تحلیل تکنیکال قیمت 10 ارز دیجیتال برتر بازار – 22 خرداد 1400


تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین، اتریوم، ریپل، بایننس کوین، دوج کوین، پولکادات، کاردانو، یونی سواپ، لایت کوین و بیت کوین کش امروز 22 خرداد.

ناتوانی قیمت بیت کوین در عبور از منطقه مقاومتی 40 هزار تا 42 هزار دلار، معامله‌گران بازار رمز ارزها را نگران کرده است. برخی از تحلیل‌گران، واکنش خوب قیمت به سطح حمایت 31,000 دلار را نشانه‌ای از فشار خرید بالا در کف می‌دانند و برخی دیگر با اشاره به ناتوانی در رسیدن به سطوح بالا، ممنتوم صعودی فعلی را ضعیف عنوان کرده‌اند.

نقشه بازار

گروه تحلیل‌گران رمز ارزی جی‌پی مورگان به رهبری نیکولاس پانیگیرتزوگلو (Nikolaos Panigirtzoglou) به این نکته اشاره کرده که در جریان ریزش اخیر، برای اولین بار از سال 2018 قیمت اوراق قرارداد آتی یا فیوچرز بیت کوین کمتر از ارزش معاملاتی این رمز ارز در بازار نقدی یا Spot شده است. این تحلیل‌گران هشدار داده‌اند که این اتفاق می‌تواند هشداری به منزله آغاز بازار نزولی مشابه با سال 2018 باشد.

تحلیل قیمت 10 رمز ارز برتر برای امروز 22 خرداد 1400

در حالی که بیت کوین روزهای آرامی را به لحاظ قیمتی سپری می‌کند، یکی از علت‌هایی که می‌تواند دلیل محکمی برای نگهداری بیت کوین باشد، افزایش تورم آمریکا و رسیدن آن به بالاترین سطح از سال 2008 است. اگر تورم بالا باقی بماند، احتمالا تمایل موسسات به سرمایه‌گذاری روی رمز ارز BTC به منظور پوشش ریسک پورتفوی خود افزایش پیدا خواهد کرد.

شکست کدام سطوح به معنی پایان روند نزولی خواهد بود؟ در این نوشته، به تحلیل تکنیکال 10 ارز دیجیتال برتر به لحاظ ارزش بازار می‌پردازیم.

تحلیل قیمت بیت کوین (BTC)

پنجشنبه هفته گذشته شاهد واکنش قیمت به خط مقاومتی خود بودیم، اما فروشندگان نتوانستند قیمت را زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه تثبیت کنند. با این حال، امروز قیمت به زیر این خط روی 36,600 دلار رسیده است. بازگشت دوباره به بالای EMA20 نشان‌دهنده فشار خرید بالا در سطوح پایین‌تر خواهد بود.

تحلیل قیمت بیت کوین
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین – 22 خرداد 1400

اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای خط روند نزولی خود (روی 38,500 دلار) برسانند، احتمالا فشار خرید به شدت افزایش پیدا خواهد کرد و این اتفاق می‌تواند منجر به Short Squeez و جهش بیشتر قیمت شود. در این صورت، اهداف به ترتیب روی سطح 42,400 دلار و خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 45,271 دلار خواهد بود.

در سمت مقابل، اگر قیمت به سطح 42,450 دلار واکنش نشان دهد، افت دوباره بیت کوین محتمل خواهد بود و در این بین قیمت می‌تواند تا سطح 31,000 دلار نیز کاهش یابد. مهم‌ترین منطقه حمایتی فعلی، بازه 31 هزار تا 28 هزار دلار بوده که حفظ آن برای آغاز موج صعودی بعدی حیاتی است.

تحلیل قیمت اتریوم (ETH)

قیمت ارز دیجیتال شبکه اتریوم یعنی رمز ارز ETH طی معاملات انتهای هفته گذشته به بالای خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 2,581 دلار رسید، اما فشار خرید کافی نبود و مجددا شاهد افت قیمت اتر هستیم.

تحلیل قیمت اتریوم
تحلیل قیمت ارز دیجیتال اتریوم – 22 خرداد 1400

اگر قیمت زیر ضلع پایینی الگوی مثلث متقارن تشکیل شده در چارت تثبیت شود، افزایش فشار فروش می‌تواند منجر به اصلاح تا سطوح 2,079 دلار و 1,728 دلار شود. با این حال، وضعیت خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI، احتمال یک روند خنثی را افزایش داده است.

حمایت شدن قیمت در سطوح فعلی و بازگشت آن به بالای خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه، اولین سیگنال صعود خواهد بود. با این حال، سقف الگوی مثلث نیز مقاومت مهمی شمرده می‌شود و برای خرید باید منتظر شکست آن ماند. در صورت شکست، موج صعودی می‌تواند تا خط میانگین متحرک 50 روزه روی 2,929 دلار ادامه یابد.

