آموزش استخراج دیجی بایت ؛ چطور Digibyte ماین کنیم؟


دیجی بایت جزو سریعترین رمز ارزها است. اکنون استخراج دیجی بایت (Digibyte) با انواع سخت افزار (کامپیوتر، ریگ ماینینگ و ماینر) را آموزش می‌دهیم.

دیجی بایت یکی از آلت کوین‌های شناخته شده است. شبیه بسیاری از پروژه‌های رمز ارزی دیگر، Digibyte نیز با الهام‌گیری از بیت کوین متولد شد، اما تفاوت اصلی آن، رفع مشکل سرعت پایین پردازش تراکنش‌های غیر متمرکز است. مزیت دیگر شبکه کریپتوکارنسی نام برده، دریافت کارمزدهای بسیار پایین و نزدیک به صفر از ارسال‌کننده وجه است. اما منحصربه‌فردترین ویژگی دیجی بایت امکان استخراج آن از طریق پنج الگوریتم مختلف محسوب می‌شود.

ابتدا کمی با پروژه دیجی بایت آشنا می‌شویم، سپس به آموزش نحوه ماین کردن آن می‌پردازیم. Digibyte را می‌توان با انواع سخت افزار اعم از سی‌پی‌یو (CPU)، جی‌پی یو (GPU) و اسیک ماینر مبتنی بر الگوریتم SHA-256 و Scrypt استخراج کرد.

دیجی بایت چیست؟

برخلاف بیت کوین و دیگر شبکه‌های ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده که از مشکل زمان بالای پردازش تراکنش‌ها رنج می‌برند، تراکنش‌ها در نتورک Digibyte طی چند ثانیه انجام می‌شوند. بلاک چین آن فقط مختص انتقال ارزش نیست و برای تامین امنیت داده نظیر اسناد و قراردادها نیز کاربرد دارد.

این نتورک بلاک چینی کامل، مبتنی بر سه لایه متفاوت است. در بالاترین لایه، قراردادهای هوشمند، اپلیکیشن‌های غیر متمرکز و توکن‌های قابل تنظیم واقع شده‌اند. لایه وسط یک دفتر کل عمومی (پایگاه داده از نوع بلاک چینی) به عنوان بستر شبکه است و تراکنش‌های دیجی بایت روی آن استخراج و ذخیره می‌شوند. لایه پایین زیرساخت کل نتورک شامل گره‌ها، کلاینت‌ها و ارتباط بین آن‌ها را دربردارد.

اولین آلت کوینی که از روش سگویت برای بهبود مقیاس‌پذیری استفاده کرد Digibyte بود. SegWit به عنوان یک آپگرید پروتکل شبکه بیت کوین در سال 2015 توسعه یافت، اما بعد از آن در پروژه‌های رمز ارزی دیگر نیز به کار رفت. در شبکه‌ای که این پروتکل اجرا شده، امضای ارسال‌کننده از محتوای ذخیره شده در بلاک حذف و فضای بیشتری داخل بلاک‌ها ایجاد می‌شود. به این ترتیب با استخراج یک بلاک بلاک چین دیجی بایت، تعداد بیشتری تراکنش تایید خواهند شد. این امضاهای دیجیتال، نزدیک به 65 درصد حجم کل بلاک‌ها را اشغال می‌کردند، به همین دلیل سگویت تاثیر زیادی روی سرعت ثبت معاملات داشت.

قابلیت خاص دیگر آن فناوری دیجی اَسِتز (DigiAssets) است. این تکنولوژی روی لایه بالایی سوار شده و قابلیت استفاده از قرارداد هوشمند و اپلیکیشن غیرمتمرکز (dApps) را میسر می‌کند. به خاطر امنیت و مقیاس‌پذیری بالای دیجی بایت، برنامه‌نویسان زیادی امروز از این بستر استفاده می‌کنند.

