صعود قیمت بیت کوین تا 50,000 دلار؛ آیا اصلاح قیمت به پایان رسید؟


با صعود امروز 12 اسفند قیمت بیت کوین تا سطح 50,000 دلار، برخی از افراد معتقدند که اصلاح قیمت رمز ارز BTC و سایر ارزهای دیجیتال به اتمام رسیده است.

پس از 10 روز اصلاح، موج صعودی 48 ساعت اخیر سبب شد تا قیمت بیت کوین از سطح 43,000 دلار به 50,000 دلار برسد. همزمان با این رشد، ممنتوم صعودی در اکثر آلت کوین‌ها افزایش یافت و شاهد جهش قیمت آن‌ها بودیم. در زمان نگارش این مقاله، هر واحد رمز ارز BTC روی 48,700 دلار خرید و فروش می‌شود، با این حال، بامداد امروز سه‌شنبه 12 اسفند ماه، قیمت بیت کوین برای لحظاتی به بالای 50,000 نیز رسید.

قیمت بیت کوین 12 اسفند
نمودار قیمت بیت کوین – 12 اسفند 99

روز گذشته، مایکل سیلور (Michael Saylor)، مدیر مایکرواستراتژی (MicroStrategy)، اعلام کرد که این موسسه 15 میلیون دلار دیگر بیت کوین خریده و مجموع دارایی آن به 90,859 واحد رمز ارز BTC رسیده است. این اتفاق نشان داد که بازیگران نهادی و موسسات، همچنان به دنبال استفاده از هر افت قیمت برای افزودن به دارایی رمز ارزی خود هستند. اندیکاتورهای مختلف نشان می‌دهند که در زمان افت قیمت بیت کوین به محدوده 43,000 دلار، تقاضا برای خرید این ارز دیجیتال به شدت افزایش یافته بود.

بیشتر بخوانید: مایکرواستراتژی بار دیگر 15 میلیون دلار بیت کوین خرید

با صعود امروز 12 اسفند قیمت بیت کوین، آیا اصلاح به پایان رسید؟

رشد امروز 12 اسفند قیمت بیت کوین سبب شد تا برخی افراد گمانه‌زنی‌هایی را نسبت به ثبت رکورد قیمتی جدید در آینده نزدیک داشته باشند. با این حال، به اعتقاد تحلیل‌گر کارکشته بازارهای مالی یعنی پیتر برنت (Peter Brandt)، زمانی که صحبت از بازار ارزهای دیجیتال می‌شود، هیچ چیزی قطعیت ندارد.

علاوه بر اعلام خبر خرید از سوی مایکرواستراتژی، بانک گلدمن ساکس (Goldman Sachs) اعلام کرد که میز معاملات رمز ارزی خود را بازگشایی خواهد نمود. بلافاصله پس از این اتفاق، آقای برنت با انتشار توییتی، چارتی را به اشتراک گذاشت که نشان می‌دهد در دسامبر 2017 و زمانی که گلدمن ساکس برای اولین بار میز معاملات رمز ارزی خود را راه‌اندازی نمود، قیمت بیت کوین وارد یک روند نزولی بلندمدت شد.

قیمت بیت کوین 12 اسفند

به عقیده دیوید لیفچیتز (David Lifchitz)، مدیر سرمایه‌گذاری موسسه اگزوآلفا (ExoAlpha)، هنوز خیلی زود است که بخواهیم اصلاح قیمت بیت کوین را تمام شده بدانیم. با این حال، سطح 44,500 دلار نشان داد که حمایت خوبی در مسیر اصلاحی قیمت رمز ارز BTC است.

آقای لیفچیتز در مورد اینکه آیا برترین ارز رمزنگاری شده می‌تواند در ماه مارس (اسفند ماه) موفق به ثبت رکورد قیمتی جدیدی شود یا خیر اظهار داشت که با توجه به اینکه ماه مارس در سالیان گذشته نشان داده که یک ماه نزولی برای قیمت بیت کوین است، نسبت به ثبت سقف قیمتی جدید اطمینان ندارد.

به گفته لیفچیتز، فصل مالیات در ایالات متحده می‌تواند فشار فروش در بازار را افزایش دهد، زیرا ممکن است سرمایه‌گذاران نیاز به “فروش برخی از دارایی‌های خود برای پرداخت سودهای تحقق یافته خود” داشته باشند. از دیدگاه نزولی، اصلاح 20 درصدی اخیر قیمت بیت کوین می‌تواند مقدمه‌ای برای افت بیشتر در ماه مارس باشد. لیفچیتز در این باره گفت:

با وجود اصلاح 20 درصدی، هنوز روند صعودی که از اکتبر (مهر ماه) با شکست سطح مقاومت 10 هزار دلار شروع شد، ادامه دارد. مسئله مهم و ناشناخته، رفتار ماینرها در این مسیر صعودی خواهد بود، زیرا آن‌ها دارایی‌های جدیدی را به بازار تزریق خواهند کرد. آن‌ها خطر واقعی در کوتاه مدت هستند.

شاخص سود و ضرر خالص تحقق نیافته (NUPL) موسسه گلس نود نشان می‌دهد که بر خلاف چرخه‌های صعودی بلندمدت قیمت بیت کوین در سالیان گذشته، این بار هنوز قیمت به اندازه‌ای اصلاح نشده که این شاخص سطح 0.5 را لمس کند.

گلس نود

منبع: CoinTelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)