استخراج ابری بیت کوین چیست؟ بهترین سایت های استخراج ابری بیت کوین


استخراج ابری بیت کوین چیست و چطور کار می کند؟ ضمن آموزش Cloud Mining بهترین سایت های معتبر کلود ماینینگ در سال 2022 را نیز معرفی می‌کنیم.

استخراج ارزهای دیجیتال یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های فناوری بلاک چین است. ماینینگ در کنار معامله رمز ارزها، یکی از محبوب‌ترین و پرسودترین روش‌های کسب درآمد در دنیای کریپتو محسوب می‌شود. وقتی صحبت از استخراج باشد، تجهیزات متعدد و گران قیمت اولین تصویری است که به ذهن می‌آید. اما این تنها راه استخراج بیت کوین و آلت کوین ها نیست. استخراج ابری بیت کوین هم یکی از روش‌های کم‌هزینه و البته سودآور است.

برای استخراج ابری یا کلود ماینینگ (Cloud Mining) نیاز به هیچگونه تجهیزات کامپیوتری یا دانش فنی ندارید. فقط باید یک سایت معتبر برای استخراج ابری انتخاب کرده و کارتان را به عنوان ماینر آغاز کنید. اگر می‎خواهید بدانید این سایت های کلود ماینینگ چطور کار می‌کنند و چه مزایا و معایبی دارند، با ما همراه باشید. در این مطلب ضمن آموزش استخراج ابری بیت کوین، چند سایت معتبر برای کلود ماینینگ در سال 2022 را نیز معرفی خواهیم کرد.

استخراج ابری بیت کوین چیست؟

استخراج ابری بیت کوین چیست

تا چند دهه قبل هر شرکت نرم‌افزاری بزرگ، یک اتاق سرور داشت. اتاق‌هایی به بزرگی یک سالن ورزشی و پر از سرور و رایانه که تداوم فعالیت شرکت به آنها بستگی داشت. اما رایانش ابری این وضعیت را تغییر داد. با ظهور فناوری رایانش ابری، شرکت‌ها به جای اختصاص فضای فیزیکی به سرورها، قدرت رایانش را از ارائه‌دهندگان این سرویس در بستر اینترنت کرایه می‌کردند. استخراج ابری نیز دقیقاً همین اصل برون‌سپاری پردازش و رایانش را وارد دنیای ماینینگ ارزهای دیجیتال کرده است.

به طور خلاصه، استخراج ابری به معنای به‌کارگیری قدرت پردازش ابری برای استخراج بیت کوین و آلت کوین ها با استفاده از یک مرکز داده کنترل از راه دور است. در این روش، به‌جای خرید تجهیزات کامپیوتری گران قیمت برای استخراج رمز ارزها می‌توانید قدرت پردازش یک ماینر تخصصی را از یک شرکت کلود ماینینگ در هرکجای دنیا کرایه کنید.

کاربران به کمک این فناوری می‌توانند بدون خرید و مدیریت سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای تخصصی، ارز دیجیتال به دست بیاورند. تمام تجهیزات (یا همان ریگ‌های استخراج) توسط سایت ارائه‌دهنده خدمات استخراج ابری نگهداری می‌شود و کاربران فقط باید یک قرارداد کلود ماینینگ مناسب بخرند. هرکدام از این قراردادهای استخراج ابری بیت کوین نیز به نسبت امکانات و ویژگی‌هایشان، قیمت و کارمزد متفاوتی دارند.

استخراج ابری فقط در سیستم‌های مبتنی اثبات کار (Proof of Work) مثل بیت کوین و بلاک چین اصلی اتریوم قابل استفاده است که کوین های جدید را صرفاً با نیروی محاسباتی استخراج می‌کنند. در سیستم مبتنی بر اثبات سهام (Proof of Stake) استیکرها در تأیید بلوک‌ها سهم دارند و از کوین های استخراج شده سهم می‌برند؛ بنابراین کلود ماینینگ در آنها قابل استفاده نخواهد بود. البته در برخی از سرویس‌های استیکینگ نیز فرایندهای مشابه استخراج ابری وجود دارد؛ مثلاً در شبکه‎‌های Ethereum 2.0، سولانا و EOS می‎‌توانید با واگذار کردن کوین‌های خودتان به سایر تأیید‌کنندگان، در سود آنها سهیم شوید.