اما خاص‌ترین ویژگی دیجی بایت از نظر ما امکان استخراج آن با =انواع سخت افزارها است، چرا که از پنج الگوریتم ماینینگ Sha256 ،Scrypt ،Skein ،Qubit و Groestl پشتیبانی می‌کند. به همین دلیل علاوه بر امکان ماین کردن Digibyte با دستگاه‌های اسیک ماینر، همچنان استخراج آن با کامپیوترهای عادی (از طریق سی‌پی‌یو و جی‌پی‌یو) امکان‌پذیر است. البته دیجی بایت سال 2018، شبیه مونرو هارد فورکی را برای مقاوم شدن در برابر اسیک ماینرها اجرا کرد، اما همچنان می‌توان از این دستگاه‌های حرفه‌ای و قدرتمند مخصوص استخراج بهره برد.

منظور از استخراج دیجی بایت چیست؟

شبیه Bitcoin، شبکه Digibyte نیز غیر متمرکز است؛ هیچ سرور مرکزی وجود ندارد و نتورک از هزاران کامپیوتر (نود یا گره) پراکنده در سراسر دنیا تشکیل می‌شود. اگرچه شرکتی خاص اقدام به توسعه این پروژه کرده است، اما فقط بر روند توسعه پلتفرم، آن هم بر اساس نظر تمام اعضا، نظارت می‌کند و دخل و تصرفی در سیستم بدون اجازه کاربران ندارد.

با توجه به نبود سروری مرکزی، گره‌های تشکیل‌دهنده شبکه باید مسئولیت بررسی و تایید تراکنش‌ها را بر عهده بگیرند. همچنین نبود سرور مرکزی به این معنی است که هر نود باید نسخه‌ای از پایگاه داده (بلاک چین) را در خود نگه دارد.

عمل ایمن نگه داشتن شبکه، اعتبارسنجی تراکنش‌ها و اضافه کردن توکن‌های جدید DGB به شبکه استخراج نام دارد. دیجی بایت مثل بیت کوین از مکانیزم اجماع اثبات کار (PoW) برای ماین کردن استفاده می‌کند. دلیل نیاز به یک مکانیزم اجماع، قرارگیری نسخه‌ای از پایگاه داده در بی‌شمار کامپیوتر است. در صورتی که وضعیت بلاک چین هر یک با بقیه متفاوت باشد، شبکه غیر قابل اعتماد و استفاده می‌شود.

بلاک چین یک نوع خاص از پایگاه داده است. در اینجا دیتا (تراکنش‌ها) در قالب بلاک‌ها دسته‌بندی و ذخیره می‌شوند. همانطور که از نام آن پیداست، با زنجیره‌ای از بلاک‌ها (Block+Chain) سر و کار داریم. هر بلاک حاوی اطلاعاتی برای متصل شدن به بلاک قبلی است، به همین دلیل اگر تراکنشی را دست‌کاری کنیم، کل پایگاه داده بهم می‌ریزد. همین ساختار سبب شده هک کردن بلاک چین امکان‌پذیر نباشد. افزودن بلاک‌ها به یکدیگر نیازمند محاسبات زیادی است، به همین دلیل استخراج دیجی بایت یا دیگر رمز ارزها با دستگاه‌های کامپیوتری قدرتمند انجام می‌شود.

سرعت استخراج بلاک‌های دیجی بایت در مقایسه با بیت کوین خیلی بالاتر است، به همین دلیل تراکنش‌ها در آن زودتر تایید می‌شوند. تا جولای 2019 (تیر 1398)، نزدیک به 9 میلیون بلاک در بلاک چین دیجی بایت ماین شده بود، اما این تعداد در بلاک چین بیت کوین، تا همین تاریخ، حدود 600 هزار بلاک بود. این در حالی است که Digibyte پنج سال بعد از Bitcoin شروع به کار کرد؛ شبکه رمز ارز DGB در مقایسه با BTC چهل برابر سریع‌تر است.

ژوئن 2020 (خرداد 1399) تعداد گره‌های شبکه غیر متمرکز دیجی بایت بالای 10 هزار عدد اعلام شد. شما نیز می‌توانید با اضافه شدن به این جامعه، ضمن کمک به امنیت و توسعه بیشتر پلتفرم، بدون نیاز به خرید DGB این رمز ارز باارزش را به دست آورید.

