تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین (21 تیر 1401)


بیت کوین نزدیک یک ماه است که در حوالی 20 هزار دلار نوسان می‌کند. آیا قیمت BTC، روند ریزشی را ادامه خواهد داد؟

برای اینکه به درک صحیحی از شرایط حال حاضر قیمت بیت کوین برسیم، تحلیل رفتار قیمت BTC را از نمودار هفتگی شروع می‌کنیم. روند ریزشی قدرتمند ماه ژوئن، سفارشات خرید ناحیه‌ی تقاضایی که محدوده 17,500 دلار تا 20,000 را در برمی‌گیرد را خالی کرده است. این خبر خوبی برای گاوها نیست، چرا که احتمال ادامه روند نزولی را افزایش می‌دهد.

نمودار هفتگی بیت کوین

با تحلیل و بررسی نمودار روزانه نیز، میبینیم که با وجود توقف روند نزولی در 20 روز گذشته، اما همچنان آخرین سقف روند نزولی کاملا پابرجاست. این به معنی این است که با وجود ناتوانی روند نزولی از ایجاد سقف‌ها و کف‌های پایین‌تر در چند هفته گذشته، همچنان روند نزولی بر بازار حکمفرماست.

نمودار روزانه بیت کوین

جالبترین نکته تحلیل امروز در تایم فریم 4 ساعته اتفاق افتاده است. همانطور که در تحلیل روز 18 تیر نیز دراینباره صحبت کردیم، سقف 21,867 دلار سطح مهمی است. شکسته شدن این سقف منجر به ورود خریداران به بازار شد. این دقیقا خواسته فروشندگان بزرگ بود. روند نزولی نشان از حضور فروشندگان سنگین در بازار را دارد و فروشندگان مایل هستند تا در قیمت‌های بالاتر به اقدام بهفروش کنند. به همین خاطر، شکست این سطح منجر شکل گیری نبردی خونین بین خریداران و فروشندگان شد.

نمودار 4 ساعته بیت کوین

همانطور که در تحلیل روز 18 تیر نیز درباره این مسئله بحث کردیم، ما انتظار داشتیم تا با ورود فروشندگان در ناحیه 21,700 دلار تا 23,000 دلار، روند نزولی آغاز شود. این اتفاق در چند روز گذشته به وقوع پیوست و ما شاهد ریزش قیمت بودیم. طی روزهای آینده، احتمال ادامه روند نزولی بسیار بالاست. البته باید صبور باشیم و شکل گیری کندل‌ها را تک به تک دنبال کنیم. موضوع مهم دیگر بحث تغییر نرخ بهره آمریکا در ما جولای است. اواخر ماه جولای، فدرال رزرو درباره تغییر نرخ بهره تصمیم گیری خواهد کرد. سرمایه گذاران و معامله‌گران بیت کوین نیم نگاهی به این خبر دارند و در صورت افزایش نرخ بهره و یا انتظار قوی برای افزایش نرخ بهره قبل از اعلام آن، می‌توانیم انتظار ادامه روند نزولی را داشته باشیم.

تحلیل قیمت بیت کوین (18 تیر 1401)

برای تحلیل رفتار قیمت BTC، طبق روال همیشگی از تایم فریم‌های بالا شروع می‌کنیم و پایین می‌رویم. با بررسی نمودار هفتگی می‌بینیم که ریزش قدرتمند بیت کوین به ناحیه تقاضا بین 17,500 دلار تا 20,000 دلار منجر به خالی شدن سفارشات خرید این محدوده تقاضا شده‌است.

نمودار هفتگی بیت کوین

نمودار روزانه به ما نشان می‌دهد که با وجود رشد قیمت بیت کوین در چند روز گذشته، همچنان روند نزولی، به وضوح بر بازار حاکم است. تا این لحظه آخرین سقف روند نزولی پابرجاست و ما شاهد شکل گیری الگوی رینج در یک روند نزولی هستیم که نشان از این دارد که معامله‌گران و سرمایه‌گذاران بیت کوین در حال تصمیم‌گیری درباره روند بعدی هستند.

نمودار روزانه بیت کوین

نمودار 4 ساعته بیت کوین اطلاعات زیادی از نبرد خریداران و فروشندگان به ما می‌دهد. بعد از فعال شدن سفارشات خرید در ناحیه‌ی تقاضا هفتگی، قیمت در اقدامی ناموفق به قصد لمس آخرین سقف روند نزولی حرکت کرد. با ریزش قیمت و بازگشت به ناحیه تقاضا، خریداران در تلاشی دوباره قیمت را افزایش دادند. سقف 21,867 دلار، پر از نقدینگی است. چرا که با شکستن این سقف، تعداد زیادی از معامله گران خریدار شده‌اند. با در نظر گرفتن اینکه روند حاکم بر بازار نزولی است، شکست این سقف و ورود خریداران دقیقا خواسته‌ی فروشندگان است. پس ما انتظار ورود سنگین فروشندگان بزرگ در قیمت‌های 21,900 تا 23,000 دلار را داریم. در صورت وقوع این اتفاق، احتمال آغاز روند نزولی از اینجا بسیار بالاست.