حذف تجهیزات و سخت‌افزار در کلود ماینینگ به این معنا نیست که هیچ سرمایه یا هزینه اولیه در کار نخواهد بود. به هرحال باید کرایه این تجهیزات را به ماینرها بپردازید و استخرهای استخراج نیز احتمالاً درصدی از سودتان دریافت می‌کنند. میزان سود شما به قدرت ماینرهای فعال در استخر و وضعیت بازار بستگی دارد. برای مثال، ماینرهای جدید نسبت به مدل‌های قدیمی ویژگی‌های بهتر و در نتیجه سوددهی بیشتری دارند و از طرفی اگر بیت کوین را به ارز فیات تبدیل نکنید، تحرکات منفی بازار روی سرمایه شما تأثیر منفی خواهد داشت.

در کل می‌توان گفت استخراج ابری بیت کوین فعالیتی سودآور در بازار ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود. اما کوین‌های مختلف، ریسک‌های متفاوتی دارند چون احتمال نوسانات گسترده در بازار وجود دارد. اگر یک ماینر با قدرت هش بالا انتخاب کنید و بازار را زیر نظر داشته باشید، این نوسانات می‌تواند به سود شما باشد.

استخراج ابری چه ریسک هایی دارد؟

استخراج ابری بیت کوین مزایای زیادی دارد. مهمترین مزیت کلود ماینینگ، دسترسی ساده و ارزان به استخراج بیت کوین در همه جای دنیا فقط با یک دستگاه است. دیگر به سرمایه‌گذاری روی تجهیزات گران‌قیمت و اجرای نرم‌افزارهای تخصصی نیازی ندارید. فقط تجهیزات یک ماینر را کرایه می‌کنید و با استفاده از قدرت پردازش آن، ارز دیجیتال به دست می‌آورید. از طرف دیگر، هرکسی با حداقل اطلاعات درباره کریپتو و بلاک چین هم می‌تواند از این روش استفاده کند.

اما این سکه روی دیگری هم دارد. در این روش، شما برای استخراج بیت کوین یا سایر ارزها دیجیتال از تجهیزاتی استفاده می‌کنید که امکان بررسی دقیق آنها را ندارید. به همین خاطر برخی از سایت های استخراج ابری بیت کوین در اصل روشی برای کلاهبرداری از کاربران هستند. مهمترین ریسک سرمایه گذاری در حوزه کلود ماینینگ همین سایت های جعلی است. بهترین راه کاهش ریسک سرمایه گذاری، انتخاب استخرهای استخراج شناخته شده و معتبر است.

همانطور که قبلاً گفتیم، نوسانات بازار ارزهای دیجیتال یکی دیگر از ریسک‌ها یا معایب کلود ماینینگ محسوب می‌شود. بیت کوین و سایر رمز ارزهای قابل استخراج، بازار بسیار پرنوساناتی دارند و امکان سقوط قیمت‌شان در یک بازه زمانی بسیار کوتاه وجود دارد. همین امر سرمایه شما در معرض خطر قرار می‌گیرد چون امکان کاهش آنی ارزش کوین های استخراج شده وجود دارد.

موضوع رگولاتوری و قانون‌گذاری در حوزه استخراج نیز یکی دیگر از ریسک‌های مهم است. ممنوعیت استخراج ارز دیجیتال در چین نشان داد قوانین نظارتی می‌تواند تأثیر زیادی روی فعالیت ماینرها داشته باشد. در آن زمان همه افرادی که از خدمات استخراج ابری ماینرهای چینی استفاده می‌کردند، درآمدشان را از دست دادند. اتفاقات و قوانین مشابه می‌تواند درآمد کلود ماینینگ را با خطر جدی مواجه کند.

