تحلیل تکنیکال اختصاصی قیمت بیت کوین – سه شنبه 23 آذر 1400


آیا قیمت بیت کوین به کف خود رسیده یا روند نزولی همچنان ادامه دارد؟ وضعیت قیمت بیت کوین از منظر تکنیکال را برای امروز 23 آذر تحلیل می‌کنیم.

تثبیت قیمت بیت کوین زیر سطح 50 هزار دلار و نبود فشار خرید کافی برای رساندن قیمت به سطوح بالاتر، بسیاری از معامله‌گران و تحلیلگران را ترسانده است و قرارگیری شاخص ترس و طمع در محدوده ترس شدید نیز انعکاس این ماجراست. نشست دو روزه فدرال رزرو که از امروز آغاز می‌شود و در آن قرار است نسبت به سیاست‌های آتی این بانک مرکزی در قبال تورم در آمریکا تصمیم گیری شود، این ترس را بین کاربران ارزهای دیجیتال مضاعف کرده است.

با این حال، برخی از افراد معتقدند که افت شدید قیمت ارزهای دیجیتال خصوصا آلت کوین‌ها و ترس حاکم بر بازار می‌تواند فرصت مناسبی برای خرید باشد. در ادامه این نوشته، وضعیت قیمت بیت کوین را از منظر تکنیکال، تحلیل می‌کنیم.

تحلیل قیمت بیت کوین – 23 آذر 1400

در ابتدا، نگاهی به چارت بلندمدت قیمت بیت کوین می‌اندازیم:

تحلیل قیمت بیت کوین 23 آذر
تحلیل قیمت بیت کوین 23 آذر 1400 (برای بزرگنمایی روی تصویر کلیک کنید)

لازم به ذکر است که در چارت بالا، از مقیاس لگاریتمی استفاده شده است. همانطور که در تصویر می‌بینید، خط حمایتی-مقاومتی دینامیکی مشکی رنگ بارها جلو افت و رشد قیمت را گرفته و آخرین اصلاح قیمت بیت کوین تا سطح 42 هزار نیز دقیقا روی این خط متوقف شده است. به بیانی دقیق‌تر، تا کنون قیمت فقط دو بار از این خط عبور کرده و در مقابل، 8 بار به آن واکنش نشان داده است؛ اتفاقی که نشان‌دهنده اعتبار بالای این خط است.

بر اساس چارت بالا، هنوز وضعیت صعودی قیمت بیت کوین پابرجا است و در صورت افت دوباره، به احتمال فراوان شاهد افزایش فشار خرید در محدوده 40 هزار دلار تا 43 هزار دلار خواهیم بود و این محدوده می‌تواند فرصت مناسبی برای خرید باشد. در صورت حمایت شدن قیمت در این محدوده، رشد دوباره قیمت می‌تواند منجر به تایید الگوی مثلث افزایشی که یک پترن تکنیکالی صعودی است، شود.

به صورت کلی بر اساس این چارت، تا زمانی که قیمت بالاتر از محدوده 40 تا 43 هزار دلار باشد، رشد قیمت تا محدوده 64 هزار دلار تا 68 هزار دلار محتمل خواهد بود و پس از آن، شکست الگوی مثلث افزایشی از ضلع بالایی، فشار خرید را برای فتح قله‌های بالاتر دوچندان خواهد کرد.

اما اگر قیمت بیت کوین به زیر خط حمایتی-مقاومتی دینامیکی و محدوده 40 تا 43 هزار دلار سقوط کند، محتمل‌ترین سناریو، لمس سطح حمایت 30 هزار دلار خواهد بود.

در انتها نیز نگاهی به وضعیت کوتاه مدت قیمت بیت کوین در چارت 4 ساعته می‌اندازیم:

تحلیل قیمت بیت کوین 23 آذر 1400
تحلیل قیمت بیت کوین 23 آذر 1400 (برای بزرگنمایی روی تصویر کلیک کنید)

اولین نکته در چارت بالا، تشکیل یک الگوی سر و شانه سقف است. اگر قیمت زیر خط گردن این الگو یعنی سطح 47.3 هزار دلار تثبیت شود، افت قیمت تا هدف الگو روی سطح 42 هزار دلار محتمل خواهد بود.

با این حال، حفظ سطح 47.3 هزار دلاری می‌تواند زمینه‌ساز صعود تا خط حمایتی-مقاومتی دینامیکی مشکی رنگ شود. در صورتی که قیمت بتواند از این خط عبور کند (که در حال حاضر روی قیمت 50 هزار دلار قرار گرفته)، رشد قیمت تا سطح مقاومت بعدی روی 56 هزار دلار محتمل خواهد بود.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت بیت کوین به تاریخ 23 آذر 1400 بوده و تصمیم به خرید و یا فروش آن بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم اکسچینو در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)