نمودار 4 ساعته BTC

شرایط لحظه اکنون بیت کوین بسیار مهم و جذاب است. بازار و معامله گران در حال تصمیم‌گیری هستند. ناحیه‌ی رینجی که در نمودار 4 ساعته مشخص کردیم، منطقه تصمیم‌گیری است. در این منطقه تصمیم‌گیری، نبردی خونین بین گاوها و خرس‌ها در جریان است. در این تحلیل، به دلیل حکمفرمایی روند نزولی، ما نگاهمان خرسی است، اما در بازار هر اتفاقی ممکن است بیفتد. هیچ کس توان پیش بینی بازار را ندارد. بهترین تحلیل گران توانایی خوبی در دنبال کردن بازار را دارند نه پیش بینی بازار. تلاش ما نیز در این مقالات تحلیلی، دنبال کردن و همراه شدن با بازار و ارائه دقیق داستانی است که بین خریداران و فروشندگان در حال وقوع است.

تحلیل قیمت بیت کوین (13 تیر 1401)

با پایان ماه ژوئن، کندل ماهانه بیت کوین کاملا نزولی بسته شد. بسته شدن کندل ماهانه به این شکل، نشان از غلبه کامل فروشندگان در ماه گذشته میلادی دارد.

نمودار ماهانه بیت کوین

همانطور که در تحلیل‌ روز 8 تیر گفتیم، سفارشات خرید ناحیه‌ی تقاضا 17,500 دلار تا 19,700 دلار خالی شده‌اند و روند نزولی همچنان حکمفرماست. با توجه به پیچیدگی شرایط کنونی اقتصاد جهانی و ادغام بازار ارزهای دیجیتال با اقتصاد جهانی، موضوع افزایش نرخ های بهره در مرکز توجه سرمایه گذاران قرار دارد.

نمودار هفتگی بیت کوین

در تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین در روز چهارشنبه 8 تیر، موضعو صحبت‌های جروم پاول مرکز توجه ما بود و دیدیم که بعد از صحبت‌های ایشان، قیمت بیت کوین ریزش داشت. مهم‌ترین نکته‌ای که رئیس فدرال رزرو در صحبت هایش بیان کرد این بود که کاهش سرعت رشد اقتصادی اجتناب ناپذیر است و اشاره‌ای به تغییر نرخ بهره نکرد. ماه جولای، جلسه تغییر نرخ بهره در دستور کار فدرال رزرو است و در روزها و هفته‌های پیش رو باید اخبار مربوطه را رصد کنیم.

نمودار روزانه بیت کوین

وقتی از نمودار چهار ساعته رفتار قیمت بیت کوین را تحلیل می‌کنیم، نکته‌ای که جلب توجه می‌کند ناحیه‌ی تقاضا 4 ساعته است که قیمت بعد از برخورد به آن واکنش بسیار شدیدی از خود نشان داده و سپس در محدوده 18,600 دلار تا 20,800 دلار نوسان کرده‌است. الگوی رینجی که در این محدوده شکل گرفته نشان از این دارد که بازیگران بزرگ بازار در حال جمع آوری سفارشات معاملاتی خود هستند.

نمودار 4 ساعته بیت کوین

در حال حاضر، همه نشانه‌ها به سمت نزول اشاره می‌کنند. در صورت عبور قیمت از کف 17,622 دلار، احتمال ریزش شدید یا آرام بیت کوین را می‌توانیم داشته باشیم. نحوه ریزش قیمت اطلاعات زیادی درباره کف بیت کوین به ما خواهد داد.

 

تحلیل اختصاصی بیت کوین ؛ احتمال سقوط با برگزاری کنفرانس فدرال رزرو (8 تیر 1401)

افزایش پی در پی نرخ بهره برای بیت کوین دردسرساز شده است. بازار ارز های دیجیتال که حالا به خوبی با اقتصاد جهانی ادغام شده و همگرایی 82% (البته شایان توجه است که اندازه نوسانات بیت کوین 2 تا 3 برابر شاخص NASDAQ است. این شاخص مربوط به سهام شرکت های تکنولوژی است.) با شاخص NASDAQ را نشان می دهد. امروز ساعت 17:30 به وقت تهران، رئیس فدرال رزرو صحبت خواهد کرد.

بیت کوین در آستانه از دست دادن حمایت 20,000

نمودار بیت کوین کاملا آماده ادامه روند نزولی است. وقتی به چارت هفتگی نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که ناحیه‌ی تقاضا 16 هزار دلار تا 20 هزار دلار یک بار خالی شده است. اما اگر این ناحیه‌ی تقاضا را همراه با حجم معاملات بررسی کنیم، می‌بینیم که حجم بزرگی از اردرها در این ناحیه، بین 17,500 دلار تا 19,700 دلار متمرکز است که تما این سفارشات خالی شده‌اند.

