تحلیل وضعیت پولکادات؛ آیا ارز DOT آماده ثبت اوج تاریخی جدید است؟


ارز دیجیتال DOT پس از ثبت سقف تاریخی در تاریخ 13 آبان، یک اصلاح قیمتی 25 درصدی را متحمل شد. در این مقاله به بررسی وضعیت پولکادات می‌پردازیم.

اگر قیمت ارز دیجیتال پولکادات (DOT) موفق به حفط حمایت کلیدی خود شود، رمز ارز DOT می‌تواند خود را برای یک جهش صعودی در جهت ثبت سقف تاریخی جدید آماده کند. در این مقاله به بررسی و تحلیل وضعیت رمز ارز پولکادات می‌پردازیم.

بررسی وضعیت ارز دیجیتال پولکادات

به نظر می‌رسد که ارز دیجیتال پولکادات با وجود اصلاح قیمت ۲۵ درصدی که در تاریخ 4 نوامبر (13 آبان ماه)، اندکی پس از ثبت سقف تاریخی جدید به قیمت ۵۵.۲۰ دلار متحمل شد، آماده یک رالی صعودی دیگر است. باوجود تشدید هیجانات پیرامون راه اندازی مزایده پاراچین (Parachain Auction Launch)‌ رمز ارز DOT در هفته گذشته، هشتمین ارز دیجیتال برتر بر اساس ارزش بازار به کف کانال صعودی و سطح حمایت کلیدی خود در نمودار 12 ساعته رسیده است. این کانال صعودی در نمودار 12 ساعته رمز ارز DOT در اوایل ماه جولای (تیر ماه) تشکیل شده است.

هر بار که قیمت ارز دیجیتال DOT ​​به کف این کانال صعودی برخورد می‌کند، رمز ارز DOT به سمت خط میانی یا سقف کانال صعودی جهش پیدا می‌کند. از همین رو، ارز دیجیتال پولکادات تمایل بیشتری برای جهش قیمتی دارد، که این موضوع با ویژگی‌های یک کانال صعودی سازگار است. همچنین از دید پرایس اکشن (Price Action)، خط روند پایین کانال صعودی این رمز ارز همچنان پابرجا خواهد ماند و به عنوان یک نقطه برگشتی برای ارز دیجیتال پولکادات عمل می‌کند. از این رو، افزایش فشار خرید در اطراف سطوح قیمت فعلی می‌تواند رمز ارز DOT را به سمت خط میانی یا سقف کانال صعودی خود سوق دهد. شایان ذکر است که نقاط مقاومت پولکادات به ترتیب در 60.60 دلار و 89.35 دلار قرار دارند.

تحلیل وضعیت پولکادات

اندیکاتور Tom DeMark (شاخصی که برای تشخیص نقاط بازگشت قیمتی در نمودار طراحی شده است) نیز چشم انداز خوش بینانه‌ای نسبت به قیمت و وضعیت پولکادات نشان می‌دهد. این شاخص یک سیگنال خرید به صورت نمایش عدد 9  قرمز رنگ بالای یکی از کندل‌های نمودار 12 ساعته رمز ارز Polkadot اعلام کرده است. این اندیکاتور، صعودی شدن یک تا چهار کندل بعدی یا آغاز یک روند صعودی جدید را پیش‌بینی می‌کند.

تا زمانی که ارز دیجیتال DOT ​​بالای سطح 41.40 دلار معامله شود، روند این رمز ارز صعودی باقی می‌ماند. با این حال، اگر قیمت پولکادات نتواند این سطح را حفط کند، احتمال دارد که معامله‌گران این رمز ارز پوزیشن‌های لانگ (خرید) را ببندند و وضعیت آماده ریزش قیمت شود. افزایش فشار فروش می‌تواند باعث اصلاح قیمتی به سمت سطح 34.80 دلار و یا حتی 30.10 دلار شود.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)