الگوریتم‌های دیجی بایت ماینینگ

خاص‌ترین ویژگی دیجی بایت فراهم کردن امکان استخراج آن با پنج الگوریتم متفاوت است. بیت کوین، اتریوم و دوج کوین به ترتیب از الگوریتم‌های Keccak-256 ،SHA256 و Scrypt استفاده می‌کنند، اما دیجی بایت به جز، Keccak-256 از دو مورد دیگر پشتیبانی می‌کند. در نتیجه می‌توان با دستگاه‌های ماینر بیت کوین و دوج کوین، دیجی بایت نیز استخراج کرد. شبکه رمز ارز نام برده، علاوه بر Scrypt و SHA256 از Groestl ،Skein و Qubit نیز پشتیبانی می‌کند. انتخاب الگوریتم به سخت افزار مورد استفاده برای ماین کردن Digibyte بستگی دارد. جایزه استخراج‌ کنندگان به طور مساوی بین هر الگوریتم توزیع خواهد شد. سهم هر یک 20 درصد است.

استخراج دیجی بایت

دو الگوریتم SHA-256 و Scrypt در انحصار اسیک ماینرها هستند و استفاده از آن‌ها روی ریگ‌های ماینینگ خانگی بهره‌وری مناسبی ندارد. Qubit از ترکیبی از چند سخت افزار استفاده می‌کند و بیشتر برای کاربران حرفه‌ای مناسب است. Groestl و Skein روی ریگ‌های ماینینگ متشکل از چند پردازشگر گرافیکی (GPU) خیلی خوب جواب می‌دهند.

سولو ماینینگ (انفرادی) یا پول ماینینگ (گروهی)؟

استخراج رمز ارزها به سه دسته کلی سولو ماینینگ، پول ماینینگ و کلاد ماینینگ تقسیم می‌شود. روش سوم به معنی اجاره کردن سخت افزار از یک دیتاسنتر و استخراج دیجی بایت در آن است. به دلایل مختلف، این روش را اصلا پیشنهاد نمی‌کنیم. بهتر است شخصا یک دستگاه برای ماین کردن سرهم کنید.

استخراج انفرادی مخصوص افرادی است که منابع سخت افزاری و قدرت پردازشی کافی در اختیار دارند. با توجه به وجود مزارع و استخرهای بزرگ ماینینگ، رقابتی سنگین برقرار است، در نتیجه فعالیت دست جمعی عاقلانه‌تر به نظر می‌رسد

در یک استخر استخراج دیجی بایت یا هر ارز دیجیتال رمزنگاری شده دیگر، عده‌ای منابع پردازشی و هش ریت سخت افزار خود را در اختیار مجموعه قرار می‌دهند. به عبارتی آن‌ها قدرت محاسباتی سیستم‌های خود (شامل اسیک ماینر یا ریگ GPU) را تجمیع و سپس اقدام به یافتن پاسخ مناسب برای بلاک‌های حاوی تراکنش‌ها می‌کنند. این همکاری سبب می‌شود در یک بازه زمانی مشخص (مثلا یک روز) تعداد بیشتری بلاک توسط این مجموعه یافت شود، پس در مقایسه با زمان فعالیت انفرادی هر ماینر، جایزه بیشتری به دست خواهد آمد. البته در نهایت، پاداش استخراج دیجی بایت باید بین نفرات عضو استخر تقسیم شود. هر استخراج کننده بسته به هش ریتی که در اختیار پول (Pool) قرار داده است، سهم دریافت می‌کند.

در سولو ماینینگ ممکن است روزها و شاید هفته‌ها هیچ جایزه‌ای دریافت نکنید، اما در صورت پیدا کردن یک بلاک صحیح، کل جایزه آن به شما تعلق می‌گیرد و مجبور به تقسیم کردن پاداش با دیگران نیستید.

بخش زیادی از کاربران، باید عضو یک استخر استخراج دیجی بایت شوند، حتی اگر ریگ ماینینگ آن‌ها متشکل از چند GPU است یا چند اسیک ماینر در اختیار دارند. یک فرد، هر چه هش ریت بیشتری داشته باشد، تمایل کمتری به عضویت در یک پول نشان خواهد داد، چرا که دوست ندارد بقیه از قدرت پردازشی وی نفع ببرند. هر چه هش ریت کاربر پایین‌تر باشد، تمایل بیشتری به عضویت در یک استخر دارد، چرا که می‌خواهد از هم‌نشینی با بزرگان نفع ببرد!

