استخراج یا ماینینگ

استخراج فرآیند اضافه کردن سوابق معاملات به دفتر کل بیت کوین یا ارزهای دیجیتال دیگر که زنجیره بلوکی نام دارد، می باشد. این زنجیره بلوکی به صورتی وجود دارد که تمام معاملات می توانند تایید شوند و هر تک کاربر اینترنت می تواند به این دفتر کل دسترسی داشته باشد. همچنین این زنجیره بلوکی برای تشخیص معاملات قانونی بیت کوین از طریق تلاش ها برای خرج دوباره پولی که در جای دیگری خرج شده است، به کار می رود. از همین رو می توان گفت ، استخراج فرآیند نگه داشتن سوابق که از طریق استفاده از قدرت پروسه کردن کامپیوتر انجام می شود، می باشد.همینطور زنجیره بلوکی یک دفتر کل گسترش یافته عمومی که سوابق هر معامله بیت کوین در آن نگهداری می شود، می باشد

مطالعه بیشتر

استخراج چگونه انجام می شود؟

هنگامی که شما درباره استخراج می شنوید، تصور می کنید که سکه ها از زمین بیرون آورده می شوند. اما ارز دیجیتال یک شی فیزیکی نیست. بنابراین چرا آن را استخراج می نامیم؟ دلیل این امر آن است که به دست آوردن آن از این نظر که ارزهای دیجیتال در یک طرح پروتکلی وجود دارند، شبیه طلا می باشند. همچنین از این نظر به طلا شباهت دارد که هنوز به ظهور نرسیده است( مانند طلا که در زیر زمین وجود دارد). به عنوان مثال پروتکل بیت کوین تصریح می کند که 21 میلیون از آن در یک زمان وجود خواهد داشت. کاری که "ماینرها" انجام می دهند، یه ظهور درآوردن آنها، به تعداد کم" در یک زمان می باشد. آنها به ازای این کار، پاداشی را برای ایجاد بلوک هایی از معاملات معتبر و قرار دادن آنها در یک زنجیره بلوکی، دریافت می کنند.

مطالعه بیشتر

استخرهای استخراج چه هستند؟

یکی از اولین سوالاتی که علاقمندان به استخر استخراج ارزهای دیجیتال با آن روبرو هستند این است که به تنهایی استخراج کنند یا با اتصال به یک "استخر" ؟ دلایل بسیاری وجود دارد هم در موافقت هم در مخالفت با استخرهای استخراج. با این وجود، اگر تقسیم نرخ Hash در شبکه ارزهای دیجیتال بی نهایت باشد(و می باشد)، بنابراین بیشتر ماینرها ملحق شدن به یک استخر را انتخاب می کنند. اینجا مطالبی آورده شده که احتیاج است شما بدانید.

مطالعه بیشتر

چگونه سودآوری استخراج را محاسبه کنیم؟

آیا درباره سودآوری استخراج ارزهای رمزنگاری شده جدی هستید؟ اگر اینچنین است، شما باید بدانید که چگونه از پول و ابزار خود بهترین استفاده را کنید. در این راهنما، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه صندوقچه طلای خود را در سودآورترین حالت ممکن استخراج کنید. به طور واضح، بیشترین پول روانه ASIC های بیت کوین می شود. اگر شما در این مرحله هستید، شما ممکن است بدانید که چگونه این فرآیند کار می کند و هدف شما استخراج بیت کوین است. در هر صورت، کسانی از شما که بودجه کمی دارند، ممکن است که دنبال ساختن یک ماینر GPU برای ارزهای رمزنگاری شده یا خرید یک ماشین ASIC کوچک برای بیت کوین یا ارزهای SHA-256 باشید. در این شرایط، شما به مکان مناسبی برای کسب اطلاعات بیشتر مراجعه کرده اید.

مطالعه بیشتر

استخراج ابری

اگر شما می خواهید بدون داشتن مشکلی در اداره و کنترل سخت افزار استخراج خود، اقدام به سرمایه گذاری در استخراج ارز دیجیتال کنید، یک راه حل وجود دارد. شما می توانید برای به دست آوردن سکه های ارز دیجیتال، از ابر یا استخراج ابری استفاده کنید. اگر بخواهیم به طور ساده بیان کنیم، استخراج ابری به معنای استفاده از نیروی پروسه کننده اشتراکی که از مراکز داده دور از دسترس اجرا می شود، می باشد. هر شخص برای دسترسی به استخراج ابری تنها به یک کامپیوتر خانگی برای برقراری ارتباط، کیف پول های ارز دیجیتال و ... احتیاج خواهد داشت.با این وجود، خطرهایی در استخراج ابری وجود دارند که سرمایه گذاران باید قبل از خرید، از آنها مطلع شوند.

مطالعه بیشتر

چگونه ماینر راه اندازی کنیم؟

سه راه اصلی راه اندازی سخت افزار استخراج ارز دیجیتال یا ماینر وجود دارد که هرکدام از قبلی گران تر و قدرتمند تر می باشند. این راهنما برای راه اندازی ماینر بیت کوین، هر کدام از آنها را توضیح می دهد و درباره چگونگی به راه انداختن آنها صحبت می کند. توسط این مرحله، شما چگونگی کارکرد بیت کوین را فرا خواهید گرفت و معنای استخراج را درک خواهید کرد. اما نیاز داریم تا از تئوری به عمل برسیم. چگونه شما قادر خواهید بود تا یک سخت افزار استخراج بیت کوین را راه اندازی کنید و مقداری ارز دیجیتال تولید کنید؟ اولین چیزی که شما احتیاج خواهید داشت این است که در باره سخت افزار خود تصمیم گیری کنید .

مطالعه بیشتر

دانشنامه ایران کریپتوکارنسی

برای مطالعه مباحث تخصصی و دریافت اطلاعات بیشتر

شروع