تجمع نهنگ های بیت کوین در سطح 23،409 دلار به چه معناست؟


تجمع خوشه نهنگ های بیت کوین در قیمت 23،409 دلار نشان می‌دهد که این سطح یک کف حمایت کلیدی بوده و رالی صعودی این ارز دیجیتال ادامه خواهد یافت.

تجمع خوشه‌های نهنگ های بیت کوین در قیمت‌های مختلف حاکی از آن که سطح 23،409 دلاری، به یک ناحیه کلیدی برای تریدرهای دانه درشت بازار تبدیل شده است. این امر نشان می‌دهد بازار صعودی فعلی توسط نهنگ‌هایی که به انباشت بالای 23،000 دلار ادامه می‌دهند حمایت می‌شود. خوشه‌های نهنگ‌ها زمانی تشکیل می‌شود که این افراد اقدام به خرید بیت کوین کرده و دارایی BTC خود را در آن قیمت نمی‌فروشند. خوشه‌ها برای تعیین سطوح حمایت بیت کوین خصوصا زمانی که حرکت بازار سریع است، بسیار کاربردی هستند.

خوشه‌های نهنگ های بیت کوین
تجمع خوشه‌های نهنگ های بیت کوین

تجمع نهنگ های بیت کوین در سطوح فعلی نشان می‌دهد قیمت BTC نباید به زیر 23،409 دلار برود

به گفته تحلیلگران ویل‌مپ (Whalemap)، شرکت تحلیل داده‌ای که فعالیت نهنگ‌های بیت کوین را رصد می‌کند، رمز ارز BTC کف قوی را در سطح 23،000 تا 23،500 دلار تشکیل داده است. این شرکت گفته:

جالب است که مقادیر زیادی از ضررها روی قیمت 19 هزار دلار اتفاق افتاده است. زمانی که این اتفاق در شرایط صعودی رخ می‌دهد، بیت کوین رالی خوبی را اجرا می‌کند (مانند 10هزار تا 20هزار دلار دفعه قبل). در قیمت‌های اخیر هم چندین حمایت قوی داریم… و نباید قیمت از 23،409 دلار پایین‌تر رود.

مهم است که Bitcoin به‌خاطر ریسک اصلاح‌های ناگهانی، یک ناحیه حمایت قوی در بازار صعودی خود بسازد. در صورتی که خوشه‌های نهنگ ها در سطوح بالایی نظیر 23،409 دلار تجمع داشته باشند، این افراد با ایجاد بید (پیشنهاد خرید) بالاتر، مومنتم فعلی بیت کوین را حفظ خواهند کرد. پیتر برنت (Peter Brandt)، یکی از تریدرهای قدیمی بازار، خط پارابولیک و سهمی BTC که به ماه اکتبر برمی‌گردد را یک ناحیه کلیدی خوانده است.

چارت روزانه قیمت بیت کوین به‌همراه خطوط روند
چارت روزانه قیمت بیت کوین به‌همراه خطوط روند

این خط نشان می‌دهد که سطح 24،000 دلار یک ناحیه حمایتی مهم است، به این معنا که BTC برای جلوگیری از ریزش‌های شدید باید بالای آن بماند. آقای برنت گفته:

بیت کوین در حرکت پارابولیک خود از کف قیمت در تاریخ 20 سپتامبر (30 شهریور) بهبود زیادی داشته است. انتظار دارم این منحنی در مرحله‌ای شکسته شود، اما نه با یک ریزش 80 درصدی. منحنی سبز رنگ یک پیشرفت سهمی بزرگ از دسامبر 2018 (آذر 97) و مارس 2020 (اسفند 98) است. این امر محرک بازار صعودی است.

در آینده‌ی نزدیک، تجمع خوشه نهنگ های بیت کوین و خط روند سهمی نشان می‌دهند که سطوح 23،409 و 24،000 دلار، دو سطح کلیدی هستند که این ارز دیجیتال باید آن را حفظ کند. زیر 24،000 دلار، احتمال اصلاح سریع‌تر افزایش می‌یابد که در صورت از دست رفتن حمایت خوشه نهنگ‌ها، افت‌های قیمت سنگین‌تر خواهد شد.

سقف قیمت BTC کجاست؟

تریدرها در کل منتظر 30،000 و 36،000 دلاری شدن قیمت BTC هستند. سطح 36،000 دلار به‌خاطر پیش‌بینی قیمت در بازار معاملات آپشن محبوب شده است. البته که سطح 30،000 دلاری نیز یکی از سطوح روانی کلیدی در روند فعلی است. یکی از معامله‌گران بازار معروف به «Byzantine General» گفته سقف قیمت 30،000 دلاری را برای Bitcoin متصور است. وی اظهار داشته 30 هزار دلار سطح «بسط نسبت طلایی» است و سفارشات فروش در صرافی کوین بیس و بیتفینکس روی آن قرار دارند:

به‌نظر من این رالی در میان مدت به سقف 30 هزار دلاری می‌رسد. این قیمت یک بسط نسبت طلایی بوده و جایی است که سفارشات فروش حجیم در کوین بیس و بیتفینکس در آن قرار دارند.

منبع: Cointelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)