5 ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید مد نظر داشته باشند (7 تیر 1400)


به تحلیل قیمت 5 ارز دیجیتال برتر بیت کوین (BTC)، کاردانو (ADA)، سولانا (SOL)، پالی گان (MATIC) و کلیتن (KLAY) برای امروز 7 تیر می‌پردازیم.

شاخص قیمت مصرف مخارج شخصی (PCE) در ایالات متحده آمریکا به 0.5 درصد رسیده و این مقدار، کمتر از پیش بینی اولیه 0.6 درصدی است. با این حال، اگر تغییرات سالیانه این شاخص را مد نظر قرار دهیم، متوجه می‌شویم که افزایش 3.4 درصدی آن یک رکورد از سال 1991 محسوب می‌شود.

با وجودی که فدرال رزرو انتظار دارد نرخ تورم فعلی موقت باشد، تحلیلگران بانک آمریکا (BoA) تخمین متفاوتی را ارائه داده‌اند. این بانک انتظار دارد نرخ تورم در ایالات متحده آمریکا بالا باقی بماند و طی 2 تا 4 سال آینده، بین بازه 2 درصد تا 4 درصد نوسان کند. همچنین بانک آمریکا پیش بینی کرده که طی شش ماه آینده، فدرال رزرو به منظور مقابله با سقوط در بازارهای مالی، نرخ بهره را کاهش دهد.

نقشه بازار

اگر نرخ تورم در ایالات متحده آمریکا بالا باقی بماند، انتظار می‌رود که بار دیگر توجه سرمایه‌گذاران به سمت بیت کوین برای پوشش ریسک در پورتفوها جلب شود. بر اساس گزارش منتشر شده از سوی کوین‌شیرز (Coinshares) در هفته گذشته، اطمینانی از بالا باقی ماندن نرخ تورم وجود ندارد، اما افزودن بیت کوین و سایر دارایی‌های واقعی، یک اقدام محتاطانه برای محافظت در برابر نرخ تورم بالا خواهد بود.

تحلیل قیمت 5 ارز دیجیتال برتر این هفته – 7 تیر 1400

اگرچه خطر نوسانات فعلی قیمت رمز ارزها همچنان بالاست، اما برخی از ارزهای دیجیتال برگزیده می‌توانند گزینه مناسبی برای معامله‌گران در کوتاه مدت باشند. در یک بازار نزولی، معامله‌گران معمولا به جای انتظار برای جهش ناگهانی قیمت‌ها، روی ذخیره سود خود در فواصل منظم تمرکز می‌کنند. در ادامه این نوشته، به بررسی و ارائه تحلیل تکنیکال برای 5 ارز دیجیتال برتر برای این هفته می‌پردازیم.

تحلیل قیمت بیت کوین ‎ (BTC)

واکنش قیمت بیت کوین به محدوده حمایتی 28 هزار تا 31 هزار دلار نشان داد که معامله‌گران، افت قیمت به این محدوده را به عنوان فرصتی برای خرید بیشتر می‌دانند.

تحلیل قیمت بیت کوین
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین – 7 تیر 1400

تثبیت قیمت بیت کوین بالای خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 35,150 دلار نشان‌دهنده کاهش فشار فروش در بازار خواهد بود. واگرایی اندیکاتور RSI با قیمت نشان می‌دهد که در ادامه احتمال وقوع این اتفاق وجود دارد. در صورت تثبیت قیمت روی خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه، مسیر صعود تا محدوده مقاومتی 40,000 دلار تا 42,450 دلار هموار خواهد بود. بالاتر از این محدوده، خط میانگین متحرک ساده 200 روزه روی 43,500 دلار می‌تواند به عنوان سطح مقاومت عمل کند.

اگر خریداران در رساندن قیمت بیت کوین به بالای خط میانگین متحرک ساده 200 روزه ناموفق باشند، احتمالا برای چند روز دیگر شاهد نوسان قیمت رمز ارز BTC بین بازه 28 هزار دلار تا 42,450 دلار خواهیم بود. هرچقدر بیت کوین زمان بیشتری را در این بازه بماند، قدرت موج بعدی در صورت شکست هر کدام از سطوح بیشتر خواهد بود. تا زمانی که قیمت به زیر سطح 28,000 دلار نرسد، شرایط برای صعود مهیا است.

تحلیل قیمت کاردانو (ADA)

واکنش قیمت ارز دیجیتال شبکه کاردانو یعنی رمز ارز ADA به سطح حمایت 1 دلار نشان داد که این سطح از قدرت بسیار بالایی برخوردار است. با این حال، تا به امروز خریداران در رساندن قیمت این ارز دیجیتال به بالای خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 1.39 دلار ناموفق بوده‌اند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو - 7 تیر 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو – 7 تیر 1400

وضعیت اندیکاتور RSI و خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه نشان‌دهنده آن است که همچنان کنترل معاملات کاردانو در اختیار فروشندگان قرار دارد. اگر قیمت رمز ارز ADA به زیر 1 دلار برسد، احتمالا شاهد لیکوئید شدن حجم عظیمی از پوزیشن‌های لانگ این ارز دیجیتال خواهیم بود و این اتفاق می‌تواند منجر به سقوط قیمت تا اهدافی مانند 68 سنت و 40 سنت شود.