البته برخی از این ریسک‌ها برای کسانی که به روش سنتی استخراج می‌کنند نیز وجود دارد و حتی گاهی بیشتر است. تجهیزات ماینینگ و نگهداری آنها بسیار گران است و نیاز به سرمایه بیشتری دارد. از طرفی در صورت کاهش تمایل به استخراج سنتی، ارزش این تجهیزات نیز کاهش خواهد یافت.
استخراج ابری مثل هر فعالیت دیگری در حوزه ارزهای دیجیتال، در عین سودآوری ریسک‌های مختلفی هم دارد. با این وجود، اطلاعات کافی و به‌روز در کنار تصمیمات درست و آگاهانه می‌تواند از سرمایه‌تان در برابر این ریسک‌ها محافظت کند.

آموزش استخراج ابری بیت کوین

برای کلود ماینینگ به هیچکدام از تجهیزات مربوط به استخراج نیاز ندارید. نباید تجهیزات تخصصی بخرید، جای مناسب برایشان پیدا کنید یا پول برق بدهید.

فقط کافیست یک سایت معتبر استخراج ابری انتخاب کنید، تجهیزات را از آن کرایه کرده و منتظر بمانید تا استخر ماینینگ برایتان درآمد بسازد. همچنین باید ارز دیجیتال مورد نظرتان برای استخراج ابری را نیز انتخاب کنید؛ بیت کوین، اتریوم و دوج کوین بزرگترین استخرهای ماینینگ را دارند. جنسیس (Genesis) و بیت دیر (Bit Deer) دوتا از بزرگترین استخرهای استخراج ابری هستند که به کاربران عادی نیز سرویس می‌دهند.

مهمترین مرحله استخراج ابری بیت کوین و سایر رمز ارزها، انتخاب سایت معتبر است. بعد از انتخاب سایت استخراج ابری فقط باید یک اکانت بسازید و بعد از بررسی شرایط و کارمزدها، قرارداد مورد نظرتان را انتخاب کنید. هر سایت استخراج ابری خدمات و طبعاً کارمزدهای متفاوتی دارد.

یکی از نکات مهمی که درباره انتخاب سایت استخراج ابری و پلن‌ها (یا همان قراردادها) وجود دارد، هش ریت (Hash Rate) است. هش ریت واحد اندازه‌گیری قدرت پردازش در شبکه بلاک چین است. هش ریت، سرعت استخراج ابری را نشان می‌دهد. در واقعی معادلی برای سرعت کار ابزار (ماینرها یا ریگ‌ها) مورد استفاده برای کلود ماینینگ است. اگر می‌خواهید درآمد خوبی از استخراج ابری داشته باشید، باید قراردادی با قدرت یا هش ریت بالا انتخاب کنید.

بهترین سایت های استخراج ابری بیت کوین

سایت های معتبر استخراج ابری بیت کوین

با یک جستجوی ساده می‌توانید ده‌ها سایت استخراج ابری در اینترنت پیدا کنید. اما پیدا کردن یک سایت معتبر و قابل اعتماد اصلاً کار ساده‌ای نیست. تعداد سایت های کلاهبرداری بسیار زیاد است و همین اهمیت انتخاب یک سایت معتبر را بیشتر می‌کند. در این بخش قصد داریم پنج‌تا از بهترین سایت های استخراج ابری بیت کوین در سال 2022 را به شما معرفی کنیم.

این سایت های معتبر علاوه بر سابقه خوب و شفاف، پلن‌ها یا قراردادهای متنوعی نیز در اختیارتان قرار می‌دهند. کار کردن با آنها نیز بسیار ساده است و نیاز به آموزش تخصصی ندارد. در بخش وبلاگ هر سایت می‌توانید آموزش های مربوط به هر بخش را پیدا کنید و کارشناسان پشتیبانی نیز پاسخگوی سؤالات شما خواهند بود.

