ژائو: بایننس تبدیل به یک موسسه مالی قانون گذاری شده می‌شود


مدیر عامل بایننس از موضع خود در مقابله با فشارهای نظارتی پا پس کشیده و اظهار داشته که این صرافی به یک موسسه مالی قانون گذاری شده بدل می‌شود.

چانگ پنگ ژائو، مدیر عامل و موسس صرافی بایننس، اظهار داشته که می‌خواهد این صرافی بزرگ با تاسیس دفاتر در نقاط مختلف جغرافیایی، تعامل بیشتری با قانون‌گذاران کشورهای مختلف داشته باشد. بنا بر گزارش منتشر شده توسط رویترز در روز سه‌شنبه، آقای CZ خاطرنشان کرده که احتمالا بایننس روش غیر متمرکز خود را کنار خواهد گذاشت و در عوض، این صرافی به منظور گسترش فعالیت خود، با قانون‌گذاران همکاری خواهد کرد و به یک موسسه قانون گذاری شده تبدیل خواهد شد. وی در این باره گفت:

میخواهیم در همه جا دارای مجوز باشیم. از این لحظه، می‌خواهیم تبدیل به یک موسسه مالی شویم.

آقای ژائو بار دیگر تاکید کرد اگر کسی “با سابقه نظارتی قوی” پیدا شود، ممکن است از سمت خود به عنوان مدیرعامل کناره‌گیری کند. در جریان اجلاس مجازی SCB 10X در هفته گذشته، آقای چانگ پنگ ژائو اظهار داشت که او خود را بیشتر یک کارآفرین حوزه فناوری می‌داند؛ بنابراین افرادی که در مقررات تبحر دارند، می‌توانند گزینه مناسب‌تری برای هدایت بایننس باشند؛ زیرا آن‌ها می‌توانند ساختارهایی با رعایت مقررات که به راحتی قابل فهم هستند، ایجاد کنند.

اولویت ژائو در تبدیل بایننس به یک موسسه قانون گذاری شده

آقای ژائو در راستای تبدیل بایننس به یک موسسه مالی قانون گذاری شده، مدعی شد که به دنبال یک مدیر ارشد با سابقه انطباق قانونی قوی برای هدایت کل سازمان است. وی افزود:

من چهار سال سازمان را هدایت کردم و اوضاع خوب است و در مسیر خود حرکت می‌کنیم. با این حال، فکر نمی‌کنم من بهترین شخص برای هدایت این مجموعه باشم. به نظرم وجود کسی که دارای سابقه قدرتمند در زمینه قانون‌گذاری و نظارتی است، بهتر است.

این اظهارات از سوی مدیر عامل بایننس در حالی رخ می‌دهد که ابتدای این هفته و با استناد به اظهارات چانگ پنگ ژائو، صرافی بایننس آمریکا به دنبال عرضه اولیه سهام است. زیرشاخه آمریکایی صرافی بایننس که در واقع خود را یک نهاد مستقل می‌داند، اخیرا تحت نظارت قانون گذاری این کشور قرار گرفته است. پیش از این نیز، بلومبرگ مدعی شده بود که صرافی بایننس در خصوص انجام معاملات در آمریکا، تحت پیگرد CFTC قرار گرفته است.

به سبب فشارهای نظارتی اخیر وارد شده، شب گذشته سقف برداشت بایننس به 0.06 بیت کوین در شبانه‌روز کاهش یافت. همچنین تمامی کاربران برای استفاده از خدمات این صرافی، ملزم به ثبت اطلاعات شخصی خود هستند.

منبع: CoinTelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)