تحلیل اختصاصی قیمت اتریوم – دوشنبه 4 اسفند 99


تحلیل تکنیکال اختصاصی قیمت رمز ارز اتریوم با نماد ETH و معرفی سطوح خرید و فروش مناسب این ارز دیجیتال برای امروز دوشنبه 4 اسفند 99.

با وجود رشد قدرتمند قیمت بیت کوین در هفته‌های اخیر، روند صعودی قیمت ارز دیجیتال شبکه اتریوم یعنی رمز ارز اتر (ETH) نسبتا ضعیف‌تر بوده است. این مسئله باعث شده تا بسیاری از معامله‌گران و علاقه‌مندان به ارز ETH، به دنبال تبدیل دارایی خود به رمز ارز BTC باشند. در چنین شرایطی، تحلیل تکنیکال می‌تواند به این افراد برای یافتن سطوح کلیدی کمک کند. در ادامه این نوشته، به ارائه تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم برای امروز می‌پردازیم.

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم – 4 اسفند 99

در تصویر پایین، چارت قیمت اتریوم به تتر (ETHUSDT) در تایم فریم 4 ساعته را مشاهده می‌کنید:

تحلیل قیمت اتریوم - 4 اسفند
تحلیل قیمت اتریوم – 4 اسفند

همانطور که مشخص است، در یک ماه گذشته، قیمت اتریوم درون یک الگوی رایزینگ وج در حرکت بوده است. این الگو معمولا به عنوان یک پترن نزولی شناخته می‌شود و در صورت از دست رفتن حمایت خط کف آن، ریزش قیمت به عنوان محتمل‌ترین سناریو در نظر گرفته می‌شود. با این حال، شکست سقف این الگو نیز یک سیگنال بسیار صعودی است، اتفاقی که در هفته گذشته در مورد بیت کوین رخ داد و پادشاه ارزهای دیجیتال یک جهش 8,000 دلاری را پس از شکست سقف الگوی Rising Wedge خود تجربه کرد.

بیشتر بخوانید: تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین – چهارشنبه 29 بهمن 99

اما در تحلیل تکنیکال امروز 4 اسفند اتریوم، شاهد آن هستیم که قیمت دقیقا به کف الگوی رایزینگ وج رسیده است. بنابراین معامله‌گران نسبت به شکست احتمالی این سطح باید بسیار مراقب باشند. البته همانطور که در تصویر نشان داده شده، قیمت یک بار به زیر الگوی Rising Wedge خود سقوط کرده، اما بالافاصله توسط خط میانگین متحرک 100 دوره‌ای خود (خط آبی رنگ) حمایت شده است.

بنابراین، در شرایط فعلی، سقوط تا 1,800 دلار هم نمی‌تواند منجر به قطعی شدن آغاز اصلاح قیمت اتریوم شود، زیرا خط میانگین متحرک 100 دوره‌ای و سطح حمایتی کلاسیک در این ناحیه مستقر شده‌اند. با این حال، شکست سطح 1,800 دلار می‌تواند زمینه‌ساز اصلاح بیشتر تا حمایت مهم ناحیه 1,425 دلار تا 1,480 دلار شود. قابل ذکر است که حجم معاملات حین افزایش قیمت کاهش یافته و این اتفاق، ضعیف شدن ممنتوم صعودی رمز ارز ETH را تایید می‌کند. کاهش حجم معاملات در چارت روزانه ETHUSDT نمایان است:

تحلیل قیمت اتریوم - 4 اسفند
تحلیل قیمت اتریوم – 4 اسفند

در دیدگاه صعودی، در صورتی که قیمت در ناحیه فعلی حمایت شود و یا پس از شکست کف الگوی رایزینگ وج، مجددا به درون آن بازگردد، لمس سقف این الگو محتمل‌ترین سناریو در حوالی 2,100 دلار خواهد بود. همچنین شایان ذکر است که در چارت نسبت قیمت اتریوم به بیت کوین (ETHBTC)، قیمت سطح حمایتی مهمی را از دست داده و به زیر خط گردن الگوی سر و شانه معکوس خود بازگشته است. بنابراین به نظر می‌رسد که به طور کلی، شرایط تکنیکالی اتر در وضعیت مناسبی به سر نمی‌برد:

چارت نسبت قیمت اتریوم به بیت کوین
چارت نسبت قیمت اتریوم به بیت کوین

این مطلب صرفا تحلیل قیمت اتریوم به تاریخ 4 اسفند 99 بوده و تصمیم به خرید یا فروش آن بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم اکسچینو مگ در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.


برچسب ها: قیمت اتریوم

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)