تحلیل تکنیکال قیمت 10 ارز دیجیتال برتر بازار – 18 اردیبهشت 1400


تحلیل قیمت ارز های دیجیتال بیت کوین، اتریوم، ریپل، لایت کوین، بایننس کوین، دوج کوین، پولکادات، کاردانو، بیت کوین کش و یونی سواپ برای امروز 18 اردیبهشت 1400.

به گزارش بلومبرگ لاو (Bloomberg Law)، گلدمن ساکس سرمایه‌گذاری مشتریانش روی بیت کوین را از طریق فوروارد غیرقابل تحویل (NDF) فراهم کرده است. مکس مینتون (Max Minton)، مدیر دارایی‌های دیجیتالی حوزه آسیا و اقیانوسیه گلدمن ساکس اظهار داشته که تقاضای نهادی در حوزه رمز ارزها به طرز چشم‌گیری همچنان رو به افزایش است.

از سوی دیگر، موسسه بانکی بزرگ آمریکا یعنی سیتی گروپ (Citigroup) قصد دارد خدمات مرتبط با رمز ارزها را به دلیل افزایش تقاضا از سوی مدیران سرمایه‌گذاری و صندوق‌های پوشش ریسک، معرفی کند. اگرچه سیتی گروپ یکی از اولین بانک‌هایی بود که استعلامات خود پیرامون رمز ارز BTC را در مرداد 99 آغاز کرد، اما این بانک سرمایه‌گذاری تاکنون روند بسیار کندی را در عملی کردن ورود به حوزه رمز ارزها داشته است.

ایتای توچمن (Itay Tuchman)، از مدیران ارشد سیتی گروپ، در گفتگویی با فایننشال تایمز (Financial Times) اظهار داشته که “رمز ارزها آمده‌اند که بمانند و ما هنوز در ابتدای این بازار هستیم”.

نقشه بازار

سرمایه‌گذاران بلندمدت، هر افت قیمتی را فرصتی برای افزودن دارایی موردنظرشان به سبد خود می‌دانند. این سرمایه‌گذاران، وضعیت فعلی قیمت بیت کوین را نیز یک اصلاح سالم می‌بینند. داده‌های گلس نود نشان می‌دهد که اخیرا 12,356 واحد رمز ارز BTC از صرافی کوین بیس خارج شده و به کیف پول‌های سرد منتقل شده است.

در حالی که بیت کوین در یک روند اصلاحی به سر می‌برد، آلت کوین‌ها همچنان در حال تاخت و تاز هستند. در این نوشته، به تحلیل قیمت 10 ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار می‌پردازیم.

تحلیل قیمت بیت کوین – 18 اردیبهشت 1400

بیت کوین با مقاومت سختی در نزدیکی خط روند نزولی خود مواجه شده، اما نکته مثبت این است که خریداران همچنان پرقدرت ظاهر شده‌اند و اجازه نمی‌دهد تا قیمت رمز ارز BTC به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه خود روی 56,036 دلار سقوط کند. این اتفاق، نشان‌دهنده افزایش فشار تقاضا به هنگام کاهش قیمت است.

تحلیل قیمت بیت کوین
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین – 18 اردیبهشت 1400

اگر خریداران بتوانند قیمت بیت کوین را روی خط روند نزولی و سطح مقاومت 58,966 دلار تثبیت کنند، آن‌گاه افزایش ممنتوم ناشی از این اتفاق می‌تواند در نهایت منجر به رشد قیمت رمز ارز BTC تا سقف تاریخی خود روی 64,849 دلار شود. در صورت عبور قیمت از ATH خود، احتمالا موج صعودی بعدی آغاز خواهد شد.

بر خلاف سناریوی فوق، بازگشت قیمت به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 56,036 دلار، مسیر اصلاح بیشتر تا سطح حمایت 52,323 دلار را هموار خواهد کرد. واکنش قیمت به این سطح حمایتی می‌تواند منجر به ادامه یافتن روند خنثی بین سطوح 52,323 دلار و 58,966 دلار برای چند روز آینده شود.