ساخت کیف پول (والت) DGB

قبل از انتخاب سخت افزار، استخر و نرم افزار استخراج دیجی بایت ابتدا باید یک کیف پول ایجاد کنیم. کیف پول کریپتوکارنسی، برنامه‌ای است که توکن‌های DGB شما در آن ذخیره خواهند شد. در صورتی که پیش از این یک والت رمز ارزی با پشتیبانی از دیجی بایت نساخته‌اید، همین الان این کار را انجام بدهید، چرا که در زمان عضویت در یک استخر، آدرسی از شما برای واریز پاداش به آن درخواست می‌شود.

تیم دیجی بایت دو کیف پول مخصوص این ارز دیجیتال توسعه داده است. استفاده از والت‌های رسمی به خاطر محدود شدن به یک یا چند رمز ارز فقط به کاربران و ماینرهای حرفه‌ای پیشنهاد می‌شود. با این حال، ابتدا دو کیف پول رسمی Digibyte را معرفی و سپس تعدادی والت چند ارزی پیشنهادی می‌کنیم.

اولین والت DigiByte Core است که یک کلاینت فول نود محسوب می‌شود، به همین دلیل استفاده از این والت نیازمند داشتن فضای کافی روی سیستم به منظور دانلود کل بلاک چین این ارز دیجیتال است. دیجی بایت کور یک کیف پول مخصوص دسکتاپ (سیستم‌عامل‌های ویندوز، مکینتاش و لینکوس) است. توسعه‌دهنده پلتفرم مورد بحث، برای گوشی‌های هوشمند نرم افزار DGB Mobile را توسعه داده است. نسخه‌ای از آن برای اندروید و نسخه‌ای برای آی او اس وجود دارد. برای دانلود این دو کیف پول رسمی دیجی بایت به آدرس digibyte.org/#downloads بروید و روی آیکون سیستم عامل مورد نظر خود کلیک کنید.

کیف پول دیجی بایت
دو والت DGB Mobile و DigiByte Core فقط از دیجی بایت پشتیبانی می‌کنند. در صورتی که می‌خواهید در کیف پول خود رمز ارزهای دیگری نیز علاوه بر DGB نگهداری کنید، باید به سراغ یک والت چند ارزی بروید. چهار اپلیکیشنی که در ادامه معرفی می‌کنیم، جزو محبوب‌ترین و پراستفاده‌ترین کیف پول‌های رمز ارزی هستند.

 • کیف پول کوینومی (Coinomi): یکی از قوی‌ترین کیف پول‌های چندگانه ارزهای دیجیتال که از قابلیت‌های Segwit و Digi-ID پشتیبانی می‌کند و دارای صرافی داخلی است. نسخه‌ای از برنامه آن برای ویندوز، مک‌اواس، لینوکس، اندروید و آی او اس وجود دارد
 • کیف پول اکسودوس (Exodus): اکسودوس یکی از قدیمی‌ترین کیف پول‌های ارز دیجیتال با پشتیبانی از کوین‌ها و توکن‌های متعدد است که از صرافی داخلی نیز بهره می‌برد. این والت به طور کامل از دیجی بایت پشتیبانی می‌کند و روی ویندوز، مک‌اواس، لینوکس، آی او اس و اندروید اجرا می‌شود
 • کیف پول اتمیک والت (Atomic Wallet): کیف پول اتمیک والت از نظر تعدد کوین‌ها و توکن‌های پشتیبانی شده یکی از بهترین‌ها است. این پلتفرم از یک صرافی داخلی بهره می‌برد. اتمیک والت برای ویندوز، مک‌اواس، لینوکس، اندروید و آی او اس نسخه‌ای مجزا دارد.
 • تراست والت (Trust Wallet): تراست والت محبوب‌ترین کیف پول موبایل است. این نرم افزار به شرکت بایننس، بزرگترین صرافی کریپتوکارنسی دنیا، تعلق دارد. برخلاف سه کیف پول قبلی، تراست والت فقط روی دستگاه‌های دارای سیستم عامل‌های اندروید و آی او اس (نسخه‌ای برای دسکتاپ موجود نیست) نصب می‌شود.