در نظر داشته باشید معرفی این وب سایت‌ها توسط اکسچینو به معنی توصیه به استفاده از خدمات آن‌ها نیست. با توجه به قرارگیری این شرکت‌ها در خارج از کشور، ریسک وجود دارد. پس بعد از انجام بررسی‌های کافی و با ریسک شخصی، اقدام کنید.

Shamining

سایت Shamining برای کلود ماینینگ

این شرکت کلود ماینینگ مستقر در انگلستان یکی از مطمئن‌ترین سایت های حوزه ارز دیجیتال است. این سایت معتبر از سال 2018 خدمات استخراج ابری بیت کوین را به کاربران سراسر جهان ارائه می‌کند. در حال حاضر، وب سایت shamining.com بیش از 17,000 کاربر دارد که بدون هیچ تجهیزات یا دانش فنی، رمز ارز استخراج می‌کنند.

امکانات سایت Shamining

 • یک مدیر شخصی برای هر کاربر
 • حداقل مبلغ ورودی برای استخراج ابری معادل 250 دلار
 • پرداخت فوری 24 ساعته/7 روز هفته
 • امکان دسترسی از تمام دستگاه‌ها
 • امکان انتخاب بین ماینرهای مختلف برای تمام کاربران
 • روش‌های مختلف برای برداشت موجودی (کیف پول BTC یا کارت اعتباری)

یکی از پیشنهادات ویژه، پاداشی ویژه برای ثبت نام کاربران جدید در پلتفرم Shamining است. با ساخت حساب کاربری، یک پاداش خوش‌آمدگویی 37% دریافت می‌کنید.

سایت کلود ماینینگ Shamining، سودآوری خوبی نیز دارد. نرخ بازدهی فعلی این سایت بین 143% تا 156% است با یک قرارداد استخراج ابری 5,000 دلاری، درآمد یک ماه شما 890 دلار (با احتساب پاداش اضافه) خواهد بود. این یکی از بهترین پیشنهادها در حوزه استخراج ابری محسوب می‌شود. بنابراین با یک سال استفاده از قرارداد ماینر معمولی سایت Shamining، درآمد غیرفعال شما 10,680 دلار خواهد بود.

انواع ماینرهای فعال در سایت

 • ماینرهای CPU با قدرت 23580 GH/s و درآمد تخمینی 143 درصدی (0.0120 دلار به ازای یک گیگاهش بر ثانیه)
 • ماینرهای GPU با 94340 GH/s و درآمد تخمینی 149 درصدی (0.0113 دلار به ازای یک گیگاهش بر ثانیه)
 • ماینرهای ASIC با 235849 GH/s و درآمد تخمینی 156 درصدی (0.0109 دلار به ازای یک گیگاهش بر ثانیه)

می‌توانید یک ماینر Lite power با نرخ سودآوری کم انتخاب کنید. همچنین می‌توانید گزینه Pro power را انتخاب کنید که گروه پیچیده‌ای از ماینرها با بیشترین سودآوری هستند. علاوه بر این، قراردادهای استخراج ابری تکی نیز برای در سایت موجود است.

در کل، Shamining یکی از بهترین و معتبرترین سایت های استخراج ابری بیت کوین برای کسب درآمد غیرفعال ثابت با مبلغ ورودی پایین محسوب می‌شود. ضمناً با پشتیبانی 24/7 یکی از بهترین انتخاب‌ها برای کاربران مبتدی است.

Gminers

سایت معتبر Gminers برای استخراج ابری

این شرکت هم در کشور انگلستان مستقر است و دسترسی ساده به خدمات استخراج ابری بیت کوین را فراهم می‌کند. با خرید پلن یک ساله سایت gminers.com می‌توانید به سود خوبی برسید. مراکز داده این سایت در کشورهای ایسلند، قزاقستان و گرجستان قرار دارند.

