احراز هویت و ارسال تصاویر مدارک در صرافی بایننس الزامی شد


صرافی بایننس حداقل سطح احراز هویت برای کاربران خود را تغییر داد. اکنون ارسال تصویر مدارک برای استفاده از خدمات بایننس الزامی است.

اوایل مرداد ماه بود که صرافی بایننس با انتشار اطلاعیه‌ای، اعلام کرد که سقف برداشت و سطح‌بندی احراز هویت کاربران در این صرافی تغییر پیدا می‌کند. بر اساس آن اطلاعیه، کاربران می‌توانستند با ثبت اطلاعات اولیه، حساب خود را به سطح Basic ارتقاء دهند و از خدمات این صرافی با محدودیت سقف برداشت روزانه 0.06 بیت کوین، استفاده کنند.

بیشتر بخوانید: بایننس ثبت اطلاعات شخصی را الزامی کرد؛ سقف برداشت کاهش می‌یابد

اما امروز جمعه 29 مرداد ماه، صرافی بایننس با انتشار اطلاعیه‌ای، خبر از سخت‌گیری‌های بیشتر در این زمینه داد. بر اساس این اطلاعیه جدید، اکنون کاربران جدید به منظور استفاده از خدمات بایننس مانند ترید، واریز و برداشت رمز ارز، باید حساب خود را به سطح متوسط (Intermediate) ارتقاء دهند. همچنین فرآیند الزام کاربران فعلی به احراز حساب کاربری خود به این سطح، طی یک بازه دو ماهه تا تاریخ 27 مهر انجام خواهد شد.

بر اساس مستندات موجود در وبسایت صرافی بایننس، سطح احراز هویت متوسط شامل ارسال مدارک شناسایی مانند پاسپورت و تکمیل اطلاعات دقیق‌تر نسبت به سطح Basic است. از آنجا که کشور ایران جزو موارد تحریمی این صرافی محسوب می‌شود، عملا کاربران ایرانی قادر به احراز هویت خود در این سطح نخواهند بود.

تکلیف کاربران احراز نشده بایننس چه می‌شود؟

بر اساس اطلاعیه بایننس، حساب کاربرانی که احراز هویت نشده‌اند و یا سطح کاربری آن‌ها Basic است، به حالت “Withdraw Only” در خواهد آمد. این بدان معناست که کاربران احراز هویت نشده فقط مجاز به برداشت دارایی خود خواهند بود و نمی‌توانند از هیچ یک از خدمات این صرافی مانند تریدینگ استفاده کنند. شایان ذکر است که مطابق با اطلاعیه بایننس، حالت Withdraw Only موقتی خواهد بود و پس از آن، احتمالا امکان برداشت برای کاربران احراز هویت نشده وجود نخواهد داشت.

تا پیش از این و بر اساس ایمیل‌های ارسال شده به کاربران از طرف بایننس طی هفته‌های گذشته، امیدهایی نسبت به احتمال امکان استفاده از خدمات این صرافی برای کاربران احراز هویت نشده با محدودیت سقف برداشت روزانه 0.06 بیت کوین وجود داشت. اما اطلاعیه جدید بایننس به منزله آن است که بدون داشتن سطح احراز هویت متوسط، که در آن نیاز به ارسال تصاویر مدارک است، امکان استفاده از خدمات این صرافی برای کاربران وجود نخواهد داشت و صرفا کاربران مدت کوتاهی اجازه خواهند داشت تا دارایی خود را از این صرافی خارج کنند.


برچسب ها: صرافی بایننس

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)