آموزش استخراج دیجی بایت با کامپیوتر (یا ریگ ماینینگ)

اغلب افراد به دنبال ماین کردن دیجی بایت با استفاده از کامپیوترهای دسکتاپ و لپ تاپ خانگی هستند. ابتدا نحوه استخراج DGB با یک کامپیوتر ویندوزی دارای کارت گرافیک انویدیا یا ای‌ام‌دی را آموزش می‌دهیم. در نظر داشته باشید با وجود بهینه بودن دیجی بایت و پشتیبانی آن از پنج الگوریتم مختلف، با توجه به رقابتی که اکنون در شبکه این رمز ارز برقرار است، استخراج با پردازنده مرکزی (CPU) دیگر سودآور نیست، به همین دلیل به یک پردازشگر گرافیکی (GPU) میان رده یا رده بالا نیاز دارید.

در این آموزش از سیستم عامل ویندوز 10 استفاده می‌کنیم و عضو یک ماینینگ پول می‌شویم، چرا که ماینینگ پول برای اغلب کاربران، به خاطر اهدای مستمر پاداش، ریسک کمتری دارد.

پردازنده گرافیکی

انتخاب ماینینگ پول

اکنون مرحله انتخاب استخر است. پول، با در نظر گرفتن الگوریتم مورد استفاده برای استخراج دیجی بایت انتخاب می‌شود. در این قسمت از آموزش می‌خواهیم از یک ریگ ماینینگ (یا کامپیوتر خانگی عادی) متشکل از یک یا چند پردازشگر گرافیکی به منظور ماین کردن DGB استفاده کنیم. بهترین الگوریتم برای کارت‌های گرافیک انویدیا Skein و برای کارت‌های گرافیک ای‌ام‌دی Groestl است. در ادامه بهترین پول‌ها برای هر پنج الگوریتم را معرفی می‌کنیم.

برای هر پنج الگوریتم Sha256 ،Scrypt ،Skein ،Qubit و Groestl دو استخر DigiHash و TheBlocksFactory جزو بهترین انتخاب‌ها هستند. برای دو الگوریتم Groestl و Qubit همچنین می‌توان از پول Suprnova استفاده کرد. سه گزینه پیشنهادی دیگر برای Scrypt ،Skein و SHA256 به ترتیب P2Pool ،MiningField و Ispace است.

استخر استخراج رسمی دیجی بایت DigiHash است، چرا که توسط بنیاد Digibyte Foundation حمایت می‌شود. بخشی از جایزه‌ای که اعضای این پول به دست می‌آورند، صرف نگهداری و توسعه پلتفرم خواهد شد. البته همین موضوع سبب شده بسیاری از عضویت در آن خودداری کنند؛ دیجی هش 5 درصد کارمزد از اعضا دریافت می‌کند که در مقایسه با بیشتر پول‌ها رقم بالایی است.

برای فراهم شدن امکان ماین کردن دیجی بایت در یک سری پول‌های مشخص، باید ماینرها را با Myriad-Groestl بهینه کنید. این الگوریتم DGB است. از نظر سودآوری، این بهترین روش برای ماین کردن دیجی بایت محسوب می‌شود. ماینرهای بهینه را می‌توانید از Blocks Factory دریافت کنید.

 • برای انویدیا: theblocksfactory.com/sgminer-5-0-1-windows-gr.zipNvidia
 • برای ای‌ام‌دی: theblocksfactory.com/ccminer-1.2-myr-gr.zip

در ادامه، آموزش را با استفاده از استخر MiningField و بر اساس الگوریتم Skein پیش می‌بریم. روند کلی پیکربندی استخراج کننده برای سایر الگوریتم‌ها یکسان است.

ایجاد اولین ورکر (Worker)

اولین قدم ایجاد یک حساب کاربری در وب سایت MiningField است. سپس باید یک ورکر در آن بسازید. بعد از ساخت اکانت، از پنل سمت چپ به قسمت My Account رفته و بعد از کلیک روی آن، My Workers را انتخاب کنید.

