الگوهای نموداری؛ قسمت دهم آموزش تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال


الگوهای نموداری در تحلیل تکنیکال کدام‌اند؟ از این آموزش به بعد، به شرح کاربرد پترن ها در چارت ارز های دیجیتال مانند بیت کوین می‌پردازیم.

در ادامه دوره از آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال، به الگوهای نموداری رسیدیم. قبل از ادامه مبحث لازم است این پترن های نموداری را به دو دسته تقسیم کنیم. در یک تقسیم‌بندی کلی، انواع پترن ها در چارت دو دسته‌اند:

  • الگوهای ادامه دهنده
  • الگوهای بازگشتی

الگوهای نموداری ادامه دهنده و بازگشتی چه تفاوتی دارند؟

الگوهای ادامه دهنده به الگوهایی گفته می‌شود که روند قبل از تشکیل الگو هر چه باشد، قیمت بعد از این الگو به همان روند ادامه خواهد داد. در واقع این الگو در میانه یک روند بزرگ اتفاق می‌افتد. از طرف دیگر، الگوی بازگشتی به پترنی گفته می‌شود که در انتهای روند حاکم اتفاق می‌افتد و قیمت پس از شکست، تغییر روند داده و دیگر روند قبل از الگو را ادامه نخواهد داد. در واقع این الگو در انتهای روند اتفاق می‌افتد.

در دوره آموزش تحلیل تکنیکال در بازار ارزهای دیجیتال، در هر جلسه یکی از الگوهای نموداری معرفی شده و مشخص می‌کنیم که این الگو جز کدام دسته از پترن‌ها قرار می‌گیرد.

بهتر است بدانید که در تحلیل تکنیکال حدودا 60 الگوی نموداری شناخته شده است. وجه تمایز این دوره آموزش این است که ما قصد داریم در این آموزش‌ها، مهم‌ترین و مطمئن‌ترین الگوها را به شما آموزش دهیم. منظور از مطمئن‌ترین الگوها در آموزش تحلیل تکنیکال، پترن‌هایی بوده که درصد خطای بسیار پایینی داشته و میزان موفقیت در رسیدن به هدف الگو بالا است.

لازم به ذکر است که برخی الگوهای نموداری که آن‌ها را به عنوان الگوهای ادامه دهنده روند قبل می‌شناسیم، به ندرت نقش الگوهای بازگشتی را نیز ایفا می‌کنند. برای مثال در بین الگوهای نموداری، الگوی مثلث افزایشی به عنوان یک الگوی ادامه دهنده شناخته می‌شود، اما گاهی اوقات و به ندرت این پترن، به جای ادامه روند صعودی قبل، موجب تغییر روند صعودی به نزولی می‌گردد. این موارد به طور کامل در این جلسات آموزش داده خواهد شد.

از جلسه بعد به معرفی بهترین الگوهای نموداری در تحلیل تکنیکال خواهیم پرداخت.

ادامه دوره: الگوی پرچم؛ قسمت یازدهم آموزش تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال

قسمت قبل: کانال قیمت؛ قسمت نهم آموزش تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال

*در صورت داشتن سوال، کاربران می‌توانند آن را در گروه تلگرامی اکسچینو مگ مطرح نمایند.


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (7 نظر)
مسعود

دوره اموزشیتون عالیه ...دست مریزاد

0 پاسخ دهید
19:17:23 1399/10/07
امیر

خیلی کوتاه و مفید بود تا این جلسه که پیش اومدم. دید خیلی بهتری پیدا کردم. مرسی واقعا

0 پاسخ دهید
02:01:33 1399/10/21
محمد احمدپور

واقعا عالیه حرف نداره الگو هاتون. هر وقت بخونیش ادم چیزای تازه ای یاد میگیره

0 پاسخ دهید
12:08:30 1399/11/05
علیرضا

ممنون بابت آموزش خوبتون

0 پاسخ دهید
07:54:20 1399/12/10
محسن خدادادپور

تعلیم و تعلم عبادت است و معلمی شغل انبیاست

0 پاسخ دهید
10:27:29 1400/02/27