پیش بینی جدید اسکات ماینرد: سقوط بیت کوین ادامه خواهد داشت


پیش بینی جدید اسکات ماینرد تحلیل‌گری که سقوط ۵۰ درصدی بیت کوین در پاییز را پیشبینی کرده بود، خبر از کاهش قیمت دوباره بیت کوین می دهد.


اسکات ماینرد (Scott Minerd)، مدیر ارشد سرمایه‌گذاری و بنیان‌گذار شرکت گوگنهایم پارتنرز (Guggenheim Partners) که سقوط 50 درصدی بیت کوین را چند ماه قبل درست پیش بینی کرد، معتقد است احتمالاً اصلاح قیمت بیت کوین هنوز تمام نشده است. این تحلیلگر دو هفته پیش نیز گفت برای خرید عجله نکنید، کف واقعی بیت کوین 10,000 دلار است!

این تحلیل‌گر معروف در مصاحبه اخیرش با CNBC‌، به پیش بینی اولش اشاره کرد و گفت با توجه به رشد سهمی‌وار (پارابولیک) بازار ارزهای دیجیتال در سال گذشته، فکر کرده بود احتمال پولبک (عقب رفت) وجود دارد. گفتنی است سه ماه قبل، مدیر ارشد گوگنهایم قیمت 20,000 دلار را برای بیت کوین پیش بینی کرد.

رشد بیت کوین و سایر ارزهای دیجتال فقط پارابولیک بوده و حفظ ثبات بازارهای دارای روند رشد این چنینی غیرممکن است. پس یک اصلاح قیمت یا سقوط قیمت طبیعی باید 40 تا 50 درصد باشد.

اگرچه پیش بینی ماینرد از سقوط بیت کوین درست بود، اما او همچنان معتقد است این ریزش سریع ارزش Bitcoin نشان می‌دهد با وجود سقوط بیش از 50 درصدی بیت کوین از بالاترین قیمت خودش که نزدیک به 65 هزار دلار بود، هنوز ریسک افت قیمت وجود دارد:

وقتی به تاریخچه ارزهای دیجیتال و جایی که الان هستیم نگاه می‌کنیم، واقعاً باور دارم این می‌تواند یک سقوط باشد، و همان‌طور که می‌دانید سقوط یعنی می‌توانیم شاهد افت 70 تا 80 درصدی باشیم که می‌شود گفت به معنی ریزش قیمت BTC تا 10 هزار دلار الی 15 هزار دلار است.

سقوط به محدوده 10 هزار دلار الی 15 هزار دلار می‌تواند یک اصلاح قیمت 55 تا 70 درصدی دیگر از قیمت فعلی بیت کوین یعنی 33,500 را به دنبال داشته باشد.

اسکات ماینرد مدیر ارشد فناوری اطلاعات کمپانی گوگنهایم در ماه آوریل به درستی پیش بینی کرد قیمت بیت کوین 50 درصد افت خواهد کرد. علیرغم پیش بینی جدید اسکات ماینرد ، او در بلندمدت به آینده بیت کوین خوش‌بین است و قیمت بیت کوین در آینده را بین 400,000 تا 600,000 پیش‌بینی می‌کند.

منبع: TheDailyHodlثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)