استخر MiningField استخراج دیجی بایت

به انتهای صفحه MiningField بروید تا به قسمتی با عنوان “Add New Worker” برسید. بعد از مشخص کردن نام و رمز عبوری مناسب برای ورکر خود، روی Add New Worker کلیک کنید. اکنون یک ورکر به منظور استخراج دیجی بایت برای شما ایجاد شده است. با رفتن به قسمت Worker Configuration می‌توانید اطلاعات آن را مشاهده و در صورت نیاز ویرایش کنید.

استخر MiningField استخراج دیجی بایت

مرحله بعد مربوط به دانلود و پیکربندی نرم افزار ماین کردن دیجی بایت است.

نصب و پیکربندی نرم افزار دیجی بایت ماینینگ

اگر کارت گرافیک شما از برند انویدیا است، بهترین نرم افزار برای ریگ ماینینگ شما CCMiner محسوب می‌شود. برای استخراج کنندگان دارای کارت گرافیکی از برند ای‌ام‌دی، برنامه مناسب Claymore Miner است. با کلیک روی نام هر یک، به صفحه دانلود آن از گیت‌هاب منتقل خواهید شد. بعد از دانلود پکیج در قالب یک فایل فشرده با پسوند zip، آن را از حالت فشرده خارج کنید. با توجه به استفاده از یک کارت گرافیک انویدیا در این مطلب، آموزش را بر اساس نرم افزار CCMiner به جلو می‌بریم.

نرم افزار CCMiner

باید یک فایل کانفیگ (پیکر‌بندی) برای CCMiner ایجاد کنیم. این فای حاوی اطلاعات استخر و همچنین حساب کاربری شما در است. یک فایل تکس (txt) ساده ایجاد کنید و کد زیر را درونش قرار بدهید. در این کد “username” را با نام کاربری خود و “worker” را با نام ورکر خود جایگزین کنید. به جای “yourpassword” رمز عبور تعیین شده برای این ورکر را بنویسید.

ccminer-x64 –algo=skein -o stratum+tcp://eu.miningfield.com:3398 -u username.worker -p yourpassword

تصور کنید نام کاربری daniel و نام ورکر myworker است. پسورد را نیز 12345 تعیین کرده‌ایم (باید در زمان ساخت ورکر رمز عبوری قوی مشخص کنید). در این صورت، کد به صورت زیر می‌شود:

ccminer-x64 –algo=skein -o stratum+tcp://eu.miningfield.com:3398 -u daniel.myworker -p 12345

همچنین باید آدرس url را نیز بسته به استخر مورد استفاده عوض کنید. از لیست‌ پورت‌های Stratum در وب سایت MiningField استفاده کنید:

stratum+tcp://us.miningfield.com:3397

فایل باید دارای پسوند bat. باشد. بعد از ذخیره کردن فایل txt روی آن کلیک راست کرده و گزینه rename را انتخاب کنید. در صورتی که پسوند txt. برایتان قابل مشاهده نیست، ابتدا باید با رفتن به تنظیمات ویندوز نمایش آن را فعال کنید. بعد از نمایش، در نام فایل پسوند را به bat. تغییر بدهید. در نهایت این فایل را در همان فولدر CCMiner قرار بدهید (ابتدا باید فایل zip را از حالت فشرده خارج کنید).

شروع استخراج دیجی بایت

با کلیک روی فایل bat. که در مرحله قبل ایجاد کردیم، نرم افزار CCMiner اجرا می‌شود. در صورتی که پیکربندی را به درستی انجام داده باشید، محیط خط فرمان ویندوز باز شده و عبارتی (شروع با accepted و اتمام با yes) مشاهده خواهید کرد. نمایش این عبارت به معنی آغاز استخراج دیجی بایت و دریافت رمز ارز DGB است.

خط فرمان ویندوز

آموزش استخراج دیجی بایت با اسیک ماینر

یک اسیک، میکروچیپی طراحی و ساخته شده فقط برای استخراج رمز ارزها با سرعتی بسیار بالا است. یک اسیک تا صد برابر هش ریت بیشتری ارائه می‌کند و در عین حال، در مقایسه با تکنولوژی‌های قبلی، مصرف برق کمتری دارد! برخی متخصصان عقیده دارند اسیک، انتهای مسیر پیشرفت سخت افزارهای مخصوص ماینینگ کریپتوکارنسی است و حداقل در آینده‌ای نزدیک، فناوری بهتری ارائه نخواهد شد.

