تحلیل تکنیکال اختصاصی قیمت بیت کوین – شنبه 4 دی 1400


با شکست سطح 50,000 دلار، آیا قیمت بیت کوین موج صعودی خود را آغاز کرده است؟ وضعیت قیمت بیت کوین از دید تکنیکال را برای امروز 4 دی تحلیل می‌کنیم.

موجودی بیت کوین در صرافی‌های رمز ارزی یک اندیکاتور محبوب برای سنجش دید سرمایه‌گذاران نسبت به وضعیت میان مدت تا بلندمدت قیمت رمز ارز BTC محسوب می‌شود. کاهش موجودی بیت کوین در صرافی‌ها یک اتفاق مثبت شمرده شده و نشان‌دهنده آن است که سرمایه‌گذاران (که دارایی رمز ارزی خود را معمولا در کیف پول‌ها نگهداری می‌کنند) در حال خرید بیت کوین و انباشت آن در والت‌های خود هستند.

طی چند ماه گذشته، علی رغم افت قیمت بیت کوین، موجودی رمز ارز BTC در صرافی‌ها کاهش یافته است. بنابراین، می‌توان این نتیجه را گرفت که وضعیت میان‌مدت و بلندمدت قیمت بیت کوین از دید اغلب سرمایه‌گذاران، مثبت و صعودی است؛ هر چند این اتفاق، احتمال اصلاح قیمت بیت کوین در کوتاه مدت را رد نمی‌کند.

موجودی بیت کوین صرافی ها

جدای از مسئله موجودی بیت کوین در صرافی‌ها و رفتار سرمایه‌گذاران، رفتار ماینرهای بیت کوین که حجم بالایی از رمز ارز BTC را در اختیار دارند نیز قابل توجه است. یکی از عواملی که روی اصلاح قیمت بیت کوین از سطح 69 هزار دلار تاثیرگذار بود، فشار فروشی بود که از جانب ماینرهای بیت کوین به بازار وارد شد. با این حال، اکنون آن‌ها به شدت در حال انباشت BTC هستند و موجودی آن‌ها بالاتر از زمانی شده که هر واحد BTC در حوالی 69 هزار دلار خرید و فروش می‌شد.

موجودی بیت کوین ماینرها

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین – 4 دی 1400

در تصویر پایین، چارت قیمت بیت کوین با تایم فریم روزانه را مشاهده می‌کنید:

تحلیل قیمت بیت کوین 4 دی
تحلیل قیمت بیت کوین – 4 دی 1400 (برای بزرگنمایی روی تصویر کلیک کنید)

علی رغم رشد قیمت طی روزهای گذشته، با توجه به پرایس اکشن و اندیکاتور Stochastic RSI، اینطور به نظر می‌رسد که ممنتوم فعلی حاکم بر معاملات بیت کوین برای شکست سطح مقاومت سنگین 53 هزار دلاری کافی نیست. بنابراین، انتظار می‌رود که در ادامه افزایش فشار فروش، منجر به اصلاح قیمت بیت کوین تا اولین حمایت مهم روی 45,000 دلار شود.

با این حال، در صورتی که قیمت بیت کوین بتواند از سد محکم مقاومت 53 هزار دلار عبور کند، می‌توان نسبت به ادامه رشد قیمت تا هدف 60 هزار دلار امیدوار بود. در سمت مقابل، از دست رفتن حمایت 45,000 دلاری، زمینه اصلاح بیشتر تا محدوده بسیار حیاتی 41 تا 42 هزار دلار را هموار خواهد کرد. این محدوده از آن جهت حیاتی است که از دست رفتن آن، قیمت بیت کوین را از الگوی مثلث افزایشی که در تحلیل بیت کوین 23 آذر به آن اشاره شد، خارج خواهد کرد.

مقاومت‌ها: سطح 53 هزار دلار – سطح 60 هزار دلار

حمایت‌ها: سطح 45 هزار دلار – محدوده 41 تا 42 هزار دلار

این مطلب صرفا تحلیل قیمت بیت کوین به تاریخ 4 دی 1400 بوده و تصمیم به خرید و یا فروش آن بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم اکسچینو در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)