیک است، به این معنا که روزهای روشن عمر پلتفرم کاوا و توکن آن در راه است. یکی از ویژگی‌هایی که KAVA را از رقبای آن متمایز می‌سازد، پشتیبانی برخی از بزرگان صنعت از جمله بایننس، هیوبی، اکی اکس و دیگر صرافی‌های رمز ارزی از این پلتفرم است، که شانس این ارز دیجیتال را نسبت به دیگر پلتفرم‌های وام دهی دیفای تقویت می‌کند.

پانزدهمین رمز ارز در لیست ارزهای دیجیتال حوزه دیفای ؛ رن – Ren

رن پروتکلی است که امکان انتقال خصوصی ارزش بین بلاک چین‌ها را فراهم می‌کند. محصول اصلی و محوی پروتکل Ren، ماشین مجازی رن یا RenVM است، که هدف آن فراهم‌آوری همکاری بین سیستم‌های مالی غیر متمرکز است. توکن REN امسال را با قیمت 0.03 دلار آغاز کرد و در حال حاضر قیمت آن برابر با 0.22 دلار است. این اتفاق REN را به یکی از ارزهای دیجیتال حوزه دیفای تبدیل کرده که رشد 10 برابری را به ثبت رسانده است.

سوشی سواپ – SushiSwap

سوشی یکی از جنجالی‌ترین ارزهای دیجیتال حوزه دیفای تا به اینجای سال 2020 بوده است. این ارز دیجیتال که در تاریخ 26 اوت (5 شهریور) توسط تیم سازنده آن معرفی شد، تنها چند روز پس از راه‌اندازی، از سقف قیمت 10 دلاری خود با ریزش 90 درصدی به 1 دلار سقوط کرد و شایعه کلاهبرداری بودن این رمز ارز را بر سر زبان‌ها انداخت. دلیل این اتفاق نیز انتشار خبر خارج کردن 14 میلیون دلار دارایی خالق ناشناس آن به نام شف نومی (Chef Nomi) از پروتکل سوشی سواپ بود.

بیشتر بخوانید: سقوط 50 درصدی ارز دیجیتال سوشی ؛ کلاهبرداری دیگر در دیفای؟

البته چند روز پس از این اتفاق، شف نومی در توییتی اظهار داشت که کل 14 میلیون دلار سرمایه را به این پروتکل بازگردانده است. SushiSwap در واقع پروژه‌ای است که در تلاش است تا مفهوم پشت ساخت پروتکل صرافی غیر متمرکز یونی سواپ را گرفته و مشوق‌های بیشتری را برای تامین کنندگان لیکوییدیتی فراهم کند. پس از چند روز کشمکش، مهاجرت سوشی سواپ از Uniswap به پروتکل انحصاری خود نهایی شد. قیمت توکن Sushi در حال حاضر برابر با 1.51 دلار است.

رمز ارز دیفای سوشی سواپ

آگور – Augur

ارز دیجیتال آگور که با حروف اختصاری REP شناخته می‌شود، از آغاز سال 2020 تا کنون افزایش قیمت خوبی را پشت سر گذاشته است. این رمز ارز سال جاری را با قیمت 9 دلار آغاز کرد و در حال حاضر قیمت آن برابر با 14.65 دلار است. هدف پروتکل آگور و توکن REP آن، ایجاد دانش و خرد عمومی از طریق بازارهای پیش بینی است. پروتکل Augur توسط دارندگان و هولدرهای توکن REP هدایت می‌شود. کاربران این پروتکل با استفاده از توکن REP می‌توانند روی رویدادهای آتی، از اتفاقات ناگوار گرفته تا نتایج انتخاباتی که منجر به درآمدزایی این شرکت می‌شود، شرط بندی کنند.

در این پروتکل، بازارهای ساخته شده توسط کاربران، کارمزدها را به مشارکان بازار بازمی‌گردانند و در کنار آن، قراردادهای هوشمند خودکار بودن پرداخت‌ها به شرط بندان برنده را ممکن می‌سازند. آگور همچنان یکی از داغ‌ترین ارزهای دیجیتال حوزه دیفای است که پتانسیل پیوستن به جریان اصلی رمز ارزها را در خود دارد.

امپل فورس – Ampleforth

امپل فورس سال 2020 را با قیمت 1 دلار آغاز کرد و پیش از اینکه دوباره به 1 دلار ریزش کند، در ماه ژوئیه (تیر) به 4 دلار رسید. سال جاری برای این ارز دیجیتال، یکی از پر سروصداترین سال‌ها بوده است. Ampleforth خودش را به عنوان پول کالای هوشمند توصیف می‌کند. امپل فورس پتانسیل ایجاد انقلاب در چندین اکوسیستم امور مالی غیرمتمرکز را نیز دارد. با اینکه دیگر ارزهای دیجیتال دیفای تقریبا با روند قیمتی بیت کوین همبستگی دارند، اما قیمت رمز ارز AMPL بر اساس وقایع مربوط به پروتکل خود بالا و پایین می‌رود. این رمز ارز در کنار ایجاد فرصت سودآوری، به سرمایه گذاران در ایجاد پوشش ریسک نیز کمک می‌کند.