نیازی به نصب نرم افزار در یک اسیک ماینر استخراج دیجی بایت نیست. کافی است آن را به مودمی یکسان با کامپیوتر خود وصل و سپس پیکربندی کنید. در اینجا نیز منظور از پیکربندی وارد کردن اطلاعات حساب کاربری و همچنین ورکر خود است.

در این آموزش از یک انت ماینر مبتنی بر الگوریتم بهینه Scrypt استفاده می‌کنیم. یکی از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین دستگاه‌های استخراج برای رمز ارزهای مبتنی بر الگوریتم Scrypt، انت ماینر ال 3 پلاس است. هش ریت و برق مصرفی مدل پلاس به ترتیب برابر 504 مگاهش و 800 وات است.

دستگاه ماینر دیجی بایت با اتصال به برق شروع به کار می‌کند. از طریق کابل لن، دستگاه استخراج کننده را به مودمی یکسان با کامپیوتر یا لپ تاپ خود وصل کنید. قدم بعدی وارد شدن به رابط کاربری دستگاه به منظور پیکربندی آن است. به این منظور:

 • نرم افزاار Angry IP Scanner را دانلود، نصب و اجرا کنید.
 • با کلیک روی دکمه Start، نرم افزار یافتن دستگاه‌های واقع در یک شبکه محلی با شما را آغاز خواهد کرد.
 • وقتی اسکن به پایان رسید، از نوار منوی بالا روی Go To کلیک کرده و سپس Next Alive Host را برگزینید. تا زمان ظاهر شدن گزینه Antminer در ستون Hostname این کار را تکرار کنید. در برخی موارد Hostname نمایش داده نشده و فقط آدرس آی‌پی قابل مشاهده است. در صورت بروز این مشکل برای شما، باید تا زمان یافتن آدرس آی‌پی انت‌ماینر ال 3 پلاس خود این کار را تکرار کنید.
 • بعد از یافتن IP، آن را کپی کرده و در نوار آدرس مرورگر وب قرار بدهید.
 • برای لاگین، در بخش نام کاربری و پسورد root را قرار بدهید.

در صورتی که با این روش موفق به یافتن آدرس آی‌پی ماینر استخراج دیجی بایت نشدید، برنامه IP Reporter را دانلود، نصب و اجرا کنید. سپس روی گزینه Start کلیک کنید. اکنون باید دکمه IP Reporter روی دستگاه ماینر را فشار داده و برای پنج ثانیه نگه دارید. بعد از شنیدن صداق بوق، یک آی‌پی به استخراج‌کننده شما تعلق گرفته و آدرس آن روی مانیتور قابل مشاهده خواهد بود. آن را کپی و در نوار آدرس مرورگر پیست کنید. برای لاگین، در بخش نام کاربری و پسورد root را قرار بدهید.

با وارد کردن آی‌پی دستگاه داخل نوار آدرس مرورگر، وارد صفحه تنظیمات آن خواهید شد. وارد قسمت Miner Configuration شوید و فیلدهای workder ،url و password را وارد کنید. البته از قبل باید در یک استخر حساب کاربری و ورکر ساخته باشید. یکی از بهترین گزینه‌ها برای ماینری با الگوریتم Scrypt استخر DigiHash است. در صفحه پیکربندی ماینر از اطلاعات زیر استفاده کنید:

استخر دیجی هش

برای استخراج دیجی بایت با اسیک ماینر در استخر دیجی هش، باید به جای “username” آدرس کیف پول خود و در بخش “algorithm” نام Scrypt را قرار بدهید. به عنوان پسورد در “password” هر چیزی می‌توانید بنویسید. فیلد “url” را با یکی از آدرس‌های بالا پر کنید.

در صورت شارژ شدن کیف پول شما با مقداری DGB طی چند ساعت، از موفق بودن فرآیند پیکربندی ماینر استخراج دیجی بایت اطمینان پیدا خواهید کرد.

