آموزش استخراج ارز دیجیتال کادنا Kadena + معرفی استخر ماین رمز ارز KDA


نحوه استخراج ارز دیجیتال کادنا، معرفی استخرهای ماین KDA و انتخاب بهترین تجهیزات بین ASIC، کارت گرافیک، کامپیوتر و گوشی را آموزش می‌دهیم.

پلتفرم کادنا به عنوان بلاک چین میزبان ارز دیجیتال KDA، یک بلاک چین هیبریدی و پلتفرم قراردهای هوشمند است. این بلاک چین به خاطر ویژگی‌های منحصر‌به‌فردی که دارد، خیلی زود توانست جایگاهش را در دنیای کریپتو پیدا کند و اکنون در میان سایر ارزهای دیجیتال در جایگاه شصت و نهم قرار دارد. استفاده همزمان از شبکه عمومی و خصوصی، مقیاس پذیری بسیار بالا و زبان برنامه‌نویسی مخصوص قراردادهای هوشمند برخی از این ویژگی‌هاست. ضمناً باید اشاره کنیم بلاک چین Kadena با ظرفیت پردازش 480,000 تراکنش در ثانیه توانسته جایگاه سریع‎‌ترین Blockchain دنیا را از آن خودش کند. همه این ویژگی‌ها نشان می‌دهد آینده ارز KDA می‌تواند بسیار موفق باشد و به همین خاطر است که استخراج ارز دیجیتال کادنا طرفداران زیادی پیدا کرده است.

در این مطلب، آموزش گام به گام استخراج ارز دیجیتال کادنا را برایتان آماده کردیم. با مطالعه این مقاله ضمن آشنایی با سخت افزارهای ماین ارز KDA و استخرهای این توکن، مراحل کار را هم یاد می‌گیرید تا بتوانید در اسرع وقت به یک ماینر ارز دیجیتال کادنا تبدیل شوید.

تجهیزات و سخت افزار استخراج ارز دیجیتال کادنا

قبل از هرچیز باید بدانید الگوریتم ماینینگ کادنا، Blake2S است که از دستگاه اسیک (ASIC) پشتیبانی می‌کند. به همین خاطر ماینرهای ASIC بهترین و کارآمدترین انتخاب برای استخراج ارز KDA است. لذا توصیه نمی‌شود برای استخراج کادنا از CPU، GPU یا ماینرهای FPGA استفاده کنید.

مراحل استخراج ارز دیجیتال کادنا

بعد از تهیه یک دستگاه ماینر ASIC عالی می‌توانید کار استخراج را شروع کنید. مراحل استخراج Kadena فرق زیادی با سایر ارزها ندارد. بعد از تهیه تجهیزات، باید کیف پول تان را آماده کرده و دستگاه ماینر را راه‌اندازی کنید.

۱- کیف پول ارز دیجیتال کادنا را آماده کنید

برای دریافت پاداش‌های استخراج کادنا باید یک آدرس کیف پول داشته باشید. می‌توانید برای نگهداری توکن های KDA از خدمات صرافی‌هایی استفاده کنید که از این رمز ارز پشتیبانی می‌کنند. اما نگهداری دارایی‌ها در حساب صرافی انتخاب امنی نیست (به خصوص برای کاربران ایرانی) و به همین خاطر توصیه می‌کنیم حتماً از یک آدرس کیف پول برای خودتان تهیه کنید.

ارز دیجیتال کادنا یک کیف پول اختصاصی مناسب توسعه دهندگان و ماینرها دارد. این کیف پول Chainweaver نام دارد و برای دریافتش به صفحه Chainweaver در سایت کادنا بروید. بعد از نصب کیف پول کافیست روی Receive کلیک کنید تا آدرس کیف پول برایتان نمایش داده شود.

۲- دستگاه ماینینگ کادنا را پیکربندی کنید

برای اینکه هش ریت و درآمدتان ضبط و نظارت شود، باید دستگاه ماینر را به سرور f2pool متصل کنید. برای اینکار و استخراج ارز دیجیتال کادنا باید اطلاعات زیر را در دستگاه ماینر وارد کنید:

URL: stratum+tcp://kda.f2pool.com:5400
Username: walletAddress.workerName
دلخواه :Password

دقت داشته باشید این تنظیمات فقط برای دستگاه اسیک (ASIC) است. workerName هم دلخواه است اما توصیه می‌کنیم هر دستگاه ماینر را با یک workerName جداگانه وصل کنید تا نظارت بر کارایی و درآمد دستگاه‌ها ساده‌تر شود.

استخرهای ماینینگ کادنا

برای استخراج ارز دیجیتال کادنا انتخاب‌های زیادی ندارید. استخرهای ماینینگ Kadena نیز محدود هستند که در ادامه ویژگی‌های هر کدام را بررسی می‌کنیم.

 

استخر محل سرور سیستم پاداش‌دهی کارمزد استخر
Poolflare هنگ گنک PSS (پرداخت به ازای هر سهم) 2%
F2Pool جهانی PSS (پرداخت به ازای هر سهم) 3%
Hashpool چین PPLNS (پرداخت به ازای آخرین تعداد سهام) 1%

 

تقریباً همه استخرهای ماینینگ کادنا از روش پرداخت به ازای سهام استفاده می‌کنند و فقط Hashpool روش پرداخت به ازای آخرین تعداد سهام با 1% کارمزد را پیاده می‌کند. استخر f2pool درآمدهای استخراج را برای کاربرانی که به حد نصاب پرداخت (معادل دو ارز KDA) رسیده باشند، صورت روزانه پرداخت می‌کند.

ابزار محاسبه پاداش استخراج Kadena

استخراج ارز دیجیتال کادنا کمی ریسک دارد و گاهی با پاداش خوب و گاهی با پاداش اندک همراه است. به همین خاطر داشتن ابزاری برای محاسبه پاداش ماینینگ Kadena خالی از لطف نیست. پایگاه What to Mine ابزاری برای اینکار در اختیارتان قرار می‌دهد که با وارد کردن هش ریت و هزینه برق می‌توانید میزان پاداش ماینر را محاسبه کنید (اینجا).

اگر استخر f2pool را برای استخراج رمز ارز KDA انتخاب کردید، می‌توانید از طریق اپلیکیشن و وب سایت رکوردهای پرداخت خودتان را به صورت آنی مشاهده کنید. برای اینکار به وب سایت f2pool بروید و روی آیکون 🔍 در گوشه بالای سمت راست صفحه کلیک کنید. سپس KDA را انتخاب کرده و آدرس کیف پول‌تان را وارد کنید. در اپلیکیشن هم باید روی آیکون 👁 در سمت راست بالای صفحه اصلی کلیک کنید و آدرس کیف پول Kadena را وارد کرده و اطلاعات پرداختی‌هایتان را ببینید.


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (2 نظر)
مجتبی مظفریان

میخواهم استخراج ا رز کنم کمکم کنید

0 پاسخ دهید
20:01:24 1400/10/24
علیرضا رمضانی

برای خرید دستگاه با چه کسی هماهنگ بشيم

0 پاسخ دهید
15:26:05 1401/01/26