خطوط میانگین متحرک صاف شده‌اند و اندیکاتور RSI در نزدیکی 50 قرار دارد، لذا وضعیت اندیکاتورها نشان می‌دهد که فشار عرضه و فشار تقاضا برای بیت کوین یکسان است.

تحلیل قیمت اتریوم – 18 اردیبهشت 1400

روند صعودی قدرتمند قیمت ارز دیجیتال شبکه اتریوم یعنی رمز ارز ETH همچنان ادامه دارد. اصلاح قیمت در روز سه‌شنبه کوتاه بود و خریداران طی معاملات فردای آن روز، موفق به رساندن قیمت اتر به سقف تاریخی جدیدی شدند. ثبت رکوردهای قیمتی جدید به صورت متوالی نشان می‌دهد که دیدگاه‌ها در مورد این رمز ارز، همچنان صعودی است.

تحلیل قیمت اتریوم
تحلیل قیمت ارز دیجیتال اتریوم – 18 اردیبهشت 1400

اگر خریداران موفق شوند قیمت رمز ارز اتر را به بالای سطح 3,607 دلار برسانند، آن‌گاه احتمالا موج صعودی بعدی بزرگ‌ترین آلت کوین بازار تا هدف 4,528 دلار آغاز خواهد شد. با این حال، رشد اخیر باعث شده تا فاصله زیادی بین خطوط میانگین متحرک و سطوح قیمتی فعلی ایجاد شود. به عنوان مثال، خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 2,289 دلار قرار گرفته و چنین فاصله‎‌ای، احتمال اصلاح سریع و شدید را افزایش داده است.

در صورت آغاز اصلاح، واکنش قیمت به خطوط میانگین متحرک می‌تواند روند صعودی بازار را سالم نگه دارد. در سمت مقابل، از دست رفتن حمایت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 2,886 دلار می‌تواند منجر به اصلاح بیشتر تا سطح 2,289 دلار شود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین – 18 اردیبهشت 1400

ارز دیجیتال صرافی بایننس یعنی رمز ارز BNB همچنان در یک روند صعودی قرار دارد، اما واگرایی قیمت با اندیکاتور RSI می‌تواند نشان‌دهنده افت ممنتوم صعودی فعلی باشد. عدم توانایی قیمت در عبور از محدوده مقاومتی 650 دلار نشان می‌دهد که فشار فروش از جانب معامله‌گران در سطوح بالا، افزایش می‌یابد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین - 18 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین – 18 اردیبهشت 1400

اگر خریداران موفق به کشاندن قیمت بایننس کوین به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 579 دلار شوند، احتمال تشدید فشار فروش افزایش خواهد یافت. در نهایت این اتفاق می‌تواند منجر به اصلاح شدید قیمت تا خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 451 دلار شود.

بر خلاف سناریوی فوق، واکنش قیمت به خط میانگین متحرک 20 روزه، احتمالا مسبب تلاش دوباره خریداران برای شکست مقاومت 680 دلار خواهد شد. در صورت وقوع این اتفاق، رالی صعودی بعدی قیمت تا محدوده 808 دلار می‌تواند آغاز شود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال دوج کوین – 18 اردیبهشت 1400

بامداد امروز، ارز دیجیتال شبکه دوج کوین یعنی رمز ارز DOGE توانست رکورد قیمتی جدیدی را ثبت کند. احساسات پیرامون Dogecoin همچنان مثبت است و خریداران برای خرید روی سطوح پایین‌تر، صبر نمی‌کنند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال دوج کوین - 18 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال دوج کوین – 18 اردیبهشت 1400

اگر قیمت رمز ارز DOGE روی سطح حمایت 69 سنت تثبیت شود، مسیر صعود بیشتر تا هدف 1.05 دلار هموار خواهد بود. اما بازگشت قیمت به زیر این سطح می‌تواند منجر به اصلاح قیمت تا سطوح اصلاحی فیبوناچی شود.

