تحلیل تکنیکال اختصاصی قیمت اتریوم – دوشنبه 10 آبان 1400


چه سناریوهایی در بلندمدت پیش روی قیمت رمز ارز ETH است؟ در این نوشته، به تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم برای امروز 10 آبان 1400 می‌پردازیم.

روندهای صعودی بازار ارزهای دیجیتال طی سالیان گذشته، تقریبا الگوی مشابهی را طی کرده است. بر اساس این الگوی تکرار شونده، معمولا موج‌های صعودی بلند در ابتدا با رشد قیمت بیت کوین و کاهش قیمت آلت کوین‌ها در جفت بیت کوینی و در نتیجه افزایش دامیننس همراه بوده است. اما در انتهای موج، این روند معکوس شده و رشد پارابولیک قیمت آلت کوین‌ها منجر به کاهش چشم‌گیر دامیننس بیت کوین شده است. بنابراین، تحلیل قیمت یک آلت کوین در جفت BTC در کنار جفت تتری، می‌تواند ابزار مناسبی به منظور کسب سود حداکثری در روندهای صعودی باشد.

تحلیل بلندمدت قیمت اتریوم – 10 آبان 1400

در ابتدا، چارت قیمت اتریوم به قیمت بیت کوین (ETHBTC) در تایم فریم هفتگی را بررسی می‌کنیم:

تحلیل قیمت اتریوم - 10 آبان 1400
تحلیل قیمت اتریوم – 10 آبان 1400 (برای بزرگنمایی روی تصویر کلیک کنید)

همانطور که در چارت بالا مشخص است، قیمت جفت ETHBTC پس از صعود قابل توجه خود در اوایل سال 2021، اکنون مدتی است که در فاز اصلاحی به سر می‌برد. این فاز اصلاحی را می‌توان یک الگوی پرچم صعودی دانست. نکته مهم این است که ضلع پایینی این الگو، خط حمایت – مقاومت دینامیکی بوده که پیش از این طی دو سال گذشته، بارها قیمت به آن واکنش نشان داده است.

از طرفی، سطوح فیبوناچی ترسیم شده در چارت از اعتبار نسبتا بالایی برخوردار است. با این تفاسیر، به نظر می‌رسد که شکست سقف الگوی پرچم می‌تواند منجر به رشد قیمت جفت ETHBTC تا رقم 0.115 شود. از طرفی، در دسترس‌ترین هدف نزولی پس از شکست کف این الگو، محدوده حمایتی 0.054 بیت کوینی خواهد بود.

در ادامه، چارت قیمت اتریوم به تتر را تحلیل می‌کنیم:

تحلیل قیمت اتریوم - 10 آبان 1400
تحلیل قیمت اتریوم – 10 آبان 1400 (برای بزرگنمایی روی تصویر کلیک کنید)

از ابتدای سال 2021 تاکنون، قیمت در چارت ETHUSDT درون یک کانال فیبوناچی در حرکت بوده و به سطوح آن، چندین بار واکنش نشان داده است. اکنون قیمت در نزدیکی خط 61.8 درصد قرار دارد؛ خطی که قیمت دو ماه پیش در عبور از آن ناموفق بود. در صورتی که قیمت این بار بتواند به بالای قیمت 4,500 دلار برسد، این خط شکسته می‌شود و لمس خط 100 درصد فیبوناچی در حوالی 5,400 دلار در دستور کار قرار خواهد گرفت.

در سمت مقابل، واکنش قیمت به خط 61.8 درصد می‌تواند منجر به اصلاح تا بین خطوط 38.2 درصد تا 23.6 درصد شود. این محدوده که با رنگ سبز در چارت نشان داده شده، از اهمیت بالایی برخوردار است؛ زیرا مدت زیادی قیمت بین این دو خط نوسان کرده و این اتفاق منجر به تحکیم محدوده مذکور شده است.

در نهایت در صورتی که قیمت به زیر خط 23.6 درصد فیبوناچی برسد، لمس خط 0 درصد در محدوده احتمالی 3,100 دلار تا 3,200 دلار محتمل خواهد بود.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت اتریوم به تاریخ 10 آبان 1400 بوده و تصمیم به خرید یا فروش آن بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌های تکنیکال و فاندامنتال رورانه در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)