یکی از مقامات چین به دلیل نقض قانون منع استخراج رمز ارزها اخراج شد


کمیته مرکزی حزب کمونیست چین به تازگی یکی از اعضای خود را به دلیل بی‌توجهی به قانون منع استخراج و سو استفاده از قدرت اخراج کرده است.

کمسیون مرکزی برای بازرسی انضباطی (CCDI) مدعی شده که آقای شیائو یی (Xiao Yi)، معاون سابق کنفرانس مشورت سیاسی مردم چین (CPPCC) از استان جیانگشی (Jiangxi)، با سو استفاده از اختیارات دولتی خود به اصل سیاسی «مدیریت دوگانه» آسیب وارد کرده است. این اصل سیاسی به هدف کمیته مرکزی حزب کمونیست چین (CCP) برای حفظ قاطعانه قدرت این حزب مرتبط است. قسمتی از بیانیه CCP به شرح زیر است:

[شیائو یی] از مفهوم توسعه جدید پیروی نکرده است و با سو استفاده از قدرتش، از آن دسته از کسب و کارهای فعال در زمینه استخراج ارزهای مجازی حمایت کرده که با سیاست صعنت ملی همخوانی ندارند.

شیائو یی صرفا به دلیل سرپیچی از قانون منع استخراج چین اخراج نشده است

نقش آقای یی در معرفی و حمایت از کسب و کارهایی که ارزهای مجازی استخراج می‌کنند، دلیل اصلی اخراج ایشان بوده است. اما دولت چین در کنار زیر پا گذاشته شدن قانون منع استخراج، وی را به جرایمی مانند سو استفاده از قدرت برای انجام فعالیت‌های سودآور غیر قانونی (شامل جمع آوری سرمایه برای پروژه‌ها و ساخت‌وساز) و هم‌چنین دریافت رشوه محکوم کرده است. در بخشی از گزارش منتشر شده توسط CCDI آمده است:

شیائو یی مقررات انضباطی حزب، مقررات سازمانی، درستکاری، اخلاق کاری و خط مشی زندگی را زیر پا گذاشته و مرتکب یک خطای کاری جدی شده است. وی اکنون به دریافت رشوه و سو استفاده از قدرت خود متهم است.

آقای یی مقام رسمی خود در دولت چین را از دست داده و دارایی‌های ایشان و درآمدی که از شیوه‌های غیر قانونی به دست آورده نیز برای بررسی و پیگیری‌های قانون ضبط شده است.

تازه‌ترین قانون منع استخراج ارز دیجیتال کشور چین باعث شد تا جامعه رمز ارزی در حال رشد این کشور (شامل صرافی‌ها و ماینرهای بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال) به سراغ کشورهایی بروند که قوانین دوستانه‌تری برای حوزه کریپتو تعیین کرده‌اند. در راستای این اقدام کشور چین، بزرگترین صرافی آن، یعنی هیوبی (Huobi) هم مجوز فعالیت در جبل الطارق را به دست آورده است. کمیسیون خدمات مالی جبل الطارق به این صرافی چینی اجازه داده تا فعالیت‌های مربوط به معاملات اسپات (Spot Trading) خود را به شرکت محدود .Huobi Technology (Gibraltar) Co واقع در این کشور منتقل کند. جون دو (Jun Du)، مدیر عامل هیوبی گروپ (Huobi Group)، در این باره گفته است:

حوزه جهانی ارز دیجیتال به سمت رشد قانونمند حرکت می‌کند. کسب و کارها باید به اهمیت هماهنگی فعالیت‌هایشان با این روند توجه داشته باشند.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)