تحلیل قیمت بایننس کوین (BNB)

قیمت ارز دیجیتال صرافی بایننس یعنی رمز ارز BNB نیز همچون اتریوم، طی معاملات چهارشنبه به بالای خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه خود روی 358 دلار رسید، اما خریداران در حفظ این موفقیت ناتوان بودند. با این حال، نکته مثبت حفظ قیمت روی خط روند صعودی است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین - 22 خرداد 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین – 22 خرداد 1400

در صورتی می‌توان به آغاز موج صعودی بعدی بایننس کوین خوشبین بود که قیمت به بالای سطح مقاومت 378 دلار برسد. در این صورت، قیمت جفت معاملاتی BNBUSDT می‌تواند تا هدف 433 دلار افزایش یابد. شکست این سطح مقاومتی نیز احتمال صعود تا خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 478 دلار را پررنگ‌تر خواهد کرد. عبور قیمت از این خط نیز به معنی پایان روند نزولی خواهد بود.

در سمت مقابل، از دست رفتن خط روند صعودی و تثبیت قیمت زیر آن به معنی آغاز موج نزولی بعدی خواهد بود. این اتفاق می‌تواند منجر به سقوط قیمت BNB تا اهداف 291 دلار و 211 دلار شود.

تحلیل قیمت کاردانو (ADA)

پنجشنبه گذشته شاهد واکنش قیمت ارز دیجیتال شبکه کاردانو یعنی رمز ارز ADA به مقاومت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 1.61 دلار بودیم. این اتفاق نشان داد که احساسات کلی پیرامون رمز ارز ADA همچنان منفی است. اکنون قیمت به زیر خط روند صعودی خود رسیده است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو - 22 خرداد 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو – 22 خرداد 1400

در صورت تثبیت قیمت کاردانو زیر خط روند صعودی، شرایط برای هولدرهای این ارز دیجیتال به مراتب بدتر خواهد شد. این اتفاق می‌تواند منجر به رسیدن قیمت ADA به سطوح 1.24 دلار و حمایت کلیدی 1 دلار شود. واکنش قیمت به سطح حمایتی 1 دلار نیز احتمال آغاز یک روند خنثی را افزایش خواهد داد.

در سمت مقابل، بازگشت دوباره قیمت به بالای خط روند صعودی، احتمالا منجر به صعود آن تا هدف 1.63 دلار خواهد شد. در صورت عبور قیمت از این سطح، شانس رشد قیمت کاردانو تا سطح 1.94 دلار دوچندان می‌شود. فقط با شکست سطح 1.94 دلار می‌توان نسبت به ادامه یافتن روند صعودی بلندمدت، خوشبین بود. این اتفاق می‌تواند منجر به لمس مجدد سقف تاریخی ADA روی قیمت 2.47 دلار شود.

تحلیل قیمت دوج کوین (DOGE)

افت بامداد امروز بازار رمز ارزها سبب شد تا قیمت ارز دیجیتال شبکه دوج کوین یعنی رمز ارز DOGE به زیر خط گردن الگوی سر و شانه خود برسد.

تحلیل قیمت دوج کوین
تحلیل قیمت ارز دیجیتال دوج کوین – 22 خرداد 1400

اگر قیمت زیر خط گردن تثبیت شود، الگوی سر و شانه تایید شده می‌تواند احتمال سقوط تا سطح 21 سنت را افزایش دهد. احتمالا روی این سطح حمایتی شاهد فشار خرید بالا خواهیم بود.

در صورت حمایت شدن قیمت روی سطح 21 سنت، شانس لمس مجدد خط گردن الگو افزایش پیدا خواهد کرد. واکنش قیمت به خط گردن الگو نیز می‌تواند منجر به شکست حمایت 21 سنت شود. در این صورت، محتمل‌ترین سناریو لمس قیمت 10 سنت در بلندمدت خواهد بود.

دیدگاه نزولی فوق فقط در صورتی نامعتبر خواهد شد که در ادامه، شاهد جهش قیمت دوج کوین به بالای خطوط میانگین متحرک باشیم. این اتفاق می‌تواند منجر به رالی صعودی قیمت تا هدف 47 سنت شود.

تحلیل قیمت ریپل (XRP)

با وجود واکنش قیمت رمز ارز XRP به خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه خود روی 93 سنت، همچنان محدوده حمایتی کلیدی ریپل سالم باقی مانده است. این اتفاق نشان می‌دهد که فشار خرید روی این محدوده بالاست.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل - 22 خرداد 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل – 22 خرداد 1400

صاف شدن خطوط میانگین متحرک و قرارگیری اندیکاتور RSI در میانه نشان می‌دهد که از فشار فروش، اندکی کاسته شده است. اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 93 سنت برسانند، شانس صعود تا هدف 1.1 دلار افزایش پیدا خواهد کرد.

