تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین – چهارشنبه 29 بهمن 99


با شکست مقاومت 50,000 دلار، چه سناریوهایی برای رمز ارز BTC محتمل خواهد بود؟ در این مطلب، به تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین برای امروز 29 بهمن می‌پردازیم.

قیمت بیت کوین بالاخره موفق به عبور از سطح 50,000 دلاری شد و توانست رکورد دیگری را ثبت کند. رمز ارز BTC چهل روز پیش بود که برای اولین بار موفق به لمس رقم 40,000 دلاری شده بود و این بدان معنا است که پادشاه ارزهای دیجیتال برای افزایش سقف تاریخی خود از 40 هزار دلار به 50 هزار دلار، 40 روز صبر کرد. اگرچه تصویر بلندمدت روند صعودی قیمت بیت کوین با ورود موسسات بزرگ کماکان مثبت است، اما از منظر کوتاه مدت وضعیت چگونه است؟

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین – 29 بهمن 99

در تصویر پایین، چارت قیمت بیت کوین را مشاهده می‌کنید:

تحلیل قیمت بیت کوین 29 بهمن
تحلیل قیمت بیت کوین – 29 بهمن 99

همانطور که مشخص است، در دو ماه اخیر دو خط بسیار تاثیر گذار در چارت بیت کوین تشکیل شده است. همگرایی این دو خط در ناحیه فعلی باعث شده تا شاهد تشکیل یک الگوی رایزینگ وج در چارت قیمت رمز ارز BTC باشیم. اگرچه در تحلیل تکنیکال، الگوی Rising Wedge عموما به عنوان یک پترن نزولی شناخته می‌شود و تمایل به شکست ضلع پایین آن بسیار بالاست، اما شکست سقف این الگو یک سیگنال بسیار قدرتمند صعودی محسوب می‌شود.

با این تفاسیر، اگر قیمت بیت کوین بتواند خود را بالای سطح 51,000 دلار حفظ کند، شکست سقف الگوی رایزینگ وج تشکیل شده در چارت تایید می‌شود. در این حالت، اولین هدف در دسترس، سطح مقاومت روانی 60,000 دلار خواهد بود.

در سمت مقابل، بازگشت قیمت به درون الگوی رایزینگ وج (زیر سطح 50,000 دلار) بیانگر شکست ناموفق یا اصطلاحا فیک‌اوت (Fakeout) خواهد بود. در این صورت، لمس مجدد کف این الگو می‌تواند محتمل‌ترین سناریو باشد و در صورت از دست رفتن سطح حمایت کف روی 47,500 دلار، مسیر سقوط تا حمایت مهم 37,500 دلار هموار خواهد شد.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت بیت کوین به تاریخ 29 بهمن 99 بوده و تصمیم به خرید و یا فروش آن بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم اکسچینو مگ در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شودثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)