به صورت کلی، ممنتوم صعودی حاکم بر دوج کوین به‌گونه‌ای است که فقط در صورت از دست رفتن خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 39 سنت می‌توان روند صعودی بلندمدت را تمام شده دانست.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل – 18 اردیبهشت 1400

ارز دیجیتال شبکه ریپل یعنی رمز ارز XRP توانست از پس مقاومت خط روند نزولی بربیاید، اما فشار فروش بالا باعث شد تا شاهد سایه‌های بلند بالای کندل‌های روزانه باشیم. بنابراین می‌توان گفت که معامله‌گران در حال ذخیره سود هستند و اکنون تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر خط روند نزولی برگردانند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل - 18 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل – 18 اردیبهشت 1400

در صورت بازگشت قیمت ریپل به زیر خط روند نزولی، احتمال اصلاح تا خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 1.43 دلار افزایش خواهد یافت. با این حال، وضعیت اندیکاتورها نشان دهنده غلبه فشار تقاضا بر عرضه است.

واکنش قدرتمند قیمت به خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه می‌تواند احساسات پیرامون ریپل را مثبت نگه دارد. اگر خریداران بار دیگر بتوانند ضمن رساندن قیمت به بالای خط روند، آن را روی این خط تثبیت کنند، آن‌گاه موج صعودی بعد می‌تواند منجر به لمس شدن رقم 1.96 دلار شود.

در سمت مقابل، از دست رفتن حمایت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه می‌تواند منجر به افزایش فشار عرضه شود. در این صورت، اصلاح عمیق‌تر تا خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 1.09 دلار محتمل خواهد بود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو – 18 اردیبهشت 1400

پنجشنبه شاهد عبور قیمت ارز دیجیتال شبکه کاردانو یعنی رمز ارز ADA از سطح مقاومتی 1.48 دلار بودیم. این اتفاق باعث شد تا قیمت تا سطح 1.74 دلار نیز افزایش پیدا کند. با وجود تلاش فروشندگان برای بازگرداندن قیمت به زیر سطح 1.48 دلار، این اتفاق رخ نداد. این اتفاق نشان می‌دهد که اکنون این سطح به یک حمایت تبدیل شده و فشار خرید در نزدیکی آن بسیار بالاست.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو - 18 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو – 18 اردیبهشت 1400

وضعیت اندیکاتورها نشان می‌دهد که همه چیز برای موج صعودی بعدی قیمت کاردانو آماده است. اهداف بعدی قیمت رمز ارز ADA به ترتیب روی سطوح 2 دلار و 2.25 دلار قرار دارد.

دیدگاه صعودی فوق‌الذکر در صورتی نامعتبر خواهد بود که قیمت به زیر سطح 1.48 دلار برسد. این اتفاق می‌تواند منجر به اصلاح بیشتر تا خطوط میانگین متحرک شود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال پولکادات – 18 اردیبهشت 1400

ارز دیجیتال شبکه پولکادات یعنی رمز ارز DOT طی معاملات روز پنجشنبه به بالای مقاومت 42.28 دلار رسید. اما این اتفاق پایدار نبود و اکنون شاهد خرید و فروش ارز دات در نزدیکی سطح 40 دلار هستیم.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال پولکادات - 18 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال پولکادات – 18 اردیبهشت 1400

در صورتی که بار دیگر قیمت دات از سطح 42.28 دلار عبور کند و روی آن تثبیت شود، موج صعودی بعدی می‌تواند منجر به رشد قیمت پولکادات تا سقف تاریخی خود روی 48.36 دلار شود. شکست این سطح، احتمالا منجر به صعود بزرگ قیمت رمز ارز DOT خواهد شد.

بر خلاف سناریوی فوق، در صورتی که قیمت بار دیگر در عبور از سطح 42.28 دلار ناموفق باشد، فشار فروش ایجاد شده می‌تواند منجر به اصلاح قیمت تا خطوط میانگین متحرک شود. واکنش قیمت به خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 37 دلار، احتمالا بار دیگر بستر را برای شکست مقاومت 42.28 دلار مهیا خواهد کرد.