نتیجه‌گیری

در صورتی که بدون داشتن تجربه قبلی و اطلاعات کافی، قصد دارید وارد صنعت استخراج رمز ارزها شوید، دیجی بایت گزینه‌ای فوق‌العاده برای شروع است. علت، فراهم بودن بستر ماینینگ با پردازنده اصلی و مخصوصا پردازشگر گرافیکی است. به این ترتیب در همان ابتدا مجبور به سرمایه گذاری چند ده میلیون تومانی در یک دستگاه اسیک ماینر حرفه‌ای نخواهید بود.

فراموش نکنید هارد فورک چند سال قبل دیجی بایت آن را در برابر اسیک ماینرها مقاوم کرد، به همین دلیل برای افزایش سودآوری بهتر است به جای خرید یک استخراج‌ کننده مبتنی بر الگوریتم SHA256 یا Scrypt، یک ریگ ماینینگ جی‌پی‌یو راه‌اندازی کنید. با وجود پشتیبانی دیجی بایت از پنج الگوریتم استخراج، که استفاده از سخت افزارهای مختلف را امکان‌پذیر می‌کند، بهترین روش به کار بستن الگوریتم Skein در یک ریگ پردازشگر گرافیکی است.

منابع:


برچسب ها: دیجی بایت

ثبت نظر
نظرات کاربران (12 نظر)
بنیامین

سلام ممنونم ازتون بابت توضیحات ایا میه با ماینرe9+ ارز digibyteاستخراج کرد اگه هست لینیک چیزی داره پی دی اف چیزی هست ما به کمش سریع بتونیم به یه استخر وصلش کنیم

0 پاسخ دهید
13:19:30 1400/06/08
مسعود رشیدیان

سلام‌ میخواستم با ماینر که با الگوریتم ۲۵۶D کار میکنه مثل S9. دیجی بایت ماین کنم استخر F2Pool دارم ولی هرکاری میکنم دستگاه شروع به ماین دیجی بایت نمیکنه و الارم‌ قرمز دستگاه روشن هست ممنون میشم کمکم کنید

0 پاسخ دهید
11:06:51 1400/07/02
مهدی

سلام دوست عزیز منم مثل شما برای چندمین بار در سایتهای مختلف به این مشکل برخوردم متاسفانه چون راهکار ندارند پس مطلب رو میچرخونن وگرنه همه میدوننsh256رایج ترین اسیک تو ایرانه ..باید بگم با این الگوریتم بعد از هارد فورک دیگه نمیشه اسنخراج کرد ..البته شاید با تغیر فریمور و دستکاری بشه که نیازمند دانش سطح بالا میباشد ..درحال حاضر بهترین گزینه برای دی جی بی ماینر ال۳پلاس و کارت گرافیکه ولی همچنان ماینرهای بیت کوین در امدی بالاتر دارند ..

0 پاسخ دهید
11:06:51 1400/07/02
saeed. sahraei

سلام وقت بخیر یه سایت هستش که باخرید بسته های که داخل سایت داره دیجی بایت میده تا دیروز برداشت میزدم اما امروز برداشت زدم ارور داد زده خطا یا بعدا امتحان کنید یا زنگ بزنید هیچ تلفن تماسی نداره ممنون میشم راهنمایی کنید

0 پاسخ دهید
12:37:18 1400/08/14
مجتبی انصاری

سلام. احتمالا اسکم بوده

0 پاسخ دهید
12:37:18 1400/08/14
امید مهرنیا

وقت بخیر من روی دستگاه S9j تنظیمات انجام دادم و حجم استراج DGBخیلی پایین تر از حجمی است که در ماشین حساب اعلام شده مغایرت داره. کسی در این خصوص اطلاعاتی داره راهنمایی کنه؟

0 پاسخ دهید
14:26:32 1400/08/28
مجتبی مهدور

سلام.وقت بخیر. میشه بگی چند تا DGBدر۲۴ساعت میندازه؟ روی یه t2tzیه بنده خدا انجام داد.... تووووپ شد براش.

0 پاسخ دهید
14:26:32 1400/08/28
مجتبی مهدور

سلام.وقت بخیر. میشه بگی چند تا DGBدر۲۴ساعت میندازه؟

0 پاسخ دهید
22:15:12 1400/09/07