امپل فورس و توکن AMPL خود را طلایه‌دار حوزه eFi یا امور مالی منعطف می‌داند. پروژه Ampleforth قصد دارد قیمت هر واحد از توکن آن در نزدیکی 1 دلار باقی بماند. بدین منظور، قرارداد هوشمند این پروژه هر 24 ساعت یک بار به طور خودکار و هوشمند، مقدار توکن‌های در گردش AMPL را کم یا زیاد می‌کند تا با بالا و یا پایین آمدن عرضه، قیمت به نزدیکی 1 دلار برسد. بنابراین اگر شما صاحب این توکن بودید و روز بعد مقدار توکن‌های شما کم یا زیاد شد، تعجب نکنید.

بلنسر – Balancer

بلنسر یک مدیریت کننده پورتفولیو غیر حضانتی، تامین کننده لیکوئیدیتی و سنسور قیمت است که در ژوئن سال 2020 (خرداد 99) راه‌اندازی شد. توکن BAL که در حال حاضر جزء 100 رمز ارز و 20امین ارز برتر دیفای از نظر ارزش بازار است، به کاربران اجازه دسترسی به نقدینگی قابل برنامه‌نویسی را می‌دهد. پروتکل Balancer اکوسیستم معاملاتی را فراهم کرده تا کاربران به نقدینگی جهانی دسترسی داشته و در استخرهای مختلفی قادر به ترید باشند. هنوز پتانسیل‌های این پروژه کاملا مشخص نیست، اما سرمایه گذاران به سودآوری این ارز دیجیتال دیفای ایمان دارند.

بیستمین رمز ارز در لیست ارزهای دیجیتال حوزه دیفای ؛ بند پروتکل – Band Protocol

بند پروتکل و توکن BAND آن یکی از جذاب‌ترین اخبار سال 2020 بوده‌اند. از زمان آغاز سال جاری، قیمت توکن بند با جهش خود، طی تنها 8 ماه از 0.22 دلار به 7.65 دلار رسید. بند پروتکل یک شبکه اوراکل بین زنجیره‌ای است که داده‌های دنیای واقعی و API ها را وارد قراردادهای هوشمند می‌کند. هدف Band Protocol، بهبود تکنولوژی بلاک چین از طریق ساده‌سازی همکاری پروتکل‌‌های بلاکچینی مختلف با یکدیگر است. علاوه بر این، بند پروتکل امکان ساخت اپلیکیشن‌های اسمارت کانترکت‌هایی نظیر سیستم مالی غیر متمرکز، بازارهای پیش بینی و صنعت گیمینگ را بدون کوچکترین اخلالی در اوراکل متمرکز پشتیبان آن فراهم می‌کند. با توجه به قابلیت‌های بی‌نظیر این پروتکل، خرید ارز دیجیتال بند نیز جزء آن دسته از سرمایه گذاری‌هایی است که می‌تواند سودآوری مناسبی بهمراه داشته باشد.

منبع: Marketnewscallثبت نظر
نظرات کاربران (4 نظر)
محمد قدیر صابری

باعرض سلام و احترام من مدتی است در حوزه دیفای کارمیکنم ای کاش زمانیکه یرن فایننس اومد من فهمیدم و واردمیشدم ولی دیفای تحول عظیمی درحوزه ارزهای دیجیتال ایجادکرده.و آینده شگفت انگیزی پیش روداریم از اطلاعات سایت ممنونم بسیار آموزنده وعالی بود

0 پاسخ دهید
09:45:15 1399/11/06
فرهاد کریمی

هنوز دير نشده ارز kodx مانند یرین فاینانس هست حتی خدمات گسترده تر و بهتر و کاربردی تری هم داره و از همه مهمتر بر بستر ترون هست و کارمزدش بسیار کمتر و به صرفه تر از یرین فاینانس هست تعدادش هم ۳۳۰۰۰ عدد در کل دنیاست قیمتش الان ۶۶ دلاره

0 پاسخ دهید
09:45:15 1399/11/06
مچ گیر اعظم

الان که 1400 هست قیمتش 23 دلاره داداش خخخخخ

0 پاسخ دهید
09:45:15 1399/11/06
بهراد زندیه

از مطالب خوب و کاربردی شما تشکر میکنم

0 پاسخ دهید
15:37:54 1399/11/08