نمودار هفتگی بیت کوین

خالی شدن سفارشات این ناحیه، خبر خوبی برای گاو ها نیست. وقتی برای بررسی دقیق‌تر روند بیت کوین، به نمودار روزانه نگاه می‌کنیم، حکمفرمایی روند نزولی برای ما کاملا واضح است. شکل گیری سقف‌های پایین‌تر و کف‌های پایین‌تر، گواه نزولی بودن روند است. تا زمانی که قیمت، آخرین سقف روند نزولی، یعنی سقف 22,295 دلار را به بالا نشکسته‌است، روند کاملا نزولی است.

نمودار روزانه بیت کوین

با نگاه به نمودار 4 ساعته، جزئیات بیشتری برای ما آشکار می‌شوند. در این تایم فریم می‌بینیم که هر بار گاوها (خریداران) قیمت را افزایش داده‌اند، با رسیدن به ناحیه‌ی عرضه، ناتوان از غلبه بر فروشندگان بوده‌اند. خستگی و ضعف خریداران در برابر فروشندگان کاملا واضح است.

نمودار 4 ساعته بیت کوین

فدرال رزرو، نرخ بهره و بیت کوین

امروز ساعت 17:30 به وقت تهران، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، و همچنین روسای بانک انگلستان و بانک مرکزی اروپا صحبت خواهند کرد. احتمال خیلی زیاد، در صحبت‌هایشان به نرخ‌های بهره نیز اشاره خواهند کرد. معامله گران و سرمایه گذاران بیت کوین منتظر این صحبت ها هستند. اگر از این صحبت‌ها، احساس ادامه روند افزایش نرخ‌های بهره منتقل شود، ادامه روند نزولی بیت کوین تا ناحیه‌ی تقاضا هفتگی خالی نشده در محدوده 9,800 دلار تا 12,500 دلار بسیار محتمل است.

در طرف دیگر، در صورتی که لحن صحبت ها کبوتری باشد(لحن شاهینی (Hawkish) به معنی افزایش نرخ بهره و در مقابل لحن کبوتری(Dovish) اشاره به سیاست های کاهش نرخ بهره دارد)، احتمال افزایش قدرتمندانه بیت کوین تا 23 هزار دلار و یا حتی 27 هزار دلار وجود دارد. هر چند با توجه به شرایط کلی حاکم، این سناریو محتمل نیست.

تحلیل قیمت بیت کوین (24 خرداد 1401)

با تحلیل نمودار هفتگی قیمت بیت کوین می‌بینیم که طی دوماه گذشته، خرس‌ها حاکمان بازار بوده‌اند. شاید اینطور به نظر برسد گاوها (خریداران) توانایی مقابله با روند نزولی قدرتمند قیمت بیتکوین را نداشته باشند. اما وقتی به چارت هفتگی قیمت BTC نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که در 2 ناحیه احتمال بازگشت گاوها و متوقف کردن روند نزولی وجود دارد.

نمودار هفتگی بیت کوین دو ناحیه‌ی تقاضای مهمی که توانایی متوقف کردن روند نزولی قیمت بیت کوین را دارند نواحی تقاضای 22 هزار دلار تا 24 هزار دلار و 17 هزار دلار تا 20 هزار دلار هستند. با تحلیل این دو ناحیه به دودلیل ناحیه‌ی قیمتی دوم، یعنی ناحیه‌ی 17,000 دلار تا 20,000 دلار مهمتر و قدرتمندتر است. دلیل اول ناحیه‌ی تقاضای غیرمتعادل مهمی است که هنوز خالی نشده، و دلیل دوم مقاوت مهمی است که مدت‌ها سقف تاریخی بیت کوین بوده است و بعد از شکست این مقاومت و تبدیل شدن به حمایت، تا امروز لمس نشده است. بخاطر این دو دلیل، می‌توانیم انتظار داشته باشیم که این محدوده همانند آهن ربا قیمت را به سمت خود جذب کند.

به رفتار قیمت در اولین ناحیه تقاضای پیش رو توجه کنید

با نزدیک شدن قیمت به ناحیه‌ی 22 هزار دلار تا 24 هزار دلار، برای تحلیل دقیق‌تر رفتار قیمت بیت‌کوین، باید به نمودار روزانه BTC توجه کنیم. با تحلیل دقیق قدرت و ضعف خریداران و فروشندگان در این ناحیه می‌توانیم سناریوهای بعدی را بررسی کنیم.

نمودار روزانه بیت کوین برای خرید و فروش بیت کوین در کنار بیش از 120 رمزارز دیگر، در صرافی اکسچینو ثبت نام کنید و به راحتی معاملات خود را آغاز کنید.

تهیه شده در اکسچینو


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (1 نظر)
Javaaddolati

خیلی عالی و مفید

0 پاسخ دهید
14:19:28 1401/04/08