امکانات سایت Gminers

 • حداقل مبلغ سپرده 500 دلاری
 • میانگین نرخ بازدهی 150%
 • پرداخت روزانه با ارزهای دیجیتال
 • پاسخ‌دهی و پشتیبانی در 99.99% ساعات روز
 • تنوع بالای قراردادهای استخراج ابری

با یک قرارداد استخراج ابری بیت کوین 5,000 دلاری، ماهانه 600 دلار درآمد خواهید داشت. بنابراین سود سالانه شما از یک قرارداد معمولی در سایت Gminers حدود 7,200 دلار خواهد بود.

در این پلتفرم استخراج ابری می‌توانید با هر دستگاهی از جمله گوشی هوشمند یا لپ تاپ، قراردادهایتان را کنترل و آمارهایتان را چک کنید. همچنین امکان برداشت ایمن و بسیار سریع در زمان دلخواه را نیز دارید. یکی از مزایای مهم و بی‌نظیر Gminers هم استفاده از تجهیزات و زیرساخت‌های دوست‌دار محیط زیست است.

انواع قراردادهای سایت Gminers

 • (Start (90 000 GH/s: قیمت هر گیگاهش بر ثانیه 0.0120 دلار و میزان بازدهی استخراج ابری 143 درصد است.
 • Professional (450 000 GH/s): قیمت هر گیگاهش بر ثانیه 0.0120 دلار و میزان بازدهی استخراج ابری 149 درصد است.
 • Smart (2 000 000 GH/s): قیمت هر گیگاهش بر ثانیه 0.0120 دلار و میزان بازدهی استخراج ابری 156 درصد است.
 • پلن VIP با قدرت هش نامحدود و بیشترین میزان بازدهی (170%+).

Genesis Mining

جنسیس ماینینگ - استخراج ابری بیت کوین

جنسیس ماینینگ یکی از بزرگترین شرکت‌های استخراج ابری است که پیشرفته‌ترین سخت‌افزارها را با الگوریتم‌های مختلف به کار می‌گیرد. genesis-mining.com در سال 2013 راه‌اندازی شده و یکی از قدیمی‌ترین پلتفرم‌های کلود ماینینگ است. قراردادهای استخراج جنسیس ماینینگ اغلب ناموجود می‌شوند ولی این سایت همچنان در سال 2022 محبوب است.

امکانات سایت جنسیس ماینینگ

 • تنوع بالای ارزهای دیجیتال و پلن‌های موجود
 • یکی از بهترین سایت ها برای استخراج ابری اتریوم
 • بدون هزینه نگهداری
 • امکان انتخاب دوره اجرای 12 یا 24 ماهه برای کلود ماینینگ

انواع قراردادهای Genesis Mining

 • Radiant Small با قیمت 499.99 دلار: یک پلن مبتدی برای کلود ماینینگ با قدرت 12.50 MH/s
 • Radiant Medium با قیمت 999.90 دلار: پرفروش‌ترین قرارداد سایت با قدرت 25 MH/s
 • Radiant Large با قیمت 4,999.00 دلار: قرارداد حرفه‌ای کلود ماینینگ با قدرت 125 MH/s

همچنین می‌توانید با انتخاب هش ریت و الگوریتم استخراج ابری دلخواه، پلن شخصی خودتان را بسازید. توجه داشته باشید همه قراردادهای جنسیس ماینینگ مستلزم پرداخت به صورت یکجا هستند. این شرکت از مدل پرداخت ماهانه استفاده نمی‎کند.

