استقبال سرمایه گذاران نهادی از رمز ارز سولانا همچنان ادامه دارد


همزمان با تثبیت تقاضا برای بیت کوین و اتریوم، سیل سرمایه گذاران نهادی به محصولات مالی مبتنی بر رمز ارز سولانا (SOL)‌ سرازیر شده است.

با تثبیت تقاضا برای دو رمز ارز برتر بازار یعنی بیت کوین و اتریوم، معامله‌گران نهادی به سرمایه‌گذاری در رمز ارز سولانا روی آورده‌اند. داده‌ها حاکی از آن است که ۸۶.۶ درصد از کل جریان سرمایه ورودی نهادها به بازار رمز ارزها طی هفته اخیر، روانه محصولات مالی مبتنی بر سولانا شده است.

مطابق با گزارش هفتگی موسسه کوین‌شیرز (CoinShares)، ابزارها و محصولات مالی مبتنی بر سولانا پذیرای سرمایه ورودی ۴۹.۹ میلیون دلاری در بازه زمانی ۶ تا ۱۰ سپتامبر (۱۵ تا ۲۰ شهریور) بوده‌اند. گفتنی است که در این بازه زمانی، کل سرمایه ورودی به محصولات سرمایه‌گذاری رمز ارزی برابر با ۵۷ میلیون دلار بوده است. سهم سولانا از این جریان سرمایه هنگفت با افزایش ۲۷۵ درصدی طی یک هفته به ۸۶.۶ درصد از کل جریان سرمایه ورودی رسیده است.

این افزایش جریان سرمایه ورودی به محصولات مالی مبتنی بر رمز ارز سولانا (SOL) با افزایش ۳۶ درصدی بهای توکن SOL همزمان شده است. کوین‌شیرز در بخش دیگری از گزارش خود آورده است:

مجموعه‌ای از عوامل از افزایش قیمت و رشد جریان سرمایه ورودی دست به دست هم داده و باعث شده‌اند تا سرمایه نهادی در محصولات مبتنی بر سولانا به ۹۷ میلیون دلار برسد و رتبه پنجم را در میان تمامی محصولات سرمایه‌گذاری رمز ارزی کسب کند.

این چهارمین هفته متوالی است که ابزارهای سرمایه‌گذاری مبتنی بر دارایی‌های دیجیتال، شاهد سرمایه ورودی مثبت بوده‌اند. در این میان، آلت کوین‌ها از بیت کوین پیشی گرفته‌اند؛ به‌‌گونه‌ای که محصولات مالی مبتنی بر بیت کوین تنها پذیرای ۲۰۰ هزار دلار سرمایه ورودی بوده‌اند.

سولانا تنها ارز مورد استقبال سرمایه گذاران نهادی نیست

رشد سرمایه ورودی به ابزارهای مالی مبتنی بر آلت کوین‌ها در حالی رخ داده که شماری از سرمایه‌گذاران نهادی معادل ۶.۳ میلیون دلار اتریوم را از ابزارهای مالی مبتنی بر این رمز ارز خارج کرده‌اند. این اتفاق با کاهش ۱۰ درصدی بهای اتریوم در هفته اخیر همزمان شده است.

کاردانو نیز به‌رغم راه‌اندازی قابلیت جدید خود در میزبانی از قراردادهای هوشمند در تاریخ ۱۳ سپتامبر (۲۲ شهریور)، شاهد کاهش ۴۶ درصد سرمایه نهادی ورودی به ابزارهای دنبال‌کننده بهای توکن خود یعنی ADA در مقایسه با هفته گذشته بوده است.

علاوه‌بر محصولات مالی مبتنی بر رمز ارز سولانا (SOL) ،محصولات چندارزی،‌ ریپل (XRP)، پولکادات (DOT) و بیت کوین کش (BCH) نیز به‌ترتیب میزبان جریان سرمایه ورودی ۳.۲، ۳.۱، ۱.۷ و ۰.۶ میلیون دلاری طی هفته اخیر بوده‌اند و توجه سرمایه گذاران نهادی را به خود جلب کرده‌اند.

مطابق با برآوردهای کوین‌شیرز، مجموع سرمایه تحت مدیریت سرمایه‌گذاران نهادی به ۵۶.۳ میلیارد دلار بالغ شده است که نسبت به هفته گذشته، کاهشی ۹ درصدی را نشان می‌دهد. بخشی از این اتفاق را می‌توان ناشی از افت کلی بازار رمز ارزها طی هفته اخیر قلمداد کرد.

سهم هر یک از موسسه‌های نام‌آشنای مدیریت سرمایه از جریان سرمایه ورودی طی هفته اخیر به این شرح است: کوین‌شیرز ایکس‌بی‌تی (CoinShares XBT) و پرپوز (Purpose) به‌ترتیب پذیرای ۲۴.۷ و ۴۵.۵ میلیون دلار سرمایه ورودی بوده‌اند و ۲۱شیرز (21Shares)، ای‌تی‌سی گروپ (ETC Group) و کوین‌شیرز (CoinShares) هم به‌ترتیب شاهد سرمایه ورودی ۷۵، ۱۳ و ۶.۱ میلیون دلاری طی هفته اخیر بوده‌اند.

گری‌اسکیل (Grayscale) هم‌چنان با در اختیار داشتن ۷۴ درصد از کل سرمایه تحت مدیریت سرمایه‌گذاران نهادی به ارزشی بالغ بر ۴۱ میلیارد دلار، یکه‌تاز این حوزه است.

روز گذشته، گری‌اسکیل از همکاری خود با آی‌کپیتال نتورک (iCapital Network) خبر داد. این همکاری مشترک به مشاوران آی‌کپیتال اجازه می‌دهد تا به مشتریان ثروتمند خود دسترسی به خدمات مدیریت دارایی گری‌اسکیل را از طریق استراتژی‌های سرمایه‌گذاری متناسب با ارزش بازار فراهم کند.

منبع: Cointelegraph


برچسب ها: سولانا

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)