بایننس از اختصاص 1 میلیارد دلار سرمایه برای رشد اسمارت چین خبر داد


بایننس اعلام کرد که دست به تأسیس یک صندوق سرمایه‌گذاری با بودجه یک میلیارد دلاری زده تا اکوسیستم بایننس اسمارت چین را بیش از پیش گسترش دهد.

صرافی پرآوازه بایننس در بیانیه‌ای تازه از تأسیس یک صندوق شتابدهی با بودجه‌ای یک میلیارد دلاری خبر داد. مطابق با این بیانیه، هدف از راه‌اندازی این صندوق، توسعه قابلیت‌های زیست‌بوم زنجیره هوشمند بایننس و گسترش پذیرش این شبکه در حوزه فناوری‌های مالی است.

این صندوق بزرگ قرار است منابع هنگفتی را به‌صورت گام به گام در چهار حوزه تخصصی صرف کند. این حوزه‌ها عبارتند از: توسعه استعدادها، برنامه مشوق نقدینگی، طرحی موسوم به بیلدر (Builder) و دست‌ آخر برنامه‌ای با نام سرمایه‌گذاری و تسهیل رشد. بنا بر اعلامیه بایننس، بودجه اختصاص یافته به هر یک از این حوزه‌ها به ترتیب برابر است با ۱۰۰، ۱۰۰، ۳۰۰ و ۵۰۰ میلیون دلار.

حوزه سرمایه‌گذاری و تسهیل رشد که بیشترین بودجه صندوق یاد شده را به خود اختصاص داده، قرار است بر توسعه چندزنجیره‌ای حوزه در حال رشد فناوری متمرکز باشد؛ حوزه‌هایی که از جمله آن‌ها میتوان به متاورس، بازی‌های ویدئویی، واقعیت مجازی و هوش مصنوعی اشاره کرد.

چانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao)، مدیرعامل نام‌آشنای صرافی بایننس که با حروف اختصاری CZ در فضای توییتر شناخته می‌شود، دورنمای خود از این صندوق سرمایه‌گذاری را این چنین شرح داده است:

بایننس اسمارت چین

گفتنی است که صرافی بایننس در اعلامیه خود تصریح کرده که انتظار دارد این صندوق، نقش پررنگی در توسعه قابلیت‌های همکاری تعاملی میان زیرساخت‌های وب سنتی و وب ۳ (Web 3.0) ایفا کند:

صندوق سرمایه‌گذاری بایننس دست همکاری به سوی سازمان‌های طلایه‌دار صنعت مالی دراز می‌کند تا دامنه فناوری بلاک چین را به کاربرد در زندگی واقعی گسترش دهد و شکاف میان فناوری‌های بلاک چین و رمز ارز را با فناوری‌های کنونی حوزه مالی پر کند.

بایننس اسمارت چین؛‌ برگ برنده بایننس در حوزه دیفای

بایننس اسمارت چین یا زنجیره هوشمند بایننس در سپتامبر ۲۰۲۰ (شهریور ۹۹) به بازار معرفی شد تا سکوی زیرساختی برای رشد و توسعه اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز موسوم به دپ (dApp) بوده و علاوه بر این بتواند از طریق ماشین مجازی اتریوم با بلاک چین اتریوم سازگار باشد.

بایننس اسمارت چین از ابتدای راه‌اندازی با رشدی انفجارگونه توانست میزبان بیش از یک میلیون کاربر فعال روزانه در بیش از ۹۰۰ اپ غیرمتمرکز باشد. یکی از برجسته‌ترین صرافی‌های غیرمتمرکز ساخته شده در بستر بایننس اسمارت چین، صرافی پنکیک سواپ (PancakeSwap) است که حجم مبالغ سپرده‌گذاری شده در آن در حال حاضر به ۹.۸ میلیارد دلار می‌رسد (مطابق با داده‌های دیفای‌استیشن (Defistation)).

گفتنی است که همزمان با افزایش حملات سایبری از جمله هک و بروز رخنه‌های امنیتی در پروتکل‌های دیفای، بایننس اسمارت چین دست به انعقاد قرارداد همکاری مشترک با شرکت امنیت سایبری ImmuneFi زده و با ارائه پاداش به هکرهای کلاه‌سفید، از بروز نقائص امنیتی احتمالی در پلتفرم خود جلوگیری کند.

منبع: Cointelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)