آیا طبق مدل انباشت به جریان، اکنون موقعیتی طلایی برای خرید بیت کوین است؟


هم اکنون بیت کوین 59 درصد پایین‌تر از قیمت مورد انتظار مدل انباشت به جریان ارز دیجیتال BTC معامله می‌شود. آیا این آخرین فرصت خرید است؟

براساس مدل انباشت به جریان (مدل Stock to Flow)، قیمت بیت کوین تا به حال به این میزان از سطح مطلوب (مورد انتظار) پایین‌تر نبوده است. لکس مسکوفسکی (Lex Moskovski)، مدیر ارشد سرمایه گذاری در شرکت Moskovski Capital، طی یک رشته توییت در تاریخ 10 ژوئیه (19 تیر ماه)، با به اشتراک گذاری مدل انباشت به جریان رمز ارز BTC، لحظه‌ای تاریخی را در طول عمر دوازده ساله بیت کوین نشان داد.

فرصتی شگفت انگیز و طلایی برای خرید ارز دیجیتال BTC

با توجه به اینکه نمودار بیت کوین/دلار معدود نشانه‌هایی از بهبود روند صعودی را نشان می‌دهد، این جفت ارز از قیمتی که مدل انباشت به جریان محاسبه می‌کند، دورتر شده است. بی شک مدل Stock to Flow، محبوب‌ترین مدل پیش بینی قیمت بیت کوین به حساب می‌آید و از ابتدا با صحت و دقتی شگفت‌آور قیمت این رمز ارز را تخمین زده است. شایان ذکر است که این مدل معروف هرگونه انحراف از میانگین بلند مدت را جهت معتبر ماندن در نظر می‌گیرد.

بنا بر گزارش پیشین سایت خبری کوین تلگراف (Cointelegraph)، رفتار فعلی قیمت بیت کوین می‌تواند چالشی سخت برای مدل انباشت به جریان بیت کوین رقم بزند؛ با این حال هدف قیمتی آن به طور نسبی هرگز از واقعیت دور نبوده است. افزایش نگرانی‌ها باعث به وجود آمدن این سوال شده که آیا اعتبار مدل Stock to Flow به خطر افتاده یا صعود بیت کوین در پیش است؟ مسکوفسکی اظهار داشت:

انحراف منفی مدل انباشت به جریان رمز ارز BTC، در بالاترین میزان خود در کل تاریخ بیت کوین به سر می‌برد. اگر شما به این مدل باور دارید، هم اکنون یک فرصت عالی برای خرید به حساب می‌آید.

نمودار انحراف مدل انباشت به جریان ارز دیجیتال BTC
نمودار انحراف مدل انباشت به جریان بیت کوین در مقابل قیمت ارز دیجیتال BTC (نمودار بیت کوین/ دلار) – منبع: توییتر لکس مسکوفسکی

به نقل از حساب توییتری SF2 Multiple، براساس مدل Stock to Flow بیت کوین، این ارز دیجیتال باید در روز شنبه (19 تیر ماه) با قیمت 82,703 دلار معامله ‌می‌شد؛ اما در زمان نگارش این مقاله، قیمت ارز دیجیتال BTC در محدوده 34,000 دلار به سر می‌برد که 59 درصد پایین‌تر از پیش‌بینی قیمتی است.

پلن بی (PlanB)، خالق این مدل، دیدی اکیدا صعودی نسبت به ارز دیجیتال BTC برای سال 2021 دارد و بر سر این موضوع نیز پافشاری می‌کند. آخرین پیش‌بینی قیمتی وی برای بیت کوین، در بدترین حالت ممکن 135,000 دلاری شدن این رمز ارز تا ماه دسامبر (آذر ماه) است. در حال حاضر این تحلیلگر در دسترس نیست و درباره رویدادها اظهار نظری نمی‌کند. وی وعده داده که در ماه آگوست (مرداد ماه) زمانی که قیمت بیت کوین حداقل حدود 47,000 دلار باشد، بازخواهد گشت.

مدل انباشت به جریات بیت کوین
نمودار Stock to Flow تاریخ 10 ژوئیه (19 تیر ماه) – منبع: BuyBitcoinWorldwide

مدل انباشت به جریان بیت کوین

پلن بی هرگز احتمتا بی اعتبار شدن مدل انباشت به جریان ارز دیجیتال BTC را رد نکرده است. اگر نزولی‌ترین سناریوهای بازار به واقعیت تبدیل شوند، می‌توان مدل Stock to Flow را نقض شده دانست. بر اساس پیش بینی جدید اسکات ماینرد، سقوط بیت کوین ادامه خواهد داشت و این اتفاق یکی از سناریوهای نزولی بوده که منجر به از دست رفتن اعتبار مدل S2F می‌شود. سایر داده‌ها به یک دوره بازیابی گسترده و اساسی برای بیت کوین اشاره دارند، در حالی که ماه دسامبر (آذر ماه) می‌تواند فشار فروش دیگری را مطابق با سابقه بازار، به همراه آورد.

منبع: CoinTelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)