در سمت مقابل، تثبیت قیمت روی خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه می‌تواند به عنوان اولین سیگنال صعودی تلقی شود. در این صورت، مسیر صعود تا اهدافی مانند 1.60 دلار و سپس 1.94 دلار هموار خواهد بود.

تحلیل قیمت سولانا (SOL)

سایه بلند زیر کندل روزانه ارز دیجیتال شبکه سولانا یعنی رمز ارز SOL پس از نزدیک شدن به خط میانگین متحرک ساده 200 روزه، نشان‌دهنده فشار خرید بالا روی این خط است. با این حال، تاکنون خریداران نتوانسته‌اند با بهره‌گیری از این فرصت قیمت سولانا را به بالای خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 33 دلار برسانند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال سولانا - 7 تیر 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال سولانا – 7 تیر 1400

اگر تلاش فعلی خریداران منجر به تثبیت قیمت رمز ارز SOL روی خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه شود، احتمال رشد قیمت تا خط روند نزولی افزایش خواهد یافت. در صورت شکست این خط روند، هدف بعدی قیمت سولانا روی سطح 44 دلار قرار دارد.

با این حال، وضعیت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه و اندیکاتور RSI به سود فروشندگان است. اگر آن‌ها بتوانند مانع تثبیت قیمت به بالای خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه شوند، بار دیگر سطح حمایت 26.65 دلار به خطر خواهد افتاد. در صورت از دست رفتن این حمایت، احتمال اصلاح بیشتر تا سطح 21.1 دلار وجود خواهد داشت. واکنش قیمت به هرکدام از این حمایت‌ها می‌تواند منجر به ادامه روند خنثی بین سطوح 21.1 دلار تا 44 دلار شود.

تحلیل قیمت پالی گان (MATIC)

ارز دیجیتال شبکه پالی گان یعنی رمز ارز متیک (MATIC) طی چند روز گذشته زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه خود روی قیمت 1.29 دلار معامله شده، اما نکته مثبت، حمایت شدن قیمت در جریان سقوط اخیر بازار روی سطح 74 سنت است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال پالی گان - 7 تیر 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال پالی گان – 7 تیر 1400

اگر تجمیع خریداران بتواند منجر به شکست خط روند نزولی شود، احتمالا اصلاح قیمت به پایان خواهد رسید. در این صورت، اهداف پیش‌روی رمز ارز MATIC سطح مقاومت 1.71 دلار و سپس مقاومت روانی 2 دلار خواهد بود.

با این حال، بعید به نظر می‌رسد که فروشندگان دست‌بردار باشند. وضعیت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه و اندیکاتور RSI نیز همچنان حاکی از برتری فروشندگان در معاملات ارز دیجیتال پالی گان است. در این شرایط، اگر قیمت به زیر سطح 92 سنت برسد، احتمال سقوط بیشتر تا محدوده حمایتی 68 سنت تا 74 سنت افزایش خواهد یافت. واکنش قیمت به هر کدام از این حمایت‌ها می‌تواند شانس شکست خط روند نزولی در ادامه معاملات را افزایش دهد.

تحلیل قیمت کلیتن (KLAY)

ارز دیجیتال شبکه کلیتن (Klaytn) یعنی رمز ارز KLAY، در چند روز گذشته زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه خود روی قیمت 1.02 دلار خرید و فروش شده است. با این حال، واگرایی صعودی اندیکاتور RSI با قیمت، احتمال آغاز یک موج صعودی را افزایش داده است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال کلیتن - 7 تیر 1400
تحلیل قیمت ارز دیجیتال کلیتن – 7 تیر 1400

اگر خریداران بتوانند قیمت رمز ارز KLAY را به بالای خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند، اولین سیگنال صعودی صادر خواهد شد. با این حال، ممکن است موج صعودی قیمت روی محدوده مقاومتی 1.24 دلار تا 1.29 دلار متوقف شود.

اگر قیمت به محدوده ذکر شده واکنش نشان دهد و مجددا به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه بازگردد، فشار فروش ایجاد شده می‌تواند منجر به ادامه اصلاح قیمت ارز دیجیتال شبکه کلیتن شود. در این صورت، اولین حمایت پیش‌رو سطح 72 سنت خواهد بود.

در سمت مقابل، عبور قیمت از محدوده مقاومتی 1.24 دلار تا 1.29 دلار، می‌تواند رشد قیمت تا خط میانگین متحرک ساده 200 روزه روی 1.51 دلار را به دنبال داشته باشد. شکست و تثبیت قیمت روی این خط به معنای پایان روند اصلاحی خواهد بود.

این مطلب صرفا معرفی و تحلیل قیمت ارز های دیجیتال برتر بازار به تاریخ 7 تیر 1400 بوده و تصمیم به خرید یا فروش بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم اکسچینو مگ در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.

منبع: CoinTelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)