در صورتی که قیمت از سطح 1.1 دلار عبور کند، خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 1.2 دلار بلافاصله به عنوان مقاومت عمل خواهد کرد. با این حال، واکنش قیمت به هر کدام از این مقاومت‌ها و از دست رفتن سطح حمایت 80 سنت می‌تواند منجر به اصلاح قیمت تا محدوده حمایتی 75 سنت تا 65 سنت شود.

تحلیل قیمت پولکادات (DOT)

ضعف فشار خرید در معاملات ارز دیجیتال شبکه پولکادات یعنی رمز ارز DOT سبب شد تا قیمت در بازگشت به درون کانال قیمت خود ناموفق باشد. اکنون فروشندگان تلاش خواهند کرد تا قیمت به زیر سطح حمایت 19.6 دلار برسد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال پولکادات - 22 خرداد 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال پولکادات – 22 خرداد 1400

در صورت افت قیمت به زیر سطح حمایت 19.6 دلار، موج نزولی ایجاد شده می‌تواند منجر به لمس اهداف 17.5 دلار و سپس محدوده حمایتی 15 دلار تا 13.63 دلار شود. واکنش قیمت به هر کدام از این حمایت‌ها، احتمالا یک روند خنثی را در پی خواهد داشت.

بر خلاف سناریوی فوق، جهش قیمت از سطوح فعلی و رسیدن آن به بالای خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 22.8 دلار، شانس لمس مجدد قیمت 26.5 دلار را افزایش خواهد داد. در صورت عبور قیمت از این رقم، هدف صعودی بعدی روی سطح 31.28 دلار قرار دارد.

تحلیل قیمت یونی سواپ (UNI)

آخر هفته گذشته شاهد ناتوانی قیمت ارز دیجیتال صرافی غیر متمرکز (DEX) یونی سواپ یعنی رمز ارز UNI در عبور از خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 25.58 دلار بودیم. اکنون فروشندگان در تلاشند تا قیمت را به زیر سطح حمایت 20.46 دلار برسانند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال یونی سواپ - 22 خرداد 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال یونی سواپ – 22 خرداد 1400

در صورت تثبیت قیمت زیر سطح 20.46 دلار، فشار فروش ایجاد شده می‌تواند منجر به اصلاح قیمت تا اهداف 16.49 دلار و 13.04 دلار شود.

بر خلاف سناریوی ذکر شده، اگر قیمت به محدوده حمایتی فعلی واکنش نشان دهد، در ادامه احتمال رشد تا خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه وجود خواهد داشت. در صورت شکست این خط، لمس رقم 30 دلار محتمل خواهد بود. واکنش قیمت به این سطوح مقاومتی می‌تواند منجر به آغاز یک روند خنثی شود.

اگر خریداران بتوانند قیمت را بالای سطح 30 دلار تثبیت کنند، روند نزولی تمام خواهد شد.

تحلیل قیمت لایت کوین (LTC)

طی چند روز گذشته، ارز دیجیتال شبکه لایت کوین یعنی رمز ارز LTC زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه خود روی قیمت 176 دلار معامله شده است. این اتفاق نشان می‌دهد که فشار فروش روی این خط شدیدا بالاست.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال لایت کوین - 22 خرداد 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال لایت کوین – 22 خرداد 1400

حرکات قیمت چند هفته اخیر قیمت لایت کوین منجر به تشکیل یک الگوی مثلث متقارن شده است. اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای این الگو برسانند، احتمالا شاهد یک روند صعودی تا هدف خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 241 دلار خواهیم بود. وضعیت خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI نیز حکایت از کم شدن فشار فروش دارد.

دیدگاه بالا در صورتی نامعتبر است که قیمت حمایت کف الگوی خود را از دست بدهد. در این صورت، احتمالا اصلاح قیمت لایت کوین تا اهداف 118 دلار و 100 دلار ادامه خواهد داشت.

تحلیل قیمت بیت کوین کش (BCH)

جنگ خریداران و فروشندگان بیت کوین کش در حوالی سطح 616 دلار در نهایت به سود فروشندگان تمام شد و قیمت این ارز دیجیتال امروز به حوالی 550 دلار رسیده است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین کش - 22 خرداد 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین کش – 22 خرداد 1400

وضعیت خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI برای چارت روزانه بیت کوین کش، به سود فروشندگان است. از دست رفتن سطح حمایت 542 دلار می‌تواند مسیر سقوط تا هدف 468 دلار را هموار کند.

در سمت مقابل، اگر قیمت به بالای خط روند نزولی خود برسد، جهش قیمت تا خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی قیمت 905 دلار محتمل خواهد بود.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال برتر بازار به تاریخ 22 خرداد 1400 بوده و تصمیم به خرید و یا فروش آن‌ها، بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم اکسچینو مگ در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شودثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)