مقام روسی: روسیه در بحث رمز ارزها دنباله‌رو چین نخواهد بود


معاون وزیر دارایی روسیه اظهار داشت که این کشور همانند چین، دست به ممنوعیت معامله‌گری و خرید و فروش رمز ارزها در صرافی‌های خارجی نخواهد زد.

پرداخت با رمز ارزها در روسیه فعلا ممنوع است، ولی روس‌ها مجاز به خرید و فروش ارز دیجیتال هستند. در حالی که روسیه همچنان به موضع کریپتویی خود علیه پذیرش ارزهای دیجیتال به عنوان بخشی از قانونی که در ماه ژانویه (دی-بهمن)‌ به اجرا درآمد ادامه می‌دهد، اما به نظر می‌رسد این کشور در حال حاضر برنامه‌ای برای ممنوعیت کامل ترید رمز ارزها توسط شهروندان خود ندارد.

بر اساس گزارش ۱۲ اکتبر (۲۰ مهر)‌ از خبرگزاری محلی اینترفکس (Interfax)، الکسی موسیف (Alexey Moiseev)، معاون وزیر دارایی فدراسیون روسیه، گفت که شهروندان روسی همچنان بدون محدودیت قانونی در روسییه مجاز به خرید و استفاده از ارزهای دیجیتال در خارج از کشور و در صرافی‌های خارجی هستند. هرچند انجام پرداخت‌های قانونی با رمز ارزها در این کشور در حال حاضر ممنوع است، اما روس‌ها مجاز به ترید دارایی‌های دیجیتال مانند بیت کوین (BTC) هستند.

آینده ارزهای دیجیتال در روسیه

مویسف همچنین با تاکید بر موضع کریپتویی روسیه گفت «شهروندان روسیه می‌توانند کیف پول‌های ارز دیجیتال خود را در خارج از فدراسیون روسیه باز کنند، اما اگر در داخل فدراسیون روسیه فعالیت کنند، به نظر من و به دلیل نوع حاکمیت مالی ما، در آینده نزدیک با ممنوعیت‌ها مواجه می‌شوند».

معاون وزیر دارایی افزود که قانونگذاران هنوز نیاز دارند ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین را در قانون مدنی روسیه به درستی تعریف کنند. دولت روسیه ادعا کرده است که پذیرش بیت کوین به عنوان ارز رسمی می‌تواند بر سیستم مالی و اقتصادی این کشور تأثیر منفی بگذارد.

واضح است که موضع روسیه در قبال رمرز ارزها برخلاف اقدامات ضد کریپتویی چین است؛ کشوری که در آن موسسات مالی و نظارتی بارها بیانیه‌ها و سیاست‌های ضد رمز ارزی منتشر کرده‌اند. همچنین اخیراً، بانک مردم چین اعلام کرد که همه معاملات ارزهای دیجیتال در این کشور غیرقانونی است. در حالی که اخیرا مطلع شدیم ماینینگ وارد لیست سیاه صنایع غیر قابل سرمایه گذاری در چین می‌شود، قبل از آن، ماینرهای ارز دیجیتال نیز در چندین استان، هنگامی که فعالیت‌هاشان سرکوب شد، از این کشور خارج شده بودند.

با این حال، برخی از مقامات روسی ادعا کرده‌اند که استفاده از روبل (واحد پول رایج در روسیه) به صورت دیجیتالی که توسط بانک مرکزی این کشور صادر می‌شود (ارز دیجیتال بانک مرکزی)‌، خطرات مالی مشابه با BTC و سایر ارزهای دیجیتال نخواهد داشت. آناتولی آکساکوف (Anatoly Aksakov)، رئیس کمیته دوما (Duma)‌ مربوط به بازارهای مالی در دولت روسیه، سال گذشته گفت که ارز دیجیتال بانک مرکزی روسیه می‌تواند تا سال ۲۰۲۴ به بخشی جدایی ناپذیر از روش‌های تسویه حساب‌ در این کشور تبدیل شود.

منبع: cointelegraph


برچسب ها: چین روسیه

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)