تحلیل تکنیکال قیمت کاردانو؛ آیا ارز ADA آماده بازگشت به دوران اوج خود است؟


در این مقاله به بررسی و تحلیل قیمت کاردانو (ADA) می‌پردازیم. آیا ارز دیجیتال ADA پس از سقوط از ATH خود، آماده ورود به دوران اوج خود است؟

کاردانو، بعد از ثبت سقف تاریخی 3.09 دلار در تابستان سال گذشته، روند نزولی باثباتی را آغاز کرد که تا امروز ادامه داشته است. با تحلیل نمودار هفتگی قیمت کاردانو، مهم ترین ناحیه‌ای که می‌بینیم ناحیه تقاضا خالی نشده 0.30 دلار تا 0.38 دلار است.

نمودار هفتگی کاردانو

ناحیه مهم تقاضا هفتگی، که هنوز خالی نشده، مملوء از اردرهای خریداران است که این مسئله، همانند آهن ربا منجر به جذب کردن قیمت به سمت خود می‌شود. در صورت عبور قیمت از این ناحیه‌ی مهم، هدف بعدی قیمت ناحیه‌ی تقاضا 0.12 تا 0.18 خواهد بود. برای تحلیل دقیق‌تر روند نزولی آدا، به نمودار روزانه نگاه می‌کنیم تا با دقت بیشتری روند نزولی این ارز دیجیتال را تحلیل کنیم.

نمودار روزانه کاردانو

همانطور که در نمودار بالا مشخص شده‌است، روند نزولی کاملا حکمفرماست. طی دو هفته گذشته، قیمت کاردانو در نزدیکی کف روند در حال نوسان بوده و ناحیه‌ی تقاضا را خالی کرده است. این می‌تواند نشانه‌ای، از آماده شدن ADA برای ادامه روند نزولی باشد.

تحلیل قیمت کاردانو؛ آیا ارز ADA آماده بازگشت به دوران اوج خود است؟

سقوط روز گذشته بازار ارزهای دیجیتال موجب شد تا قیمت رمز ارز کاردانو (Cardano) به کمتر از 1.5 دلار برسد. با نگاهی به نمودار قیمتی ارز دیجیتال ADA (در زمان نگارش این مقاله) متوجه خواهیم شد که قیمت رمز ارز ADA با سطح حمایت کلیدی خود یعنی سطح 1.3 دلاری خود مواجه شده است. در صورت شکسته شدن این سطح به سمت پایین، احتمال دارد که قیمت کاردانو مجددا به یک دلار برسد. سطوح حمایتی و مقاومتی کاردانو به شرح زیر است:

  • حمایت‌های کلیدی ارز دیجیتال ADA: سطح 1.3 و 1 دلار
  • مقاومت‌های کلیدی رمز ارز ADA: سطح 1.5 و 1.7 دلار

با استناد بر اطلاعات سایت کوین گکو (CoinGecko)، رمز ارز بومی شبکه کاردانو پس از ثبت سقف تاریخی (ATH) خود در قیمت 3.09 دلار، از اوایل ماه سپتامبر (شهریور ماه) شاهد روند نزولی بوده است. متأسفانه آخرین سقوط بازار ارزهای دیجیتال موجب شد تا قیمت کاردانو به زیر سطح حمایت کلیدی خود یعنی قیمت 1.5 دلار برسد. در حال حاضر قیمت رمز ارز ADA در تلاش برای حفظ حمایت کلیدی خود است. اگر سطح حمایت فعلی این رمز ارز نتواند حفظ شود، ممکن است قیمت کاردانو به 1 دلار برسد.

کاردانو از یک ماه پیش از سقوط بازار رمز ارزها، یک روند نزولی تند و تهاجمی را آغاز کرده بود. از همین رو، فروشندگان کنترل قیمت رمز ارز ADA را در دست دارند. قیمت کاردانو جهت باز پس گیری روند صعودی خود باید از سطح 1.5 دلاری خود که یک مقاومت سنگین به حساب می‌آید، عبور کند.

تحلیل کاردانو

تحلیل کاردانو براساس شاخص‌های تکنیکال

در ادامه، وضعیت قیمت کاردانو از منظر چند معیار تکنیکال مورد بررسی قرار می‌دهیم.

حجم معاملات ارز دیجیتال ADA

افزایش حجم معاملات همراه با کاهش قیمت، نشان دهنده روند نزولی این ارز دیجیتال است. بهتر است تا زمانی که نشانه‌هایی از تغییر روند همراه با افزایش حجم معاملات صورت نگرفته است، از ADA دوری کنید.

شاخص RSI کاردانو

از زمان شروع اصلاح قیمتی کاردانو در ماه سپتامبر، شاخص RSI روزانه این رمز ارز اندکی بالاتر از سطح 30 (سطح فروش بیش از حد) بوده است. این امر به صراحت نشان دهنده روند نزولی ارز دیجیتال ADA است. با این وجود، آخرین افت قیمتی این رمز ارز موجب پایین آمدن شاخص RSI نشد. این امر نشان دهنده این است که احتمالا فروشندگان کاردانو درحال تسلیم شدن هستند. علاوه بر این موضوع، سطح اشباع فروش نیز نزدیک است.

شاخص MACD رمز ارز ADA

شاخص MACD کاردانو در بازه زمانی روزانه با میانگین متحرک در حال گسترش و هیستوگرام منفی نزولی است. این موضوع باید به سرعت معکوس شود. در غیر این صورت، ممکن است سطح حمایت 1.3 دلاری کاردانو تحت فشار قابل توجهی قرار بگیرد و به سمت پایین شکسته شود.

تحلیل شاخص های تکنیکال کاردانو

در هر صورت وضعیت فعلی ارز دیجیتال ADA نزولی است. از زمان راه اندازی قراردادهای هوشمند در شبکه کاردانو، روند این رمز ارز برای بیش از سه ماه نزولی بوده و در همین حین سقوط اخیر بازار ارزهای دیجیتال راه را برای کاردانو جهت خروج از این روند نزولی دشوارتر کرده است.

تحلیل وضعیت کوتاه مدت قیمت کاردانو

با توجه به تحلیل و بررسی‌های صورت گرفته، اگر کاردانو نتواند روند نزولی خود را در سطح 1.3 دلاری متوقف کند، به احتمال زیاد قیمت این ارز دیجیتال به سطح حمایت کلیدی بعدی خود در حدود 1 دلار کاهش پیدا می‌کند. در حال حاضر قیمت رمز ارز ADA تحت سلطه فروشندگان بازار قرار گرفته است.

با در نظر گرفتن شرایط فعلی بازار رمز ارزاها، معکوس شدن روند کاردانو به شدت سخت به نظر می‌رسد. در بهترین سناریو، رمز ارز ADA می‌تواند در سطح فعلی رنج شود و در اواخر ماه دسامبر اقدام به شکست سطح مقاومتی خود کند.ثبت نظر
نظرات کاربران (2 نظر)
علی لطفیان

لطفاً این تحلیل های چرت رو منتشر نکنید دوست عزیز این تحلیلگر شما بر اساس انذیکاتور تحلیل میکنه بحثی از پرایس اکشن له عمل نمیاره از افراد ضعیف استفاده نکنین

0 پاسخ دهید
04:51:04 1400/09/19
جابر احمد

کارادانو یه پروژه تقلبی بوده که کم کم به صفر می رسد و در واقع یک شت کوین بیش نیست انا لله و انا الیه راجعون، کاردانو فوت کرد

0 پاسخ دهید
13:54:22 1400/09/19