ادعای دستکاری بازار ارزهای دیجیتال توسط صرافی بایننس رد شد


فردی فاش کرده که بایننس برای کسب سود، بازار را دستکاری می‌کند. این صرافی نیز به این موضوع واکنش نشان داده و خود را مبرا از آن دانسته است.

صرافی بایننس به اتهامات مربوط به دستکاری بازار و تلاش علیه منافع مشتریان خود واکنش نشان داد. طی رشته توییت منتشر شده در روز دوشنبه، صرافی بایننس انتقادها پیرامون دستکاری بازار را مرتبط با نشریاتی دانست که با اقداماتی همچون انتشار اخبار جعلی از طرف کارکنان این صرافی، در تلاش برای نشر ترس، تردید و شک یا به اصطلاح فاد (FUD چیست؟) در بازار ارزهای دیجیتال هستند.

صرافی بایننس ضمن واکنش به انتقادات پیرامون دستکاری بازار، اظهار داشته که “به صورت قانونی، حق دفاع جهت محافظت از مواضع خود را دارد”؛ اما مخالف “افشای اطلاعات در جهت حفظ اعتماد جامعه خود” نیست. در ادامه این رشته توییت آمده است:

بایننس هیچگاه نه در جهت مخالف کاربران خود اقدام کرده و نه بازار را دستکاری کرده است و هیچ وقت این اقدامات را انجام نخواهد داد.

با اینکه مشخص نیست بایننس در واکنش به کدام اتفاق این توییت‌ها را منتشر کرده، اما این بیانیه پس از آن منتشر شد که کاربری تحت نام RealFulltimeApe شنبه این هفته مدعی شد که بایننس “نقاطی که در آن حجم عظیمی از معاملات لیکویید می‌شوند را پایش می‌کند و به صورت عمدی به منظور کسب درآمد، اقدام به پامپ و دامپ قیمت‌ها می‌کند. این کاربر مدعی شده که مهندس سابق کلان‌داده صرافی بایننس است و می‌تواند ادعاهای خود را اثبات کند:

من چندین فایل صوتی و تصویری از درون شرکت در اختیار دارم که در آن مدیریت به صورت واضح در مورد لیکویید شدن سریع سفارشات لانگ و شورت پیش از بالا یا پایین رفتن قیمت به منظور افزایش میزان بیمه کمپانی و کسب سود صحبت می‌کند.

دستکاری بازار تنها اتهام بایننس نیست

علاوه بر اتهام اخیر پیرامون دستکاری بازار، در چند ماه گذشته، صرافی بایننس هدف بسیاری از نهادهای رسمی و قانون‌گذار قرار گرفته است. به عنوان مثال، اوایل تیر امسال بود که اعلام شد فعالیت‌های صرافی بایننس در انگلستان متوقف می‌شود. سپس، با هشدار ایتالیا درباره صرافی بایننس، روزهای بد بایننس ادامه دار شد و در نهایت اوایل مرداد ماه، فعالیت صرافی بایننس در مالزی هم ممنوع شد. سایر نهادهای تنظیم کننده در کشورهایی نظیر آلمان، لهستان، جزایر کیمن نیز اخیرا هشدارهایی را نسبت به فعالیت صرافی Binance منتشر کرده‌اند. در این راستا، بانک مرکزی هلند فعالیت صرافی بایننس را غیر قانونی اعلام کرد.

این صرافی همچنین موضوع چندین دعوی حقوقی به دلیل نقض قوانین مرتبط با معاملات آتی است. موسسه حقوقی Lexia Avvocati مستقر در ایتالیا ماه گذشته اعلام کرد که نماینده سرمایه‌گذارانی بوده که هزاران میلیون دلار به سبب عدم توانایی در مدیریت پوزیشن‌های خود به‌خاطر آفلاین شدن این صرافی برای ساعات مختلف در روزهای متفاوت، زیان کرده‌اند.

منبع: CoinTelegraph


برچسب ها: صرافی بایننس

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)