سرمایه گذار مطرح: یرن فایننس (YFI) آینده دیفای است


در طی ماه‌های اخیر یرن فایننس (YFI) آنقدر عملکرد موفقی داشته که لو کرنر (Lou Kerner) این رمز ارز را به عنوان آینده دیفای معرفی می‌کند.

از زمان عرضه رایگان یرن فایننس در ماه ژوئن امسال، این ارز دیجیتال قیمت‌های شگفت انگیزی مثل ۴۴ هزار دلار را تجربه کرده است و اکنون به عنوان سریع‌ترین رمز ارزی که ارزش بازارش به یک میلیارد دلار رسید، شناخته می‌شود. البته قیمت توکن YFI در طی چند هفته اخیر، مشابه قیمت‌های بیت کوین، اتریوم و دیگر توکن‌های دیفای، کاهش قابل توجهی داشته است. علی رغم این کاهش قیمت بزرگ، یکی از سرمایه گذاران مطرح حوزه ارز دیجیتال می‌گوید که YFI آینده امور مالی غیر متمرکز است و در نتیجه می‌تواند آینده اقتصاد جهانی هم باشد.

لو کرنر می‌گوید یرن فایننس آینده دیفای و اقتصاد جهانی را رقم خواهد زد

لو کرنر، یکی از سرمایه گذاران رمز ارزی مطرح و یکی از شرکای «کریپتو اوراکل» (CryptoOracle) در بیستم سپتامبر (۳۰ شهریور) با انتشار مطلبی جدید، توکن YFI را به عنوان یکی از گسترده‌ترین و جذاب‌ترین پروژه‌هایی که تا به حال دیده است، معرفی کرد:

یرن بسیار تحسین بر انگیز است، چون از فرصتی عالی بهره برده و علی رغم پیچیدگی قابل توجه دیفای، راهی آسان برای استفاده از آن ارائه کرده است؛ این پروژه با پروتکل‌های مهم دیفای مثل یونی سواپ (Uniswap) و کرو (Curve) نیز ادغام شده و از جامعه کاربری آنان به عنوان یک خندق اقتصادی قوی استفاده می‌کند.

یکی از دلایل اصلی خوشبی کرنر نسبت به آینده یرن فایننس در دیفای ، معرفی محصولی جدید توسط بنیان‌گذار آن، یعنی آندره کرونیه (Andre Cronje) است. این محصول جدید «استیبل کردیت (StableCredit)» نام دارد و به عنوان یک «پروتکل غیر متمرکز و یک طرفه وام دهی» تعریف می‌شود. کرنر معتقد است که اگر ایده‌های پشت استیبل کردیت به درستی اجرا شوند، این پروژه تاثیر بزرگی روی بازار خواهد داشت و لیکوئیدتی زیادی را جذب خواهد کرد.

یرن فایننس آینده دیفای

YFI چقدر جای پیشرفت دارد؟

تحلیل‌های فاندامنتال یرن فایننس اکنون بیش از هر زمان دیگری قوی هستند و بنابراین این سوال پیش می‌آید که قیمت این ارز دیجیتال که قرار است آینده دیفای باشد، چقدر می‌تواند افزایش داشته باشد. این رمز ارز تاکنون روند صعودی شگفت انگیزی را تجربه کرده است، اما تعدادی از تحلیلگران معتقند که امکان افزایش قیمت بیشتر هم وجود دارد. یک صندوق دارایی رمز ارزی به نام مکانیزم کپیتال (Mechanism Capital) که مدیریت آن بر عهده اندرو کنگ (Andrew Kang) است، در یکی از تازه‌ترین پست‌های وبلاگش به این موضوع پرداخته است. بررسی‌های انجام شده توسط این شرکت نشان می‌دهند که با اعمال یک مدل خوشبینانه از تنزیل جریان نقدی (Discounted cash flow) روی یرن فایننس، می‌توان رسیدن قیمت آن به ۳۰۰ هزار دلار را هم محتمل دانست و بنابراین صحبت از YFI به عنوان آینده دیفای تنها به دیدگاه کرنر ختم نمی‌شود. قسمتی از متن منتشر شده در وبلاگ مکانیزم کپیتال به شرح زیر است:

مدل صعودی تنزیل جریان نقدی ما به قیمت‌های ۲۴۱ و ۳۱۵ هزار دلاری ختم می‌شود و این تفاوت به اعمال شدن یا نشدن کارمزد روی درآمد yToken بستگی دارد. در نظر گرفتن ۱۵۰ میلیارد دلار برای کل ارزش قفل شده ممکن است اغراق آمیز به نظر برسد (چون این مبلغ تقریبا ۳ برابر ارزش فعلی بازار اتریوم است!)، ولی با توجه به رشد استیبل کوین‌ها و صندوق‌های رمز ارزی (crypto vaults) و هم‌چنین با توجه به این موضوع که تنها بخش اندکی از استراتژی‌های برنامه ریزی شده برای این حوزه اجرا شده است، می‌توان گفت که چنین سناریویی و تبدیل یرن فایننس به آینده دیفای خیلی دور از ذهن نیست. در ضمن فراموش نکنید که دارایی‌های توکن شده در دنیای واقعی نیز رفته رفته در حال آمدن به حوزه سیستم مالی غیر متمرکز یا همان دیفای هستند.

منبع: newsbtc.com


برچسب ها: یرن فایننس

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)