ارز دیجیتال دیم فیسبوک تا اواخر سال 2021 آزمایش می‌شود


یک منبع ناشناس به خبرنگاران گفته است که اولین مرحله آزمایش ارز دیجیتال دیم (Diem) فیسبوک، روی تراکنش‌های میان مشتریان منفرد متمرکز خواهد بود.

به گفته یک منبع ناشناس، پروژه ارز دیجیتال فیسبوک به نام دیم (Diem) در یک پروژه آزمایشی کوچک اولین استیبل کوین خود را در سال 2021 راه‌اندازی خواهد کرد. این منبع آگاه با اشاره به گزارش منتشر شده توسط شبکه CNBC در روز سه‌شنبه، ادعا کرده است که انجمن غیر انتفاعی مستقر در سوئیس دیم اسوسیشن (Diem Association)، همچنان قصد دارد تا اواخر سال جاری استیبل کوین دارای پشتوانه دلار خود را آزمایش کند.

تکامل ارز دیجیتال دیم فیسبوک طی یک سال و نیم گذشته

در نوامبر سال 2020، این انجمن از برنامه خود برای راه‌اندازی محدود استیبل کوین دلاری Diem در ماه ژانویه 2021 خبر داده بود، اما با وجود گذشت ماه‌ها، این ارز هنوز به بار ننشسته است.

اسیبل کوین Diem، نسخه جدید چشم‌انداز ابتدایی فیسبوک برای ارائه یک ارز دیجیتال جهانی مخصوص پلتفرم خود است که دارای سبدی متشکل از چندین ارز فیات خواهد بود. سوای نام پیشین این ارز دیجیتال با‌عنوان لیبرا (Libra)، مفسران به تغییرات گسترده در تکامل دیم در پاسخ به واکنش‌های منفی ناظران جهانی و ایالات ملی اشاره کرده‌اند.

رن گولدی (Ran Goldi)، مدیر عامل فرست دیجیتال اسِتس گروپ (First Digital Assets Group)، به CNBC گفته است که فناوری زیربنایی دیم «طی یک سال و نیم گذشته نسبت به بلاک چین اصلی خود شدیدا تغییر کرده و به یک بلاکچین غنی که شاهد تلاش آن برای پاسخ به برخی از سوالات ناظران بوده‌ایم، تبدیل شده است». شرکت فرست دیجیتال اسِتس گروپ هم‌اکنون در حال ایجاد زیرساختی برای فروشندگان است تا بتواند استفاده از ارز دیجیتال Diem را به‌عنوان راهی جهت پرداخت تسهیل کند.

خود دیم نیز همچنان منتظر تائید قانونی و کسب مجوز از سوی سازمان نظارت بازار مالی سوئیس است. مفسرانی که با شبکه CNBC به گفتگو پرداخته‌اند بسیار خوشبین بوده و مدیرعامل چینالاسیس (Chainalysis)، مایکل گرونجر (Michael Gronager)، گفته:

فکر کنم دیم امسال از دروازه قانونی رد شود. در غیر این صورت یک فرصت از دست رفته خواهد بود.

منبع: Cointelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)