وضعیت اندیکاتورها نشان می‌دهد که در روند معاملات پولکادات، فشار تقاضا بر عرضه غلبه دارد. با این حال، از دست رفتن حمایت 34.36 دلار می‌تواند منجر به اصلاح عمیق‌تر تا سطح 26.5 دلار شود.

تحلیل قیمت بیت کوین کش – 18 اردیبهشت 1400

پس از صعود قدرتمند قیمت بیت کوین کش طی معاملات روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته گذشته، اکنون رمز ارز BCH وارد فاز اصلاح شده است. اولین حمایت پیش رو، سطح اصلاحی 38.2 درصد فیبوناچی روی قیمت 1263 دلار است.

تحلیل قیمت بیت کوین کش - 18 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین کش – 18 اردیبهشت 1400

واکنش قیمت به حمایت ذکر شده به این معنی خواهد بود که روند صعودی فعلی، می‌تواند ادامه پیدا کند. در چنین شرایطی، عبور قیمت از سطح 1600 دلار می‌تواند منجر به صعود بیشتر تا هدف 2147 دلار شود.

دیدگاه صعودی فوق‌الذکر در صورتی نامعتبر خواهد بود که حمایت ذکر شده از دست برود و قیمت به زیر سطح 1213 دلار برسد. چنین چیزی، احتمال اصلاح تا خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 1030 دلار افزایش خواهد یافت.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال لایت کوین – 18 اردیبهشت 1400

ارز دیجیتال شبکه لایت کوین یعنی رمز ارز LTC به مقاومت مهمی طی معاملات دو روز گذشته مواجه بوده است. همانطور که در تصویر زیر مشخص است، سایه‌های ایجاد شده در کندل‌های روزانه نشان می‌دهد که معامله‌گران در مورد جهت موج بعدی، مردد هستند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال لایت کوین - 18 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال لایت کوین – 18 اردیبهشت 1400

اگر خریداران بتوانند قیمت لایت کوین را به بالای خط نشان داده شده در چارت بالا برسانند، آن‌گاه جفت LTCUSDT می‌تواند صعود خود را تا اهداف 400 دلار و 463 دلار ادامه دهد. با این حال، ورود اندیکاتور RSI به ناحیه اشباع خرید، احتمال اصلاح خفیف برای چند روز را افزایش داده است.

اولین نشانه ضعف ممنتوم صعودی لایت کوین، از دست رفتن حمایت 318 دلار خواهد بود. این اتفاق می‌تواند منجر به اصلاح قیمت رمز ارز LTC تا خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 286 دلار شود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال یونی سواپ – 18 اردیبهشت 1400

ارز دیجیتال صرافی غیر متمرکز یونی سواپ یعنی رمز ارز UNI در عبور از مقاومت 44.9 دلار ناموفق بوده است. بنابراین، فشار فروش در سطوح بالا گسترده است و این اتفاق باعث شده تا امروز شاهد لمس شدن خط میانگین متحرک 20 روزه روی 38.68 دلار باشیم.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال یونی سواپ - 18 اردیبهشت 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال یونی سواپ – 18 اردیبهشت 1400

با وجود اصلاح اخیر، سایه بلند زیر کندل دیروز قیمت یونی سواپ نشان می‌دهد که فشار خرید در نزدیکی خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه بالاست. بنابراین، خریداران هر افت قیمت را به چشم فرصت خرید می‌نگرند و در ادامه می‌توانیم شاهد شکست مقاومت 45 دلار باشیم. در این صورت، مسیر صعود تا هدف سقف کانال صعودی روی 51.5 دلار هموار خواهد بود.

دیدگار صعودی فوق‌الذکر در صورتی نامعتبر است که قیمت بار دیگر به مقاومت 45 دلار واکنش نشان دهد. از دست رفتن حمایت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه نیز اولین نشان از ضعف ممنتوم صعودی خواهد بود.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال برتر بازار به تاریخ 18 اردیبهشت 1400 بوده و تصمیم به خرید و یا فروش آن‌ها، بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم اکسچینو مگ در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.

منبع: CoinTelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)