نقش احتمالی بایننس در دستکاری بازار ارز دیجیتال بررسی می‌شود


بایننس به عنوان بزرگترین صرافی ارز دیجیتال زیر ذره بین ناظران است و آمریکا در مورد نقش احتمالی آن در دستکاری بازار رمز ارزها تحقیق می‌کند.

بلومبرگ روز جمعه گزارش داد که تحقیقات گسترده‌ای توسط دولت آمریکا در مورد احتمال سودجویی صرافی ارز دیجیتال بایننس Binance و یا کارکنان این شرکت از مشتریانش صورت گرفته است. این خبرگزاری با استناد به منابعی ناشناس گفت که نهادهای آمریکایی از جمله کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) در حال تحقیق درباره نقش احتمالی صرافی بایننس در «انجام تریدهای داخلی و دستکاری بازار» هستند.

در ماه های اخیر، بلومبرگ اخبار آن چه به گفته مقامات تحقیقات گسترده‌ در مورد این صرافی است را پوشش داده است. تحقیقات گسترده در مورد پلتفرم معاملاتی Binance شامل تلاش‌های سرویس درآمد داخلی، وزارت دادگستری و همچنین CFTC است، در حالی که به گفته بلومبرگ در ادامه این تلاش‌ها، در روز جمعه، CFTC به عنوان بخشی از برنامه تحقیقاتی جدید در مورد فعالیت‌های صرافی بایننس با «شاهدان مربوطه» تماس گرفته است.

این اخبار در حالی منتشر می‌شود که قبلا ادعای دستکاری بازار ارزهای دیجیتال توسط صرافی بایننس رد شده بود و بایننس تلاش می‌کند با مقررات تطبیق پیدا کند و در همین راستا در ماه گذشته، احراز هویت و ارسال تصاویر مدارک در صرافی بایننس الزامی شد. این صرافی رمز ارزی چنین اقدامی را به عنوان بخشی از فرایند «تغییر و پیشروی در جهت تکامل و انطباق با استانداردهای جهانی» مطرح می‌کند.

همچنین روز جمعه، بایننس یک متخصص سابق دارک وب در Europol به نام نیلس اندرسن رود (Nils Andersen Röed) را به عنوان مدیر ارشد حسابرسی و تحقیقات خود استخدام کرد. این شرکت اعلام کرده است که تمرکز آن بر انجام و هدایت تحقیقات داخلی و خارجی با هدف حفاظت از دارایی کاربران و شناسایی بازیگران بدی است که سعی می‌کنند در پلتفرم Binance مرتکب خطا و جرم شوند. همچنین بایننس اذعان می‌کند که قصد دارد فعالانه از مجریان قانون و تحقیقاتشان حمایت کند.

منبع:‌ theblockcryptoثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)