IQMining

cloud mining

یکی دیگر از سایت های معتبر استخراج ابری بیت کوین، وب سایت iqmining.com است. این پلتفرم اواخر ‌2016 راه‌اندازی شد و در اقدامی نوآورانه، چندین الگوریتم‌ استخراج ابری را با ابزارهای معاملاتی فارکس ترکیب می‌کند. این شرکت طی چند سال اخیر، هزاران سرمایه گذار ارزهای دیجیتال را برای استخراج بیت کوین و آلت کوین ها جذب کرده است.

امکانات سایت IQMining

 • چندین نوع قرارداد کلود ماینینگ با موجودی روزانه
 • بازدهی تخمینی بالای هر دوره قرارداد تا 145٪
 • پرداخت روزانه برای تمام پلن‌ها با ارز همان قرارداد
 • محاسبه‌گر مخصوص درآمد کلود ماینینگ
 • پشتیبانی 24 ساعته با سرعت پاسخ‌دهی زیر 2 دقیقه

پلن‌های استخراج ابری در سایت IQMining

 • SHA-256 با قدرت 10 GH/s: هزینه نگهداری 0.001 دلار، قیمت به ازای هر گیگاهش بر ثانیه 0.764 دلار و بازدهی تخمینی در هر دوره قرارداد 125 درصد است.
 • SHA-256 PRO با قدرت 10 GH/s: هزینه نگهداری 0.001 دلار، قیمت به ازای هر گیگاهش بر ثانیه 0.874 دلار و بازدهی تخمینی در هر دوره قرارداد 145 درصد است.
 • SHA-256 BCH با قدرت 10 GH/s : هزینه نگهداری 0.001 دلار، قیمت به ازای هر گیگاهش بر ثانیه 0.874 دلار و بازدهی تخمینی در هر دوره قرارداد 145 درصد است.

NiceHash

استخراج ابری در سایت NiceHash

nicehash.com در سال 2014 راه‌اندازی شد و بدون شک یکی از پیشگامان حوزه استخراج ابری بیت کوین است. این پلتفرم کلود ماینینگ سودآور و در حال رشد امکان استخراج ارزهای دیجیتال با کمترین سرمایه را فراهم می‌کند. در حال حاضر، این سایت بیش از یک میلیون کارمند فعال از جمله بیش از 650,000 ماینر از 160 کشور مختلف دارد.

امکانات سایت NiceHash

 • بازار قدرت هش پیشرفته
 • کلود ماینینگ روزانه با بیش از 30 الگوریتم مختلف
 • حداقل قیمت سفارش 51.40 دلاری برای تمام الگوریتم‌های استخراج ابری
 • اپلیکیشن موبایل برای اندروید و iOS
 • امکان تبادل ارزهای فیات با ارزهای دیجیتال و رمز ارزها با یکدیگر

در سایت NiceHash هیچ قراردادی وجود ندارد. می‌توانید هروقت خواستید سفارش‌تان را ثبت و کنسل کنید و بدون پرداخت جریمه لغو سفارش، سرمایه‌تان را برداشت کنید.

جمع‌بندی

استخراج ابری یکی از راه‌های ساده و ارزان به دست آوردن بیت کوین و آلت کوین ها محسوب می‌شود. البته بسیاری معتقدند خرید بیت کوین یا آلت کوین ها روشی بهتر و به‌صرفه‌تر است. اما اگر سراغ سایت های معتبر استخراج ابری بروید، آموزش کافی دیده باشید و قرارداد مناسبی را انتخاب کنید، حتماً به سود خوبی خواهید رسید. در نهایت باید یادآوری کنیم خطر کلاهبرداری در حوزه استخراج ابری بیت کوین بسیار زیاد است؛ بنابراین فقط باید از خدمات سایت های معتبر و شناخته شده استفاده کنید.

تهیه شده در اکسچینو


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (1 نظر)
مرتضی صادق زاده

سلام من در سایت lsocl ثبت مام کرده ام کارمزدش خیلی کم است فقط سوال من اینه که چطوری پروژه های پر سود که بهره کمتری داره را پیدا کنم ، ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

0 پاسخ دهید
22:00:23 1401/03/15