تعدیل احساسات در بازار؛ قیمت بیت کوین به 41,900 دلار رسید


احساسات در بازار ارزهای دیجیتال رو به بهبود است و امروز شنبه 16 بهمن 1400، قیمت بیت کوین پس از دو هفته به رقم 41,900 دلار رسید.

همزمان با بهبود خفیف بازار سهام آمریکا، بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال نیز صعود قیمتی قابل توجهی را تجربه کردند. طی معاملات بامداد امروز شنبه 16 بهمن ماه، بهای بیت کوین به رقم 41,900 دلار رسید و برترین آلت کوین بازار یعنی اتریوم نیز سطح روانی 3,000 دلار را پس گرفت.

نکته جالب توجه، تغییر نسبی دید سرمایه‌گذاران نسبت به ارزهای دیجیتال است. بر اساس داده‌های گلس نود، سه شنبه هفته گذشته، روز بزرگی برای صندوق‌های قابل معامله بود و طی این روز، صندوق قابل معامله Purpose Bitcoin شاهد سومین جریان نقدینگی ورودی بزرگ خود از ابتدا تا کنون بود.

از سوی دیگر، جان بولینگر (John Bollinger)، خالق اندیکاتور بولینگر بندز، اخیرا با انتشار توییتی اظهار داشته که قیمت اتریوم برای افزودن این دارایی به سبد بلندمدت، مناسب است. همچنین اسناد مالی تد کروز، سناتور آمریکایی، نشان می‌دهد که وی در تاریخ 25 ژانویه (5 بهمن ماه) و زمانی که هر واحد بیت کوین در حوالی 36 تا 37 هزار دلار خرید و فروش می‌شد، اقدام به خرید 15,000-50,000 دلار رمز ارز BTC کرده است.

صعود قیمت بیت کوین طی 24 ساعت گذشته باعث شد تا برای اولین بار در یک ماه گذشته، شاخص ترس و طمع به بالای رقم 30 برسد؛ هرچند در حال حاضر این شاخص روی عدد 33 قرار گرفته و بنابراین می‌توان گفت که همچنان ترس در بازار غالب است.

همانطور که در تحلیل بیت کوین 13 بهمن گفته شد، اندیکاتور SSR احتمال جهش قیمت رمز ارز BTC را پیش بینی می‌کرد. این اندیکاتور از تقسیم ارزش بازار بیت کوین به ارزش بازار کل استیبل کوین‌های بازار حاصل می‌شود و رسیدن آن به کف، به معنی آن است که میزان استیبل کوین موجود در بازار می‌تواند منجر به جهش قیمت شود.

شاخص SSR
خط آبی: شاخص SSR / خط مشکی: قیمت بیت کوین

در زمان نگارش این گزارش، هر واحد بیت کوین روی قیمت 41,600 دلار خرید و فروش می‌شود و شاخص دامیننس BTC نیز معادل 39.4 درصد است.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)