بایننس ثبت اطلاعات شخصی را الزامی کرد؛ سقف برداشت کاهش می‌یابد


طبق اعلام بایننس، سطوح کاربری در این صرافی و سقف برداشت از آن تغییر می‌کند. زین پس، ثبت اطلاعات شخصی برای فعالیت در Binance الزامی است.

مسائل نظارتی و قانون‌گذاری در مورد صرافی‌های ارز دیجیتال طی چند ماه گذشته تشدید شده است. به طور خاص، بایننس، بزرگترین صرافی رمز ارزی دنیا به لحاظ حجم معاملات و پلتفرم مورد علاقه کاربران ایرانی، طی چند هفته اخیر با هشدارهایی از سوی چندین کشور از جمله انگلیس و ایتالیا مواجه بوده است. همانطور که ماه گذشته به آن اشاره شد، فعالیت‌های صرافی بایننس در انگلستان متوقف می‌شود.

در این راستا، رشته توییت چانگ پنگ ژائو نشان می‌دهد که صرافی بایننس به دنبال تعامل با قانون‌گذاران است و قصد دارد رویه خود را تغییر دهد. بدین منظور، یکی از اقدامات اولیه که توسط این صرافی اجرا می‌شود، تغییر مقادیر سقف برداشت روزانه از حساب‌های کاربری این صرافی و الزام کاربران به ورود اطلاعات اولیه خود است.

بر اساس اعلامیه بایننس که دیشب منتشر شد، سقف برداشت برای کاربرانی که حساب کاربری آن‌ها در سطح “پایه (Basic)” تایید شده، معادل 0.06 بیت کوین در هر 24 ساعت است. این تغییرات بلافاصله برای کاربران جدید اعمال خواهد شد. در مورد کاربرانی که قبلا در این صرافی ثبت نام کرده‌اند، فرآیند تایید حساب در سطح پایه از تاریخ 4 آگوست تا 23 آگوست (13 مرداد تا 1 شهریور) انجام خواهد شد و پس از آن، صرفا کاربرانی که حساب خود را به این سطح ارتقاء داده‌اند، قادر به برداشت دارایی خود خواهند بود.

سقف برداشت جدید سطوح کاربری بایننس چقدر است؟

تا پیش از این، کاربرانی که حساب آن‌ها تایید نشده یا Unverified بود، مجاز به برداشت دارایی از حساب کاربری خود در صرافی بایننس تا سقف 2 واحد بیت کوین در شبانه روز بودند. اما بر اساس تغییرات اعمال شده، از این به بعد بایننس حساب‌های خود را به سه دسته Basic Account Verification، Intermediate Account Verification و Advanced Account Verification تقسیم خواهد کرد.

برای تایید حساب به شکل پایه یا Basic، کاربر باید اطلاعات شخصی خود مانند نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، ملیت، آدرس و کد پستی را ثبت کند. در این مرحله، نیازی به ارسال مدارک نیست. پس از ثبت این اطلاعات و تایید از سوی بایننس، سقف برداشت مجاز کاربر معادل 0.06 بیت کوین خواهد بود.

برای تایید حساب به شکل متوسط یا Intermediate، کاربر باید تصاویر مدارک خود مانند گذرنامه را آپلود کند. سطح پیشرفته یا Advanced نیز نیاز به ارسال یک سری مدارک مانند اظهارنامه بانکی دارد. پس از انجام این مراحل، کاربر مجاز به برداشت رمز ارز تا سقف 100 واحد بیت کوین در روز خواهد بود.

هنوز مشخص نیست که با توجه به تغییر سیاست کلی بایننس، وضعیت کاربران ایرانی فعال در این صرافی به چه شکل خواهد شد. تا پیش از این، پس از اینکه حساب کاربری به هر دلیلی مانند آی پی مورد استفاده از ایران مسدود می‌شد، بایننس به کاربران ایرانی خود اجازه می‌داد تا داراییشان را برداشت کنند. اما اکنون برای فعالیت در این صرافی، نیاز به ثبت یک سری اطلاعات اولیه است و از آنجا که ایران جزو ملیت‌های انتخابی در سطح Basic نیست، لذا مشخص نیست در صورتی که بعدا بایننس به هر دلیلی حساب کاربری یک کاربر ایرانی را مسدود کند، آیا این کاربر می‌تواند دارایی خود را برداشت کند یا خیر.


برچسب ها: صرافی بایننس

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)