کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا شرکت تتر را 41 میلیون دلار جریمه کرد


کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده آمریکا (CFTC) شرکت تتر (Tether)، صادرکننده استیبل کوین USDT را 41 میلیون دلار جریمه کرد.

با استناد بر بیانیه مطبوعاتی منتشر شده در تاریخ 15 اکتبر (۲۳ مهر ماه)، شرکت تتر (Tether)، صادرکننده استیبل کوین پیشرو بازار ارزهای دیجیتال، به عنوان بخشی از توافق، به پرداخت 41 میلیون دلار جریمه نقدی مدون شده توسط کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده آمریکا (CFTC)، محکوم شده است.

این شرکت به جهت ارائه اظهارات و اطلاعات گمراه کننده درباره پشتوانه یک به یک دلاری استیبل کوین USDT، به نقض قانون تبادل کالا (CEA) متهم شده است. علی رغم این موضوع که ادعا می‌شود پشتوانه استیبل کوین تتر به طور کامل ارزش دلار آمریکا است، CFTC اظهار داشت که ذخایر مطلوب شرکت Tether کمتر از یک سوم دوره 26 ماهه (منظور از سال 2016 (۱۳۹۵) تا 2018 (۱۳۹۷)) بوده است. شرکت تتر همچنین در طول دوره فوق الذکر، حسابرسی حرفه‌ای نیز انجام نداده است. CFTC در این باره گفت:

اقدامات صورت گرفته حاکی از آن است که شرکت Tether موفق به اعلام مطالبات بدون ضمانت (unsecured receivables) و دارایی های غیر ارز فیات در ذخایر خود نشده است. همچنین شایان ذکر است که شرکت تتر جهت اثبات ذخایر خود، به دروغ اذعان داشته که به طور مستمر تحت بررسی‌های معمول و حرفه‌ای قرار خواهد گرفت. هرچند که ذخایر شرکت Tether همچنان حسابرسی نشده است.

شایان ذکر است که کمیسیون معاملاتی معاملات آتی کالای ایالات متحده آمریکا به طور همزمان iFinex، شرکت اصلی صرافی بیتفینکس (Bitfinex) را به جهت انجام تراکنش‌های خارج از بورس مرتبط با کالا، 1.5 میلیون دلار جریمه کرد.

اظهارات CFTC و شرکت تتر درباره جریمه 41 میلیون دلاری

وینسنت مک گوناگل (Vincent McGonagle)، سرپرست اجرایی CFTC، اظهار دارد که چنین اقداماتی به منظور ارتقای یکپارچگی بازار صورت گرفته است. وی در این باره اذعان داشت:

پیرو اقدامات صورت گرفته علیه شرکت Tether و صرافی Bitfinex، کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده آمریکا متعهد می‌شود که کلیه هزینه‌های قانونی دریافتی خود (جریمه‌های کسب شده از دو شرکت فوق) را برای ارتقاء یکپارچگی بازار و محافظت از حقوق مشتریان ایالات متحده آمریکا تخصیص دهد.

پائولو آردوینو (Paolo Ardoino)، مدیر ارشد فناوری شرکت تتر و صرافی بیتفینکس در یک رشته توییت خوش بینانه ادعا کرد که این شرکت‌ها سرانجام موفق به پشت سر گذاشتن تحقیقات و کشمکش‌های چند ساله خود می‌شوند.

جریمه تتر و صرافی بیتفینکس

شرکت تتر در بیانیه رسمی خود اظهار دارد که کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده آمریکا هیچ مشکلی در فعالیت فعلی شرکت پیدا نکرده است. شرکت Tether در ارتباط با این موضوع اظهار داشت:

کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده آمریکا هیچ مشکلی در فعالیت فعلی شرکت تتر پیدا نکرده است. در حقیقت، این موضوع مربوط به افشای برخی از ذخایر بیش از دو سال و نیم گذشته بود. شایان ذکر است زمانی که شرایط استفاده از خدمات (terms of service) شرکت تتر در ماه فوریه سال 2019 (بهمن ماه سال ۱۳۹۷) به روز شد، کلیه مسائل مربوطه به طور کامل حل و فصل شد.

همچنین گفتنی است که شرکت تتر در فوریه (بهمن ماه) سال جاری میلادی با لتیتیا جیمز (Letitia James)، دادستان کل نیویورک به توافق جریمه 18.5 میلیون دلاری رسید. در اواخر ماه سپتامبر (اوایل مهر ماه) نیز، این شرکت با پیروزی قانونی در پرونده دستکاری یک تریلیون دلاری بازار، یک برد قانونی قابل توجه را کسب کرد.

منبع: U.Todayثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)